IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търсим съдружник за разширяване на бизнеса - внос на входни и интериорни врати

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от micikulev
    Никога не е лошо да се вкара малко усмивка.
    А относно банките - те не предлагат нищо друго освен пари. Темата като цяло има друго предназначение.
    А то е ? .....подай те си cv-то на лични ли ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от micikulev
      Г-н Радев аз съм интелигентен човек и никога не бих рискувал напразно както моите, така и средствата на хората с които работя. Първоначалната инвестиция, нужна за реално проучване дали стоката би се продавала спрямо очакванията, ще е около 2-3к. Знаете, че и най-добрата идея крие своите рискове. Както вече споделих, нямам проблем да деля разходите по равно.

      Мое лично наблюдение е, че предприемачите не си пукат CV-та в джобс Пък и е малко скучно да вършиш всичко сам, макар и да е непосилно.
      ПС. За първи път в живота си пиша писмо до Дядо Коледа със сигурност, че той ще го прочете.
      Да се надяваме ,че не вярваш още в добрия старец ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

        Приятелю, ти си голям оптимист щом си търсиш съдружник по форумите. Щом си толкова добър в тази бранш си объркал сайта. Влез в джоба и си намери работник,що искаш да делиш Пч. ?
        или си земи кредит щом си толкоз добар в тоя бизнес. защо ти е да делиш 50-50 вместо да дадеш 3-4к за лихви

        Коментар


        • Първоначално изпратено от micikulev
          Като цяло се радвам, че провокирам такъв интерес тук и съм готов да отговоря на всички въпроси.
          Явно не съм написал заглавието както трябва - "търсим съдружник с опит в търговията". Ще се наложи да се повторя - тук не става въпрос толкова за пари, колкото за заинтересуван човек - търговец, с който да се сработим. Естетсвено, не сме благотворителна фондация и няма как да вкараме който и да е било в съдружие заради прекрасната му усмивка.
          Нямаме проблеми с банките, правим добри обороти и никой не ни е отказвал кредит.
          Относно продукцията ни - тя никога не е била иновативна и няма да бъде. Учим се постоянно и се стремим да работим с най-надеждните методи.
          Производството ни е ориентирано към индивидуалните поръчки и няма възможност да има залежала стока.

          troll feeder - никъде в българското законодателство не фигурира колко трябва да е надценката на една стока. Плюс това цената не е това, което искаш, а това, което ти дават. Като пример ще ти дам следното - Едно ферари не тежи повече от тон, а изкупната цена на тон желязо е около 300 лв.

          С въпроса за новата и старата фирма:

          - фирмата, която управлява производството ми си остава със същото предназначение. Истината е, че съобразихме производството изцяло с продуктите от висок клас. В момента имам в каталога продукти, която нямам интерес да произвеждам, защото не ми носят доходност и ми отнемат много време. Тези продукти са в нискобюджетният и в средният ценови диапазон. Реално там е и най-голямото търсене. И понеже е редно да отговорим на търсенето целим да създадем нова фирма.

          - новосъздадената фирма управлява вноса и продажбите на бюджетна серия и среден ценови клас продукти. Сиреч само търговия Тя ще реализира много по-високи обороти, защото ще е насочена към по-широк диапазон от клиенти. Фирмата ще бъде с дялово участие 50% -50% и се търси съдружник, защото производството изисква време, продажбите също. В никакъв случай не бих заработил с човек, който иска да даде някой лев и да чака нещата да се случат сами.

          Съществуващата производствена база е изключителен плюс за една търговска дейност. Всички, които са се занимавали сериозно с търговия, знаят за фактът наречен рекламация и колко е важно за бизнеса бързото им отстраняване. А в нашият бизнес има и друг много сериозен проблем за вносната стока - понякога стандартните размери не отговарят на нестандартните изисквания на клиентите. Всякаква корекция на стандарта е немислима за търговеца, ако няма производствена база. А сама по себе си тази база е изключително скъпа и неоправдана като разход за търговеца, защото тези случаи не са ежедневие, но обикновено са свързани с големи обекти.
          Надявам се да съм бил изчерпателен и да съм отговорил на въпросите ви.
          Оставам на разположение за последващи такива.
          Приятелю, ти си голям оптимист щом си търсиш съдружник по форумите. Щом си толкова добър в тази бранш си объркал сайта. Влез в джоба и си намери работник,що искаш да делиш Пч. ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от micikulev
            Като цяло се радвам, че провокирам такъв интерес тук и съм готов да отговоря на всички въпроси.
            Явно не съм написал заглавието както трябва - "търсим съдружник с опит в търговията". Ще се наложи да се повторя - тук не става въпрос толкова за пари, колкото за заинтересуван човек - търговец, с който да се сработим. Естетсвено, не сме благотворителна фондация и няма как да вкараме който и да е било в съдружие заради прекрасната му усмивка.
            Нямаме проблеми с банките, правим добри обороти и никой не ни е отказвал кредит.
            Относно продукцията ни - тя никога не е била иновативна и няма да бъде. Учим се постоянно и се стремим да работим с най-надеждните методи.
            Производството ни е ориентирано към индивидуалните поръчки и няма възможност да има залежала стока.

            troll feeder - никъде в българското законодателство не фигурира колко трябва да е надценката на една стока. Плюс това цената не е това, което искаш, а това, което ти дават. Като пример ще ти дам следното - Едно ферари не тежи повече от тон, а изкупната цена на тон желязо е около 300 лв.

            С въпроса за новата и старата фирма:

            - фирмата, която управлява производството ми си остава със същото предназначение. Истината е, че съобразихме производството изцяло с продуктите от висок клас. В момента имам в каталога продукти, която нямам интерес да произвеждам, защото не ми носят доходност и ми отнемат много време. Тези продукти са в нискобюджетният и в средният ценови диапазон. Реално там е и най-голямото търсене. И понеже е редно да отговорим на търсенето целим да създадем нова фирма.

            - новосъздадената фирма управлява вноса и продажбите на бюджетна серия и среден ценови клас продукти. Сиреч само търговия Тя ще реализира много по-високи обороти, защото ще е насочена към по-широк диапазон от клиенти. Фирмата ще бъде с дялово участие 50% -50% и се търси съдружник, защото производството изисква време, продажбите също. В никакъв случай не бих заработил с човек, който иска да даде някой лев и да чака нещата да се случат сами.

            Съществуващата производствена база е изключителен плюс за една търговска дейност. Всички, които са се занимавали сериозно с търговия, знаят за фактът наречен рекламация и колко е важно за бизнеса бързото им отстраняване. А в нашият бизнес има и друг много сериозен проблем за вносната стока - понякога стандартните размери не отговарят на нестандартните изисквания на клиентите. Всякаква корекция на стандарта е немислима за търговеца, ако няма производствена база. А сама по себе си тази база е изключително скъпа и неоправдана като разход за търговеца, защото тези случаи не са ежедневие, но обикновено са свързани с големи обекти.
            Надявам се да съм бил изчерпателен и да съм отговорил на въпросите ви.
            Оставам на разположение за последващи такива.
            след като дяловете във фирмата са са 50-50 и се иска инвестиция 50К от съдружника вие давате ли 50К от вас за да е всичко точно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение
              Мен ме интересува новата фирма и старата ви фирма как ще са позиционирани на пазара ? Еднакви артикули ли ще се продават от двете и на еднакви цени или старата фирма ще задържи по - оборотните и с по - голяма печалба , а новата ще се ползва за "пазарни опити", така да го нарека.
              Залежалата стока ще я прехвърлят на новата фирма за да се освободят средства за нови иновационни модели врати
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Мен ме интересува новата фирма и старата ви фирма как ще са позиционирани на пазара ? Еднакви артикули ли ще се продават от двете и на еднакви цени или старата фирма ще задържи по - оборотните и с по - голяма печалба , а новата ще се ползва за "пазарни опити", така да го нарека.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от micikulev
                  Изцяло се ангажираме с изпълнението. Имаме богат опит в сфертата, доста познания и наблюдения за реалните пазарни възможности. Добре познаваме спецификата на всички последващи действия и разполагаме с опитен човешки ресурс. Поддържаме контакт с търговци, архитекти, дизайнери и производители от цялата страна. Част от продукцията може да се продава добре по търговски вериги, с които имаме изградени отношения. Естествено, ние също ще участваме с лични средства, но мисля, че това е тема на доста по-дълъг разговор.
                  a какъв дял предлагате от новата фирма и вие с колко капитал участвате

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от micikulev
                    Изцяло се ангажираме с изпълнението. Имаме богат опит в сфертата, доста познания и наблюдения за реалните пазарни възможности. Добре познаваме спецификата на всички последващи действия и разполагаме с опитен човешки ресурс. Поддържаме контакт с търговци, архитекти, дизайнери и производители от цялата страна. Част от продукцията може да се продава добре по търговски вериги, с които имаме изградени отношения. Естествено, ние също ще участваме с лични средства, но мисля, че това е тема на доста по-дълъг разговор.
                    Всичко имате, а си търсите съдружник... нещо не се връзва...

                    Май по-скоро търсите някой да плати сметката
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Нищо не произвеждате, нямате залежаване на стоката - трябват ви едни оборотни кинти. ЗА ТОВА ИМА БАНКИ,
                      Ако банка не ви дава 50к не знам какво да си мисля. На мен ми откраднаха документите и си взех заем от 10к без ЛИЧНА КАРТА за 1 ден, даже 4 часа - в 10 отидох при банката, в 11 бях подал документите, в 3 си взех парите че ми трябваха
                      Имат ми данните в банката
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от micikulev Разгледай мнение
                        Имаме конкретна продукция, която може да се продава добре на двойни до тройни цени и то в големи количества.
                        Това що не го сложите в header-а на сайта си?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от micikulev
                          Благодаря за въпроса.
                          Всъщност не търсим 50к. Контейнер с добра стока може да се продаде и за месец, без кой знае колко други разходи.
                          Това са средства, които можем да си ги набавим и сами. Търсим човек, с който можем да работим съвместно и естествено да печелим. Предлагаме създаване на нова фирма с дялово участие според поетите отговорности.
                          Разбрахме че поемате отговорности, а с капитал ще участвате ли

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от micikulev
                            Благодаря за въпроса.
                            Всъщност не търсим 50к. Контейнер с добра стока може да се продаде и за месец, без кой знае колко други разходи.
                            Това са средства, които можем да си ги набавим и сами. Търсим човек, с който можем да работим съвместно и естествено да печелим. Предлагаме създаване на нова фирма с дялово участие според поетите отговорности.
                            А вие каква отговорност ще поемете в новата фирма?
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Вие добре казахте какво търсите тоест 50К. ама нищо не споменахте какво давате насреща

                              Коментар


                              • Търсим съдружник за разширяване на бизнеса - внос на входни и интериорни врати

                                Здравейте,
                                позволявам си да представя бизнес предложението си тук и давам максимална информация на този етап за него. Ще се радвам да видя вашето компетентно мнение по въпроса.
                                Фирмата ни е производител на висок клас интериорни и входни врати. Поради невъзможността да произведем нужните количества, отговарящи на търсенето, търсим съдружник с опит в търговията за организиране на внос на съпътстваща продукция и създаване на физически търговски обекти.
                                Имаме конкретна продукция, която може да се продава добре на двойни до тройни цени и то в големи количества.
                                Моделите са различни от до болка познатите, предлагани на българският пазар в момента. Като в никакъв случай не става въпрос за нискокачествена стока от Китай или Турция.
                                Нужната инвестиция ще е около 50 000лв. Като тези пари ще са напълно достатъчни да се организира всичко нужно за да заработи идеята.
                                Нужни са средства за:
                                - Организиране на внос на някои от моделите с които да се стартира. Складовите площи за съхранение на продукцията са налични. По груби сметки около 10 000 лв. за продукцията и 1400лв. за транспорт до България. Продуктите са безмитни.
                                - Изготвяне на рекламни брошури и каталози, ценови листи. Не повече от 1 000 лв. Уеб представянето се поема от нас. Имаме перфектно работеща система за онлайн продажби и изградена рекламна кампания в Google, която осигурява бързо и евтино връзката с крайните потребители. В цифри - рекламна кампания със стойност 600 лв. обикновенно осигурява около 30 000 лв. оборот.
                                - Организиране на пътувания и срещи с дистрибуторите на територията на страната. Имаме база данни с повечето отворени за нови продукти дистрибутори в страната - търговци, дизайнери и архитекти. Предишният ни опит и съвместната работа с тях ни е дала точна и ясна представа какво може да се очаква като реализации, във всеки един регион. Разходите около представянето на продуктите и срещите с контрагентите ще бъдат около 2 000 до 3 000лв.
                                - Осигуряване на мостри на вратите за контрагентите с физически точки на продажба. Често не се налага изработката на мостреници, но в някои случаи не може без тях. Стойността на мостреник за брой врата варира в порядъка на 60 до 90 лв. Прогнозно ще трябва да се изработят около 20 бр. или около 1400лв.
                                - Подсигуряване на собствени точки на продажба. Изключително важно е да има представителен шоуруум в най-силните региони, за да се реализират по-бързи продажби. Нужните средства тук са около 15 000 лв. за магазин. В тях влиза вътрешното оформление, предплата на няколко наема, офис оборудване и няколко заплати за застраховка.
                                Всички сметки са примерни, но са доста близо до реалните. Етапите изискват време и разходите трябва да се разпределят изключително внимателно, за да бъдат минималните нужни за реализацията на проекта.
                                Очакваните обороти са в порядъка на 150 000 след четвъртият месец.
                                Огромен плюс в целият проект е, че разполагаме със собствено производсто, оборудвано със съвременна техника. Това ни дава шанс за корекции в размери, боядисване в индивидуални цветове и отстраняване на рекламации. И то в доста бързи срокове.
                                А бързите срокове са ключа към успеха на проекта.
                                Качвам и малко снимки на продуктите, които изработваме в момента.
                                Благодаря за отделеното време.

                                Йордан Мицикулев
                                +359 885 0885 45
                                4600 Bulgaria, Velingrad, Industrial Area
                                e-mail: office@doors.bg
                                www.doors.bg

                                Attached Files
                              Working...
                              X