Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се купува ли или да не се купува?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение

Колко заделени и колко на кредит, това е много важно!!! Предполагам 80% налични и 20% кредит?

Може би трябва повече да те притеснява ако останете без работа 1-2- или 3 години. Тогава няма да можете да си плащате и главницата....за какви лихви мечтаем? и се притеснявате?!
    Всъщност заделените ни пари са около 40 % от това това, което ще дадем за апартамента . Другият проблем, че в момента няма нищо на нормална цена,а живеем в хубав апартамент под наем и като, че ли се вхърляме на по-скъпо. Хич не ми се иска да си купим някаква дупка, още повече като знам колко ни е хубаво сега. Но наема са си пари на вятъра. А хубавите имоти са наистина безбожно скъпи в момента, а и реално няма никакви - излизат по 1 -2 апартамента на 10 дни и те не стават, а са супер скъпи. В един такъв порочен кръг се въртим. Не бързаме, но ако се вдигнат още цените? Държим си спестяванията в банка, лихвите по депозитите са смешни, да не ни се пък обезценят парите ако тръгнем да влизаме в евро зоната ... не знам. Много сме се зачудили какво да правим
    Last edited by IvoP; 03.02.2018, 17:13.

Коментар

• Първоначално изпратено от IvoP Разгледай мнение
      Да уточня, че в нашия случай имаме заделени пари, но разбира се ще трябва да се тегли и кредит.
      Колко заделени и колко на кредит, това е много важно!!! Предполагам 80% налични и 20% кредит?

Първоначално изпратено от IvoP Разгледай мнение
      Най-вече ме притесняват лихвите по кредитите
      Може би трябва повече да те притеснява ако останете без работа 1-2- или 3 години. Тогава няма да можете да си плащате и главницата....за какви лихви мечтаем? и се притеснявате?!
      Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

Коментар

Здравейте, следя от известно време форума и понеже и ние да се чудим дали сме избрали най-лошия момент да купуваме жилище в София или не, бих искал да събера в една тема мненията ви по въпорса. Да уточня, че в нашия случай имаме заделени пари, но разбира се ще трябва да се тегли и кредит. Купуваме с цел живеене, а не инвестиция. Мислите ли, че цените на имотите могат да тръгнат надолу? Предлагане няма никакво, за някакви коптори искат безумни пари. Най-вече ме притесняват лихвите по кредитите, които в момента са супер ниски и да купиш супер скъп имот при ниска лихва и след 1 години лихвите да се скочат, би се получила такава наигравка, че не ми се мисли. Ясно е, че никой не може да предскаже със сигурност какво ще стане, но би ми било полезно да събера мнения. Предварително благодаря!

Ако си направиш консултация с финансов анализатор или специалист по финанси отговора който ще получиш ще бъде отрицателен.
        В момента като купувач си в най неизгодна позиция
        Купуваш на двойно завишени цени,при изкуствено занижени лихви ,с тенденция за вдигане на цената на кредитния ресурс и съответно още оскъпяване на покупката,насреща си имаш поскъпващи стоки и услуги и ,ръст на заплатите който реално не покрива предходните две тенденции.
        Мисли много хубаво.
        До една година пазара ще се обърне в друга посока,с колко и до къде ще се види.

Коментар

• Значи няма да взимаш суперскъп имот. Гледай това, което ти е по джоба.

Коментар

• Живот се живее сега. Вземи нещо компактно, удобно за обслужване.
            Мандрата свършва скоро https://www.indiegogo.com/projects/hteconomizer-energy/x/10896729#/

Коментар

Здравейте, следя от известно време форума и понеже и ние да се чудим дали сме избрали най-лошия момент да купуваме жилище в София или не, бих искал да събера в една тема мненията ви по въпорса. Да уточня, че в нашия случай имаме заделени пари, но разбира се ще трябва да се тегли и кредит. Купуваме с цел живеене, а не инвестиция. Мислите ли, че цените на имотите могат да тръгнат надолу? Предлагане няма никакво, за някакви коптори искат безумни пари. Най-вече ме притесняват лихвите по кредитите, които в момента са супер ниски и да купиш супер скъп имот при ниска лихва и след 1 години лихвите да се скочат, би се получила такава наигравка, че не ми се мисли. Ясно е, че никой не може да предскаже със сигурност какво ще стане, но би ми било полезно да събера мнения. Предварително благодаря!
              шАко не ти е за инвестиция, а да живееш в него, прецени в какъв период смяташ, че ще ти е по-изгодно да живееш под наем. Ако прегледаш темата за тренда на имотите, там можеш да изчетеш всички стотици страници и да прецениш на кого да вярваш, на Накавръка или на повишителите, които са мнозинство.

Коментар

• Да се купува ли или да не се купува?

Working...
              X