Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестицията "ГАРАЖ"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

За пример мога да дам Дианабад - в целия квартал няма нито един платен паркинг - и да искаш да платиш няма как. А вярвайте ми за 30 лв на месец много хора ще се преместят по платените паркинги и гаражи.
    Както каза някой - ако се появи адсиц с такава инвестиция и аз бих се включил в него.
    При положение че дори земята под блоковете е общинска, как мислиш - защо да става с 30 на месец, като незаконната дейност на паяците носи много по-високи печалби от "узаконен" грабеж ...

Коментар

• Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Момчета, в България няма законност, а за нашего братя (да не бърка с ромта, но мисленето ни е същото) най-големият проблем е да плаща наеми/данъци - един постоянен наем си е направо данък, нали? Питате що няма инвестиции в паркинЗи - ми казах ви, разходете се по буферните паркинги на метрото и ще разберете защо - на никой не му се дава леФ и пеесе на ден - огромна сума е това за нашего брата. Ше кажете, ама те не са на удобно място - ок, разходете се до някой от моловете - уличките около тях са задръстени от коли, независимо че паркингът на мола предлага безплатен престой за няколко часа. Ама друго си е да спреш пред мола, а не вътре в него.

Та за бай Ганьо най-голямото орпавдение винаги се свежда до - ми направете го безплатно, какво само глоби ми налагате - или любимото ми - е, баш до паркирането по тротоарите ли опряха, а циганите кога.... Та така - купуването на гараж е кауза пердута към настоящия момент, а 200 кинта на месец - успех, дано да са толкова по престижните квартали, в какъвто аз явно не живея. така е било, така и ще бъде- на никой не му се занимава да сменя чипа на българистанеца, а да се бия наляво и надясно - ами и на мен ми омръзва, макар да съм потрошил огромно количество чистачки и странични огледала, особено на паркирали "за малко" по места, където даже бебешка количка не може да мине!

Толерантност към такива "за малко" - никога! Но аз съм един, срещу мен стои или апатична тълпа, или агресивни селяци. Все някога и аз ще ям бой, та се чудя що ли се занимавам изобщо...
      Груйчи, до мен са три платени паргинги..., по 1 BGN на час..., и като ми се закатери на тротоара до оградата ми някой ахмак... и има късмета да съм там и го видя... отивам и го питам : Отсреща е паркинг - 1/час, 5 лв./ цял ден, спираш на тротоар - Откъде ще мине майка с дет. количка или възрастен човек??? Един ме гледа умно половин минута и ми отговори... Еееее, ама всеки ден по 5 лв. ! Отговорих му - Ами с метрото ти е 3,60лв. ! Обаче все пак се замисли... постоя и я премести на паркинга!
      Не че нямам решение с паяците... ама не ми се занимава с разправии ежедневно!
      Абсолютно прав си за безплатното...

Коментар

• Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

И отвъд Бг има места с много коли, неизброимо много та Сф бледнее. Спира се в три реда, запушвания, пренаселени квартали, недоволни, одраскани с ключ нарочно коли и пр. И най-гнусни са местните "аристократи" Но някак си има толерантност. Къде да спре човека. Налага се и толкоз. Оставяш си телефонния номер на предното стъкло и готово. Прибира се, излиза някой, звъни ти, поместваш се, разменяте си по едно извинете- мерси - няма за какво и готово. За селянопростотията няма ВУЗ.
        Я съседна Гърция... там се спира директно на платното за движение..., бие аварийките и отива да си свърши работа... и другите чакат... няма клаксони... няма нерви... Имат си и знак с ръка за това - "мисо лепто"...

п.п. Като каза толерантност - все се чудя... излязат българите в чужбина - толерантни и положително настроени... върнат се в България и се почва... Ти знаеш ли, кой съм аз? ))))))))))))))

Коментар

• Аз, като един най-баш див селяк, не живущ в Ливадите, Малините, Хладилниците или други подобни елитни квартали, ще взема пак да драсна два реда:

Момчета, в България няма законност, а за нашего братя (да не бърка с ромта, но мисленето ни е същото) най-големият проблем е да плаща наеми/данъци - един постоянен наем си е направо данък, нали? Питате що няма инвестиции в паркинЗи - ми казах ви, разходете се по буферните паркинги на метрото и ще разберете защо - на никой не му се дава леФ и пеесе на ден - огромна сума е това за нашего брата. Ше кажете, ама те не са на удобно място - ок, разходете се до някой от моловете - уличките около тях са задръстени от коли, независимо че паркингът на мола предлага безплатен престой за няколко часа. Ама друго си е да спреш пред мола, а не вътре в него.

Та за бай Ганьо най-голямото орпавдение винаги се свежда до - ми направете го безплатно, какво само глоби ми налагате - или любимото ми - е, баш до паркирането по тротоарите ли опряха, а циганите кога.... Та така - купуването на гараж е кауза пердута към настоящия момент, а 200 кинта на месец - успех, дано да са толкова по престижните квартали, в какъвто аз явно не живея. така е било, така и ще бъде- на никой не му се занимава да сменя чипа на българистанеца, а да се бия наляво и надясно - ами и на мен ми омръзва, макар да съм потрошил огромно количество чистачки и странични огледала, особено на паркирали "за малко" по места, където даже бебешка количка не може да мине!

Толерантност към такива "за малко" - никога! Но аз съм един, срещу мен стои или апатична тълпа, или агресивни селяци. Все някога и аз ще ям бой, та се чудя що ли се занимавам изобщо...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

Коментар

• Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
            Много свежо е това - гараж с инвестиционна цел.
            Изглежда има ниша.
            Може да се разработи. Да се създаде организация. Да се обмисли процедура за сертифициране.
            Веднъж годишно да се връчват сертификат за инвестиция в гараж - клас А.
            Да се пийне, да се хапне.
            Да ти кажа, колкото и да е майтап не знам защо още няма фирма, която да се захване да направи един многоетажен гараж в населените квартали вместо поредната сградка с осмоъгълни стаи. Реално погледнато, ако общината иска да разреши проблемите с паркирането, поне в панелните квартали има достатъчно терени, които в момента са превърнати в кални поляни от колите, където може да се направят подземни/ надземни паркинги, след приключване на строежа отгоре се възстановя зелената площ с една детска площадка и всичко е тип-топ. Вкарва се един сравнително символичен наем от около 30лв на месец за място, разчертават се наоколо площите, където може да се паркира и след зверско дране за всеки джигит дето паркира неправилно. Това може да се направи и като публично-частно партньорство с фиксирана цена на наема - общината отдава терена да кажем за 20-30 години, инвеститора строи и отдава после при фиксирани условия. Хем се решава проблем с паркоместата, хем се създава бизнес. Виждал съм на много места в Германия такива паркинги по този начин направени. Но за всяко нарушение след това се дере яко. Но първо да се създаде възможност да се спазват правилата, а не като сега - безконтролна регистрация на трошки, ниски данъци за колите, които правят притежаването на кола на практика почти безплатно и после рекет що си спрял на тротоара като обективно няма наистина къде да спреш. За пример мога да дам Дианабад - в целия квартал няма нито един платен паркинг - и да искаш да платиш няма как. А вярвайте ми за 30 лв на месец много хора ще се преместят по платените паркинги и гаражи.
            Както каза някой - ако се появи адсиц с такава инвестиция и аз бих се включил в него.

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              гараж в населен квартал е много добра инвестиция.

1. няма или почти няма разходи за ремонти след наемател.
              2. няма или почти няма амортизация на обзавеждане.
              3. по-лесно да го изкараш от колкото да го изнесеш с жена и деца на улицата ако не плаща.

в манастирски ливади едно време се бяха лигавили да не си купуват подземни гаражи в никкми комплекса по 6К евра... после виха до небесата, че не можели да влизат и гарират по улиците на комплекса... а в манастирските е една малка лудница с паркирането.

такива като купата дето чакат да продават без да отдават е пълна глупост...освен ако не е купил някъде до поляна с место бол за паркиране.
              иначе в 'хубавите' квартали и 200 кинта месечно може да се вземе за гараж не човека да си пази колата, а просто да може да паркира до дома си без да се конкурира с разни селяндури дето пукат гуми и тн...
              Берти, само едно уточнение че като чета не мога да се стърпя.
              Защо смятат повечето че само в Бг, само в Сф има проблеми с паркирането, много коли, драскане на коли и че само селяните пукат гуми. Конфликтът е неизбежен при много коли. Пукат и драскат и селяни и по-висшите селяни от тях. Разлика в манталитета няма, но и диалог и други неща също не помагат.
              И отвъд Бг има места с много коли, неизброимо много та Сф бледнее. Спира се в три реда, запушвания, пренаселени квартали, недоволни, одраскани с ключ нарочно коли и пр. И най-гнусни са местните "аристократи" Но някак си има толерантност. Къде да спре човека. Налага се и толкоз. Оставяш си телефонния номер на предното стъкло и готово. Прибира се, излиза някой, звъни ти, поместваш се, разменяте си по едно извинете- мерси - няма за какво и готово. За селянопростотията няма ВУЗ.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                иначе в 'хубавите' квартали и 200 кинта месечно може да се вземе за гараж не човека да си пази колата, а просто да може да паркира до дома си без да се конкурира с разни селяндури дето пукат гуми и тн...
                Груйче ли визираш с последното?

Коментар

• гараж в населен квартал е много добра инвестиция.

1. няма или почти няма разходи за ремонти след наемател.
                  2. няма или почти няма амортизация на обзавеждане.
                  3. по-лесно да го изкараш от колкото да го изнесеш с жена и деца на улицата ако не плаща.

в манастирски ливади едно време се бяха лигавили да не си купуват подземни гаражи в никкми комплекса по 6К евра... после виха до небесата, че не можели да влизат и гарират по улиците на комплекса... а в манастирските е една малка лудница с паркирането.

такива като купата дето чакат да продават без да отдават е пълна глупост...освен ако не е купил някъде до поляна с место бол за паркиране.

това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

и аз за данъка не схаванах
                    Подава данъчна декларация, изброява всички доходи и слага и тези от гаража/гаражите. Като посочи и данъците които са му вземани всеки месец, накрая ако са му надвзели може и да му върнат. Не се сещам и аз за друг начин.
                    Last edited by bulgarian lev; 17.10.2017, 12:06.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

Как пък реши, че става въпрос за ливадите или Драгалевци? Никога не съм казвал подобно нещо. Моля, прочети и останалите писания, защото иначе се получава чисто тролене!
                      попрочетох ги.
                      там дето спирате по градинките и не ви се дават 3к евро за паркомясто, там е елита ))
                      хайде със здраве.
                      препоръка е

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

драгалевци и ливадите не са баш престижен район
                        Как пък реши, че става въпрос за ливадите или Драгалевци? Никога не съм казвал подобно нещо. Моля, прочети и останалите писания, защото иначе се получава чисто тролене!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

Коментар

Понеже развивате темата, ето ви още 5 стотинки от мен в първо лице, единствено число:
                          Живея в нова кооперация в "престижен" (както е модерно да се казва) жилищен район,
                          драгалевци и ливадите не са баш престижен район
                          препоръка е

Коментар

• Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
                            да кажа и аз 2-3 думи: Закупих гаражи, самостоятелни, със собствен електромер, с вода, с автоматични ролетни врати. Пред гаражите има и паркоместа. Някои от гаражите на другите собственици са преустроени на ателиета, магазинчета, кабинети и подобни. Закупих гаражите на около 200 евро за кв.м Идеята ми да купувам гаражи ми дойде с навлизането на електромобилите, защото електромобилите ще стават все повече, а собствениците на такива живеещи в блок няма да има как да пускат кабел от 10-тия етаж примерно. Отдаването под наем не си заслужава упражнението, аз си чакам цените. До момента мога безпроблемно да продам на тройна цена, но това е породено от покачването на цените на имотите, а не от навлизането на електроавтомобилите. Затова още си чакам. Наистина имах проблеми с наглеци паркиращи пред гаражите "за малко" които забравяха, че са паркирали на чужда собственост. Вече почти ги отучих да паркират по трудния начин, счупени огледала, срязани гуми и подобни прийоми... та така.

За собствениците на гаражи и паркоместа с нагли паркиращи си има начин за справяне, давате дребни кинти на местните хашлаци в махалата я да счупят огледало, я да надраскат кола, я нещо друго когато не сте там и така ще се оттървете от наглеците, когато не става с думи става по лошия начин.
                            Недей да чакаш много щото заедно с електроавтомобилите ще навлязат и автономните, тогава хептен няма да има нужда от гаражи. Много хора ще се откажат въобще от притежаването на кола, а дори и да я имаш можеш да я пращаш да домува някъде другаде.

Коментар

• да кажа и аз 2-3 думи: Закупих гаражи, самостоятелни, със собствен електромер, с вода, с автоматични ролетни врати. Пред гаражите има и паркоместа. Някои от гаражите на другите собственици са преустроени на ателиета, магазинчета, кабинети и подобни. Закупих гаражите на около 200 евро за кв.м Идеята ми да купувам гаражи ми дойде с навлизането на електромобилите, защото електромобилите ще стават все повече, а собствениците на такива живеещи в блок няма да има как да пускат кабел от 10-тия етаж примерно. Отдаването под наем не си заслужава упражнението, аз си чакам цените. До момента мога безпроблемно да продам на тройна цена, но това е породено от покачването на цените на имотите, а не от навлизането на електроавтомобилите. Затова още си чакам. Наистина имах проблеми с наглеци паркиращи пред гаражите "за малко" които забравяха, че са паркирали на чужда собственост. Вече почти ги отучих да паркират по трудния начин, счупени огледала, срязани гуми и подобни прийоми... та така.

За собствениците на гаражи и паркоместа с нагли паркиращи си има начин за справяне, давате дребни кинти на местните хашлаци в махалата я да счупят огледало, я да надраскат кола, я нещо друго когато не сте там и така ще се оттървете от наглеците, когато не става с думи става по лошия начин.
                              Last edited by cupwinner; 17.10.2017, 08:21.

Коментар

• Много свежо е това - гараж с инвестиционна цел.
                                Изглежда има ниша.
                                Може да се разработи. Да се създаде организация. Да се обмисли процедура за сертифициране.
                                Веднъж годишно да се връчват сертификат за инвестиция в гараж - клас А.
                                Да се пийне, да се хапне.

Коментар

Working...
                                X