IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

40++ Bln [BGN]

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преди малко, си говорим с партньора ми. Казва ми, „- Виж, питай, що уж „инвеститори”, а не ебават да се запознават на живо с нещо реално, а тръгнали, ахмаци, да си купуват „акции в „исторически парк”. Наливат, губят и така. Бил си зле презентирал? Да дойдат, да пипнат, пък после, да видим те дали могат да презентират.”
    Та, той ми ги разправя тези работи, а аз нещо не съм вдъхновен: БГ „инвеститорът” е мит, просто, няма такова животно. Има купувачи-продавачи на нещо си, с хоризонти от %годишно, да речем, 20-30%. За 50 и над 100%, ходят при шашмалози, а онова под носа си, да видят - Ъпсурт.

    Коментар


    • Възражения?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

        И какво ще го правим този заем? Ще строим Белене?
        Не е задължително. Но, доколкото жизненият стандарт на нацията зависи от ГЕНЕРИРАНЕТО И ОСТАВАНЕТО на генерираните печалби у нас, стимулирането и осъществяването на инвестиции следва да става със средства, собственост на български граждани, живеещи у нас. Просто е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Ти да видиш: Днес /т.е., вече вчера, сега е ранна утрин/ в предаването "Не се страхувай!" по ТВ "Евроком", водещият Васил Василев, публично, изказа моята собственна теза:
          1.От чуждите инвестиции, печалбите се изнасят навън, и по-богати, /катонарод и държава/ НЕ НИ ПРАВЯТ.
          2.Пари в държаватаможе и даняма но, В СТРАНАТА, има. Вече са над 70 милиарда лв.
          и,
          3.Един облигационен заем, далеч не е за пренебрегване като възможност.
          - Само, дето държавата спи с широко затворени очи.
          И какво ще го правим този заем? Ще строим Белене?

          Коментар


          • Ти да видиш: Днес /т.е., вече вчера, сега е ранна утрин/ в предаването "Не се страхувай!" по ТВ "Евроком", водещият Васил Василев, публично, изказа моята собственна теза:
            1.От чуждите инвестиции, печалбите се изнасят навън, и по-богати, /катонарод и държава/ НЕ НИ ПРАВЯТ.
            2.Пари в държаватаможе и даняма но, В СТРАНАТА, има. Вече са над 70 милиарда лв.
            и,
            3.Един облигационен заем, далеч не е за пренебрегване като възможност.
            - Само, дето държавата спи с широко затворени очи.

            Коментар


            • Да, обаче...хитро ни изпооплетоха в мрежите си чрез глобализацията та, ако те затънат, да могат да ни повлекат със себе си. Те и когато са добре ни мачкат и се подиграват с нас...
              Last edited by Pyramid; 11.02.2018, 10:13.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Aз па кат научих за срива на Уолстриит у понделник го преместих у другия крачол.Кат се случи втория път го върнах у пръвио крачол.И изобщо не ми дреме куги ша ги тресне третио.За Кравария не ми пука колко по бръже се гътнат толко по добре за целия останал свят.Има ного неща над парите.А иначе ше требе още печатници да отворят сатанистите.Аз съм на страната на Бог
                Това с местенето ми хареса. Напълно съм съгласен, че колкото по-бързо се срине световния полицай, толкова по-добре за света. Единственото нещо на което научиха света е как да консумира боклуци и превърнаха живота ни в консуматорски цикъл. Всичко друго вече стана второстепенно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Когато в понеделник научих за първия срив на Уолстрийт, се стреснах. Когато настъпи вторият, малко по-малко. Да видим, кога ще тресне третият и поредната криза ще се окаже на прага ни. ТОГАВА, да ги видим натрупаните милиарди, как ще се отразят на икономичката ни. Както сега ми се чини, неколцината, натрупали ги, ще имат за папо и ако. "Велико постижение". Вярно, че не са вложени рационално в обекти с висока принадена стойност но, някой вярва, че са на "сигурно"...поне. Виждаме ги като депозити. В Банки. А банките са сигурни. Спомняме си Балканбанк, ПЧБ, КТБ ...
                  Накратко,
                  -Дерзайте. Са'о тей.
                  Aз па кат научих за срива на Уолстриит у понделник го преместих у другия крачол.Кат се случи втория път го върнах у пръвио крачол.И изобщо не ми дреме куги ша ги тресне третио.За Кравария не ми пука колко по бръже се гътнат толко по добре за целия останал свят.Има ного неща над парите.А иначе ше требе още печатници да отворят сатанистите.Аз съм на страната на Бог

                  Коментар


                  • Когато в понеделник научих за първия срив на Уолстрийт, се стреснах. Когато настъпи вторият, малко по-малко. Да видим, кога ще тресне третият и поредната криза ще се окаже на прага ни. ТОГАВА, да ги видим натрупаните милиарди, как ще се отразят на икономичката ни. Както сега ми се чини, неколцината, натрупали ги, ще имат за папо и ако. "Велико постижение". Вярно, че не са вложени рационално в обекти с висока принадена стойност но, някой вярва, че са на "сигурно"...поне. Виждаме ги като депозити. В Банки. А банките са сигурни. Спомняме си Балканбанк, ПЧБ, КТБ ...
                    Накратко,
                    -Дерзайте. Са'о тей.

                    Коментар


                    • Личи си, нивдяв е. Като почнеш от неразбирането на ниската безработица и стигнеш до хвалбите на някои експерти по европейски фондове и техните "обективни критерии" че, едва ли не, акцентирайки в/у финансовите резултати на потенциалните бенефициенти, са били "преборили корупцията" при оценките на проектните предложения.

                      За твоя радост, обаче, и на всички, заложили на петролната слуз, на истина са ви отключили темата. Ако сте понаправили някой от заветните БГ милиарди, може да си ги закопате в ГАЗ - обещал съм, няма да се явявам там. ИЗОБЩО. Държат да са на опашката? Кой съм аз, да ги местя оттам?

                      Коментар


                      • ...зле се изразих, или нивдяв?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                          okolo 70 са частните и корпоративни, нали така. явно всеки сам ще репава, как да ги разпределя и харчи
                          Че то излиза, по над 25 млрд годишно!
                          - А потреблението скромно.
                          Накратко, що е вредно /без/крайното отваряне ножицата богати/бедни и как то пречи на ръста.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Ако паметта не ме лъже, вече милиардите били минали 70. Егати.
                            ...и сега, тарикатковци ше трупат НИ с надеждата някой някога да им ги поиска на много по-високи цени от придобиване. Да споделям ли, колко ме съмняват подобни "чудеса" в силно застаряваща и обезлюдяваща се България?
                            - На /пишман/-тарикатите "Честито!"
                            :-)
                            okolo 70 са частните и корпоративни, нали така. явно всеки сам ще репава, как да ги разпределя и харчи

                            Коментар


                            • Ако паметта не ме лъже, вече милиардите били минали 70. Егати.
                              ...и сега, тарикатковци ше трупат НИ с надеждата някой някога да им ги поиска на много по-високи цени от придобиване. Да споделям ли, колко ме съмняват подобни "чудеса" в силно застаряваща и обезлюдяваща се България?
                              - На /пишман/-тарикатите "Честито!"
                              :-)

                              Коментар


                              • Единствено, не е ясно дали, веднъж взела такъв вътрешен дълг, държавата изобщо ще си реши да го върне на облигационерите. Не си спомням, млад бях но, чувах, по такъв заем от 50-те, нещо се била запънала.

                                Коментар

                                Working...
                                X