Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скандинавски акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

Точно тази информация търсих, но не можех да я открия. Благодаря за което. Видях че данъка във Финландия е 20 а не 27%. В Дания виждам че има три ставки, отстъпки и е доста объркано. Предполагам че за мен като инвеститор от БГ данъка ще ми е 27%. В Швеция стана ясно че е 30%. Интересното е че при Швеция и Норвегия ги дава : 0%-30% и 0%-25%, кога ли не се дължи данък? Кои скандинавски компании следиш, ако не е тайна. Цените може и да са височки, но никой не може да каже кога можем да очакваме корекция. Ще започна да събирам портфейл малко по-малко. Ако това става на по-ниски цени от сегашните, чудесно. Ако не, здраве да е
    За данъка - не гледай ниските ставки. Те са за институционални инвеститори с голям % (>10 обикновено). Ние сме по големите ставки, като в някои случаи имаме двустранно споразумение. За съжаление обаче никой брокер не го уважава и трябва сам да се разправяш да си връщаш надвзет данък при източника.

Коментар

• Търсих варианти за инвестиция в евро и попаднах на Kesko - финландски супермаркети. И автомобили внасят. http://www.nasdaqomxnordic.com/aktie...N=FI0009007900 Почти нямат дълг, в криза няма да пострадат много, но нямам идея дали немските бакалии не са нагазили здраво и там. Някой с впечатления от ситуацията там?

Коментар

• Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

Направих две влизания и излизания от Pandora ....има доста потенциал смениха си модела , директора, маркетинговата политика редовно дават добри дивиденти ( 7% взех аз) и имат доста ниски коефициенти на нива под 300 , естествено за мен дбора цена за влизане е около 280 .
        Наистина при Pandora ситуацията определено се подобри и ако няма нов сериозен трус около вируса, мисля, че трудно ще видим скоро нива под 300 отново. Цената й често се влияе от периодичните анализи на Carnegie (нерядко след техни анализи има сериозно изменение на цената и в двете посоки) и SEB (където я анализира бившият им IR директор), а напоследък и двете фин. групи са силно позитивни като прогнози, в резултат на внедряването на новата им стратегия. Като цяло много добра компания, но определено не е за хора със слаби нерви - все още е втората най-скъсявана датска компания (малко над 7% към края на май), въпреки затварянето на близо 5% през последните три месеца.

Коментар

• Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          за Pandora имам предвид, че след кризата добре вървят. Иначе трусът в миналото си е отделно. Иначе Coloplast, DSV Panalpina, Royal Unibrug са добри също. Genmab пропуснах
          Направих две влизания и излизания от Pandora ....има доста потенциал смениха си модела , директора, маркетинговата политика редовно дават добри дивиденти ( 7% взех аз) и имат доста ниски коефициенти на нива под 300 , естествено за мен дбора цена за влизане е около 280 .

Коментар

Не мисля че Pandora се представят толкова добре. Напрегнатата обстановка в Хонконг не им се отрази добре, а сега ситуацията с КОВИД ги удари още веднъж. Да, за последната година цената е близо до връх, но 2016-та цената е гонила 1000 крони, докато сега се колебае между 200-300. За другите съм съгласен.
            за Pandora имам предвид, че след кризата добре вървят. Иначе трусът в миналото си е отделно. Иначе Coloplast, DSV Panalpina, Royal Unibrug са добри също. Genmab пропуснах
            Last edited by IvelinaJensen; 14.06.2020, 08:37.

Коментар

• Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
              Ако с трейдърката визираш мен - тъкмо видях темата. За дивидентите данъка до 55300кр печалба от акции и дивиденти е 27% , а над нея е 42%. Търгувам ги щото ми е най-евтино, но не ги ползвам като дивидентни щото са ниски дивидентите. Ползвам ги за трейдинг в общи линии. Иначе всичките компании в OMX Copenhagen са добри. Novo Nordisk е класика, но Vestas много дръпна напоследък. Pandora също добре вървят. Абе... разгледай ги. Но има американски дават по-големи дивиденти, въпреки че сега покрай вируса стана сложно. Mærsk са добре за трейдинг ама са скъпички
              Не мисля че Pandora се представят толкова добре. Напрегнатата обстановка в Хонконг не им се отрази добре, а сега ситуацията с КОВИД ги удари още веднъж. Да, за последната година цената е близо до връх, но 2016-та цената е гонила 1000 крони, докато сега се колебае между 200-300. За другите съм съгласен.

Коментар

• Ако с трейдърката визираш мен - тъкмо видях темата. За дивидентите данъка до 55300кр печалба от акции и дивиденти е 27% , а над нея е 42%. Търгувам ги щото ми е най-евтино, но не ги ползвам като дивидентни щото са ниски дивидентите. Ползвам ги за трейдинг в общи линии. Иначе всичките компании в OMX Copenhagen са добри. Novo Nordisk е класика, но Vestas много дръпна напоследък. Pandora също добре вървят. Абе... разгледай ги. Но има американски дават по-големи дивиденти, въпреки че сега покрай вируса стана сложно. Mærsk са добре за трейдинг ама са скъпички

Коментар

• Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение
                  Бутам темата, че имаме една трейдърка от Дания, да казва за тамошни оферти
                  Да заповяда.

Коментар

• Бутам темата, че имаме една трейдърка от Дания, да казва за тамошни оферти

Коментар

• Благодаря!!

Коментар

• Първоначално изпратено от ipsie Разгледай мнение
                        На коя борса се търгува assa abloy.
                        Могат ли да се купят акции през БГ брокер??
                        На борсата в Стокхолм. Елана глобал трейдър ги предлагат.

Коментар

• На коя борса се търгува assa abloy.
                          Могат ли да се купят акции през БГ брокер??

Коментар

• Днес от Елана са ме изненадали приятно. Виждам че отново предлагат скандинавските пазари, и най-вече след месеци чакане, отново предлагат Екинор на борсата в Осло. Сега остава и петрола да падне малко...

Коментар

• Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

Предполагам, че повечето компании се търгуват и на други пазари. Виж тук https://www.investing.com/equities/statoil?cid=963288

п.п в долната част на страницата има информация на кои пазари се търгува компанията + котировки, обеми и т.н
                              Ясно, благодаря. Аз си ги търся направо през търсачката на Елана, но уви, ги намира само на борсите в САЩ, което мен не ме устройва. Ще избирам от каквото се предлага, няма начин

Коментар

Благодаря. Явно предлагат само Швеция, тоест избора е още повече ограничен. Те преди НГ ми бяха пратили някакво уведомление, че част от пазарите ще се обединят в някакъв общ и че повечето акции ще продължат да се предлагат. Уви не. Акции като Equinor, Vestas, Castellum, Novo nordisk, Volvo и т.н. не се предлагат
                                Предполагам, че повечето компании се търгуват и на други пазари. Виж тук https://www.investing.com/equities/statoil?cid=963288

п.п в долната част на страницата има информация на кои пазари се търгува компанията + котировки, обеми и т.н

Коментар

Working...
                                X