Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачи по Международни финанси.Моля за съдействие!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Venirelita Разгледай мнение
    Вие сте велик! Не знаете колко ми помагате,за което още веднъж благодаря! И пак ще го кажа,нито за миг не съм спряла да вярвам в доброто на хората! А,Вие сте точно такъв в моите очи-добър човек.Останете си такъв и продължавайте да помагате с остроумието си на такива прохождащи хора,като мен.......

Рядко срещано мнение на жена за мъж...

Остроумието /му/ е най-малкото в случая. По-важно е нивото на знанията му в определена област!

Поздрави за опита и познанията! /възможно е дори това да е преподавателят, съставил теста.../ ))

Коментар

• Благодаря Ви за всичко!!!

Коментар

• Вие сте велик! Не знаете колко ми помагате,за което още веднъж благодаря! И пак ще го кажа,нито за миг не съм спряла да вярвам в доброто на хората! А,Вие сте точно такъв в моите очи-добър човек.Останете си такъв и продължавайте да помагате с остроумието си на такива прохождащи хора,като мен.Само да спомена при първата задача,отговора е 0,427513228.Защото в онлайн теста,който решавам е споменат точно този резултат за правилен.

Коментар

• 1. (2.25/105)/(1/101) = 2.164286.
          105 и 101 са индексите на потребителските цени в България и Великобритания, които измерват инфлацията. 5% при база 100 е индекс 105.

2. Тук го решавам по логика и с уравнение. Щом банката е закупила 10 000 000 USD по курс 1.3, значи е дала 7692307.69 GBP (10 000 000/1.3). Тук трябва да се внимава каква е котировката, за да знаем дали се дели или умножава по курса.
          След това: Като продадем 10 000 000 USD по курс Х получаваме Y GBP. (=10 000 000/Y). Но в същото време този Y GBP, умножен по новия курс Х трябва да е със 100 000 повече от горните 7692307.69 също умножени по новия курс Х.
          Следователно имаме две уравнения:
          10 000 000/Х=Y
          Y*X - 7692307.69*X = 100 000
          Във второто уравнение заместваме Y с 10 000 000/Х и получаваме:
          10 000 000*Х/Х - 7692307.69*Х = 100 000.
          И се решава уравнението, за да се намери Х. А по-горе казахме, че Х е търсеният курс в задачата.
          Със сигурност може да се изведе и по-лесно решение.

3. Тук трябва да се знае какво е кол опция. Това е правото, но не и задължението да купиш базов актив по предварително определена цена (цена на упражняване в задачата), заплащайки премия за това право. И в случая емитентът продава правото купувачът да купи 750 GBP по курс 3.22. В деня на падежа курсът е 3.24, т.е. 750 GBP струват 2430 BGN (750*3.24). Но за купувача е по-изгодно да се възползва от опцията и да купи по по-изгоден курс 3.22 лева за паунд. Следователно емитентът му продава 750 GBP за 2415 BGN (750*3.22), т.е. емитентът губи 15 BGN. Но по условието на задачата купувачът в началото е платил 15 BGN опционна премия на емитента, за да получи валутната опция и финансовият му резултат е 0.
          Last edited by Специалист по всичко; 01.04.2019, 15:41.

Коментар

• Сърдечно Ви благодаря за отговорите! Радвам се,че има все още такива добри хора,като Вас! Моля Ви ,ако може да ми кажете начина на решение.Благодаря!

Коментар

• хехе
              "the trend is your friend until the end..."

Коментар

• Може ли да ми напишете самото решение! Много благодаря!

Коментар

• 1. Реален курс 2.164286 BGN/GBP.
                  2. При курс 1.287 USD/GBP.
                  3. Финансовият резултат е 0.00 BGN.

Коментар

• Задачи по Международни финанси.Моля за съдействие!

1.Намерете реалния валутен курс по косвена котировка между българския лев и британския паунд при положение, че:

- Номиналния валутен курс по пряка котировка е: 2,25BGN/GBP;

- Годишната инфлация във Великобритания е 1%;

- Годишната инфлация в България е 5%;

2.Да се определи при какъв валутен курс за продажба на щатски долари британска банка ще реализира положителен финансов резултат в размер на: 100000 USD, при положение, че са налице следните изходни условия: a) закупена чужда валута - 10000000 USD; b) курс на закупуване на чуждата валута - 1,3000 USD/GBP.

3.Финансово брокерска къща “Свищов” емитира валутна опции, при следните параметри: Вид на опцията – кол; Опционна премия – 15 BGN/контракт; Валутен актив – 750 GBP; Цена на упражняване 3,22 BGN/GBP. Да се посочи финансовият резултат за емитента в случай, че в деня на падежа на опцията спот курсът е 3,24 BGN/GBP.

Working...
                  X