IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да инвестирам в така наречените Старчески домове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Re: Искам да инвестирам в така наречените Старчески домове

    Първоначално изпратено от petia97
    ЗДРАВЕИТЕ,Искам да инвестирам в така наречените СТАРЧЕСКИ ДОМОВЕ ,Не съм запознат с нормативните актове за частните такива домове,Иначе излиза че е печеливша инвестиция
    Въпросните домове могат да бъдат държавни, общински или частни. В първия случай хората трябва да се обръщат за съдействие към ОДСП, във втория - към кмета. Ако домът е частен, той може да бъде управляван от неправителствена организация или дружество, регистрирано по Търговския закон. Тогава за разлика от първите два случая условията за настаняване се договарят между страните, обясни г-жа Чанкова. Заведението обаче е задължено да има разрешително за прилагане на установените стандарти за социални услуги.
    Контролни функции при подобни случаи има и общественият съвет за социално подпомагане към Общинския съвет
    Мислил ли си за инвестиция не в старчески дом, а в хоспис. В държавните или общинските старческите домове приемат сравнително здрави възрастни хора. За там има нормативна уредба.
    Ти очевидно се интересуваш от частните.
    Имай пред вид, че близките на сравнително здравите възтастни хора често не са склонни да плащат големи суми за старчески дом. Не така стои въпросът с хосписите. Това по същество са болнични заведения, където се гледат болни с хронични или неизлечими заболявания, дето болниците не могат и не е нужно да гледат. Тези болни се изписват след като се стабилизират при някоя криза, но пак им са нужни квалифицирани грижи, така че близките наемат медицинска сестра и постоянно търсят лекари, та им излиза много скъпо. В развитите страни това се прави в хосписи. Там болните се гледат от медицински сестри и има постоянно лекарски грижи.
    Най добрия вариант е да се закупи някой санаториум на фирма, дето вече не го използва. Имаше много такива преди 5-6 години. Или профолакториум или нещо подобно. Ама са нужни много пари за такава инвестиция. Не е за сам човек. Това е за мощна фирма и е добре да има опит в такава инвестиция.
    Мнението ми не е професионално и не ангажирам никого с него.
    Желая ти успех!
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • А аз искам да инвестирам във вирус, поразяващ смъртоносно само кафявата паплач... и вярвам ще намеря много съамишленици.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Всичко зависи от предлагането,което в момента е малко може би заради някакви нормативи ,Иначе по изчисления частния дом би трябвало да е печеливш но не знам дали в България е така,Дали корупцията няма да глътне печалбата,То са много служби то е чудо,

        Коментар


        • Как точно " ти излезе сметката " че ще е печеливша ?
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Re: ,Искам да инвестирам в така наречените СТАРЧЕСКИ ДОМОВЕ

            Първоначално изпратено от petia97
            ЗДРАВЕИТЕ,Искам да инвестирам в така наречените СТАРЧЕСКИ ДОМОВЕ ,Не съм запознат с нормативните актове за частните такива домове,Иначе излиза че е печеливша инвестиция
            Just do it

            Коментар


            • Искам да инвестирам в така наречените Старчески домове

              ЗДРАВЕИТЕ,Искам да инвестирам в така наречените СТАРЧЕСКИ ДОМОВЕ ,Не съм запознат с нормативните актове за частните такива домове,Иначе излиза че е печеливша инвестиция
            Working...
            X