IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ветрогенератор с турбина с летящи крила

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Понякога се чудя що за човек ще си, ако видиш нещо снимано работещо и да казваш, че не работи. За това и няма да коментирам ...
    Истинската КВТ е със съръжения за възвратно постъпателно движение . Те оползотворяват и енергията от втората компонента на силите по направление на вятъра ( фронталните сили) , което ндори не влиза в мечтите на свъременните съоръжения ,за това и ефективността е много голяма. Дал съм поглед във видео 6 на такова съоръжение. Перка с летящи крила я изобретихме за да покрие срама на съвремените пропелери. Тя може да замени перките на съвремените ветрогенератори и да ги направи ефективни в райони като БГ. Само по себе си това става бизнес за милиарди. За това и потърсихме помощ от най големите корпорации произвеждащи ветрогенератори. Обяснихме им че сме създали шедьовър, който преодолява 10 проблема напропелерите.

    1. . Бавно ориентиране по посоката на вятъра
    2. Бавно регулиране на ъгъла на атака
    3. . голяма разлика в периферните скорости в оста и края на перките
    4. недостатъчно регулиране на захванатата мощност поради единственият метод.
    ( моята технология работи с 3 метода)
    5. Дават енергия на тласъци в зависимост от вятъра в енергоситемата това води до особено големи проблеми
    6. Масивна и скъпа конструкция на основи и мачта
    7. Малка ефективнос при ниски скорости на вятъра под 6 м/с
    8. Липса на система за преодоляване на пиковете
    9. Създават Ифразвуци чуващи се на километри
    10. Невможност да се изплятят съоръженията с произведеният ток без дотации

    Нали не мислите че им стана приятно ...
    Тази перка ни стана любима поради леното производство има 3 варианта във видеата. Ние постигане независимост от здравината наматериалите с които я правим , поради умните решения. Това видео пперката е с 3.6 м диаметър крилата са от картон, а рамената от дървени пръти. Няма начин при такъв вятър да удържиш крила от картон с такава площ че и да ги накараш да въртят генератора.
    http://www.youtube.com/watch?v=xAvETeiRPl0
    Показателите при опитите надминаха дори нашите очаквания .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceco_de Разгледай мнение
      Зарко, не го познавам Кънчо и не искам да го защитавам. Прави ми лошо впечатление обаче начина, по който настървено го нападаш. Не виждам нищо лошо да е направил, просто е ентусиаст и не трябва да го порицаваме, а напротив. Обвиняваш го, че използва неправилно терминологията - за фронталната сила и аз се чудих какво е, така както и се чудя за терминологията, която ти много смело и компетентно използваш. Би ли ми казал хидравликата наука за какво е и как тя има отношение към вятърните генератори? Същото и за изтичането на течности?
      Весела Коледа!
      Част от цитата ми , който те е смутил:

      "...трябва много да четеш и хидравлика , изтичане на флуиди , съпротивления при изтичане и още веднъж – за всички сили , които отдавна са формулирани"

      Кое е неразбираемо: авторът трябва да чете динамика на флуиди - ако му кажа това , той съвсем ще откачи. Как да му го кажа според теб , за да е по-разбираемо за неговото нулево ниво , с което се опитва да учи хора , които са доста по-напред в материята?

      Така и ти Цецо , си насочил думичките си в грещна посока: нека Кънчо ти каже що е то хидралика , пневматика , хидродинамика , термодинамика , пък и доста практически ориентирани науки , за които основополагащи са част от гореизброените.

      Когато въпросният "изобретател" си даде сметка къде е позициониран в публичното пространство , едва тогава казах , ще съм първият , който ще му стисне ръка. В момента всеки студент във втори курс - техническа специалност - ще му опонира със сериозни доводи около моето ниво.
      Между впрочем , не виждам лично ти да опонираш в нещо по казаното от мен по част от точките , които съм нахвърлял - очевАдни пропуски в неговите знания?
      Дали пък изобщо е необходимо динамично балансиране на ротора? Виброконтрол? Дали има смисъл от определяне на остатъчен ресурс?

      Аз имам отговор за себе си и съм сигурен , че защитавам интересите на инвеститора , който ме е наел. Какво ли ме интересува кой-как приема нещата?

      Коледа е!

      Весели празници!
      Last edited by зарата; 25.12.2012, 17:03.
      If something inspires you, follow it! Henry Ford

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ORKY Разгледай мнение
        Хубаво, че сподели че си инженер и всички подобности в образованието ти.
        Сподели в бъдещите постове и семейно положение и случки от живота с щастлив край и дано разчувстващ някой и ти повярват, защото аз като видя такива широки специалисти неразбиращи се от дума и ми призлява. Малко преди да напиша предишният пост видях твоя написан, който изчезна после за това и те включих в отговора ми . А фронталните сили са тези, които действат по посока на вятъра в оста на въртене на перката . При моята те са няколко пъти по малки за това е закрепена на този слаб пилон подпряно на две гуми и вятъра не го обръща поради ефикасното и бързо регулиране на мощността отнемана от вятъра незабелязано за хора като теб . Неща непознати за свъремената вятърноГЕНЕРАТОРЩИНА. Ефективността на съвременните пропелери в сектора където са най многото работни часове е ЗИРО. Аз при 4 5 м/с постигам 8 %.Цялата съвременна зелена енергия в момента е посмещише създадено да краде хората на държавно ниво заедно с зелените организации.
        Добре, че припомни за предния пост но, не аз го махнах. Случва се понякога - идея нямам, защо - пуснеш нещо, и след 10 мин го няма. Който по-отдавна е във форума, все някога, забелязва тези "странности". Аз му казвам "любовта на модераторите".
        Както и да е, не ми е за тези неща думата. Фронталната сила при мен, в Н-турбината, е тази, която действа нормално по хордата на профила тоест, радиално към оста на ротора. Е, хванал съм как и тя се преобразува в тангенциална, което улеснява развъртането... и? Давай, разбий ме
        Относно злобата ти, налюдението ми подсказва следното: Движи те ревност, приятелю. Като казвам да приведеш доводи и да обясниш, защото е редно, ако някой инвестира, да знае за каквво иде реч, имам точно това предвид. За ефективността, само я въздигаш в култ. Системата ти за да бъде харесана /и избрана като инвестиционен обект/ трябва да бъде разбрана. Не правиш нужното в тази насока, а се цупиш. Детинщини.

        Коментар


        • Хубаво, че сподели че си инженер и всички подобности в образованието ти.
          Сподели в бъдещите постове и семейно положение и случки от живота с щастлив край и дано разчувстващ някой и ти повярват, защото аз като видя такива широки специалисти неразбиращи се от дума и ми призлява. Малко преди да напиша предишният пост видях твоя написан, който изчезна после за това и те включих в отговора ми . А фронталните сили са тези, които действат по посока на вятъра в оста на въртене на перката . При моята те са няколко пъти по малки за това е закрепена на този слаб пилон подпряно на две гуми и вятъра не го обръща поради ефикасното и бързо регулиране на мощността отнемана от вятъра незабелязано за хора като теб . Неща непознати за свъремената вятърноГЕНЕРАТОРЩИНА. Ефективността на съвременните пропелери в сектора където са най многото работни часове е ЗИРО. Аз при 4 5 м/с постигам 8 %.Цялата съвременна зелена енергия в момента е посмещише създадено да краде хората на държавно ниво заедно с зелените организации.

          Коментар


          • ...да се изкажа още веднъж, и да излизам, че ме чакат в града: lidmon, електроинженер съм, пром.електроника но, средно специално ми е ел.мрежи и централи. Някои неща съм виждал, други съм пипал, а трети и сам съм правил. Правих и едни вятърни генератори и в областта на "перките" имам това-онова. Електропроизводството не е привилегия само на Господ. А много "перки" /и не само "перки" вече са асинхронни. Няма да се оправдавам за тях.

            ORKY, друже, не помня да съм си трил постове. Освен това, си несправедлив: Не са пълнили темата с глупости, бяха ти зададени много серизни въпроси. Ако си подготвен и заслужаваш инвеститорското уважение, това следва да проличи от отговорите ти. Съжалявам, още не виждам защо, аджеба, твоите системи да са по-добри.

            Относно zarco - защото, убеден съм, зарата - това е той - човекът умее , ако не силно да люби, поне да мрази. Ама няма да влизам в дълбоки дискусии и тук с него, защото въпросите, които повдигна, са основателни.

            Коментар


            • Лидмон - подържане на постоянни обороти можеш да видиш в 16 видео
              http://www.youtube.com/watch?v=MkVjnwxISNA
              в 20 видео генератора е поставен в най - трудните условия - непрекъсната смяна на посоката на вятъра и силни пикове снижаващи се до 0 .Следенето напосоката на вятъра при модели от други технологии по този начин е невъможно. НО това могат да го видят само специалисти в областта. Позволете ми да се съмнявам, че сте такива.

              Пирамид генератора е мобилен и може да бъде тестван закачен на платформа теглена от кола. Съмнително е без да знаеш принципа да се произнасяш за надежност.Току що видях че си изтрил поледният си пост, за което благодаря

              На другия, които ме съветва да махна това видео защото съм въртял перката.
              http://www.youtube.com/watch?v=tIDKfS_PeKg

              Първото завъртам перката с ръка и оставям да спре за да се види че няма насрещен въздушен поток . После завъртам перката и тръгвам да да се види че при скорост на вятъра човеки ход перката се върти чудесно.

              МОга ли все пак да ВИ помоля да не пълните темата с глупости. Разбрах че не вярвате и всички останали са разбрали Вашето мнение. Веселаи празници ви желая намерете си друга тема за изяви..Това което правите е спам

              Коментар


              • Pyramid, идея си нямаш какво значи електропроизводство. Мрежта се крепи на генератори участващи в първичното регулиране. ГЧС.... Само ще ти кажа, че всеки по-голям генератор има защита от ниска честота и ако не можеш да компенсираш падането на оборотите излизаш от играта. И тогава следват едни мнооооого неприятни обяснения какво, кой, как и защо. Затова са и кратките спирания на тока. Поради недостиг на производството примерно поради някакъв срив на електрогенератор или отпадане на такъв, се изключват консуматори за да се защити мрежта, докато останалите работещи си вдигнат производството.

                ceco_de, аз пък съм инженер по автоматизация . И пак знам, че флуид не означава само течност. А разбирам и останалите неща за които питат изобретателя.
                По отношение на останалия ти пост, в БГ е пълно с хора с "идеи", изобретатели на колелото и откриватели на топлата вода Прекланям се пред хора, които са показали че могат. Тук не виждам това. Дори и моделът му е меко казано опасен. Вибрации, размери и прочие. Генерирането на електроенергия не е просто. Всеки генератор е товар и колкото повече мощност искаш, толкова завъртенето му е по трудно. За поддържане на постоянни обороти да не говорим.

                Коментар


                • [QUOTE=lidmon;1059362398]Аааа тази тема стана култува.
                  Цецо, когато човек запази мълчание когато не знае нещо изглежда по-умен. Къде видя течности и хидродинамика? Иди питай някой инженер що е то флуид и хидравлика.

                  Lidmon, въпросът ми бе зададен към Зарата, който е написал следното:

                  "Защо ОЩЕ да изхвърлиш досегашната си идея с байрачетата , ли? Защото нямаш понятие от статично балансиране на ротори , за динамично балансиране – дори не ти споменавам , защото ще ме гледаш както гледат едни животинки ... Т.е. – освен за конструкция , трябва много да четеш и хидравлика , изтичане на флуиди , съпротивления при изтичане и още веднъж – за всички сили , които отдавна са формулирани – СПРИ да ни налагаш някаква измислена от теб „фронтална” сила – силите са други , но ти не си узрял още за тях /в нета трудно ще ги намериш , но потърси и в дебелите книги/."

                  Явно не четеш постовете на твоя гуру.

                  Едно от предимствата/недостатъците на Интернет е, че обикновено не знаеш нищо за човека с който комуникираш. Доброто възпитание в такива случаи подсказва, да подходиш с известна степен уважение , поне докато не придобиеш по-ясна представа за опонента си. Машинен инженер съм, имам докторска дисертация по динамика на флуидите и преподавам тази дисциплина в Университет в страна далеч от България. Имам някакво самочуствие, че разбирам малко от хидравлика и изтичане на флуиди и целта на въпроса ми е не да се ограмотя от форума по тази тема, а по скоро да се опитам да разбера позицията на автора препоръчал това.
                  Както казах и преди, съгласен съм с повечето неща написани в някои от коментарите по-долу при положение, че критиката е конструктивна. Зарата яростно и ревностно напада автора на темата и това е необяснимо за мен. Ако автора на темата според Зарата е типичният средностатистически Бг изобретател, които все остава неразбран и недооценен, то аналогично Зарата се поставя в ролята на другият типичен Бг типаж, който веднага успява да донесе от десет кладенеца вода само и само да обясни как това не може да се направи. Мила родна картинка, нали?
                  Уважавам автора на темата за ентусиазма и желанието му сам и без сериозни средства да се опитва да направи нещо. Познавам и други такива хора, повечето без техническо образование, но природно интелигентни и най-вече със страст към науката. Това, че допускат грешки в терминологията не е причина да бъдат укорявани по този начин и с такъв ултимативен тон. Отдавна в техниката и науката е известно, че едни от най-гениалните технически решения често са се раждали в главите на хора без абсолютно никакво техническо образование. Един природно интелигентен и наблюдателен човек, много често вижда по-лесно простите и ефективни решения, отколкото един обременен от формули и теореми мозък. Примери в историята много.
                  И още веднъж, напълно неразбираемо остава за мен поведението на някои хора коментирали в темата и изказали се унизително спрямо автора. Толкова ли много млади хора като него има в Бг ?

                  Не се чувствай длъжен да ми отговаряш.
                  Коледа е!
                  Last edited by ceco_de; 25.12.2012, 11:42.
                  най- силното доказателство,че съществува и друг разум във Вселената,е че никой не се е свързал с нас

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                    Аз съм компетентен защото съм инженер и работя в тази област. А ти? Кой ти е оценил идеята? Всяка идея, продукт може да бъде качен там и да се търсят партньори или спонсори. Там написано изглежда ОК, като ти видят модела и ще се хванат за главата. Къде видя омаскаряване? Задават ти се въпроси, на които ти не можеш да отговориш. И това според теб е заяждане.
                    Направи си сайт и си поствай каквото искаш там, но във форумите трябва да си готов да обясниш идеята и да можеш да си защитиш изчисленията. При тебе такива липсват. А повярвай ми, като те потърси инвеститор, той ще ти зададе същите въпроси. Няма такъв който да ти даде пари, защото си му казал че си измислил нещо и то работи.

                    Pyramid, имам предвид изхода на генератора. Едно е постоянен ток, друго променлив с определено напражение и честота. На някой от линковете към ютюб имаше презентация за замяна на конвенционална перка с такава с чупещи се рамена. Там имаше генератор с 1500 об/мин. Е този генератор ще дава 220V с 50Hz само при тези обороти. Няма друго положение. Оборотите се поддържат точно.
                    По генераторите, ако си прецизен, ще се върнеш към подчертаното от мен. За повечето от половината останали, е достатъчно да ги вкараш в режим с отрицателно хлъзгане, нали така? И поддържането на оборотите престава да бъде чак такъв проблем въпреки, че стабилността на мрежовата честота се крепи на синхронното братство

                    Коментар


                    • Аз съм компетентен защото съм инженер и работя в тази област. А ти? Кой ти е оценил идеята? Всяка идея, продукт може да бъде качен там и да се търсят партньори или спонсори. Там написано изглежда ОК, като ти видят модела и ще се хванат за главата. Къде видя омаскаряване? Задават ти се въпроси, на които ти не можеш да отговориш. И това според теб е заяждане.
                      Направи си сайт и си поствай каквото искаш там, но във форумите трябва да си готов да обясниш идеята и да можеш да си защитиш изчисленията. При тебе такива липсват. А повярвай ми, като те потърси инвеститор, той ще ти зададе същите въпроси. Няма такъв който да ти даде пари, защото си му казал че си измислил нещо и то работи.

                      Pyramid, имам предвид изхода на генератора. Едно е постоянен ток, друго променлив с определено напражение и честота. На някой от линковете към ютюб имаше презентация за замяна на конвенционална перка с такава с чупещи се рамена. Там имаше генератор с 1500 об/мин. Е този генератор ще дава 220V с 50Hz само при тези обороти. Няма друго положение. Оборотите се поддържат точно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ORKY Разгледай мнение
                        Цецо благодаря за подрепата. Уважавам хора като теб . Преди да са те омаскарили , понеже такив не се спират пред нищо ще ИМ КАЖА.

                        Момчета виждам че сете компетентни във всичко , НО аз не тъся добри специалисти, а ИНВЕСТОР с точно определени знания по европоейски проекти.

                        Преди ВИе да си дадете оценката тази Турбина е оценена от други уважавани институции преценили са ,че идеята си струва и са я качили в тяхната база.
                        МОже да намерите технологията на този линк

                        Wind turbine with flying blades , а референтният номер: (12 BG 0540 3QOV)
                        http://portal.enterprise-europe-netw...ology-transfer

                        Така че ако освободите темата от присъствието си ще съм ви много благодарен след като веднъж Ви помолох за това
                        Засякохме се та, да помоля /отново/ за повечко разяснения, ако може. Поне кинематична схема. Не бързай просто да си гониш опонентите въпреки, че може и да те дразнят - въпросите, които поставят, изискват отговор. И нека е компетентен, много хора тук не пасат трева.
                        Last edited by Pyramid; 25.12.2012, 10:56.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lidmon Разгледай мнение
                          Аааа тази тема стана култува.
                          Цецо, когато човек запази мълчание когато не знае нещо изглежда по-умен. Къде видя течности и хидродинамика? Иди питай някой инженер що е то флуид и хидравлика.
                          Кунчев, кого лъжеш? С тези модели нито един инвеститор няма да дойде при тебе ти изкара, че се бият пред вратата ти. Никой не почва масово производство без тестове на пълноразмерен РАБОТЕЩ модел. Айде не си чувал за динамично балансиране, а за вибрации чувал ли си? Този последния модел при силен вятър се чуди накъде да отлети. Той в малък мащаб не действа ще правиш голям. Какво си постигнал? Пълно е със всякакви модели на перки, но тези модели лежат на изчисления. Същите за които те питат, а ти си мислиш че ти завиждат и се заяждат с тебе.
                          Променливотоковите генератори работят при ФИКСИРАНИ обороти - 1500 или 3000. Тогава честотата на тока е точно 50 Hz. Знаеш ли как се изчисляват тези 50 Hz? Допустимо е отклонение от плюс минус няколко оборота. След това си вън от стандарта и почваш да гориш от уреди до самия генератор. Написах и по-долу, реализирай модел с поне 10 kW и тогава говори. Ама не можеш. Сложил си едно динамо от кола с редуктор. Пробвай да го завъртиш на ръка и пак ти гарантирам, че ще ти светне крушката. Но светването на крушка е циркаджйски номер. Пробвай с авторадио и виж какво ще се получи.
                          Големите ветрогенератори освен, че променят ъгъла на атака на перките или стъпката на винта, както е написал Зарата, имат и трансмисия с цел компенсация при различните скорости на вятъра. И затова няма малки ветрогенератори за променлив ток. Всичките са постояннотокови и разчитат на инвентор.
                          Слушай колеги като Зарата и ще стигнеш много по-далеч. Човека е изключително компетентен.
                          Само за твоя справка. Вятърен електрогенератор за около 4-5kW заедно с всичко необходимо за монтажа му струва в момента около 4-6 к лв. Същата мощност, но от фотоволтаик е около 8-10 к лв.
                          ВСИЧКИ генератори, lidmon, са за ПРОМЕНЛИВ ток. Малки, големи, синхронни и асинхронни, действащи на електромагнитен принцип. Това, че после два пъти се преобразува /в прав и после-в променлив ток/, не е всеки път и е малко по-друг въпрос. Второ, аз съм склонен да приема, че нещото работи дорбе и при 100 вата действащ модел. Даже не мощността прави идеята проверима, сам съм минал по този път. За синхронните обороти си близо до истината но, и там, не е точно това, което думаш - Например, на Enercon и, ако не ме лъже паметта, при някои модели на Siemens, превключват брой на полюсите, имитирайки "трансмисия" именно поради проблематичност и в последните. Освен това,не е "задължително" да се мести ъгълът на установка на витлата въпреки, че много помага за КПД.
                          Трето, да речем, че и "перката" на човека лежи на изчисления /иначе, не вярвам, изобщо да може да разчита и да твърди едно или друго за кпд и т.н./ но, zarco е прав, откъм необходимост от поддръжка, наричаното гениално от автора изделие си е проблематично. Все пак, за да получи нещо широко разпространение и не да претендира, а да завоюва титлата "шампион", трябва КОМПЛЕКСНО да съчетава ред качествени и количествени показатели тъй, щото като цяло, да превъзхожда ВСИЧКИ останали. Засега, виждам повече проблеми в тази история с летящи крила.
                          Виж, понятието фронтална сила ми е без проблеми ясно - преди време, именно, използвайки тази сила, успях да снижа стартовата скорост на Н-VAWT под 3 m/s - през 2007-ма, прототипът бе построен на покрива на ТУ-Варна и се въртя извество време, някой може и да го е виждал. Но, цялата /смея да твърдя, доста ненадеждна/ механика, която тук добре са анимирали, без да се вижда по същество, в моя случай, се оказа просто ненужна, и бе заменена от "счупено" рамо, без други "хитрости". И без претенции за гениалност. Евентуалномалко, по-обстойно разяснение с илюстрация /тук, да я видим - приемам и сканирано от ръчна скица, в *.jpg формат/ би могло и да понаклони везните, знам ли. Без да я видя, обаче...
                          - Защо просто да вярвам?

                          Коментар


                          • Цецо благодаря за подрепата. Уважавам хора като теб . Преди да са те омаскарили , понеже такив не се спират пред нищо ще ИМ КАЖА.

                            Момчета виждам че сете компетентни във всичко , НО аз не тъся добри специалисти, а ИНВЕСТОР с точно определени знания по европоейски проекти.

                            Преди ВИе да си дадете оценката тази Турбина е оценена от други уважавани институции преценили са ,че идеята си струва и са я качили в тяхната база.
                            МОже да намерите технологията на този линк

                            Wind turbine with flying blades , а референтният номер: (12 BG 0540 3QOV)
                            http://portal.enterprise-europe-netw...ology-transfer

                            Така че ако освободите темата от присъствието си ще съм ви много благодарен след като веднъж Ви помолох за това

                            Коментар


                            • Аааа тази тема стана култува.
                              Цецо, когато човек запази мълчание когато не знае нещо изглежда по-умен. Къде видя течности и хидродинамика? Иди питай някой инженер що е то флуид и хидравлика.
                              Кунчев, кого лъжеш? С тези модели нито един инвеститор няма да дойде при тебе ти изкара, че се бият пред вратата ти. Никой не почва масово производство без тестове на пълноразмерен РАБОТЕЩ модел. Айде не си чувал за динамично балансиране, а за вибрации чувал ли си? Този последния модел при силен вятър се чуди накъде да отлети. Той в малък мащаб не действа ще правиш голям. Какво си постигнал? Пълно е със всякакви модели на перки, но тези модели лежат на изчисления. Същите за които те питат, а ти си мислиш че ти завиждат и се заяждат с тебе.
                              Променливотоковите генератори работят при ФИКСИРАНИ обороти - 1500 или 3000. Тогава честотата на тока е точно 50 Hz. Знаеш ли как се изчисляват тези 50 Hz? Допустимо е отклонение от плюс минус няколко оборота. След това си вън от стандарта и почваш да гориш от уреди до самия генератор. Написах и по-долу, реализирай модел с поне 10 kW и тогава говори. Ама не можеш. Сложил си едно динамо от кола с редуктор. Пробвай да го завъртиш на ръка и пак ти гарантирам, че ще ти светне крушката. Но светването на крушка е циркаджйски номер. Пробвай с авторадио и виж какво ще се получи.
                              Големите ветрогенератори освен, че променят ъгъла на атака на перките или стъпката на винта, както е написал Зарата, имат и трансмисия с цел компенсация при различните скорости на вятъра. И затова няма малки ветрогенератори за променлив ток. Всичките са постояннотокови и разчитат на инвентор.
                              Слушай колеги като Зарата и ще стигнеш много по-далеч. Човека е изключително компетентен.
                              Само за твоя справка. Вятърен електрогенератор за около 4-5kW заедно с всичко необходимо за монтажа му струва в момента около 4-6 к лв. Същата мощност, но от фотоволтаик е около 8-10 к лв.

                              Коментар


                              • Чудя се къде съм попаднал. До сега няма инвеститор, с който да съм разговоарял и да ми е давал акъл какво да правя . Преценяват идеята и са прелагали вариант за съвместна работа . Само един си изпусна нервите каза, че разполага с всякакви машини за производство в неговата държава за да произвеждаме там, а тука сме били на равнище маймуни. Обяснух му, че като са на такова ниво , да си бяха измислили те технологията, а не да произвеждат аксиални ветрогенератори. Сега като ВИ чета и си мсиля дали пък не е бил прав..

                                Коментар

                                Working...
                                X