IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обща поръчка на соларни панели по 50 цента вата.искат минимум един контейнер да купя.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
    Анрей едрев който живее в индонезия ми каза,че там хората не мамели?


    Миии, добре.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Що се занимавате с глупости.....
      Ще купите един контейнер и като го отворите, с изненеда ще разберете , че фирата е 80%...
      Единичните покупки се набалбукват с върнати, некачествени продукти...После си търси правата от дядо поп...
      Анрей едрев който живее в индонезия ми каза,че там хората не мамели?
      в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

      Коментар


      • Що се занимавате с глупости.....
        Ще купите един контейнер и като го отворите, с изненеда ще разберете , че фирата е 80%...
        Единичните покупки се набалбукват с върнати, некачествени продукти...После си търси правата от дядо поп...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
          От 3 квадрата ще изкараш реални 600 вата при добра осветеност.
          ...и то, под прав ъгъл спрямо панелите. Рядко е прав, обаче, та...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Добре де, а колко волта = напрежение е потребно, според теб, за да си караш на него климатика ДИРЕКТНО ? И още, дали тези панели, които ти предлагат от Китай, са с такава комплектация, щото да можеш да си подредиш системата като за климатик от цял брой панели, без доп.корекции? И аз наистина питам, не се заяждам.
            Още нещо: за да върви климатикът ти, ти трябва /щеш-нещеш/ РАЗПОЛАГАЕМА мощнот, а не инсталирана. Тоест, малко облаче, мараня в жега /за есента и пролетта съм почти убеден, че основно ще е така, случва се/ и...ами и аз не знам, дали изобщо ще завърти това чудо.
            Опитът наистина е добър учител и, ако и да не си купим всички панели, с интерес ще наблюдаваме развитието при теб, vаbo_2008.
            Освен панели трябват стойки, окабеляване, зарядно, акомулатор, инвертор. За да подкараш на климатик/ако е от по скъпите / ти трябва инвертор чиста синусоида/погледни му цената. Отделно няма да правиш всичко за един климатик, ще направиш за целия апартамент. такъв инвертор е поне 5КВ/ погледни цената пак/акомулатор дълбок разряд-150 ампера- около 500лв. Отделно трябва да предвидиш пусковата мощност 3-5 пъти мощността на уреда. Преди 2-3 години за цялата система ми поискаха за 2 КВ панели инвертор 5КВ чиста синусоида и другите работи около 7000лв без акомулаторите. Като сложиш че системата ще работи около 40-50% от времето и се оказва
            Ако сложиш пък мрежов инвертор тогава работата става още по сложна откъм парите, навърта и входяща и изходяща енергия на едно място/ 2 тарифен електромер, ако е 3 тарифен е друго, но тогава защо са ти панели, един мост и си готов ако си б блок или къща/
            За частно потребление не става/не излиза сметката, виж ако си решил да правъш сечено на енергото

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
              117 кВ се побират в 20 футов контейнер.

              на мен ми трябват 2-3 кВ


              вече имам 5 човека
              От 3 квадрата ще изкараш реални 600 вата при добра осветеност.

              Коментар


              • Добре де, а колко волта = напрежение е потребно, според теб, за да си караш на него климатика ДИРЕКТНО ? И още, дали тези панели, които ти предлагат от Китай, са с такава комплектация, щото да можеш да си подредиш системата като за климатик от цял брой панели, без доп.корекции? И аз наистина питам, не се заяждам.
                Още нещо: за да върви климатикът ти, ти трябва /щеш-нещеш/ РАЗПОЛАГАЕМА мощнот, а не инсталирана. Тоест, малко облаче, мараня в жега /за есента и пролетта съм почти убеден, че основно ще е така, случва се/ и...ами и аз не знам, дали изобщо ще завърти това чудо.
                Опитът наистина е добър учител и, ако и да не си купим всички панели, с интерес ще наблюдаваме развитието при теб, vаbo_2008.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Ако искаш директно да захраниш климатик с панелите е по добре да си вземеш готов и окомплектован. Тези климатици са с компресор захранван с прав ток или с инвертор който да го преобразува.Не е чак толкова просто и самите инвертори когато имитират добре синусоидалния променлив ток са много скъпи все още.
                  не мога ли да си карам директно на прав ток..един познат в София така е
                  в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Има един сайт, stssolar, ili solarsts, обърни се там към хората, ще ти сметнат всичко, не се занимавай с глупости, това нещо няма избиване в твоя живота ако е за лични нужди. Писал съм аз и пирамид в него сайт, пробвай там. Но пак ти казвам - за лични нужди няма избиване в твоя живот
                    те и фераритата някои казват са скъпи,ама не е затворил завода на ферари
                    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                    Коментар


                    • 117 кВ се побират в 20 футов контейнер.

                      на мен ми трябват 2-3 кВ


                      вече имам 5 човека
                      в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                      Коментар


                      • Има един сайт, stssolar, ili solarsts, обърни се там към хората, ще ти сметнат всичко, не се занимавай с глупости, това нещо няма избиване в твоя живота ако е за лични нужди. Писал съм аз и пирамид в него сайт, пробвай там. Но пак ти казвам - за лични нужди няма избиване в твоя живот

                        Коментар


                        • Не се интересувам, случайно видях темата, за да си направите сметката:
                          В момента цената на 20' е 1400, беше 1800 USD началото на месеца+ вътрешен около 800 EUR до София, събира макс 30 м3

                          Коментар


                          • http://sales.bcpea.org/bg/other/item8791.html






                            дайте да се съберем и общо да купим това
                            в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                            Коментар


                            • Ако искаш директно да захраниш климатик с панелите е по добре да си вземеш готов и окомплектован. Тези климатици са с компресор захранван с прав ток или с инвертор който да го преобразува.Не е чак толкова просто и самите инвертори когато имитират добре синусоидалния променлив ток са много скъпи все още.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от magi208 Разгледай мнение
                                Тук ги има свободно на 1 евро на ват на дребно . Искаш ли да питам един от едроваците на каква цена ще ти даде 2 kw ?

                                Не репликирам . Само се опитвам да помогна.

                                Транспорта е толкова + мито + ддс + застраховка + baf + вътрешен транспорт .

                                Не казвам , че не е изгодно , но дали си струва такова връзване на пари....
                                питай.транспорта е 700$ на контейнер
                                в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                                Коментар

                                Working...
                                X