IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
    http://www.solarserver.de/solar-maga...-solarpro.html

    q cells went bust but still invests in Bulgaria
    Оо, Ники, шортиш ли facebook-a?
    "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

    Коментар


    • niki5

      Не съм антигерманец , на германците Меркел им стига ! Ситуацията е точно фалшив имиджов балон , инвеститорите сериозно грешат като дават пари без лихва на правителството на Германия. Те ще дойде време да си платят за грешката , но по всичко личи че на другарката Меркел и харесва. На мен лично , ако някой ми дава пари без никаква лихва би ми станало неудобно , а предполагам и на всеки нормален човек..но това не се отнася за страна с икономика , която очевидно е в цъфтеж и не желае да се принизи да плаща по високи лихви по дълговете които прави , заради разни европейци които са задлъжняли за да поддържат фалшив икономически растеж , но са единствен пазар за немските стоки. При съвременните икономически обстоятелства спестовността е болест , и от нея са болни и немци и китайци. Знам какво е да можеш да произвеждаш , но да няма пазар за това което можеш да бълваш като производство и ми е ясно как ще се "усмихнат" накриво тези две спестовни нации и държави , когато икономическия живот стане по реалистичен и ще трябва да произвеждат това , което могат сами да консумират.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Не знам на ква мощност работят АЕЦ, но в момента май не работят
        http://www.dnes.bg/stranata/2012/05/...ozlodui.159728
        Да я затворят най-добре, хората от Козлодуй, всички са болни от ракови заболявания!
        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

        Коментар


        • Не знам на ква мощност работят АЕЦ, но в момента май не работят
          http://www.dnes.bg/stranata/2012/05/...ozlodui.159728

          Коментар


          • Чудех се къде е избягал колегата Гигов , а той понеже не можа да понесе истината, че има разлига между изгоден и нужен избягал бил тази тема. Е колега Гигов, не ти направи чест, като военен експерт!

            Коментар


            • Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия
              Добре че в България не разчитаме на тях, защото с тези дъждове щяхме да си светим със свещи дни наред!
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Гигов АЕЦ работи с друго натоварване а не с това което си написал.При работа на двата блока за един час се произвеждат 2,1 гигаватчаса електроенергия.Така че сметките са други
                Разликата не е значителна, щото противникът говори за ДВАДЕСЕТ централи, а при нас става въпрос за 10%.

                И друго, цитирах данни от преди няколко години. Такива успях да намеря в нета...Това, че АЕЦът работи с по-висока от проектната мощност не ми е известно. Нямам достъп до действителни данни. Имам приятел, който работи там, но никога не съм искал от него да споделя конфиденциална информация. Нямам никакво желание да му "изям хляба". Пък и той е инженер. Едва ли знае тези неща. Не е в управлението.

                Всъщност, ако АЕЦ Козлодуй дава повече ток, отколкото съм сметнал, това е в подкрепа на моята теза! Нъл тъй!
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                  Интересно, какво ще стане с q cells според теб?
                  kato bivsh analyst na comapniata ne moga da komentiram

                  compliance breach

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                    http://www.solarserver.de/solar-maga...-solarpro.html

                    q cells went bust but still invests in Bulgaria
                    Интересно, какво ще стане с q cells според теб?

                    Коментар


                    • Гигов АЕЦ работи с друго натоварване а не с това което си написал.При работа на двата блока за един час се произвеждат 2,1 гигаватчаса електроенергия.Така че сметките са други

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Това си мислех и аз , всъщност това не е успех на неците а китайците яко са се налапали. Германия в момента представлява само един гол имидж за стабилна икономика и банките и печелят всъщност от ниските лихви на които могат да заемат пари. Имиджа е илюзорен и когато реалната картинка изкристализира инвеститорите ще се хванат за главите.Лошото е че Меркел за да се възползва от този имиджов балон е готова да разтрогне едва ли не ЕС. Точно затова общите еврооблигации са лекарство и могат да предотвратят бъдещата катастрофа , но Меркел парадоксално твърди че не бил сега момента
                        ti si nekaw antigermanec

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                          Именно, ако си спомняш Wall Street 2, темата и за лалетата и за тези инвестиции е доста застъпена.

                          На тези нива за мен си заслужава риска, но си е за мен, може и да бъркам.
                          http://www.solarserver.de/solar-maga...-solarpro.html

                          q cells went bust but still invests in Bulgaria

                          Коментар


                          • Minavast

                            Това си мислех и аз , всъщност това не е успех на неците а китайците яко са се налапали. Германия в момента представлява само един гол имидж за стабилна икономика и банките и печелят всъщност от ниските лихви на които могат да заемат пари. Имиджа е илюзорен и когато реалната картинка изкристализира инвеститорите ще се хванат за главите.Лошото е че Меркел за да се възползва от този имиджов балон е готова да разтрогне едва ли не ЕС. Точно затова общите еврооблигации са лекарство и могат да предотвратят бъдещата катастрофа , но Меркел парадоксално твърди че не бил сега момента
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • gigow

                              Чак толкова не им mада мощността на фотоволтаиците , произвеждат си и при не чак толкова пряко слънчево греене и дори и в облачно време е светло. На централите недостатъка им е електропреносната мрежа в която се губи много. Да обобщя - централа плюс електропреносна мрежа е равно на фотоволтаик , ако той е монтиран при консуматора обаче.
                              Last edited by supertrader; 27.05.2012, 20:45.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Интересна статия за Германия-соларни Написана с уважение към читателя,а не като дебилизиращия стил на Роитерс Germany Created Own Threat with Chinese Solar Aid

                                By Alexander Neubacher http://www.spiegel.de/international/...-a-817781.html

                                Коментар

                                Working...
                                X