IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Маллеее днес д-р Ванадий на 29,20

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
      нека помечтаем ... това е също част от инвестиционния процес ... къде ли ще отиде цената на Урана .. ??? ... !!!

      https://www.wired.com/story/next-gen-nuclear/
      -За гъби.

      Коментар


      • нека помечтаем ... това е също част от инвестиционния процес ... къде ли ще отиде цената на Урана .. ??? ... !!!

        https://www.wired.com/story/next-gen-nuclear/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

          То с гледане нищо не става. Вземи направи и нещо
          Аз когато е трябвало съм направил, влязъл в позиция, излязъл, пак влязъл. В ресурси, вода, риба, скариди и стриди инвестирам, наблюдавам и следя от години. Така, че по-кротко.

          Коментар


          • """ Днес, 08:34
            Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
            Toranaga, заинтригува ме с възможностите на ванадия. Би ли споделил, ако не е тайна, в кои компании си инвестирал и евентуално как си ги разпределил по тежест?
            Това за мен е поредният хайп като с лития и кобалта. За разумните хора има продукти върху rare earths. Другото са си безумни спекулации в tight market


            То с гледане нищо не става. Вземи направи и нещо """

            Aз имам тези 2 позиции (по-долу са споделени) с които участвам във ванадия. Повтарям, че във Western влезнах заради урана (каквато е тук споделената тема), а в Largo защото виждам потенцял във Ванадия. Ако погленете графиката на търсенето по- задълбочено, то ще видите, че нарастването на търсенето през 2019 е повече от производството 2015 !!! Чел съм и други анализи - всеки да си направи домашното.

            Аз виждам следното - има технологична необходимост от Ванадий, поради добрата технологиа за запазване на ток, което е икономически изгодно - в момента 90% се използва за легиране на стомана. За батерии, реално 1-2%. Ситуацията е подобна с използването на петрола- в началото на 20 век никой не е смятал, че търсенето и използването на петрола в толкова много сфери ще има приложение .. Наистина скока на цената е много голям, но импулса е АДСКИ СИЛЕН !!!! Отново днес + 1,7% !! вече е 28,6 !!! Виж ми последния постиг, когато писах цената .. на 16.10 .. бе 27 , тоест за 2 дена 6% !!!!! Това е което ме впечатлява и показва, че най - вероятно съм прав .. а дано ..

            Моят модел на инвестиране - assymetric balance - е идентифицирал много интересна "механична закономерност" - когато нещо е необходимо и все още не е открито от широката публика, то цената не мърда. Трябва катализатор или така да се каже - някой да запали клечката. След това няма спиране. Ще споделя с цената на Уран - 2001, 2002 бе 7 $ ... 2008 бе 137 !!!! Спомням си много добре, когато от цената скочи от 7 на 21 .. тогава всички ме съветваха да продам. започнаха шеговито да ме наричат облъчения или атомното момче .. смеехме се .. и на мен ми беше не само весело, но и доходоносно .. Ако тогава някой ме беше питал колко ще стигне урана, то аз бих отговорил 50$ ..

            До колко ще стигне цената на Ванадий не знам, но искам да се возя на вълната .. Energy Fuels реално започва производство .. Няма да се изненадам, ако през 2019 Western също отвори врати..

            Съвет - аз като не знам какво да правя, влизъм с по 1.000.- € и следя позицията, докато си изградя мнение - дребно обвързване. В 90% от случаите продавам, но тези 10% са доста добри попадения.. Ще напиша - сепия и каламари - така следях една позиция. Сега купувам. Като изградя обема, ще я споделя..

            С гледане само не става ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
              То с гледане нищо не става. Вземи направи и нещо
              Форест Гъмп

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
                Toranaga, заинтригува ме с възможностите на ванадия. Би ли споделил, ако не е тайна, в кои компании си инвестирал и евентуално как си ги разпределил по тежест?
                Това за мен е поредният хайп като с лития и кобалта. За разумните хора има продукти върху rare earths. Другото са си безумни спекулации в tight market

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                  Със стридите и скаридите как сте? Аз натам гледам напоследък, сьомга и риба тон също. Вода, водни концесии и напояване.
                  То с гледане нищо не става. Вземи направи и нещо

                  Коментар


                  • Toranaga, заинтригува ме с възможностите на ванадия. Би ли споделил, ако не е тайна, в кои компании си инвестирал и евентуално как си ги разпределил по тежест?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                      Със стридите и скаридите как сте? Аз натам гледам напоследък, сьомга и риба тон също. Вода, водни концесии и напояване.
                      Стриди не съм ял, скаридите са Чудо. Ама как да бъдат култивирани?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                        не е по темата за уран, но тъй като стана дума исках да допълна картината, тъй като излезе статия, която подкрепя моето виждане за рибните ферми ...

                        https://www.investor.bg/novini-ot-ch...barite-270172/

                        Връзката с твоя въпрос за Виетнам е следната - страната има 2 големи реки и 3.200 км брегова ивица. Потенцяла за рибната п-ст е като в Норвегия и Чили. Това "пазара " не е отчел. Самите виетнамци го приемат като даденост, а не като потенцял??!! Според мен този бизнес и отегчителен и затова не му се обръща внимание. Друго си е да мечтаеш за технология с която може да се возиш, без да кормуваш или пък да потенцираш приходите с константни разходи !! Звучи супер нали?? Да, но на края на деня сядаш на масата и питаш какво има за ядене ..
                        Със стридите и скаридите как сте? Аз натам гледам напоследък, сьомга и риба тон също. Вода, водни концесии и напояване.
                        Last edited by Minka; 17.10.2018, 14:44.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                          Това за рибата е добра новина, като нси големите ми не спекулативни позиции са в риба. Сега kingfish набира скорост и има интересни фирми.
                          не е по темата за уран, но тъй като стана дума исках да допълна картината, тъй като излезе статия, която подкрепя моето виждане за рибните ферми ...

                          https://www.investor.bg/novini-ot-ch...barite-270172/

                          Връзката с твоя въпрос за Виетнам е следната - страната има 2 големи реки и 3.200 км брегова ивица. Потенцяла за рибната п-ст е като в Норвегия и Чили. Това "пазара " не е отчел. Самите виетнамци го приемат като даденост, а не като потенцял??!! Според мен този бизнес и отегчителен и затова не му се обръща внимание. Друго си е да мечтаеш за технология с която може да се возиш, без да кормуваш или пък да потенцираш приходите с константни разходи !! Звучи супер нали?? Да, но на края на деня сядаш на масата и питаш какво има за ядене ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            Ти през LGO (producer) и WUC (explorer) ли инвестира във ванадия? Браво за изборът наистина страшен ръст за година но цената е около историческият си връх и в момента и си е изтърван влак Предполагам в WUC ти е малка позиция при такава капитализация
                            Не си и помисляй да контриш, young padawan Редовно срещана грешка, той мастъра ти го е писал - има ли тренд, возиш се.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Ти през LGO (producer) и WUC (explorer) ли инвестира във ванадия? Браво за изборът наистина страшен ръст за година но цената е около историческият си връх и в момента и си е изтърван влак Предполагам в WUC ти е малка позиция при такава капитализация







                              опитът ме е научил, че когато имаш Momentum (инерция) трябва да се возиш - trend follow strategy - особено в отрасла природни ресурси !!. Най- големите печалби се правят когато има балон !!

                              Тук бих желал да отбележа, че моето влизане във Ванадия е заради потенцяла на батериите - който според мен въобще не е взет предвид от пазара - защо в лития се забелязва потенцял, а във Ванадия не, остава за мен непотятно... Законовите промени в Китай ме изненадаха приятно, като те не бяха в нито едно мое изчисление.

                              SoHo - по графиките изглежда, че цената е много висока, но ако съпоставиш търсене и предлагане на Ванадия, то ще забележеш, че тези нива са смешно ниски. Искам да ме разбереш правилно - нито се опитвам да напомпам или да прехвърля горещ картоф. Гледам фактите и ги споделям.

                              WUC е най- голямата ми позиция в портфолиото .. Аз под 5 CAD не смятам да продавам, което е цената на IPO ..

                              LGO - ми е с относително малка тежест

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                                тази картинка е от страницата на фирмата - това което според мен е най- важното - LIFE CYCLE при Ванадия остава КПД- то константно !!!! затова не мога да разбера, защо е пренебрегнато???
                                Ти през LGO (producer) и WUC (explorer) ли инвестира във ванадия? Браво за изборът наистина страшен ръст за година но цената е около историческият си връх и в момента и си е изтърван влак Предполагам в WUC ти е малка позиция при такава капитализация








                                Коментар

                                Working...
                                X