IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Toranaga;n3409071]
    Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

    "Реших леко да те провокирам че нещо спря да пишеш а си интересен "

    Определено успя - аз си мислех, че моите идеи за никой не са интересни, тъй като само HY Spread коментираше ..

    ."Ванадия ясно че е балон и при следващият крах под 5 долара ще си помисля дали да взема малко"

    според мен - предвид факта, че има по- високи стандарти за стоманата в Китай, новият интерес към ванадиевите батерии и глобалната инфлационна среда, то смятам, че цената няма да падне под 10 $.

    ." Виетнам ще е страхотна покупка след като се изчисти пазара през идващата криза до тогава не бих вкарал и лев при тези цени "

    Вече има над 2000 фирми които могат да се търгуват. Не мога да седя и бездействам, когато цената падне и имам дивидентна доходност над 12%.

    "Чудно ми е как вярваш че може да се скриеш в малко ликвидни в бурни времена но ти си знаеш. "

    От тактическа гледна точка си прав, но за мен изхода от този пазар, ще е след 2040 и краткосрочни ретрейсмент-и ми създават временен дисконфорт, но пък дългосрочен комфорт.

    "Може да си споделиш позициите след като ги изградиш ще са ми интересни!
    За петрола вярвам че няма голямо бъдеще и че ще става все по трудно да манипулират цената от ОПЕК но не изключвам още няколко големи вълни нагоре."

    Това са танкерните фирми - PJT - не чак толкова ликвидна, но пък с див.дох над 10 % и купувам под 11.000 - див дох. нетто 13% .
    Другата позиция която чакам е PVT - все още не е достигнат курсът на покупки - 12 - 13.000...пък може и малко отдолу..
    Третата е VIP - реално когато падне под 5.000 менаджмента купува или дава висок дивидент и рядко пада под 4.500. вече 2 пъти съм тествал тази стратегия и съм доволен. Цените на позициите падат, но резултатите се подобряват - явна дивергенция, която показва, че участниците не оценяват спецификата на бизнеса, а обобщават с петрол- това ми каза Костолани и е прав. Последния път бе 2014 - 2015 - реално утрояваш за около 3 години + дивидентата... та в този ред на мисли не виждам защо да излизам.. Ако нямам идея какво да правя, разбира се, че съм аут, но aктуално съм дори доста оптимистичен. В този цикъл не се получи реално балон (само в отделни позиции) на борсата във Виетнам, така, че в слвдващият очаквам много голям - тогава трябва да умножа по 3 портфолиото . А това със сигурност няма как да направя в БГ .. Та в този ред на мисли ... Welcome to Viet Nam my friend
    Ще ги разгледам и трите по детайлно! За компаниите които досега си казал наистина са далеч от върховете си при предният цикъл. Явно индексът е надут предимно от най големите и ликвидните покрай ЕТФ-те. Мисля че като дойде изтрезняването всичко наред ще се продава но определено може да се отиграва в момента с малки позиции в по разумно оценени компании. Аз лично понеже не познавам пазара няма как да отигравам в момента и ще чакам разпродажбите на ЕТФи и тогава ще се включа. Мисля че е златен пазар и Виетнамците имат много да наваксват тоест и аз мисля че следващият цикъл ще е голям балон и ще видим брутални ръстове. Имам голямо желание да посетя страната особено големите градове и Ha Long Bay и ако се позиционирам ще направя една кратка обиколка

    Успех!




    Коментар


    • [QUOTE=SoHo;n3408786]

      "Реших леко да те провокирам че нещо спря да пишеш а си интересен "

      Определено успя - аз си мислех, че моите идеи за никой не са интересни, тъй като само HY Spread коментираше ..

      ."Ванадия ясно че е балон и при следващият крах под 5 долара ще си помисля дали да взема малко"

      според мен - предвид факта, че има по- високи стандарти за стоманата в Китай, новият интерес към ванадиевите батерии и глобалната инфлационна среда, то смятам, че цената няма да падне под 10 $.

      ." Виетнам ще е страхотна покупка след като се изчисти пазара през идващата криза до тогава не бих вкарал и лев при тези цени "

      Вече има над 2000 фирми които могат да се търгуват. Не мога да седя и бездействам, когато цената падне и имам дивидентна доходност над 12%.

      "Чудно ми е как вярваш че може да се скриеш в малко ликвидни в бурни времена но ти си знаеш. "

      От тактическа гледна точка си прав, но за мен изхода от този пазар, ще е след 2040 и краткосрочни ретрейсмент-и ми създават временен дисконфорт, но пък дългосрочен комфорт.

      "Може да си споделиш позициите след като ги изградиш ще са ми интересни!
      За петрола вярвам че няма голямо бъдеще и че ще става все по трудно да манипулират цената от ОПЕК но не изключвам още няколко големи вълни нагоре."

      Това са танкерните фирми - PJT - не чак толкова ликвидна, но пък с див.дох над 10 % и купувам под 11.000 - див дох. нетто 13% .
      Другата позиция която чакам е PVT - все още не е достигнат курсът на покупки - 12 - 13.000...пък може и малко отдолу..
      Третата е VIP - реално когато падне под 5.000 менаджмента купува или дава висок дивидент и рядко пада под 4.500. вече 2 пъти съм тествал тази стратегия и съм доволен. Цените на позициите падат, но резултатите се подобряват - явна дивергенция, която показва, че участниците не оценяват спецификата на бизнеса, а обобщават с петрол- това ми каза Костолани и е прав. Последния път бе 2014 - 2015 - реално утрояваш за около 3 години + дивидентата... та в този ред на мисли не виждам защо да излизам.. Ако нямам идея какво да правя, разбира се, че съм аут, но aктуално съм дори доста оптимистичен. В този цикъл не се получи реално балон (само в отделни позиции) на борсата във Виетнам, така, че в слвдващият очаквам много голям - тогава трябва да умножа по 3 портфолиото . А това със сигурност няма как да направя в БГ .. Та в този ред на мисли ... Welcome to Viet Nam my friend

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

        SoHo благодаря за споменатото ти виждане.

        Първо за Урана - той не задържа, а се качва бавно и славно. Вече е 50% над дъното и бичият пазар за мен е видим и повече от потвърден. Тук всеки чака решението на администрацията на САЩ, което ще излезе към края на март. Очаквам *манипулативни* новини от Казахстан ...

        Второ за Ванадий - в деня в който спря покачването - последният ми постинг за покачването на Ванадий (виж по- долу) продадох цялата позиция на Ларго (150%) и Western (422%)... Забележи - на върха на тази вълна .. Както сам виждаш, когато позициите не са от най- ликвидните, дори участник като мен може да промени тренд-а. Не винаги успявам, но понякога. Сега не желая да спомена какво ще правя с Ванадия, но има още много хляб в него. Дългосрочната цена е между 10 и 15 $ според мен. Иначе няма как да се изплатят ванадиевите батерии при тези цени. Western би трябвало да има същото съдържание като Energy Fuels 1: 15 уран към ванадий.. ... ще споделя като му дойде времето.. Чакам по- ниски цени при Western..

        Трето - Виетнам - моят портфеил няма НИТО ЕДНА ПОЗИЦИЯ ОТ ИНДЕКСИТЕ и реално нямам "БЕТА*, тоест корелация с индексите.. Продажбата на *добрите* рибни фирми и влизането в *лошите* бе прекалено рано и затова съм все още на загуба. Като цяло таймингът ми е много зле.. Последните отчети показват възстановяване.. Изграждам 2 позиции - едната е *рибна* а другата е *петролна*. Петролната позиция е съвет от Андре Костолани, който ми я сподели при падащи цени на петрола.. какво може да е според теб???
        Реших леко да те провокирам че нещо спря да пишеш а си интересен Браво за Largo и Western наистина висока доходност. Ванадия ясно че е балон и при следващият крах под 5 долара ще си помисля дали да взема малко. Виетнам ще е страхотна покупка след като се изчисти пазара през идващата криза до тогава не бих вкарал и лев при тези цени Чудно ми е как вярваш че може да се скриеш в малко ликвидни в бурни времена но ти си знаеш.

        Може да си споделиш позициите след като ги изградиш ще са ми интересни! Имаш опит от който може да се учим!
        За петрола вярвам че няма голямо бъдеще и че ще става все по трудно да манипулират цената от ОПЕК но не изключвам още няколко големи вълни нагоре.





        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Toranaga, как върви при теб ?

          Уранът задържа под 30. Кога ще има нови договори в близко бъдеще та да видим реално как ще е оценен уранът?

          Виетнам как върви? Ако не удържи сегашните нива пътят надолу ми се вижда на първо време към около 600 за VN. Твоите последни покупки нещо слабо се търгуват. Случва ли се нещо?

          SoHo благодаря за споменатото ти виждане.

          Първо за Урана - той не задържа, а се качва бавно и славно. Вече е 50% над дъното и бичият пазар за мен е видим и повече от потвърден. Тук всеки чака решението на администрацията на САЩ, което ще излезе към края на март. Очаквам *манипулативни* новини от Казахстан ...

          Второ за Ванадий - в деня в който спря покачването - последният ми постинг за покачването на Ванадий (виж по- долу) продадох цялата позиция на Ларго (150%) и Western (422%)... Забележи - на върха на тази вълна .. Както сам виждаш, когато позициите не са от най- ликвидните, дори участник като мен може да промени тренд-а. Не винаги успявам, но понякога. Сега не желая да спомена какво ще правя с Ванадия, но има още много хляб в него. Дългосрочната цена е между 10 и 15 $ според мен. Иначе няма как да се изплатят ванадиевите батерии при тези цени. Western би трябвало да има същото съдържание като Energy Fuels 1: 15 уран към ванадий.. ... ще споделя като му дойде времето.. Чакам по- ниски цени при Western..

          Трето - Виетнам - моят портфеил няма НИТО ЕДНА ПОЗИЦИЯ ОТ ИНДЕКСИТЕ и реално нямам "БЕТА*, тоест корелация с индексите.. Продажбата на *добрите* рибни фирми и влизането в *лошите* бе прекалено рано и затова съм все още на загуба. Като цяло таймингът ми е много зле.. Последните отчети показват възстановяване.. Изграждам 2 позиции - едната е *рибна* а другата е *петролна*. Петролната позиция е съвет от Андре Костолани, който ми я сподели при падащи цени на петрола.. какво може да е според теб???

          Коментар


          • Toranaga, как върви при теб ?

            Уранът задържа под 30. Кога ще има нови договори в близко бъдеще та да видим реално как ще е оценен уранът?

            Виетнам как върви? Ако не удържи сегашните нива пътят надолу ми се вижда на първо време към около 600 за VN. Твоите последни покупки нещо слабо се търгуват. Случва ли се нещо?


            Коментар


            • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

              Toaranga I am out as my stop got hit and do not like the valution in the salmon sector

              Salmar got out at 48 EUR for a return of (assuming no cost and taxes) 5.2%
              ETF Fish Index got hit at 178 for a return of 3.4%

              But we are still in the game, I just chage the direction:

              Short Salmar @ 47.5
              Short Marine Harvest @ 21.5

              All in EURO
              OK. Fine!
              Short the west, long in Vietnam

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                Ok at market add: добавям към позицията си 100 акции на Salmar SA на 45.70€
                Toaranga I am out as my stop got hit and do not like the valution in the salmon sector

                Salmar got out at 48 EUR for a return of (assuming no cost and taxes) 5.2%
                ETF Fish Index got hit at 178 for a return of 3.4%

                But we are still in the game, I just chage the direction:

                Short Salmar @ 47.5
                Short Marine Harvest @ 21.5

                All in EURO

                Коментар


                • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                  AGF - 4.960 + HVG - 5.800..ko twa. you start when you want
                  Имах предвид че влезнах в позициите които желаех...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                    Д-р Ванадий не е повишавал тарифите през последните няколко дни - 33,90 Китай, 26,35 Европа.. За сметка на това Урана проби 200 МА !!!

                    За HY Spread - покупка на AGF - 4.960 + HVG - 5.800...

                    състезанието започна

                    Успех..
                    AGF - 4.960 + HVG - 5.800..ko twa. you start when you want

                    Коментар




                    • Коментар


                      • Д-р Ванадий не е повишавал тарифите през последните няколко дни - 33,90 Китай, 26,35 Европа.. За сметка на това Урана проби 200 МА !!!

                        За HY Spread - покупка на AGF - 4.960 + HVG - 5.800...

                        състезанието започна

                        Успех..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                          Bet on China-US reversing trade tension

                          First Solar Inc. Calls with Strike 40 12/2019
                          Уфф писна ми вече

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            ...отклонявате се, „другари”. Питах, никой дума не обели: Иде ерата на реакторите с бързи неутрони и онези, предназначени за U-238.
                            - Какво да очакваме с цената тогава, предвид огромните запаси обеднен (238-ѝ) уран?
                            Нека дойде 2020.. До тогава ще има доста нови централи + Япония с вече действащи + ще се преподпишат нови дългосрочни договори. Нека видим колко ще е цената на Урана. Ако до тогава няма 60- 70 $ , аз излизам.. Просто търпение..

                            Аз залагам на merger на Камеко с НекстДжен или изкупуване от Камеко на Arrow ..

                            Коментар


                            • ...отклонявате се, „другари”. Питах, никой дума не обели: Иде ерата на реакторите с бързи неутрони и онези, предназначени за U-238.
                              - Какво да очакваме с цената тогава, предвид огромните запаси обеднен (238-ѝ) уран?

                              Коментар


                              • Bet on China-US reversing trade tension

                                First Solar Inc. Calls with Strike 40 12/2019

                                Коментар

                                Working...
                                X