IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Български Енергиен Пазар

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Наистина не знам как е уреден въпросът в България (и ето още една причина да отворя темата), но в други пазари ВЕИ участват на пазара наравно с другите участници, и наистина всеки може да им продаде или купи от тях. Отделно получават различни видове подкрепа по линия правителства, субсидии и .т.н, но това не ги премахва от пазара, където участват всички. Отново надявам се да се включат участници на Българския пазар, които да разяснят повече, особено интересно ми е как работи wholesale пазара и балансиращия пазар.

    Коментар


    • То такива трейдъри ',наш'как ше ми се издигнот в очите, изкупувайки от перкопанелите. Да, ама не, "привилегия" са на ЕРП-тата - *горките.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Ха ха ха енергиен пазар у БГ....с държавните АЕЦ и ТЕЦ МИ2 и руската газ......Дотирани перкопанели на пазаря ха ха ха
        Надявам се на по-високо ниво на дискусията. За жалост може би тук не е правилното място?
        Last edited by X_Y; 23.07.2017, 21:22.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Energy_Trader Разгледай мнение
          Здравейте,
          Интересно ми е има ли Energy traders във форума? Следя с известно любопитство развитието на енергийния пазар в България и бих се радвал, ако някой професионалист може да сподели повече по въпроса.
          Ха ха ха енергиен пазар у БГ....с държавните АЕЦ и ТЕЦ МИ2 и руската газ.....Дотирани перкопанели на пазаря ха ха ха
          Last edited by X_Y; 23.07.2017, 21:21.

          Коментар


          • На мен главния ми интерес е върху wholesale markets, например както се вижда тук http://www.ibex.bg/bg/ и също балансиращия пазар, интересно ми е как са уредени нещата. Също за газта - говори се, че ще тръгва пазар скоро, така че предполагам това означава, че в момента не е либерализиран?

            Коментар


            • За трейдъри не знам, но потенциални потребители със сигурност има. На мен са ми интересни потенциалните оферти за доставка, обаче. И ми е интересно, как такива трейдъри се конкурират с ЕРП-тата, щом ползват техните собствени физически мрежи. Нали и сами им плащат за пренос и ползване на инфраструктура?

              Коментар


              • Български Енергиен Пазар

                Здравейте,
                Интересно ми е има ли Energy traders във форума? Следя с известно любопитство развитието на енергийния пазар в България и бих се радвал, ако някой професионалист може да сподели повече по въпроса.
              Working...
              X