IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся пазар за дървена дограма и мебели

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Last edited by vabo_2008; 28.07.2011, 17:29.
    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

    Коментар


    • Моето непрофесионално мнение е, че дървената дограма все повече губи пазарите си. Това е по много причини, някои от които (без да претендирам за изчерпателност):

      - силната реклама на новите производства, която е близка до логиката на голяма група от хора, които притежават средствата, за да си позволят подмяна на дограмата в жилището си,
      - новото строителство разчита преди всичко на новите профили, които не са дървени - (напр. ПВЦ) - са и с по-малка себестойност, но и поддържането им е много по-леко, което НЕ изисква почти ежегодно боядисване, особено, ако дограмата е подложена на въздействието на атмосферните влияния,
      - възможности за по-добро уплътняване, предвид факта, че с времето дървото претърпява деформации (измята се), свързани с отделяне на останали минимални количества вода в дървесината, независимо от предварителните му обработки и сушене, като последното не дава гаранции за липса на остатъчна влага,
      - не на последно място - ежедневно може да се види край контейнерите за смет подменена именно дървена дограма, факт е, че не съм виждал още друг вид изхвърлена дограма, освен дървената.

      От друга страна, не бих препоръчал и насочване към производството на кошери. Големите пчелари (с над 50 кошера), обикновено имат и техниката, а и сръчността да си правят сами ремонтите, но много от тях и сами си изработват кошерите, като са приели условно една от конструкциите като "печеливша" и са направили с времето някои "подобрения", които имат за ноу-хау и не биха го споделили с околните. В действителност, това може да е само едно внушение, но то им е достатъчно и е половината от успеха...

      Колкото да звучи подигравателно, май в ковчезите има най-голямо "бъдеще" за дървенията, особено ако човек се сработи с някоя добре рекламирана, денонощно поддържаща офисите си - погребална агенция, която задължително има "представителства" на видно място...

      Както и да е, всеки има свои доводи при развиването на бизнеса си, а като е налице и началният капитал - нещата намират решението си.

      Успехи!
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
        кошери правих се себе си тази година ама зимата умряха всички пчели,които имах.Той цеха е в едно село на 40 км от Сливен.

        Ще разпитам в София за кошерите.Той моя познат има опт на 50 години е .Аз на мен ми е интересно затова почнах Приеха ме Транспортно строителство в УАсг ама не ми хареса у го зарязах исках арх ама не ме приеха ама тая година пак ще пробвам ,4е 40 стотни не ми стигнаха да вляза
        Направата на кошери е доста трудоемка работа, но в тази пазарна ниша има по-малко производители, от колкото на дървена дограма. В България до 2013 година ще действа програма да развитие на пчеларството. Дават се пари за закупуване на кошери и рамки към тях. Цената на един кошер по системата Ланстрот Руд се движи от порядъка та 100 - 120 лв.

        П.П. Пчелите винаги се зазимяват в достатъчно количество мед в кошера. Ако искате да се занимавате с пчели Ви препоръчвам да си купите книгата на Венер за пчеларството.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
          Глей ся Vabo,
          Явно не ставаш за пчелар. Ама ако си добър дърводелец - все ще можеш да направиш хубави кошери и с малко маркетинг - добри продажби
          има хляб в пчеларството в България и ще има нужда от кошери!!!
          те пчелите не бяха мои на дядо ми той се занимава с тях
          в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
            дървена дограма
            Прави ковчези
            Два на един без комин. С това застаряващо население ще има хляб в тая дейност.
            За Черкезов 1 бр аз ще платя
            Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с опит.
            私は最高のトレーダーだ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
              кошери правих се себе си тази година ама зимата умряха всички пчели,които имах.Той цеха е в едно село на 40 км от Сливен
              Глей ся Vabo,
              Явно не ставаш за пчелар. Ама ако си добър дърводелец - все ще можеш да направиш хубави кошери и с малко маркетинг - добри продажби
              има хляб в пчеларството в България и ще има нужда от кошери!!!
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                Vabo,
                дървена дограма ще продаваш като почне строителството ....
                а дотогава - що не се преорентираш към нещо друго - примерно пчелни кошери!!!
                Говоря сериозно - преди една седмица ходих до една фабрика (по-скоро работилница) в Костинброд - бяха затрупани с поръчки за седмици напред!!!
                Сезона за тази година си го почти изтървал - ама вместо да се мъчиш с тази дървена дограма, направи си чертежи, зоготовки и се подготви за догодина!!!
                аре пък ако изкараш някой лев от този ми съвет ще почерпиш
                кошери правих се себе си тази година ама зимата умряха всички пчели,които имах.Той цеха е в едно село на 40 км от Сливен.

                Ще разпитам в София за кошерите.Той моя познат има опт на 50 години е .Аз на мен ми е интересно затова почнах Приеха ме Транспортно строителство в УАсг ама не ми хареса у го зарязах исках арх ама не ме приеха ама тая година пак ще пробвам ,4е 40 стотни не ми стигнаха да вляза
                Last edited by vabo_2008; 09.07.2011, 20:00.
                в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                  дървена дограма
                  Vabo,
                  дървена дограма ще продаваш като почне строителството ....
                  а дотогава - що не се преорентираш към нещо друго - примерно пчелни кошери!!!
                  Говоря сериозно - преди една седмица ходих до една фабрика (по-скоро работилница) в Костинброд - бяха затрупани с поръчки за седмици напред!!!
                  Сезона за тази година си го почти изтървал - ама вместо да се мъчиш с тази дървена дограма, направи си чертежи, зоготовки и се подготви за догодина!!!
                  аре пък ако изкараш някой лев от този ми съвет ще почерпиш
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • дървена дограма
                    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                    Коментар


                    • Форума не е бит пазар, нито капалъ черши!
                      Компренде?
                      Искаш помощ, трябва да кажеш какво предлагаш за помощта.
                      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                      Коментар


                      • да има кой да ги купи на едро дървена дограма
                        в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                        Коментар


                        • какво е предложението?
                          Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                          Коментар


                          • Търся пазар за дървена дограма и мебели

                            Имам машини и цех малък,но не мога са си намеря постоянен пазар. Цеха е малък 2 работника аз и един приятел правим шкафове и дървена дограма
                            в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ
                          Working...
                          X