IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Imhotep
    Дучето е бил висок, харизматичен мъж...
    Обаче не и с безкрайно количество (ограничено) мозък в мозъчната кутия - нищо ново под Слънцето нале))))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Импи, кажи само как да ги пратим на марс и ще те правим Дуче)))) н(по необходимост, не се възвеличавай съвсем) ))))))
      Дучето е бил висок, харизматичен мъж...

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Импи, кажи само как да ги пратим на марс и ще те правим Дуче)))) н(по необходимост, не се възвеличавай съвсем) ))))))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
          На вниманието на модератора РУБЛА:

          Ето цитат от Речник на българския език на Института за български език на БАН:

          Ето и линк към едно от многото съдебни решения, взети от български съдилища:http://rspleven.eu/docs/0370f512_08713113.htm , които показват, че думата "циганин" не е обидна.

          Така, че много моля да не редактирате постингите ми, в които употребявам думата "циганин" и да я заменяте с политически коректното недоносче "ром". Като пиша "циганин" имам предвид точно това, което пише в официалния речник на българския език. При втори подобен случай, ще пиша на когото трябва в Инвестора. Не съм от вчера тук, а от 14 години. Знам към кого да се обърна. Рядко опонирам на модератори, но когато го правя - има защо. И ако модераторът упорства, най-вероятно това ще завърши с наказание за него, а не за мен.
          Аферим, подкрепям и аз. Недопустимо е да се цензурира Българският книжовен език - за кефът на някакви недоеволюирали индивиди, водещи паразитно и престъпно съществуване на гърба на Българският народ. Ако думата се приема като обидна, за това са виновни само и единствено представителите на съответният етнос. Защо никой не се обижда, ако му кажат: "арменец", дори и да не е такъв и да са го нарекли така по погрешка?

          Разбира се - аз създадох и разпространих терминът: "хъхряк", за да не се обиждат нормалните хора от цигански произход, колкото и да са малко те. Впрочем виждам този термин често да се използва из Интернет от хора, които въобще не познавам.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
            На вниманието на модератора РУБЛА:

            Ето цитат от Речник на българския език на Института за български език на БАН:

            Ето и линк към едно от многото съдебни решения, взети от български съдилища:http://rspleven.eu/docs/0370f512_08713113.htm , които показват, че думата "циганин" не е обидна.

            Така, че много моля да не редактирате постингите ми, в които употребявам думата "циганин" и да я заменяте с политически коректното недоносче "ром". Като пиша "циганин" имам предвид точно това, което пише в официалния речник на българския език. При втори подобен случай, ще пиша на когото трябва в Инвестора. Не съм от вчера тук, а от 14 години. Знам към кого да се обърна. Рядко опонирам на модератори, но когато го правя - има защо. И ако модераторът упорства, най-вероятно това ще завърши с наказание за него, а не за мен.
            +1 подкрепям
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • На вниманието на модератора РУБЛА:

              Ето цитат от Речник на българския език на Института за български език на БАН:
              ЦЍГАНИН м.1. Лице от пръснатия из Европа, Азия и Африка скитнически народ от индийски произход. Пред бюфета свиреше оркестър от влашки цигани. Вазов. Мечкарятнисък, тантурест, босоног и вълнест в лицето цигани издрънка с дайрето. Д. Немиров. Всред полето цигани катунари са дрипави катуни разпънали. П. Ю. Тодоров. Чер като циганин. Погов.

              2.Разг. Лъжлив или беден човек. Аз затуй ли съм изхранил дъщеря, та да дойде да я грабне един нехранимайко, един циганин. Йовков. Лъжеш, циганино!избухна Манолаки и цял се разтрепера. Йовков.
              http://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D1%86...D%D0%B8%D0%BD/
              Ето и линк към едно от многото съдебни решения, взети от български съдилища:http://rspleven.eu/docs/0370f512_08713113.htm , които показват, че думата "циганин" не е обидна.

              Така, че много моля да не редактирате постингите ми, в които употребявам думата "циганин" и да я заменяте с политически коректното недоносче "ром". Като пиша "циганин" имам предвид точно това, което пише в официалния речник на българския език. При втори подобен случай, ще пиша на когото трябва в Инвестора. Не съм от вчера тук, а от 14 години. Знам към кого да се обърна. Рядко опонирам на модератори, но когато го правя - има защо. И ако модераторът упорства, най-вероятно това ще завърши с наказание за него, а не за мен.
              Last edited by netware5; 08.08.2017, 22:56.
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • Нетуеър - ного интересни неща разказваш. Не можеш ли да тафиш едно атомче отнякъде, т.е. "оттам"? Аз щях да се изкуша, честно - или пък да гепя от отработеното малко по малко - и да си направя една мръсна Бомба.

                ДЗК - надали има икономическа изгода да се добива желязце от астероид. Тинтата си го копа от Австралия колкото си иска - евтинко е. Може би има смисъл за секси метали - иридийчец, златце и т.н. ама има време докато се стигне дотам. Иначе можем да излъжем хъхреците, че Марс е червен, щото е целият от бакър и да ги пратим да го наберат.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                  Специално добивът на желЕзо от астероиди е особено въодушевяваща перспектива. Тогава има шансове сичкото ром да се махне от Земята и да оди да бере джилезо в Космоса.
                  Ти токова, внимавай какво пишеш, че ромът-косманаф страшно, че окрадат Галактиката. Торий, хора. Торий.
                  Last edited by RUBLA; 08.08.2017, 22:11.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                    Ако говорим за химични елементи, има няколко перспективни които си заслужават инвестиране, но според мен урана не е в този списък. Много е опасен както за работа с него, така и отпадъците му. Няма перспектива според мен. Ако някой намери начин за инвестиране в добива на хелий-3, там ще си заслужава. Но това ще е след поне 20 години най-малко. Най-близкото място за добив е Луната, но за сега само се приказва, а никой не се наема да започне - началните разходи са доста големи.
                    Друга много перспективна дейност, която до десетина години ще започне е добив на редки метали и желязо от астероиди. От 2013 година има компания която развива това, и доброто е че може да си инвестира там (поне на теория. не вярвам че приемат депозити по 1000 долара). И когато те успеят да докарат поне един астероид някъде наблизо, печалбите ще са наистина огромни.
                    Специално добивът на желЕзо от астероиди е особено въодушевяваща перспектива. Тогава има шансове сичкото ром да се махне от Земята и да оди да бере джилезо в Космоса.
                    Last edited by RUBLA; 08.08.2017, 22:10.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                      Ако говорим за химични елементи, има няколко перспективни които си заслужават инвестиране, но според мен урана не е в този списък. Много е опасен както за работа с него, така и отпадъците му. Няма перспектива според мен. Ако някой намери начин за инвестиране в добива на хелий-3, там ще си заслужава. Но това ще е след поне 20 години най-малко. Най-близкото място за добив е Луната, но за сега само се приказва, а никой не се наема да започне - началните разходи са доста големи.
                      Друга много перспективна дейност, която до десетина години ще започне е добив на редки метали и желязо от астероиди. От 2013 година има компания която развива това, и доброто е че може да си инвестира там (поне на теория. не вярвам че приемат депозити по 1000 долара). И когато те успеят да докарат поне един астероид някъде наблизо, печалбите ще са наистина огромни.
                      А бе,по-хубаво е тоя астероид да не го докарват зорлем наблизо,че ако се обърка нещо и вземе да се изпляска в хубавата ни планетка,ще видиш едни печалби...

                      Коментар


                      • Ако говорим за химични елементи, има няколко перспективни които си заслужават инвестиране, но според мен урана не е в този списък. Много е опасен както за работа с него, така и отпадъците му. Няма перспектива според мен. Ако някой намери начин за инвестиране в добива на хелий-3, там ще си заслужава. Но това ще е след поне 20 години най-малко. Най-близкото място за добив е Луната, но за сега само се приказва, а никой не се наема да започне - началните разходи са доста големи.
                        Друга много перспективна дейност, която до десетина години ще започне е добив на редки метали и желязо от астероиди. От 2013 година има компания която развива това, и доброто е че може да си инвестира там (поне на теория. не вярвам че приемат депозити по 1000 долара). И когато те успеят да докарат поне един астероид някъде наблизо, печалбите ще са наистина огромни.

                        Коментар


                        • Ми дайте в торий, тогава. Иде му времето, според някои а, освен това, и по-ефикасен бил, па и повече...
                          Last edited by Pyramid; 08.08.2017, 22:01.

                          Коментар


                          • Уранът е много специфична стока. Факторите, които движат цената му са много специфични и нямат нищо общо с факторите, които движат цените на другите метали. Ще ми отнеме много време да ги описвам всичките. Взаимовръзката между отделните фактори е също сложна. Именно поради тази причина не се занимавам и нямам намерение да се занимавам с инвестиции в тази област. Въпреки, че имам знания и възможности и въпреки, че една такава инвестиция не би ме вкарала в конфликт на интереси, за който винаги трябва да внимавам

                            Ето някои от най-важните факти, които трябва да знаете:

                            1. Горивната компонента в разходите на една АЕЦ е много малка, сравнена с другите производители на енергия. При АЕЦ лъвския пай от себестойността на произведената енергия идва от капиталовия разход, следван от разходите за експлоатация. На практика стойността на горивото е най-много 20% от себестойността на енергията. АЕЦът струва много пари и операторът е заинтересуван да го кара винаги на 100%, независимо от цената на горивото, защото то е най-малкия му разход. Освен това АЕЦът се строи с хоризонт на използване 40-60 години. Това прави търсенето на уран изключително предвидимо за много години напред.

                            2. Когато говоря за "горивна компонента" в т.1 имам предвид готовото ядрено гориво, а не урановият концентрат, който е използван за производството му. В стойността на готовото ядрено гориво цената на урановия концентрат (който всъщност се търгува на пазарите, и чиято цена вие следите) е не повече от 2.5 - 4%, така че си направете сметка каква малка част всъщност е цената на урановия концентрат от себестойността на произведената енергия.

                            Количеството гориво, което е необходимо за работа на един реактор се събира на три-четири камиона и се доставя веднъж годишно. Повечето от операторите държат на склад гориво за още една-две години и това ги прави независими от пазарните флуктуации и показва защо този пазар на практика е винаги плавно изменящ се. Именно това винаги изтъквам като аргумент и в други (политически) спорове относно зависимостта ни от доставчика на гориво На практика АЕЦът е най-независимият и сигурен източник на енергия и въобще не може да се сравнява по този показател с един ТЕЦ, на каквото и да е гориво.

                            Всичко казано в т.1. и т.2. показва защо цената на урана не зависи от нормалните икономически фактори, които движат цените на другите суровини.

                            3. Ефективността на използване на горивото постоянно расте с годините. За цялата история на ядрената енергетика дълбочината на изгаряне се е увеличила повече от двойно. Все по-малко уран е необходим за да се произведе един киловатчас електроенергия. Все по-дълги стават горивните кампании (времето между поставянето на една нова касета в реактора и окончателното ѝ изваждане).

                            4. Както вече казах натрупаните запаси от уран и плутоний във формата на отработено гориво или "пенсионирани" ядрени оръжия са огромни и само чакат да излязат на пазара, когато цената стане достатъчно висока.

                            Такива ми ти работи.... Ето ви линк да четете нещо написано от хора, които разбират за какво става въпрос, а не от разни измислени пазарни анализатори, които си мислят, че уранът е просто един от многото метали, използвани като суровина в индустрията. http://www.world-nuclear.org/informa...m-markets.aspx
                            Last edited by netware5; 08.08.2017, 14:14.
                            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Несигурност има в браншът - да - екоталибанци: да. Затова аз бих предпочел компании, които добиват широка гама суровини, плюс уранчец.

                              Гледам - във водещите е и BHP - това е компания, в която имам намерения да вляза тоже - като суровинен микс, заедно с Rio Tinto.


                              Да - Нетуеър разбира най-ного от това - атомен човек е.
                              Jimmy Harry Cook. ;-)

                              Коментар


                              • Несигурност има в браншът - да - екоталибанци: да. Затова аз бих предпочел компании, които добиват широка гама суровини, плюс уранчец.

                                Гледам - във водещите е и BHP - това е компания, в която имам намерения да вляза тоже - като суровинен микс, заедно с Rio Tinto.


                                Да - Нетуеър разбира най-ного от това - атомен човек е.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X