Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• The Coming Paradigm Shift

https://www.linkedin.com/pulse/parad...fts-ray-dalio/

Коментари?

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

тамам ей за тоя коментар се сетих :

9 юли 2019 15:22
      Това е добре платена рекламна статия.А ето сега и малко истинска информация.

Чехите от "Дарамис" са бившите "Engel East Europe - Bulgaria", дето фалираха преди 10 години. Тогава се представяха за холандски фонд, листван на Лондонската борса. Според Търговския регистър зад двете фирми стоят израелските граждани Ярив Ронен, Омри Сивор и Лирон Ор.

Когато бяха "Engel", продадоха една жилищна сграда с басейн, без да построят басейна. И аз се набутах там. Събраха пари от будалите за още няколко строежа на зелено и се изнесоха от България.

Изданията на "Икономедия" тогава редовно рекламираха техните луксозни "проекти", но си замълчаха за фалита.

На фейсбук-страницата на сегашните "чехи" е даден точният адрес на един от проектите им - ул.Ралевица №46. Всеки средно грамотен може да провери онлайн в кадастъра - това е имот без транспортен достъп, граничещ изцяло с частни имоти! Подозирам, че е купен на половин цена, за да се събират отново пари на "зелено" от будалите.
      Този, добре е коментирал..., ама дали е стъпвал там, за да е толкова сигурен в парцела...?!?

Коментар

• 5 страници днес. Брокерите го закъсаха, няма огледи няма обаждания.

Я кажете сега за "свободния наемател". Тва е някъв брокерски лаф. Какви са видовете наематели? Има ли и видове собственици . Искам да раъбирам и аз брокерския жаргон. Как пък от толкова "собственици" тука (ясно че няма никакви собственици тук) ни един не се зарадва на наемателите които не искат да купуват. Странна работа ...

Коментар

• Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

писах ти вече ньедьей рива, стига толкоз с тия жилища, че багдън нема си купим коптора и тва е .... нема buying power ...
          данке
          препоръка е

Коментар

• Първоначално изпратено от isilona Разгледай мнение

Аз бях попаднал на статията когато го имаше само този коментар. А сега гледам има и дискусия .. аз за това пуснах и линка интересно четиво
            явно и аз тогава съм чел.
            хубав линк, мерси.))
            препоръка е

Коментар

дали сега иам свободни 57 или 100 или 5 е се тая тва е без значка, всичко са прости бакалски сметки с даден ПРИМЕР и защо треа всичко да съм наблъскал на борсата ?? Ако следващия път освободим margin и за тоя трейд всичко е ок ше се надървим ли или ше ми стане ли по-голем ??? На мене удължител не ми треа мислим ....
              Разбира се, че няма значение колко имаш свободни в момента, ако това ти е бизнес плана за бъдещето само ще ги подържиш за малко докато ги загубиш. Гледай за наема да остава.

Коментар

• Първоначално изпратено от Blueberry Разгледай мнение
                ...
                В София са вписани 4 017 законни и договорни ипотеки, което е спад с 19,1% спрямо второто тримесечие на миналата година, когато те са били 4 968. Още по-осезаем е спадът за полугодието – с 21,4%.

...

Ипотеки взимат тези с нужда от жилище (обичайно). Или те са намалели или цените им са непосилни.
                Но някак си продажбите са с почти 8% повече спрямо миналата година...

Коментар

ето. па после ниска финансова култура и защо место да да си кръцкам комарджийски апове ви дигам наемите.
                  ама на себе си ще се сърдите, не на мен!
                  писах ти вече ньедьей рива, стига толкоз с тия жилища, че багдън нема си купим коптора и тва е .... нема buying power ...

Коментар

тамам ей за тоя коментар се сетих :
                    Аз бях попаднал на статията когато го имаше само този коментар. А сега гледам има и дискусия .. аз за това пуснах и линка интересно четиво

Коментар

еми научи го бе дееба, прочети малко е филми у тубата специално за тия шашми има бол. С 10 бона същата сделка с 10 контракта 3600$ плащаш за 1400$ вземи половината, колко получаваш ? повече от един наем от панелката за 100 бона и тва с 10тка при плащане на 3600$ ако нещо случайно стане и света падне

Аре стига у тая тема за трейдинг е там у Архитекта там по-стаа
                      ето. па после ниска финансова култура и защо место да да си кръцкам комарджийски апове ви дигам наемите.
                      ама на себе си ще се сърдите, не на мен!
                      препоръка е

Коментар

не му разбирам.
                        ако е за фалиране...мога и сам да се справя, но аз искам неко лев да мушна у пазвата.
                        еми научи го бе дееба, прочети малко е филми у тубата специално за тия шашми има бол. С 10 бона същата сделка с 10 контракта 3600$ плащаш за 1400$ вземи половината, колко получаваш ? повече от един наем от панелката за 100 бона и тва с 10тка при плащане на 3600$ ако нещо случайно стане и света падне

Аре стига у тая тема за трейдинг е там у Архитекта там по-стаа
                        Last edited by michaelis12; Днес, 14:40.

Коментар

• Първоначално изпратено от Blueberry Разгледай мнение
                          ...
                          В София са вписани 4 017 законни и договорни ипотеки, което е спад с 19,1% спрямо второто тримесечие на миналата година, когато те са били 4 968. Още по-осезаем е спадът за полугодието – с 21,4%.

...

Ипотеки взимат тези с нужда от жилище (обичайно). Или те са намалели или цените им са непосилни.
                          И двете са верни... мое и банките да са се постегнали...Виж за взимането на ипотеките не си прав....Обмислям съвсем сериозно от дълго време да стана ипотечко, а неам нужда....Чакам само разрешение от тъщата....ма тя е нещо като АПИ относно винетките и толовете :-)
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; Днес, 14:33.

Коментар

що ти сам не моеж ли ? с тва ше фалираш ли ко страшно ли е с риск 9% ?

https://ibb.co/PcwcbQt
                            не му разбирам.
                            ако е за фалиране...мога и сам да се справя, но аз искам неко лев да мушна у пазвата.
                            препоръка е

Коментар

бра'о мишо, а да ми станеш брокер.
                              що ти сам не моеж ли ? с тва ше фалираш ли ко страшно ли е с риск 9% ?

https://ibb.co/PcwcbQt

плащаш 1800$ за 700$ тва ако го загубиш или газта треа да я подаряват и аз щи дам аз парите за загубата. У жилищата колко% беше доходността ?? Люлин, Светата Тройца, Бъкстон ??
                              Last edited by michaelis12; Днес, 14:28.

Коментар

• ...

...

Коментар

Working...
                                X