Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закрита погасителна сметка!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от pit2012 Разгледай мнение
    И да закрием темата. След разходка до филиала(напразно) и два телефонни разговора (първия 0 резултат), оправиха проблема за пет минути. Оказа се техническа грешка.)
    Според мен са обучавали новобранец и са се осрали. На мен от кредитна карта ми бяха направили превод -по друга сметка !?!? Доказателство че не им работят ограниченията в системите. С леки разправии и много извинения шефката на клона оправи работата .
    След няколко месеца я закрих - няма златна карта няма проблеми. Па и по малко се харчи за глупости
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• И да закрием темата. След разходка до филиала(напразно) и два телефонни разговора (първия 0 резултат), оправиха проблема за пет минути. Оказа се техническа грешка.)

Коментар

• Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
        Може ако това е погасителна сметка по кредит , банката де е продала кредита ти на лихвари колектори и да са закрили погасителната сметка за да неможеш да върнеш кредита.
        Дай повече информация.
        Не е продаден. Изряден съм отвсякъде в банката. Все пак щяха да ме известят.

Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

Когато “изчезнат” едни пари е много вероятно да погасяват “един натрупан дълг”, най-вероятно произтичащ от “едни общо условия” по сключения договор.

Това е моето предположение. Моля да ни разкажеш какво се е случило. Живо ме интересува как да не се натреса на поредните номера на нашите мили банкери .
        Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

В четвъртък ще отида да пусна светлина в цялата ситуация и ще пиша за резултата.

Ако в петък си внесъл сумата, има голяма вероятност сетълментът на банката да не е финализирал транзакцията към събота - следващия ден, когато си проверил дали е минало плащането ти.

Справка: постът ти е от събота (вчера), когато казваш, че в петък си "пуснал едно плащане".

Как искаш да ти се отрази при електронното банкиране сума в почивен ден, следващ последен работен ден от седмицата?

​​​​​​​

Точно така. Мина ми през главата , че събота и неделя да не се е отразило в електронното банкиране. Все пак се вижда , че парите са тръгнали към моята сметка (която ми излиза като закрита), но не пристигнали.

Коментар

Аз май не обясних добре, от самата банка имаше опция да отложиш плащане на вноски за всякакъв вид кредити и кредитни карти до 6 месеца. Както и да е, станало е някакво мазало. Вчера пуснах една сума към въпросната сметка, този път парите ги приспаднаха, но не се появиха в сметката , изчезнаха нанякъде хах. Със сигурност ще отида да видя какво са надробили. Благодаря за взетото отношение.

Ако в петък си внесъл сумата, има голяма вероятност сетълментът на банката да не е финализирал транзакцията към събота - следващия ден, когато си проверил дали е минало плащането ти.

Справка: постът ти е от събота (вчера), когато казваш, че в петък си "пуснал едно плащане".

Как искаш да ти се отрази при електронното банкиране сума в почивен ден, следващ последен работен ден от седмицата?

​​​​​​​

Коментар

Аз май не обясних добре, от самата банка имаше опция да отложиш плащане на вноски за всякакъв вид кредити и кредитни карти до 6 месеца. Както и да е, станало е някакво мазало. Вчера пуснах една сума към въпросната сметка, този път парите ги приспаднаха, но не се появиха в сметката , изчезнаха нанякъде хах. Със сигурност ще отида да видя какво са надробили. Благодаря за взетото отношение.
            Когато “изчезнат” едни пари е много вероятно да погасяват “един натрупан дълг”, най-вероятно произтичащ от “едни общи условия” по сключения договор.

Това е моето предположение. Моля да ни разкажеш какво се е случило. Живо ме интересува как да не се натреса на поредните номера на нашите мили банкери .
            Last edited by Selena; 23.11.2020, 15:50.

Коментар

• Може ако това е погасителна сметка по кредит , банката де е продала кредита ти на лихвари колектори и да са закрили погасителната сметка за да неможеш да върнеш кредита.
              Дай повече информация.
              Форекс блог

Коментар

• Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

Веднага след като не си внесъл първата дължима минимална вноска по картата, тя е била блокирана служебно. Мисля, че ако примерно не си внасял три месеца минималните вноски, ще ти поискат да внесеш три минимални накуп, за да деблокират картата.
                Но най-добре на място да изясниш нещата. Предполагам няма да е голям проблем, но се подготви за няколко месечни вноски, ако както казваш за 7-8 месеца само веднъж си внесъл нещо. Успех!

Коментар

"Наполовина пълна"- оптимистичния ми поглед живота. Банката е Уникредит, а картата ще я пробвам дали е блокирана. В началото на историята с корона вируса отложих плащанията по картата до декември. Октомври внесох някаква сума без проблем.След това смених пластмасата нова с нов номер, че старта я бях загубил. Може тогава да е станала грешка и да са ми затворили сметката. Все пак май ще е добре да се поразходя до банката
                  ​​​​​​
                  Веднага след като не си внесъл първата дължима минимална вноска по картата, тя е била блокирана служебно. Мисля, че ако примерно не си внасял три месеца минималните вноски, ще ти поискат да внесеш три минимални накуп, за да деблокират картата.
                  Но най-добре на място да изясниш нещата. Предполагам няма да е голям проблем, но се подготви за няколко месечни вноски, ако както казваш за 7-8 месеца само веднъж си внесъл нещо. Успех!
                  Last edited by Kildirim_Bei; 21.11.2020, 11:00.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

Коментар

• Банката е Уникредит. При опит да ползвам картата транзакцията не мина. По късно ми се обадиха да ми кажат че са ми блокирали картата и дали аз съм пробвал да я ползвам. Странното е , че при тях сега била активна сметката, а при мен продължава да излиза закрита. Ясно е че ще трябва да се ходи и да има разправии.

Коментар

• "Наполовина пълна"- оптимистичния ми поглед живота. Банката е Уникредит, а картата ще я пробвам дали е блокирана. В началото на историята с корона вируса отложих плащанията по картата до декември. Октомври внесох някаква сума без проблем.След това смених пластмасата нова с нов номер, че старта я бях загубил. Може тогава да е станала грешка и да са ми затворили сметката. Все пак май ще е добре да се поразходя до банката
                      ​​​​​​

Коментар

• Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                        Интересно разсъждение - "наполовина пълна"? Според мен е наполовина празна - т.е. както е казал Кълдъръма - ще те дерат таксички. Да не става въпрос за Сосиете->ДСК - да са ти сменили ибаня примерно?
                        +1
                        Много вероятно да е такъв случая. В сайта на ДСК пише, че по стария IBAN от СЖ могат да се получават средства до ноември тази година.
                        https://dskbank.bg/integration/infor...%BA%D0%B0-iban

Коментар

• Интересно разсъждение - "наполовина пълна"? Според мен е наполовина празна - т.е. както е казал Кълдъръма - ще те дерат таксички. Да не става въпрос за Сосиете->ДСК - да са ти сменили ибаня примерно?

Коментар

• Като си закриеш кредитната карта и си платиш баланса по нея (ако е отрицателен), сметката по нея я държат още два месеца (евентуално ако дойдат още плащания след закриването). След това трябва сам да си закриеш сметката, щото ако не я закриеш, ще ти текат таксички по нея, които пак трябва да платиш, нищо че не ползваш продукта вече
                            Иди пак на място в клон на банката и виж кво става. Те нямат интерес да ти закрият сметката, още повече ако е на минус. И лихвите за просрочие ще си текат.
                            Ако наистина е станал гаф в системата им и сметката е закрита, поискай документ от банката с подпис и печат, че сметката е закрита. Тогава и да искат нещо впоследствие, имаш основание да кажеш, че си бил в невъзможност да плащаш вноските. Тая сметка ти е в договора, и ако е закрита, ти няма как да изпълняваш задълженията си по него. Лично мнение, действай както намериш за добре.
                            P.S. Между другото, картата ти активна ли е още? Пробвай да платиш нещо дребно с нея. Според мен би трябвало да е блокирана, ако не си платил вноската в срок. Пък ако няма сметка по нея, как ще се извършват плащанията? Няма къде да ти се натрупват задълженията. Ако пък можеш да плащаш, мистерията ще е пълна според мен, щото задълженията ти отиват кой знае къде. Но по номера на картата могат да ги издирят, ако стане неква боза. В някой следващ момент банката ще се поразрови из базата данни, щото все някой ще ревне, или собствените им сметки ще излязат криви някъде.
                            Last edited by Kildirim_Bei; 20.11.2020, 11:42.

Коментар

• Закрита погасителна сметка!!!

Здравейте!! Не знам дали е тук мястото да попитам за моето "проблемче" , но все пак...
                              Имам кредитна карта, която е наполовина пълна. Този месец при опит да направя вноска през мобилното приложение ударих греда, отхвърли ми превода ( така два дена в опити да направя вноска). Хрумна ми да погледна статуса на погасителната сметка и се оказа закрита. Отидох във филиал на банката и много се учуди банкерката как така ми е закрита сметката. Каза че ще се обади до края на деня, но няколко дена няма никой. Един приятел ми каза да си трая, че са ми закрили кредитнта карта и нищо не дължа. Ако някой е наясно дали се закрива кредитната карта като закрият погасителната сметка? Да не започнат някакви наказателни лихви да се трупат за просрочое.
                              Last edited by pit2012; 19.11.2020, 23:28.
                            Working...
                            X