IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

40++ Bln [BGN]

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    А нещо относно нулевите/отрицателни лихви по депозитите?
    Патриот съм но, ако ТАКАВА ми е държавата, е*ал съм я. Явно, чеп за зеле не става от нея.
    "Патриот е, душа дава, за наука и свобода.
    Но не свойта душа, братя...
    А душата на народа!"

    Ако искаш и за експроприация да поговорим. Нещо в тая посока дърпаш. Тия работи не стават с тояга. В България няма бизнес климат. Дори апартамента ти могат да откраднат, пък за бизнеса да не говорим!
    Станат ли отрицателни лихвите - обръщам всичко в злато, и пак няма да си подаря парите на монополите!

    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • И аз се зачудих преди няколко месеца когато няква коза от енергетиката се похвали, че реализирала облигации на европейския пазар на супер лихва от 4% някъде. То към всички министри напоследък имам известни резерви, ама може и да не съм прав. Толкова ли е трудно да се емитира облигационен заем в левове при 3% примерно, с купони на 6 месеца. Че и 10% данък ще си удържат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        И тук да споделя /за които не са чели/ превеликата си чуденка: Според статистиките, на депозити у нас лежат сериозни фондове, над 40 милиарда лв. Тези пари са замразени при нищожна лихва и основната част са на средната и над средна класа...А икономиката, като цяло, вехне и съхне, очаквайки чуждестранни инвестиции. Добре, обаче печалбите, генерирани чрез тези инвестиции с български трудов ресурс, принадлежат на инвеститорите по право и нормално и преспокойно, се изнасят. Как, тогава, СТРАНАТА да забогатее, ако огромният дял печалба се изнася? Създаваме възможности, от които НЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМЕ. Тъпо, нали. Парадоксът е, че пари има предостатъчно но, собствените ни съграждани нямат мотив /действително ли нямат?/ да ги вкарат в работа.
        Търси се способ за активизиране на българския, вътрешен инвеститор, в посока реален сектор. На мен ми хрумна понякога вариантът с нулеви и дори отрицателни лихви но, т.к.мож е са бъда обвинен в репресивно мислене, рекох да питам вас.
        Идеи?
        тва не зависи от тебе, народо като е прос никой не му е виновен ..... и да имаш идеи и да нямаш се е тая. Ако спрат хората да си държат парите у тея измислени банки ше скиваш за ко стааа въпрос и дали ше ги обират с разни измислени фалити, изнасяния капитали зад граница, съдения на държавата и прочее .....

        Коментар


        • А нещо относно нулевите/отрицателни лихви по депозитите?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kokikokov Разгледай мнение
            Преди месец мернах една статистика, че в словашките банки стоят "заключени" 57 млрд. евро. А словаците са по-малко от нас. Тая тема може спокойно да се отвори за всяка страна. Според мен просто липсват възможности за добри инвестиции, освен ако не си корпорация. Кризата отдавна свърши, но състоянието на икономиката остава някак съмнително. Като цяло има презасищане на пазарите, а новите технологии вече не решават проблеми, по-скоро създават нови.
            Не мисля, че технологиите създават проблемите, даже напротив. Те са в нас. И насищането е относително: До платежоспособно търсене. Повиши платежоспособността, и потреблението само ще се вдигне. Има нова концепция за способ, много по-производително, да се добиват ресурси - проучи и се възползвай, докато е време...Ама не, чакаш наготово, после- чужди инвестиции...Затворен кръг. И после, най-бедни в Европа. Най-бедни щото най-закостенели това виждам аз. Патриот съм но, ако ТАКАВА ми е държавата, е*ал съм я. Явно, чеп за зеле не става от нея.

            Коментар


            • Преди месец мернах една статистика, че в словашките банки стоят "заключени" 57 млрд. евро. А словаците са по-малко от нас. Тая тема може спокойно да се отвори за всяка страна. Според мен просто липсват възможности за добри инвестиции, освен ако не си корпорация. Кризата отдавна свърши, но състоянието на икономиката остава някак съмнително. Като цяло има презасищане на пазарите, а новите технологии вече не решават проблеми, по-скоро създават нови.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Може да са 40 милиярда,но само на компютър,като кеш вероятно са 2-3 пъти по-малко.Като знам как някой теглиха по няколко десетки
                милиона от банките и не ги върнаха и си харизаха предприятията,не вярвам да има толкова.
                Сигурно е така но, все пак нали са уж спестени пари? Т.е., натрупани НАД потребното за живот. Част от тях, като активи на бамките, отиват за раздаване на кредити но, не цялата. А самите си собственици, практически нищо не носят. Отделно, че видяхме: баМки гърмят, последствията се национализират...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  Тези пари не са замразени. Забравяш, че тези пари се раздават от банките като кредити, които се харчат за потребление и инвестиции.
                  Може да са 40 милиярда,но само на компютър,като кеш вероятно са 2-3 пъти по-малко.Като знам как някой теглиха по няколко десетки
                  милиона от банките и не ги върнаха и си харизаха предприятията,не вярвам да има толкова.

                  Коментар


                  • Тези пари не са замразени. Забравяш, че тези пари се раздават от банките като кредити, които се харчат за потребление и инвестиции.

                    Коментар


                    • 40++ Bln [BGN]

                      И тук да споделя /за които не са чели/ превеликата си чуденка: Според статистиките, на депозити у нас лежат сериозни фондове, над 40 милиарда лв. Тези пари са замразени при нищожна лихва и основната част са на средната и над средна класа...А икономиката, като цяло, вехне и съхне, очаквайки чуждестранни инвестиции. Добре, обаче печалбите, генерирани чрез тези инвестиции с български трудов ресурс, принадлежат на инвеститорите по право и нормално и преспокойно, се изнасят. Как, тогава, СТРАНАТА да забогатее, ако огромният дял печалба се изнася? Създаваме възможности, от които НЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАМЕ. Тъпо, нали. Парадоксът е, че пари има предостатъчно но, собствените ни съграждани нямат мотив /действително ли нямат?/ да ги вкарат в работа.
                      Търси се способ за активизиране на българския, вътрешен инвеститор, в посока реален сектор. На мен ми хрумна понякога вариантът с нулеви и дори отрицателни лихви но, т.к.мож е са бъда обвинен в репресивно мислене, рекох да питам вас.
                      Идеи?
                      Last edited by Pyramid; 13.02.2017, 11:05.
                    Working...
                    X