IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интелектуалната собственост - краде ли се у нас?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз откак си взех най-огромия неръждаем Светлю Шишков ми падна сметката за ток. И се надявам да не му гръмне покрива докато ме няма вкъщи като на последните 2 Тесита...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

      7 киловата за една минута (1/60 час) е определено количество енергия, в дадения случай превърната от електрическа в топлинна. Това са 0.12 кВт.час еленергия; можем да я обърнем в джаули.
      Намираме от справочници енергията, нужна за загряване на 4-5 литра вода с 30 градуса и сравняваме верно ли е или някъде "изтича" еленергия в друга посока, ако в това се съмняваш.

      Не ми се прави сметката, защото мисля, че Пирамид е специалист в тази област и може да я направи веднага в главата си.
      Там е работата че не може.
      А нещата са от прости по-прости.

      Първо бих искал да те коригирам. Измерителните единици са секунда, метър, грам,ват.
      Като един джаул = един ват за една секунда.
      В случая за проточния бойлер имаш 7 киловата които се подават всяка секунда. Да кажем че минават пет литра за минута тогава за всяка секунда през бойлера преминават около 83 грама вода.
      За да се загрее един литър вода с един градус, трябват 4000 джаула енергия. За 83 грама вода трябват 332 джаула. Оттук следва, че ако приложиш 7 киловата, то тази вода в проточния бойлер ще се загрее с 21 градуса.
      Това е положението.
      Колкото до тръбичката му, там направо е смешно. Но за това - по-натам...

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Имам питане.

        Защо на проточните бойлери загряващи с нейде 30 градуса вода при дебит 4-5л./мин
        и имащи нагревателна тръба пак нейде 40см. им се налага да смучат 7квт. ?

        Всеки ползвал такъв, ще ви потвърди, че за къпане 7квт е минимума (през зимата се къпеш само на "горещата" вода)
        От водопровода, поне про .ен, водата идва на 10-15 С. За къпане, е добра между 30 и 40 с
        ​​​​​​С, Т е., ,загрявае с 30 С и рядко . По-скохро, по-малко в нужно(средно). При дебит 0,1 кг/с, с 10 С загряване, ти трабват 4,2 kW. С 15С - 6,2 kWТ.е, за да вдигнем с 30С, ще ни трябват ок.12 kW... Или...данамалим дебита.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
          Имам питане.

          Защо на проточните бойлери загряващи с нейде 30 градуса вода при дебит 4-5л./мин
          и имащи нагревателна тръба пак нейде 40см. им се налага да смучат 7квт. ?

          Всеки ползвал такъв, ще ви потвърди, че за къпане 7квт е минимума (през зимата се къпеш само на "горещата" вода)
          7 киловата за една минута (1/60 час) е определено количество енергия, в дадения случай превърната от електрическа в топлинна. Това са 0.12 кВт.час еленергия; можем да я обърнем в джаули.
          Намираме от справочници енергията, нужна за загряване на 4-5 литра вода с 30 градуса и сравняваме верно ли е или някъде "изтича" еленергия в друга посока, ако в това се съмняваш.

          Не ми се прави сметката, защото мисля, че Пирамид е специалист в тази област и може да я направи веднага в главата си.
          Last edited by R1a1; 25.10.2019, 09:34.

          Коментар


          • Имам питане.

            Защо на проточните бойлери загряващи с нейде 30 градуса вода при дебит 4-5л./мин
            и имащи нагревателна тръба пак нейде 40см. им се налага да смучат 7квт. ?

            Всеки ползвал такъв, ще ви потвърди, че за къпане 7квт е минимума (през зимата се къпеш само на "горещата" вода)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Усеща се във въздуха че се задават промени по отношение на този провал, предизвикан в самата си същност поради липса на образование.
              Например, вече се оказва, че водата преминава през няколко десетки от милиметъра, което според светилата от горна Оряховица ъъъ... превъзмогва законите на физиката и слага в малкото си джобче така омразния в този край на България Фурие...
              Това поражда голям интерес сред инвеститорите които се чудят къде да пропилеят парите си, та малко повече информация от извора, би била меко казано много желана и полезна...

              Спокойно. Нали не е твой този т.нар. „Провал”?
              Прочее, „лек парадокс”:
              Ще се позова на конкуренцията:
              Иди тук http://ecocity.bg/toploobmennici и разгледай последното изделие на г-н Цанов, за 120 лв. То има много близки физически размери до моя „провал”. Човекът е публикувал достоверни, доказани от времето, снемани в негови собствени заведения, данни и за икономията, ѝ за кпд-то. Измерих го и, дори по моите данни, напълно точно е обявил стойностите. При него, обаче, медната тръба е дебела (на око) около 1мм, т.е., два и половина -три пъти повече от моята. Дължината е практически същата.
              Та,
              Въпрос: Ако твоята формула отчиташе движението на водата, (въпреки всякаквото отсъствие в нея на показателите за движение и т.н.) как обясняваш кпд 30% при протичаща мощност 5,4 kW ?
              Да разказвам цялото устройство и 6--те изключително сериозни технологични, термодинамични и битови предимства на „провала” към неговото изделие, което се продава - няма да те огрее - но, пак да попитам: 30% от 5,4 кW колко са и къде,се губи „Фурие”-то ти по пътя?
              (При мен, сходно кпд се реализира, обаче, при около 30°С по-ниска температура и 3-4 пъти по-бързо, и обикновено е с около 20% по-високо но, защо това да ни учудва? Е, той продава скромно, по данни от 2014-та, около 100 бр.годишно но, кусури, толкова можал човекът. Къде отиде Фурие?)
              Last edited by aleks262; 25.10.2019, 08:45.

              Коментар


              • Усеща се във въздуха че се задават промени по отношение на този провал, предизвикан в самата си същност поради липса на образование.
                Например, вече се оказва, че водата преминава през няколко десетки от милиметъра, което според светилата от горна Оряховица ъъъ... превъзмогва законите на физиката и слага в малкото си джобче така омразния в този край на България Фурие...
                Това поражда голям интерес сред инвеститорите които се чудят къде да пропилеят парите си, та малко повече информация от извора, би била меко казано много желана и полезна...

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Е не съм. Имам един въпрос обаче:
                  Като изключим факта че е неефективно, какво спира производството на една пробна серия от да кажем двеста бройки?

                  Изоставям дразгите и обяснявам: Технологиите и ценовата разлика между прототип и масово изделие:
                  ​​​​​​ Ако се фрезоват пласмасовитв детайли, само тази работа - между 250 и 360 лв за една бройка. Рязанията - още 5 лв. Обработката на онази, спорната тръба, която не можела уж да обменя - поне 25 лв, и гаранции никакви за качеството. Гуми - около 20 лв. Оборудване за сглобка - 3 раб.места, по 2-3000 лв всяко, значи, 6000-9000 лв. Опаковки /поръчкково/ - под 10 лв добри - друг път.
                  При шприцване и такива бройки, изобщо не става. Шприцформите, дали 100 или 100000 бройки ще произведат, все си струват усреднено, 5000лв едната, а са за 11-12 детайла . Обаче, при шприьване, производителят дава детайлите готови между 0,5 и 2,5 лв в зависимост от форми и тегло и при бройки над 1000 месечно. И иска договор с...продавачи, че те били искали. Обработка на тръбата, по секунда на бройка, цена мвжду 0,2 и 0,5 лв, без отпадък. При бройки.
                  удряме калема и излиза стартова себестойност в единия случай, около 300-350 лв а, в другия, около 50 лв. От тото да спечелиш - 1:14000000, при пуснати всички комбинации. Т.е., вземаш 200-300К, при пуснати 10 млк. Греда. При нормално производство и цена около 150 лв, EBITDA=200% . При поединично - ЗАГУБА 50-60% .

                  Неефективно. Нямам толкова свободен ресурс.
                  Сега разбра ли?
                  Last edited by Pyramid; 12.05.2019, 13:06.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Хеле. Щастлив си.
                    Е не съм. Имам един въпрос обаче:
                    Като изключим факта че е неефективно, какво спира производството на една пробна серия от да кажем двеста бройки?

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Четох тука, голем смех!

                      Хеле. Щастлив си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        МЛко късно излезе публикацията но, някои неща - който умее да вижда - ще види. Тук.
                        Четох тука, голем смех!

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Вече седем години с интерес наблюдаваме развитието на този проект, и ще е чудесно ако девелоперите му ни осведомят докъде са стигнали...

                          Има едно нещо, наречено „Кривата круша”. Дотам е.
                          -Доволен ?

                          Коментар


                          • С оглед развитието на технологиите, дали пък не е възможно да се използва нов подход в това изделие, да се осъществи пробив така да се каже, и най накрая да го видим по рафтовете на магазините?

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Вече седем години с интерес наблюдаваме развитието на този проект, и ще е чудесно ако девелоперите му ни осведомят докъде са стигнали...

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                                Е годината е към своя край, и всеки си дава равносметка не само какво е свършил, но и как го е свършил.
                                Тук очевидно нещата са замряли в положението в което бяха от преди две години.
                                На етап "бе дайте тук едни пари пък после ще видим".
                                Само кой го казва.

                                Коментар

                                Working...
                                X