Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Security Analysis - преведена на български?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Още едно предупреждение, "The Intelligent Investor" е доста по-лесна от "Security Analysis"

Коментар

• +100

Това не може да се прави само заради парите. И това изобщо не го казвам от морална или етическа гледна точка. Просто трябва отдаденост, която може да дойде само ако темата те кефи, ама много

Първоначално изпратено от representjah Разгледай мнение
      Иначе не виждам защо ще се мъчиш с каквото и да било. Зарежи всичко, ако ще се мъчиш. Четенето и инвестирането трябва да ти носи удоволствие, не мъка и да те изморява

Коментар

• Мисля че точно Money ми беше препоръчал една книга - Warren Buffet and the Interpretation of Financial Statements - Mary Buffett/David Clark.
        Супер начало, на мен ми хареса. Срещнах я и на Български език в Хеликон, превода нещо не ми се стори добре, предпочитам на Английски да ги чета книгите.

Иначе не виждам защо ще се мъчиш с каквото и да било. Зарежи всичко, ако ще се мъчиш. Четенето и инвестирането трябва да ти носи удоволствие, не мъка и да те изморява. Вярно и аз не съм я започнал още, но съм на дръга вълна за момента.
        Ако ще четеш книги за инвестирането - горещо препоръчвам Charlie Munger - Poor Charlie's Almanach, + Seeking Wisdom / Peter Bevelin. И от там - колкото повече задълбаеш в библиографията, толкова по-добре.

Коментар

• Още едно предупреждение, "The Intelligent Investor" е доста по-лесна от "Security Analysis"

Коментар

• Така и предполагам. Пробвах "The Intelligent Investor" и ми беше трудна за смилане, но съм подкарал една идея по-базови книги и курсове, за да изградя някакви основи. Отделям доста време и се движа сравнително бързо, та поради тази причина гледам да събера библиотека предварително. Благодаря за предупреждението. Ще трябва да я мъча на английски май

Коментар

• Тази книга е класика, но... не съм сигурен, че е най-подходяща за съвсем начинаещ инвеститор, особено ако нямаш никакъв бекграунд във финансите и счетоводството

Не че няма да се справиш с книгата, всеки който е с малко над средната интелигентност и е упорит може да я смели, но е малко тежичка като за начало

Коментар

• Мисля, че я няма.

Коментар

• Security Analysis - преведена на български?

Здравейте, опитвам се да намеря книгата на Benjamin Graham и David Dodd "Security Analysis" на български. Има ли я преведена или ще трябва да си пробвам късмета на английски?
                Working...
                X