Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Бота, дръж фронта време не остана, София е станала лунна повърхност, ще има рев и сълзи скоро
    Дръжте фронта момчета! Чеканье му е майката... и търпение. Скоро ще раздават имотите без пари. Рев и сълзи ще има при продавачите от мъка, а при пероня от вълнението по придобиването на мечтания имот.

Коментар

https://m.capital.bg/specialni_izdan...a_i_si_zamina/

Ryanair дойде, видя и си замина

Летище Бургас ще има едно облачно лято след свиването на полетите на нискобюджетния гигант и спада на руснаците

Втора лига
      След драстичното свиване на летателната програма на Ryanair това лято не изглежда толкова слънчево. Към тази дата очакванията на аерогарата са за спад от 8% на пътниците, а целите са да се постигнат нивата от 2017 г., като 2018 г. беше с 10% по-добра от 2017 г.

Пътниците от Германия се сриват с 38% процента. Руският пазар пък пада от първо на трето място, като причините за срива и на двата пазара е изключителният им подем в Турция - с около 50% нагоре, като едновременно с това сила набират още Египет, Мароко, Гърция.
      Това е важно, защото руският пазар е определящ за летище Бургас. През 2010 г. руснаците са малко под 300 хил., в пика през 2016 г. достигат 742
      Дъри ще имаш да черпиш накавръчето за добрите новини. Все по-малко руски навлеци ще идват. А дано и за Варна да е така. Сега остава и българските и румънските навлеци да разкараме по някакъв начин и моренцето ще е рай...

момчета и момичета,

бъдете нащрек:

"Бум на летни вируси по морските ни курортите. Основните причини най-често са занижена хигиена и прегряване.

Лекарите съветват да внимаваме какво и по-важното - къде се храним.

Висока температура, повръщане и диария. Това са най-честите оплаквания на пациентите, които почиват по Черноморието.

От Здравната инспекция в Бургас са категорични, че това лято причината за стомашно-чревните вируси е лошата хигиена и мръсното море.

В същото време много чужди туристи подават искове към туристическите агенции, за хиляди английски лири, като се оплакват от различни хранителни отравяния и инциденти."

Има вече и доста смъртни случаи!!!!
      Last edited by cupwinner; 24.05.2019, 13:15.

Коментар

• https://www.segabg.com/node/70570

Коментар

• https://m.capital.bg/specialni_izdan...a_i_si_zamina/

Ryanair дойде, видя и си замина

Летище Бургас ще има едно облачно лято след свиването на полетите на нискобюджетния гигант и спада на руснаците

Втора лига
          След драстичното свиване на летателната програма на Ryanair това лято не изглежда толкова слънчево. Към тази дата очакванията на аерогарата са за спад от 8% на пътниците, а целите са да се постигнат нивата от 2017 г., като 2018 г. беше с 10% по-добра от 2017 г.

Пътниците от Германия се сриват с 38% процента. Руският пазар пък пада от първо на трето място, като причините за срива и на двата пазара е изключителният им подем в Турция - с около 50% нагоре, като едновременно с това сила набират още Египет, Мароко, Гърция.
          Това е важно, защото руският пазар е определящ за летище Бургас. През 2010 г. руснаците са малко под 300 хил., в пика през 2016 г. достигат 742

Коментар

• Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

Пълни глупости са да говориш за нето заплата в Германия,при наличието на 6 данъчни класи .В Германия винаги,ама винаги се дискутира бруто заплата...
            Пример:
            3-та данъчна класа,при 6300 бруто - 4081 нето
            1-ва данъчна класа,при 6300 бруто - 3483 нето
            Има малка разлика ,нали!?
            https://www.brutto-netto-rechner.info/

Ето ти един опит за някакво относително определяне на заплата на IT,поразхвъляно по браншове и позиции...
            https://www.gehalt.de/arbeit/wer-ver...-im-it-bereich

Много отчетлива е разликата между "шефска позиция" и "бачкатор".....
            Oнзи ден попаднах на някакви груби извадки за Германия.Най високо платени докторите,и след тях финансистите.Имаше и за ИТ справки,след данъците при груби сметки не бяха чак толкова високи.Парадокса е че в България маникюристките,фризьори,таксиджии,тираджии,и компньонки вадят пари даже над ИТ длъжностите.Лично аз знам за две мои познати,даже три всъщност които стигнаха до ниво мениджър в телекомите,после бяха в търговията и сега правят маникюр в разни салони.Та така със заплатите и професиите.Много се спекулира с ИТ сектора,много,но според мен истината е че там текат интензивни процеси на запълване на нишите.Скоро при една автоматизация ще изпокапят първи кол центровете,след години хората с по няколко езика ще бъдат заместени от автоматизирани програми с лингвистични знания.То и сега google translate си е сила от позиция на времето в което беше направен,твърде кратко и бързо.Накрая ще си дойдем пак на фундамента.

Коментар

Бота, дръж фронта време не остана, София е станала лунна повърхност, ще има рев и сълзи скоро
              Аз си чакам статистика за Q2 …
              Колкото е спада в броя на сделките спрямо 2018г толкова спад на цените търся.
              Ще видим колко ще е - прогноза 20-40% или между 6-8к сделки. Реалистичния ми сценарий е 6,5-7к
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

Това са пълни глупости, защото 4100 евро НЕТО(не бруто) НЕ Е добра заплата в Алемания, т.е. под средностатистическото заплащане е за опитен "IT специалист"(тук поне половината и идея си нямат колко общо е това понятие).
                Пълни глупости са да говориш за нето заплата в Германия,при наличието на 6 данъчни класи .В Германия винаги,ама винаги се дискутира бруто заплата...
                Пример:
                3-та данъчна класа,при 6300 бруто - 4081 нето
                1-ва данъчна класа,при 6300 бруто - 3483 нето
                Има малка разлика ,нали!?
                https://www.brutto-netto-rechner.info/

Ето ти един опит за някакво относително определяне на заплата на IT,поразхвъляно по браншове и позиции...
                https://www.gehalt.de/arbeit/wer-ver...-im-it-bereich

Много отчетлива е разликата между "шефска позиция" и "бачкатор".....

Коментар

• Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

Това са пълни глупости, защото 4100 евро НЕТО(не бруто) НЕ Е добра заплата в Алемания, т.е. под средностатистическото заплащане е за опитен "IT специалист"(тук поне половината и идея си нямат колко общо е това понятие).
                  4100 нето са близо 100К годишно бруто, което айде да не е под средностатистическата заплата за ИТ, освен ако нямаш предвид от вицепрезидент нагоре.

Коментар

• Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                    Специално за редкретеня:
                    https://blitz.bg/ikonomika/neveroyat...ews674854.html

Коментар

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

Imotko - как върви броя на сделките? Дали ще стигнем 7000 за това тримесечие при над 10к за миналата година?
                      Сега видях и една оферта за Иван Вазов на емблематичната улица Бурел

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=4llgy6&f1=1
                      Някой ако иска да се мята - на мен ми е малък

Коментар

• Първоначално изпратено от imotko2019 Разгледай мнение
                        Бройката продажби в София за Q1 е като 2018, Q2 ще даде леко увеличение, както върви. Но няма нещо бум спрямо 2018.

В София има 3-ма нотариуси с по 15 сделки на ден и 20-ина с по 5-8 сделки на ден. А общо само в София са около 140 нотариуси. Има много, дето цял ден блеят, не знам при кои толкова ходите, по центъра са през къща.
                        Imotko - как върви броя на сделките? Дали ще стигнем 7000 за това тримесечие при над 10к за миналата година?
                        Сега видях и една оферта за Иван Вазов на емблематичната улица Бурел

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=4llgy6&f1=1
                        Някой ако иска да се мята - на мен ми е малък
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Всички сте извън пазара. Дотук само една сделка - на камилския доктор И тя недовършена. А дори само в тая тема сме няколко с повече от една сделка в чужбина през тия години

Бърта, дефинирай "много" От мен да мине - ето ти и данните - с всичките чупки в кръста за лесни и евтини ипотеки напредък в сделките НЯМА - нивото предкризисно от 40хил е много далеч.

https://webnews.bg/uploads/images/38...g?_=1557327739
                          по отношение на линка - ако гледаш само първия ред си прав, че пазарът е доста по-назад от 2008-ма, НО трябва да погледнеш като съвкупност всички дадени данни, за да видиш, че жега има при това сериозна.

не гледай 2008-ма (първата половина ) - като нещо задължително и еднозначно означаващо як пазар...тогава си беше лудница.

също така в момента нямаме яка активност в Банско и Слънчака и тн, а тогава там се строеше много яко. Всичко се концентрира в София, Пловдив,Бургас и Варна и ги няма англичаните и руснаците.

И последно гледай най-долния ред да дадедата от теб табличка - той също е показателен и в момента масово се дават пари на зелено и на супер зелено - буквално на разрешително за строеж са 'спазаредни' 50% от софийските нови сгради.

Не казавам, че това е много хубаво...но не казвам и на черното бяло.

Много ново, много празно, от 2008-ма до 2019-та 11 години намалява (особено населението с добри трудови навици и обазование). В същото време се строи все едно сме в демографски разцвет. Времето ще си покаже, но като цяло сме залитнали доста в тия пусти жилищни НИ.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

500 лева заплата! С такава ли се тегли ипотечен кредит за апартамент? Тя минималната не е ли вече по-висока?
                            Аз искам да го играя на 70% самоучастие, тези с 500лв. заплата на колко ги чакаш?
                            Сподели колко изгодни за да сме си полезни, иначе само спам
                            минималната е около 440 нето

Коментар

• Нз аз където се включих, 12к за паркомясто търсят и то май външно. Иначе е останал 1 апарт само. На 1380 е квадрата... в момента артекса продават на 1200 в близост и са до втори етаж. И се чудех дали не мога да ги врътна. Да шитна на 1380 и после да взема на 1200. Но тва на артекс на г.м. димитров е грозно и и ще пропусна... иначе ми се стори добра идеята за спекулацийка. Ама и спалните на артекса бяха като кибритени кутийки..
                              Last edited by pepe1234; 24.05.2019, 06:23.

Коментар

• https://profit.bg/imoti/tova-e-nay-s...-naem-v-sasht/

Коментар

Working...
                                X