IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

    За съжаление не мога да споделя детайли за тази информация, конфиденциална е. Единственото, което мога да кажа е, че тази години на пазара излезе купувач, който никога досега не е купувал и след като като купи, най-вероятно няма повече да купува в обозримо бъдеще. Количеството не е толкова голямо, че да повлияе на пазара при нормални условия. Но предвид естеството на купувача, който прави отворен международен търг, има голяма вероятност доставчиците да надуят изкуствено цените за усвоят целия предвиден бюджет. Купувачът трябва да купи тази година - иначе ще си има проблеми и може да загуби финансирането. Последната ми информация е от преди два-три месеца - тогава все още се събираха оферти. Става въпрос за доставка на определено количество обогатен уран. Не съм сигурен дали търговете са два (един за достaвка на U3O8 и втори - за обогатяване на това количество и доставката му във вид на UF6) или е един търг (две в едно). Може и вече да са приключили с офертите. Наистина не знам.

    И да добавя - доставчикът, който спечели търга, ще прибави значителна положителна репутация в активите си
    Реални сделки, извън борсовата търговия, се извършват с пряко договаряне на около 46-48$. Говоря за 2018 г.

    "Achieved average realised price of US$47.56 per pound representing a US$26 per pound premium to the spot price."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

      Ясно, виждането ти е еднодиминсионално.
      зад този купувач седят 3 държави.
      Повече са
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

        За съжаление не мога да споделя детайли за тази информация, конфиденциална е. Единственото, което мога да кажа е, че тази години на пазара излезе купувач, който никога досега не е купувал и след като като купи, най-вероятно няма повече да купува в обозримо бъдеще. Количеството не е толкова голямо, че да повлияе на пазара при нормални условия. Но предвид естеството на купувача, който прави отворен международен търг, има голяма вероятност доставчиците да надуят изкуствено цените за усвоят целия предвиден бюджет. Купувачът трябва да купи тази година - иначе ще си има проблеми и може да загуби финансирането. Последната ми информация е от преди два-три месеца - тогава все още се събираха оферти. Става въпрос за доставка на определено количество обогатен уран. Не съм сигурен дали търговете са два (един за достaвка на U3O8 и втори - за обогатяване на това количество и доставката му във вид на UF6) или е един търг (две в едно). Може и вече да са приключили с офертите. Наистина не знам.

        И да добавя - доставчикът, който спечели търга, ще прибави значителна положителна репутация в активите си
        Ясно, виждането ти е еднодиминсионално.
        зад този купувач седят 3 държави.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

          Кой е този еднократен според теб?
          За съжаление не мога да споделя детайли за тази информация, конфиденциална е. Единственото, което мога да кажа е, че тази години на пазара излезе купувач, който никога досега не е купувал и след като като купи, най-вероятно няма повече да купува в обозримо бъдеще. Количеството не е толкова голямо, че да повлияе на пазара при нормални условия. Но предвид естеството на купувача, който прави отворен международен търг, има голяма вероятност доставчиците да надуят изкуствено цените за усвоят целия предвиден бюджет. Купувачът трябва да купи тази година - иначе ще си има проблеми и може да загуби финансирането. Последната ми информация е от преди два-три месеца - тогава все още се събираха оферти. Става въпрос за доставка на определено количество обогатен уран. Не съм сигурен дали търговете са два (един за достaвка на U3O8 и втори - за обогатяване на това количество и доставката му във вид на UF6) или е един търг (две в едно). Може и вече да са приключили с офертите. Наистина не знам.

          И да добавя - доставчикът, който спечели търга, ще прибави значителна положителна репутация в активите си
          Last edited by netware5; 14.08.2018, 17:15.
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
            Само да ви кажа, че има "еднократен фактор", който води до качване на цените през 2018 г. Правете си сметката
            Кой е този еднократен според теб?

            Коментар


            • Само да ви кажа, че има "еднократен фактор", който води до качване на цените през 2018 г. Правете си сметката
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Добре де, Оги, средносрочно, може би. Или, по-скоро, да. ОК. Но, ето, излиза, Острвцов е прав, китайците вече преминават към използване на U-238, а той е натрупан във фантастични количества та...По-скоро, големите Акули ще нажебят сериозни дялове, отколкото БГ мераклиите. А, след едни 10-15 години, да не е и по-рано (нормално е) печалби и дивиденти от някак свързаните с обогатяването с U-235 да пресъхнат. Имам едно такова чувство.
                ​​​​​​
                Това което виждам е 30% покачване на цената на U3O8 за последните 3 месеца. До като цената не стигне 60 $ купувам.
                Не мога да кажа какво ще е след 10 години, но докато цената е под себестойност на разходите, съм купувач.
                При урана Казатом и Камеко държат 50% от пазара - як олигопол!! Щом те са решили да качат цената, значи ще стане. Виж чаршафите как с 6 % дял първо спаднаха, а после вдигнаха цената на петрола.
                Ако си последвал моето виждане, трябва да си направя голяма печалба вече

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                  Не, това потвърждава моето виждане
                  Добре де, Оги, средносрочно, може би. Или, по-скоро, да. ОК. Но, ето, излиза, Острвцов е прав, китайците вече преминават към използване на U-238, а той е натрупан във фантастични количества та...По-скоро, големите Акули ще нажебят сериозни дялове, отколкото БГ мераклиите. А, след едни 10-15 години, да не е и по-рано (нормално е) печалби и дивиденти от някак свързаните с обогатяването с U-235 да пресъхнат. Имам едно такова чувство.
                  ​​​​​​

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Ако правилно съм разбрал, даваш...заден?
                    Не, това потвърждава моето виждане

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                      Ако правилно съм разбрал, даваш...заден?

                      Коментар


                      • https://www.investor.bg/nachalo/0/a/...nirane-266355/

                        Коментар


                        • Can Cameco Corner The Uranium Spot Market?

                          https://seekingalpha.com/article/419...um-spot-market
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от PetraV Разгледай мнение
                            Why nuclear energy will fuel power-hungry China’s dreams of national rejuvenation

                            China’s pressing energy needs and its drive to reduce carbon emissions, the country has no choice but to invest heavily in nuclear power
                            [ATTACH=CONFIG]n3356570[/ATTACH]
                            И все пак, мълчание по технологията за протонна бомбардировка? Що тъй? Да не е, щото може да срине цената на урана с пъти/порядъци/,като превърне обогатяването в миналия ден на ЯЕ?
                            Last edited by Pyramid; 10.07.2018, 16:31.

                            Коментар


                            • Why nuclear energy will fuel power-hungry China’s dreams of national rejuvenation

                              China’s pressing energy needs and its drive to reduce carbon emissions, the country has no choice but to invest heavily in nuclear power
                              Click image for larger version

Name:	Uranium.jpg
Views:	1
Size:	42.3 КБ
ID:	3356570





                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                                for you my friend... можеш сам да конвертираш цената в кг. ако искаш ..

                                http://www.wikinvest.com/futures/Uranium_Futures

                                виж сам какво говорят futures ...
                                А онова, което казва Острецов? Излиза, прав е. Онзи ден, оказа се, китайците са пуснали подобна система, работеща на принципа облъчване с протони...
                                Last edited by Pyramid; 18.06.2018, 21:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X