IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интелектуалната собственост - краде ли се у нас?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
    Ъъъъ ???

    Прощавай ама нещо куца.
    По принцип някой постигнал високо КПД винаги се хвали с резултатите от него....
    та дай 2 дебита и по две температури вход изход...

    Ето още един крадец [ATTACH=CONFIG]n3512233[/ATTACH]
    Нищо не куца. Куца в това, на тази ти картинка. Не се заяждам.Това, на картинката
    има много ниско кпд. Лошо се обтича, много големи обеми, просто, не се доближават до медта. Малка обменна площ, ниско бързодействие. Замърсен, трудно се чисти и т.н. Изпитвах ѝ подобно нещо, затова, се и отказах от него. Не върви. Лежи в мазето ми 11-та година. Картинки може всеки да рисува но, систематично висок резултат е много по- сложно да се докара. Преди време, аз вкарах графики тук. От SCADA -та. Разрови ако искаш и разгледай. Повече няма да се занимавам, от сто кладенеца вода да ти карам, и ти си един „разбирач”'. Този, когато се доближи до тях на практика и всеки път, години наред, да дойде да ми се обади.
    Last edited by Pyramid; 26.10.2019, 19:46.

    Коментар


    • Пираминдилий пак се оплете като пиле в кълчища.
      Дай сметки де, стига само лакардии си разтягал.

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        темата е тотал щета

        иначе интелектуална собственост се краде навсякъде, НО най-значимите крадци са двама - КИТАЙ и САЩ...макар сащ да се пишат от добрите.
        То и Импитецият се пише ,ама ние него си го виждаме.
        Last edited by Pyramid; 26.10.2019, 18:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid
          ..., водомерът не е дебитометър...
          Ъъъъ ???

          Прощавай ама нещо куца.
          По принцип някой постигнал високо КПД винаги се хвали с резултатите от него....
          та дай 2 дебита и по две температури вход изход...

          Ето още един крадец
          Click image for larger version

Name:	zypho_dushi_qe_kursen_40_per_qind_te_rrymes_3%5B1%5D.jpg
Views:	1
Size:	21.8 КБ
ID:	3512233

          Last edited by satz; 26.10.2019, 17:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            темата е тотал щета
            Ха-ха-ха-хаааааа!

            Така е. Но става за забавление.


            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • темата е тотал щета

              иначе интелектуална собственост се краде навсякъде, НО най-значимите крадци са двама - КИТАЙ и САЩ...макар сащ да се пишат от добрите.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Водомер имам един. От него, изтича и втича в опитната установка. Фиксация на дебита е сложна без фиксация на налягането, а там понеже е близо до края на улицата, малко на брой къщи и тънки като сечение тръби, то варира сериозно. Добре, че самият изискван дебит е малък, кранът се отваря малко, и имаме източник а относително високо изходно съпротивление, което го приближава до генератор на ток. Въпреки това, степента на приближението не може да
                ​​​се нормира.
                Как преценявам дебита аз: 200 грама водна чаша, хронометър. За целите на практиката -напълно достатъчно. Още повече, визуализацията тече през SCADA, а там, стабиноостта е на тактовата честота на компютъра и, дори при много лош кварцов резонатор, от порядъка на 10^(-6).
                Това, което Импотецият плюе, срещу образованието ми, се разбива за секунди, + факта, работил съм десетилетия, проверяван съм както някога в СВО , където дипломата ми е легализирана, така и от МО, за тях - ДС и т.н. Да си зее, паразитът, само това може.

                Малко да добавя: Не те знам къде живееш в България но, винаги мога да ти платя билета към мен и обратно, ако дойдеш, видиш, и показаното не съответства на разказаното.

                Същината на изделието е икономайзер т.к. ОСВЕН рекуператора, съдържа системи за недопускане миризми от канала, за почистване без разглобяване, за оптимизация на топлообмена и за свързване към ВиК с минимизация броя и номенклатурата на детайлите, на СМР и мерки за защита от разрушаване при хидравличен удар. В изделията на г-н Цанов, аз такива не откривам. ТАЗИ е причината, да си достига максимума на кпд прибтемператури на водата, при които, кожата ти мигом би се ощавила, смрад от канала , без външни елементи, да предотвратиш е трудно а, да почистиш без разглобяване, не става. Отделно, има случаи, в които, я изобщо обмени някой ват, я-не. Иначе, да, неговото е супер кораво, може добиче да убиеш с него, ако ти се наложи.
                Като те чета какви глупости пишеш за дебита, и започвам да се хиля неимоверно. Е нали имаш образование, не можеш ли да сметнеш дебита само с един водомер?
                Изглежда че ако си завършил нещо изобщо, то ще да е някаква филология ли, археология ли... във всеки случай нищо общо с математиката. Та на образованието ти ще се върнем по-натам, а засега отговори на въпроса:
                Не можеш ли да сметнеш дебита с един водомер?
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                  Два водомера не ти ли се намират? 1% точност е достатъчна. (кат се замислих, ти единия го имаш монтиран)

                  Как да говорим точно за енергии при флуиди, без числата на дебитите им?
                  Иначе едно от имената на изобретението ти е - рекуператор. Опитвам се да разбера колко е ефективен (на пазара има такива с 90% кпд.)

                  p.s
                  още не критикувам. събирам инфо.
                  Водомер имам един. От него, изтича и втича в опитната установка. Фиксация на дебита е сложна без фиксация на налягането, а там понеже е близо до края на улицата, малко на брой къщи и тънки като сечение тръби, то варира сериозно. Добре, че самият изискван дебит е малък, кранът се отваря малко, и имаме източник а относително високо изходно съпротивление, което го приближава до генератор на ток. Въпреки това, степента на приближението не може да
                  ​​​се нормира.
                  Как преценявам дебита аз: 200 грама водна чаша, хронометър. За целите на практиката -напълно достатъчно. Още повече, визуализацията тече през SCADA, а там, стабиноостта е на тактовата честота на компютъра и, дори при много лош кварцов резонатор, от порядъка на 10^(-6).
                  Това, което Импотецият плюе, срещу образованието ми, се разбива за секунди, + факта, работил съм десетилетия, проверяван съм както някога в СВО , където дипломата ми е легализирана, така и от МО, за тях - ДС и т.н. Да си зее, паразитът, само това може.

                  Малко да добавя: Не те знам къде живееш в България но, винаги мога да ти платя билета към мен и обратно, ако дойдеш, видиш, и показаното не съответства на разказаното.

                  Същината на изделието е икономайзер т.к. ОСВЕН рекуператора, съдържа системи за недопускане миризми от канала, за почистване без разглобяване, за оптимизация на топлообмена и за свързване към ВиК с минимизация броя и номенклатурата на детайлите, на СМР и мерки за защита от разрушаване при хидравличен удар. В изделията на г-н Цанов, аз такива не откривам. ТАЗИ е причината, да си достига максимума на кпд прибтемператури на водата, при които, кожата ти мигом би се ощавила, смрад от канала , без външни елементи, да предотвратиш е трудно а, да почистиш без разглобяване, не става. Отделно, има случаи, в които, я изобщо обмени някой ват, я-не. Иначе, да, неговото е супер кораво, може добиче да убиеш с него, ако ти се наложи.
                  Last edited by Pyramid; 26.10.2019, 14:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    А, не го бех видел това.
                    И как точно дебитът на входящата е точно колкото на изходящата?
                    Пояснете моля,

                    Пак, гледам, си зинал. За тестовете, това, що изтича от чучура на чешмата, изтича през „фалшификата” ѝ, оттам, в канала. Сигурно, и това ще „разбиваш”?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      .. точен дебит да фиксирам, с кранчето, не е лесно...
                      Два водомера не ти ли се намират? 1% точност е достатъчна. (кат се замислих, ти единия го имаш монтиран)

                      Как да говорим точно за енергии при флуиди, без числата на дебитите им?
                      Иначе едно от имената на изобретението ти е - рекуператор. Опитвам се да разбера колко е ефективен (на пазара има такива с 90% кпд.)

                      p.s
                      още не критикувам. събирам инфо.
                      Last edited by satz; 26.10.2019, 11:00.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        И тук - бръщолевици накуп. Дебитът на входящата, е точно колкото на изходящата. Така че,
                        Можеш да се гръмнеш. И твърдението ти, че на Цанов било „работело колкото моето, т.е. никак”, също е пустословие. Накратко, вече разбрахме, дошъл си тук да тролиш, ок. Предлагам всички, които ти вярват, ако ги мързи при мен, да идат при „конкурента” на място и да му обяснят, как неговото не работело. Дерзайте, мОмци.
                        А, не го бех видел това.
                        И как точно дебитът на входящата е точно колкото на изходящата?
                        Пояснете моля,

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Из...
                          Тези неща за които говориш са инженерни работи. След като не си инженер, защо се вреш там, където нищо не разбираш?

                          И не е нужно да отидеш при някой, за да разбереш че е измамник.
                          Ако имаш нещо освен ала-бала да кажеш, направи го със сметки, както всеки инженер би го направил.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                            Ще рече, че дебита ти е <0,033кг/с. ?
                            Като дадеш входния дебит на 40С вода, ще сметнем и КПД-то.
                            Ще рече, че ти споменах някакви данни от графиките на SCADA-та, без да се зверя в екрана, понеже, точен дебит да фиксирам, с кранчето, не е лесно. Искаш данни от първа ръка - идваш, засичаш, и после, като ме спукаш от критика...
                            Въпросът е, дали ти стиска, после, ТИ да ги споделиш, щото аз съм пристрАстен, сещаш се.

                            Осигурявам свободен достъп.
                            Last edited by Pyramid; 26.10.2019, 04:04.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Не знам какво ще смяташ, но при 60 топла вода и 20 студена, дебита на 40 градусовата вода е два пъти по-голям от входа.
                              Тук играят други фактори, дебита също, но не той е определящ.
                              И тук - бръщолевици накуп. Дебитът на входящата, е точно колкото на изходящата. Така че,
                              Можеш да се гръмнеш. И твърдението ти, че на Цанов било „работело колкото моето, т.е. никак”, също е пустословие. Накратко, вече разбрахме, дошъл си тук да тролиш, ок. Предлагам всички, които ти вярват, ако ги мързи при мен, да идат при „конкурента” на място и да му обяснят, как неговото не работело. Дерзайте, мОмци.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Парадокс няма. Неговото работи колкото и твоето. тоест никак. А че може да се продава - то всичко може да се продаде.
                                Просто този е по-голям измамник от теб.



                                ПП
                                А и друго. При теб идваха Доктора, Алонсо ли беше Алфонсо ли, Лорда...
                                Тези тримата те нарекоха по един единствен начин. Сещаш се...
                                „При мен”, т.е. да се видим и да изпием по количка, на 4 км. от тестовата усттановка, е идвал само и единствено Алонсо. Никакви „Лордове”, „Доктори” , нито друга форумна фауна, нито са идвали, нито смецсе лично запознавали.
                                Тоест, НИКОЙ от изброените, не е дори доближавал до обекта
                                При всичките си различия с Алонсо, аз не помня нито веднъж да ме е наричал с обидни епитети а, т.нар.„Черкезофф”(„Доктора”), пръв излъга. Ти също не си идвал но, „моралът” ти, ти позволява да клеветиш (във всеки случай-,срещу Алонсо -със сигурност, приписвайки му своите „възгледи и твърдения ) така че, бегом в килера, мизирабъл такъв.
                                Last edited by Pyramid; 26.10.2019, 04:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X