Първоначално изпратено от bgg_red
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 2
Collapse
Заключена.
X
X
-
Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнениеАз пък съм срещал цифрата 2.776 000 пенса...
да направим с тези числа сметката: до 20 години 90% от тези пенсионери ще са умрели, това са над 1 милион овакантени жилища, а едва 26,000 семейства се формират на година или 500,000 максимум за 20 години, те имат нужда от 250,000 жилища, т.е. 750,000 ще останат свободни, в БГ има 3.8 милиона жилища, 750,000 са 19.7% от общия брой.
както и да го гледаме, предлагането многократно ще надвишава търсенето, 4 пъти да сме точни, правете си изводи за ценовите тенденции при тези обстоятелства.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнениеАз пък съм срещал цифрата 2.776 000 пенса...
Коментар
-
Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнениеТук не става въпрос дали са менте или не...но е показателен факта,че ти не си купуваш от промоционалното млекце
Хубаво нещо са промоцийките,но когато купуваш 20-30 продукта,а само един ти е на промоция не спестяваш много,нали?Особено ако другите продукти са поскъпнали - олио,сирене,кашкавал...тези неща си поскъпнаха.
Като потребител нямам нищо против падането на цените,но,уви,нещо не го виждам.
Да, ама примерно колко пъти купуваш олио в годината? 2-3 пъти? Значи може да си нацелиш момента за покупка.
Сиренето и кашкавалът наистина за последните 6 месеца скочиха поне с 30-40%. Обаче това е привидно за мен. Защото когато продукта се предлага на "основна" цена от 10 лв го купуват 10% от потребителите, а когато е на "промоция" го купуват 90% от потребителите. Коя е тогава реалната цена на продукта: основната или промоционалната?
Не знам дали някъде има статистика за хранителните продукти продадени на основна цена и продадени на промоционална цена. Сигурен съм, че резултатът ще бъде много интересен.
Коментар
-
Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнениеДнес четох някъде, че в БГ има 2,1 млн пенсионери...
За 2010 имало с 20хил повече пенсионирани отколкото миналата година.
Хммм...--е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg
Коментар
-
Първоначално изпратено от bbzz24 Разгледай мнениеналичието на инвестиционни и на наследствени имоти ще са основните двигатели на предлагане. ние сме 1-ви по брой жилища на глава от населението в ЕС и с най-лоша демографска перспектива. При 2.3 души средно на 1 жилище в ЕС, ние сме 1.9 на жилище или 20% повече.
софия от 1944 до 1989 е порасла от 300,000 на 1 милион, това включва около 500,000 преселници (без децата им), които или са пенсионери или съвсем скоро ще са. след 10-15 години нуждите на тези хора ще са от съвсем друг тип по-малки "имоти" от 2м2, така че очаквай поне 100-125,000 апартамента да излязат на пазара само в софия следващите 15 години, това е 20% от целия жилищен фонд!
За 2010 имало с 20хил повече пенсионирани отколкото миналата година.
Хммм...
Коментар
-
БУ ХА ХА ХА
Мол без наематели е като
автомобил без гуми
В Русе отвори мол без магазини
В Русе отвори мол без нито един магазин в него, предаде Дарик. В надпревара кой от всичките новостроящи се търговски центрове ще посрещне пръв клиенти, днес бе отворен “МЕГА МОЛ”. Множество пенсионери и ученици се бяха събрали в очакване на ниски цени, но останаха неприятно изненадани, когато разбраха, че в голeмия магазин до градската болница има само книжарница, аптека и дрогерия.
На много от възрастните хора, престрашили се да се качат на втория етаж, се наложи да пъшкат по стълбите, тъй като много от ескалаторите и асансьорите не работеха. Нямаше ги и официалните лица, които да посрещнат първите клиенти.
Точно в 10:10 ч. охраната отвори вратите и тълпата се втурна вътре. Скоро след това обаче, хората започнаха да се изнизват.--е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg
Коментар
-
anon6706
Това са хотели , големи бизнес имоти..ще ги пуснат на търг при заспал пазар..пазара е направо с яка доза упойка набита и в това няма съмнение. Умишлено се прави , собствениците на банките ще изкупят тези неща на една десета от размера на кредитите с които са построени.И аз казвам по бързо да го правят , за да не ни мине живота в такава икономическа среда.Те така са си оплели кошниците , че няма мърдане.Наистина лошо направиха , като наляха пари на банките им и не ги фалираха..щеше да бъде някакво възмездие. Сега банките им са спасени , а те на свой ред ще придобият активите. Много е лесно - активите ще се изкупят от юридически лица зад които стоят пак те.Загубите на частния им безнес ..от банкерството ще се прехвърлят на държавата чрез бюджетни дефицити и чак тогава мощна инфлация за да им платят всички печалбите в активи.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнениеНе споделям твърдението ти.
Имаше един период по време на спада на Софикс от 1000 докъм 700 и през това време участниците (играчите там) твърдяха, че борсата била на дъното си, защото нямало повече продавачи (били отпаднали репаджиите, разните му фондове били излезли и т.н.). Демек, само закупили акции и потенциални купувачи били останали. Тази логика им поднесе неприятна изненада с още 50% спад.
Та в този ред на мисли, трябва да се помисли кой и/или какво би накарало горди собственици на изцяло собствено жилище да го предложат на пазара при падащи цени!!!.. Някаква шокова причина ще да бъде....
Не може вечно да се разсрочва.А ми се струва /като гледам това което ще гласуват в Германия/ и че държавната помощ оттук нататък май няма да е за всички европейски банки.и естествено ресурсеца май ще се намира по-трудничко.
Коментар
-
Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение...Та в този ред на мисли, трябва да се помисли кой и/или какво би накарало горди собственици на изцяло собствено жилище да го предложат на пазара при падащи цени!!!.. Някаква шокова причина ще да бъде....
софия от 1944 до 1989 е порасла от 300,000 на 1 милион, това включва около 500,000 преселници (без децата им), които или са пенсионери или съвсем скоро ще са. след 10-15 години нуждите на тези хора ще са от съвсем друг тип по-малки "имоти" от 2м2, така че очаквай поне 100-125,000 апартамента да излязат на пазара само в софия следващите 15 години, това е 20% от целия жилищен фонд!Last edited by bbzz24; 25.11.2010, 17:37.
Коментар
-
Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнениеЗа да постигнеш правилни изводи при анализа ти, трябва да дефинираш групите хора, които продават имоти и защо. (цената е търсене/предлагане, а ти разглеждаш само търсенето).Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
Предлагането в тоя случай го приеми като функция на търсенето. Повече търсене, повече предлагане.
Имаше един период по време на спада на Софикс от 1000 докъм 700 и през това време участниците (играчите там) твърдяха, че борсата била на дъното си, защото нямало повече продавачи (били отпаднали репаджиите, разните му фондове били излезли и т.н.). Демек, само закупили акции и потенциални купувачи били останали. Тази логика им поднесе неприятна изненада с още 50% спад.
Та в този ред на мисли, трябва да се помисли кой и/или какво би накарало горди собственици на изцяло собствено жилище да го предложат на пазара при падащи цени!!!.. Някаква шокова причина ще да бъде....Last edited by anon6706; 25.11.2010, 16:32.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bbzz24 Разгледай мнениемигам на парцали, а това било бисери от 2007. интересно как Диков не е предложил и метростанция на 39-тия етажВсяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнениеВъзстновяването при готови проекти винаги е бързо.Бъди оптимист!
"Небостъргач в църковен стил ще строят в София " http://www.dveri.bg/content/view/7322/309/ "СОФИЯ. Паркинг ще кацне на покрива на небостъргач в столицата. Петдесетина коли ще се побират на последния етаж на 40-етажната сграда, която ще се извиси на мястото на бившия завод "Балканкар Средец". Автомобилите ще се изкачват на 150 м с асансьор. Това е един от най-големите инвестиционни проекти в столицата до момента, съобщи главният архитект Петър Диков вчера." http://paper.standartnews.com/bg/art...article=182169
Коментар
-
част 6
Въпросът е, как ще реагират Европа и Западът. Ще си признаят грешката? Или нагло ще я търсят извън себе си? Признаци днес не са обещаващи. Западът казва, че наемният труд не е обеднял достатъчно, индустрията не е погладувала достатъчно и икономически пациентът не е достатъчно обезкървен.
Ако това е, което Вашингтон и Брюксел казват на Балтийските страни, представете си, какво те са на път да направят за своите местни популации!
Майкъл Хъдсън е бивш Уолстрийт икономист, а сега и Уважаем професор в Университета на Мисури, Канзас Сити (UMKC) и президент на Института за изследване на дългосрочни икономически тенденции (ISLET). Той е автор на много книги, включително и Супер империализъм: за икономическа стратегия на американската империя (ново изд., Pluto Press, 2002) и "търговия, развитие и външен дълг: История на теории на Поляризацията срещу Сближаване "в световната икономика. Той може да бъде контактуван чрез своя уебсайт, mh@michael-hudson.com
Джефри Съмърс е съ-ръководител на изследователска група в ISLET и гост преподавател в Стокхолмския училище по икономика в Рига. Той може да бъде контактуван jeffrey.sommers @ fulbrightmail.org
Коментар
-
част 5
Заедно с финансово преструктуриране, основният елемент в класическия набор от инструменти е и данъчната политика. Целта винаги е била да се възнагради труда и създаването на богатство, а за заплащане на "безплатния обяд" да се осъществи едно засмукване на ресурс от „външни" социални икономики, на които е гледано като на естествен източник на данъчна основа. Това е данъчната политика на намаляване на силата на тежестта върху получения доход (заплати и печалби). Земята е била разглеждана като предоставена от природата, без необходими трудови производствени разходи (и по тази причина без стойност). Но вместо тя да бъде превърната в естествена данъчна основа, правителствата разрешават на банките да я товарят с дълг, превръщайки покачване на стойността на рентата за земя в лихва. На основа на класическия понятиен апарат, резултатът от това третиране на нещата е налагането на един финансов данък върху обществото, който отива в приход на банката, а това са приходи, които обществото е трябвало да се събира като данъчна основа и да се инвестира в икономическата и социална инфраструктура, да направи обществото по-богато. Алтернативата е да се събира данък данък върху земя и промишлен капитал. И това от каето бирниците на данък са се отказали, сега банките го събират под формата на растящите цени на парцелите земя - цена, за които купувачите плащат лихви по ипотеки.
Класическа икономика можеше да предвиди проблемите на Латвия. При липсата на прагове в областта на финанси или регулирането на монополното ценообразуване, липса на промишлена защита, приватизация на публичното пространство за създаване на "функциониращи икономики" и данъчна политика, която разорява труда, че дори и индустриалния капитал, докато възнаграждава спекулантите, естествено икономиката на Латвия е осъществила малко икономическо развитие. Това което е постигнато - и това спечели през годините бурни аплодисменти от Запада – е само готовността да се натовари страната с огромни дългове, които имат единственото предназначение да субсидира нейната икономическа катастрофа. Латвия има твърде малко индустрия, твърде малко земеделска модернизация, но за това пък над 9 млрд. Läti в частен дълг - сега с риск да бъдат прехвърлени върху баланса на правителството, както вече се случи със Спасителните планове за банките в САЩ.
Ако този кредит е бил усвоен продуктивно за изграждане на икономиката на Латвия, той би бил приемлив. Но той е бил предимно непродуктивен, предоставен за да подклажда инфлацията на цената на земята и да стимулира потреблението на луксозни стоки, което води до изпадане на Латвия в състояние на дългово робство. Това е нещо, което Сара Пейлин би нарекла "hopey-джаджа за промяна”, Националната банка на Латвия предполага, че дъното на кризата е било достигнато. Износът най-накрая са започнал да расте, но икономиката е все още в състояние на отчаяна нестабилност. Ако сегашните тенденции продължат, то няма да останат латвийци, които да бъдат свидетели на едно бъдещо икономическо съживяване. Безработицата продължава да стои на повече от 22 на сто. Десетки хиляди са напуснали страната, а десетки хиляди други не са решили да имат деца. Това е естествената реакция на натоварването на страната с милиарди Läti обществен и частен дълг. Латвия не е на траекторията на западните нива на охолството, а и няма начин при сегашната си регресивна данъчната и антитрудова политика, но също и политика анти-индустрията и селското стопанство, нещо което неолиберализмът налага така насилствено от Брюксел, като условие за спасяване на Латвийската централна банка, така че тя да може да плати на шведски банки, които са предоставили такива непродуктивни и паразитни заеми.
Алберт Айнщайн е казал, че "лудост [е] да правиш едно и също нещо отново и отново и очакват различни резултати." Латвия е използвала същия саморазрушителен, анти-правителствен, анти-трудов, анти-промишлен, анти-селскостопански и изцяло "прозападен " и Про-Вашингтонски консенсус за период от почти 20 години, а резултатите отиват от зле на по-зле. Задачата на страна сега е да се освободи икономиката на Латвия от неолибералната и път към нео-крепостничество. Някой би помислил, че избраният път ще бъде един от начертаните от класическите икономисти от 19-ти век, които ръководят просперитета, който сега виждаме на Запад, а напоследък и в Източна Азия. Но това ще изисква промяна на икономическата философия, а това ще изисква промяна на правителството.
Коментар
Коментар