IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интелектуалната собственост - краде ли се у нас?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
    Според мен не проси, има тема - пише в нея чат-пат.
    ...някои хора не мога да ви позная днес. Веднъж да видя уравновесена реакция. /Благодаря за което. / Ако по-често заставахте на страната на неутралните факти, щяхте по-често да срещате и нашето разбиране и взаимно уважение. Самият факт е приятен.
    Хубава вечер!

    Коментар


    • Опонентът ми страда от комплекса на Безполезния. Не мори, ама мъчи.
      Last edited by Pyramid; 27.09.2018, 22:28.

      Коментар


      • Според мен не проси, има тема - пише в нея чат-пат.
        रादोस्त

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          А не мислите ли че му помагате така да излъже още и още и още хора?
          Тук, във този форум, други преди мен го нарекоха така.
          Да не би съзнателно да му съдействате?
          Кой е „излъганият”, бе? Пари ли му взех, кофти договор ли направих с него, подведох ли го? Или някой страда, че не е намазал достатъчно? Само какъв „морал”, каква ярост в защита на „правото”! Ѝ...НИТО ЕДНО ИЗМЕРВАНЕ.
          В техникума,над главните стълбища, има една мисъл - ако не ме лъже паметта, на Ломоносов - че,
          „Науката започва там, където започва измерването”.
          Другото са едни приказки.
          Last edited by Pyramid; 27.09.2018, 22:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
            Достатъчно пъти и достатъчно ясно сте изказали мнението си. Хората са грамотни, ще го прочетат и ще си преценят. Няма нужда да продължавате да се обиждате и да мелите едно и също постоянно (и вие и той).
            Прав сте за това.
            Но не ви ли прави впечатление че от повече от десет години тук във този същия форум, има хора които се появяват с някоя глупава идея да отмъкнат някой лев? Тези хора обаче бързо биват разкрити и повече не се появяват. Обаче има един, който за всичкото това време не спря да проси из форума, да ни занимава с идиотщините си - на кой президент писал, ама какво направил, ама дайте пари срещу празните ми приказки, и кво ли не още...
            Ами аман! това го позволявате вие, ХУ и колегите ви.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              За какво шубв говориш?
              Само като погледне човек сметката и повече не му трябват никакви измервания.
              Ми айде покажи къде е"обтичането" в твоите сметки?
              Няма, нали?
              Всичко е мижи да те лажем.

              ...Очаквано. Гроздето кисело. Аз „сметки” при конструирането правих единствено, за габаритите и стандартните тръби в магазина. Другото го налучка с няколко опита но пък, какво налучкване! А тук, ти седиш и бръмчиш, Плюнка да стане. „Измама”, казах, АКО докаже НЕЗАВИСИМА комисия, фирма, лаборатория и т.н. ( Със съответната опитна постановка, протоколи, официално и метрологично сертифицирани прибори и съответната математическа и физическа обосновка, разбира се) - АКО ДОКАЖАТ ИЗМАМА, плащам целия масраф,+ си понасям репутационните последици. Ама ако - аз затова настоявам за незавизима и компетентна комисия - ако няма измама, плаща клеветникът.
              ...и тук, както винаги досега, счупеният грамофон вади неприложими формули. И пак се почва. Манджа с грозде.
              „Кисело”.

              Коментар


              • Достатъчно пъти и достатъчно ясно сте изказали мнението си. Хората са грамотни, ще го прочетат и ще си преценят. Няма нужда да продължавате да се обиждате и да мелите едно и също постоянно (и вие и той).
                रादोस्त

                Коментар


                • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                  Спрете да дразните човека и да го наричате измамник във всяко мнение и всяка тема. Прекалявате.
                  А не мислите ли че му помагате така да излъже още и още и още хора?
                  Тук, във този форум, други преди мен го нарекоха така.
                  Да не би съзнателно да му съдействате?
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Спрете да дразните човека и да го наричате измамник във всяко мнение и всяка тема. Прекалявате.
                    रादोस्त

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Няма.„ама”. Шубето да се направят фактически измервания от независим експертен състав, криеш зад празни приказки. Питам къде в знаменитата ти формула е обтичането - заобикаляне. Най-грозното в цялата картинка е, обаче че, макар да е правено емпирично, аз имам чудесно работещо изделие, а ти - едничкото плюване. Дерзай, дано пък, то те нахрани.
                      За какво шубв говориш?
                      Само като погледне човек сметката и повече не му трябват никакви измервания.
                      Ми айде покажи къде е"обтичането" в твоите сметки?
                      Няма, нали?
                      Всичко е мижи да те лажем.

                      Last edited by X_Y; 27.09.2018, 21:06.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Че колко пъти да ти го смятам? Всеки път е едно и също.
                        Това и е хубавото на математиката, че всеки път се получават еднакви резултати при еднакви входни параметри.

                        И като не е приложима формулата на Фурие, кажи коя формула е приложима?
                        Айде, напиши я тук, да я видим всички. От една година те карам да напишеш нещо.

                        Пак ааала-бааала, ама дрън, ама мрън, шменти-капели.

                        Няма.„ама”. Шубето да се направят фактически измервания от независим експертен състав, криеш зад празни приказки. Питам къде в знаменитата ти формула е обтичането - заобикаляне. Най-грозното в цялата картинка е, обаче че, макар да е правено емпирично, аз имам чудесно работещо изделие, а ти - едничкото плюване. Дерзай, дано пък, то те нахрани.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Правилно „подозираш”'. Правих го по интуиция. От масови детайли, що се търкалят на улицата. Хващаш, сглобяваш, и ХОП! - „формулата на Фурие” - разбита. Е, не точно „разбита”, а НЕПРИЛОЖИМА в случая. При дебит 4*10^(-5) м3/s и сечение 5*10^(-8) м2, характерен размер на проточната част 0,4 мм и неравности от 0,1мм, ти сам пресметни какъв е потокът, колко е дебелината на приповърхностния воден слой и т.н. Мен не ме търси за тези сметки, моята специалност са електронните устройства. Виж, може да поразпиташ в посолствата на страните от НАТО, от коя от тях, в края на март т.г. (през търговския й отдел) по време на изложение на военни ср-ва, ми идвА на гости гл.инженер по иновациите и ми предложи да извършат цифрово моделиране и оптимизиране заедно с канадския отдел на фирмата. Джокер, човекът говори основно френски.
                          ​​​​​​Изобщо, имам усещането, че ТИ си пълният Провал: Запомнил (от преписване?) една формула, дето не знае, за къде е приложима, и за къде -не...и „раздава оценки”.
                          УУУ-БАВЕЦъ.
                          Че колко пъти да ти го смятам? Всеки път е едно и също.
                          Това и е хубавото на математиката, че всеки път се получават еднакви резултати при еднакви входни параметри.

                          И като не е приложима формулата на Фурие, кажи коя формула е приложима?
                          Айде, напиши я тук, да я видим всички. От една година те карам да напишеш нещо.

                          Пак ааала-бааала, ама дрън, ама мрън, шменти-капели.

                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            Е каква покана, колкото дойдоха, и те нарекоха из... знаеш как.

                            То тая табота с ала-бала не става.
                            Ми говориш за радиатори на коли, ми тогава знаеш как да сметнеш и твоето "изобретение".

                            Дай да видим де, покажи с формули как става.
                            Подозирам че не можеш. Ако можеше, щеше да го направиш още 2012, и нямаше да се занимаваш с това нещо.

                            Правилно „подозираш”'. Правих го по интуиция. От масови детайли, що се търкалят на улицата. Хващаш, сглобяваш, и ХОП! - „формулата на Фурие” - разбита. Е, не точно „разбита”, а НЕПРИЛОЖИМА в случая. При дебит 4*10^(-5) м3/s и сечение 5*10^(-8) м2, характерен размер на проточната част 0,4 мм и неравности от 0,1мм, ти сам пресметни какъв е потокът, колко е дебелината на приповърхностния воден слой и т.н. Мен не ме търси за тези сметки, моята специалност са електронните устройства. Виж, може да поразпиташ в посолствата на страните от НАТО, от коя от тях, в края на март т.г. (през търговския й отдел) по време на изложение на военни ср-ва, ми идвА на гости гл.инженер по иновациите и ми предложи да извършат цифрово моделиране и оптимизиране заедно с канадския отдел на фирмата. Джокер, човекът говори основно френски.
                            ​​​​​​Изобщо, имам усещането, че ТИ си пълният Провал: Запомнил (от преписване?) една формула, дето не знае, за къде е приложима, и за къде -не...и „раздава оценки”.
                            УУУ-БАВЕЦъ.

                            Коментар


                            • Е каква покана, колкото дойдоха, и те нарекоха из... знаеш как.

                              То тая табота с ала-бала не става.
                              Ми говориш за радиатори на коли, ми тогава знаеш как да сметнеш и твоето "изобретение".

                              Дай да видим де, покажи с формули как става.
                              Подозирам че не можеш. Ако можеше, щеше да го направиш още 2012, и нямаше да се занимаваш с това нещо.

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Няма нужда от проверка, а от елементарна сметка.

                                Но ми стана интересно, да не би да твърсите че има "обдухване" във вашето "изобретение"?

                                Да, що?

                                Коментар

                                Working...
                                X