Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиции Peer to Peer

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Благодаря за отговорите.
    Някой може ли да поясни какво значи следното:
    "-The bonuses of up to EUR 1 000 will be rewarded based on your outstanding investment amount at the end of the Bonus Period (first 14 days after registration on Mintos)."

Ако инвестирам на 7-мия ден 1000 Евро, след 14-тия, ще бъде изплатен бонус за 1000 Евро или се има предвид всеки от дните каква сума се инвестира и се смята средно аритметично?

Коментар

• Първоначално изпратено от StoyanM Разгледай мнение
      Здравейте,
      Дали може да се заредят средства в Mintos от акаунт в Paysera, който е на друго име?
      Не може! В Paysera, обаче, можеш да получиш превод от сметка или акаунт, който не е твой.

Коментар

• Вероятно може, т.к. в основанието изрично се указва кой акаунт в Минтос се захранва.

Но после може да има проблеми с обратното теглене.
        А и има голяма вероятност да не приемат парите и да ги върнат обратно. Заради силните изисквания срещу пране на пари.

Коментар

• Здравейте,
          Дали може да се заредят средства в Mintos от акаунт в Paysera, който е на друго име?

Коментар

• Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение

Това са бързи креити с много по-висок от 12% реален лихвен процент (ГПР). У нас той е ограничен до 50% и почти всички такива заеми са с над 49%. Просто това са малки и много краткосрочни заеми (най-често под 3 месеца), като креитополучателите изобщо не усещат високия лихвен процент. Много печеливша ниша е. А за държавите, в които тази конкретна платформа, дори няма ограничение до 50%.

Даже в доста случаи ГПР-то може да е в пъти по-малко от 50%. Ако теглиш за първи път от компании за бързи кредити, получаваш бърз кредит с 0% лихва. Даже доста хора могат да се изхитрят и да си изтеглят първи кредити от всички фирми, предлагащи първи безлихвен заем. Реално всеки път кандидатстваш в нова фирма за първи път и всеки път получаваш кредит с 0% лихва. И така докато се превъртят всички такива фирми и се вземат безлихвени първи кредити от всяка една от тях

Иначе да, това определено си е печеливша ниша, няма никакво съмнение в това.
            Last edited by mibova; 24.04.2019, 10:09.

Коментар

• Ново сериозно постижение за Mintos - заеми за над €2,000,000,000 (два милиарда евро!) са финансирани чрез платформата! И това е постигнато само с 125,000 инвеститори. Представям си потенциал, който има P2P, когато стане масово. Лошото е, че тогава доходността сигурно ще падне, затова по-добре да не е скоро.
              www.wavetrader.eu

Коментар

• Печелившият от специалната томбола на Grupeer – Симеон Радев споделя опита си в инвестициите. Защо предпочита P2P, в кои платформи инвестира, какво харесва и какво може да се подобри.
                Симеон Радев беше любезен да сподели своя опит в инвестиции, които е правил и защо предпочита P2P инвестициите. В кои P2P платформи инвестира и защо.
                www.wavetrader.eu

Коментар

• Дълъг и подробен разговор за P2P инвестирането в подкаста "Интелигентният инвеститор" на ЕКИП. Надявам се, че ще e интересен за всички, които искат да научат повече за тази инвестиционна възможност. Поговорихме в дълбочина за:

В новия епизод на "Интелигентният инвеститор" разговаряме със Стойчо Недев от "Viva Invest" относно тънкостите на инвестирането в Р2Р заеми.
                  www.wavetrader.eu

Коментар

• Най-краткият месец в годината беше наситен с новини, свързани с P2P инвестирането и финтех. Ето най-интересните събития, случили се през февруари 2019, според мен.
                    Кратък преглед на най-важните събития свързани с P2P инвестициите през февруари 2019. Какво интересно се случи в през изминалия месец?
                    www.wavetrader.eu

Коментар

• Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

Добре де, при отрицателни лихви в Европа, кой взима кредити на 12%? Просто ми е интересно защо банките не им дават на тия юнаци кредити, при положение, че ЕЦБ им сипва ликвидност за без пари на практика? Искам да си го обясня този феномен.
                      Това са бързи креити с много по-висок от 12% реален лихвен процент (ГПР). У нас той е ограничен до 50% и почти всички такива заеми са с над 49%. Просто това са малки и много краткосрочни заеми (най-често под 3 месеца), като креитополучателите изобщо не усещат високия лихвен процент. Много печеливша ниша е. А за държавите, в които тази конкретна платформа, дори няма ограничение до 50%.
                      www.wavetrader.eu

Коментар

После ще ми благодарите: https://www.marketwatch.com/story/th...eet-2019-03-06
                        това е за заеми, които взимат компании с кофти баланс шит(един от наи-тежко ударените сектори от селлофа 2018), обикновенно лихвата им е обвързана с либор - това кво общо има с р2р
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

Коментар

Добре де, при отрицателни лихви в Европа, кой взима кредити на 12%? Просто ми е интересно защо банките не им дават на тия юнаци кредити, при положение, че ЕЦБ им сипва ликвидност за без пари на практика? Искам да си го обясня този феномен.
                          Същите глупаци, които у нас взимат бързи кредити с 50% лихва.

Коментар

• Първоначално изпратено от snedev Разгледай мнение
                            Често слушам оплаквания, че пасивните инвестиции са с ниска доходност. На мен 12% годишно от напълно пасивна инвестиция ми звучи доста добре, а на вас? В това ревю споделям личните си впечатления от 9 месеца инвестиране в RoboCash - P2P платформа, позволяваща напълно автоматично пасивно инвестиране с 12% годишна доходност. По мое мнение RoboCash е за инвеститори без опит и желание да отделят време за сложни инвестиционни стратегии.

Коментар

• Често слушам оплаквания, че пасивните инвестиции са с ниска доходност. На мен 12% годишно от напълно пасивна инвестиция ми звучи доста добре, а на вас? В това ревю споделям личните си впечатления от 9 месеца инвестиране в RoboCash - P2P платформа, позволяваща напълно автоматично пасивно инвестиране с 12% годишна доходност. По мое мнение RoboCash е за инвеститори без опит и желание да отделят време за сложни инвестиционни стратегии.
                              Ревю на RoboCash - P2P платформа с 12% годишна доходност с напълно автоматична и изцяло пасивна инвестиционна стратегия. Лично мнение и впечатления.
                              www.wavetrader.eu

Коментар

• Винаги трябва да имаш едно наум като четеш мнение на банка. Не помня техния CEO ли беше, който отричаше коините, пък си пуснаха тяхна крипто-валута. Не че няма резон, ама малко пресилено ми изглежда

Коментар

Working...
                                X