Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
    Това по твои данни нали
    Та викаш, няма непублични акции, а!
    Ех счети, счети /слабоквалифициран/, каня те в някой от имотите ми да видиш на живо договори с финасови посредници, физическо злато, банкови депозити и прочее. Явно който си няма имоти, не е виждал подобни неща.
    Не пич, това по данни на имотни регистър, в който случайно, твоите имоти никакви ги нема....
    И да...нема такова животно като непублични акции....
    И мерси за поканата, ама в твой имот няма начин да гостувам, щото вземе ми падне покрива върху главата

Коментар

• Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
      Сладура ми той
      И що викаш изпушил Миранди???
      Щото си продаде 40год.кимизарник през 2008 на 580Е/кв.м ???
      И щото през 2012 си напазарува ново, на супер локация за по 460Е/кв.м ???
      Ай не ставай смешен, наборе
      Това по твои данни нали
      Та викаш, няма непублични акции, а!
      Ех счети, счети /слабоквалифициран/, каня те в някой от имотите ми да видиш на живо договори с финасови посредници, физическо злато, банкови депозити и прочее. Явно който си няма имоти, не е виждал подобни неща.

Коментар

Какво да го коментираме? Цената на строителните материали спря да пада още доста време преди края на кризата. Освен това себестойността на недвижимостите далеч не се влияе само от този фактор, а от местоположение и изпълнение ....бистрили сме го много пъти. Поскъпване му е майката в големите градове. Не случайно хора като Миранди изпушват и почват да пишат в теми които не разбират.
        Сладура ми той
        И що викаш изпушил Миранди???
        Щото си продаде 40год.кимизарник през 2008 на 580Е/кв.м ???
        И щото през 2012 си напазарува ново, на супер локация за по 460Е/кв.м ???
        Ай не ставай смешен, наборе

Коментар

• Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
          мисълта ми беше за нефта -

имаше твърдения че е до 50% от стойността на имота.
          Никой не обелва дума за това сега... надявам се това поне да стимулира реалното строителство .
          Нефтът едва ли влияе пряко върху цената на жилищата
          по-скоро цената на горивата стимулират...или възпират от покупка..

но са допълнителен аргумент

най-същественият аргумент обаче е друг:

човек не се ражда за да живее добре в бъдеще време , а сега !
          животът не подлежи на рестарт...колкото и какъвто го направиш-такъв го живееш !

останалото всеки да го тълкува както му харесва
          .
          .
          .

Коментар

• Първоначално изпратено от toto
            За транспорта дори няма да споменавам ... 20% от себестойността на една сграда е транспорт
            Ами чудя се как Лорда не го е разяснил вече!? Лордовете ще дават по-малко пари за бензин. Ще им останат свободни пари - тия пари ще се излеят на имотния пазар и нали се сещаш

Коментар

Какво да го коментираме? Цената на строителните материали спря да пада още доста време преди края на кризата. Освен това себестойността на недвижимостите далеч не се влияе само от този фактор, а от местоположение и изпълнение ....бистрили сме го много пъти. Поскъпване му е майката в големите градове. Не случайно хора като Миранди изпушват и почват да пишат в теми които не разбират.
              Гледай сега, аз по принцип съм "сривльо" от доста време, след 6 години спад на цените мисля както винаги че тренда няма да е само в една посока. Ефекта КТБ тепърва ще се усети на имотния пазар, така че аз съм за плато вече в момента, цените са на нива от 2006 с доходи два и повече пъти по-високи от тогава. Инфлацията и тя не е за подценяване все пак са минали 10 години. Ръста ще е бавен и труден и няма да компенсира лихвите ако си купил с кредит, така че ситуацията е патова. След година-две може и да има ръст. Но мисълта ми беше за нефта - имаше твърдения че е до 50% от стойността на имота. Никой не обелва дума за това сега... надявам се това поне да стимулира реалното строителство (като има повече печалба ще се строи повече - ама и предлагането ще натисне цените надолу).

Коментар

Скоро не е коментиран въпроса с цената на горивата (петрол) и влиянието върху цените на строителните материали.
                Много от пишещите тука твърдяха че цените на имотите трябва да растат заради цената на петрола и до някъде имаха основание - производството на строителни материали е много енергомеко, като почнеш от желязото и цимента и свършиш до тухли и пластмаси.... дори МДФ плоскостите се произвеждат с пластификатори и много енергия. Сега се сетих че и фаянса дори се пече във фурни като бисквита

За транспорта дори няма да споменавам ... 20% от себестойността на една сграда е транспорт

Коментар

Скоро не е коментиран въпроса с цената на горивата (петрол) и влиянието върху цените на строителните материали.
                  Много от пишещите тука твърдяха че цените на имотите трябва да растат заради цената на петрола и до някъде имаха основание - производството на строителни материали е много енергомеко, като почнеш от желязото и цимента и свършиш до тухли и пластмаси.... дори МДФ плоскостите се произвеждат с пластификатори и много енергия. Сега се сетих че и фаянса дори се пече във фурни като бисквита

Еййййййй, нищо не разбираш бе!!
                  То точно за т'ва ще има РРРРРРРРРЪСССССССССТ на Хапартаментчетата!
                  И понеже е ниска раждаемостта, младите бЕгат навън и инвестиции в БГ нЕма....
                  Но - РРРРРРЪССССССТ ще има!!
                  "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

Леко увеличение на средните цени на жилищата в големите градове и ръст на ипотечното кредитиране.

http://banks.dir.bg/2015/01/12/news18237054.html
                    .............
                    Уважаеми г-н Лорд ,

няма нужда от големи букви...
                    "макроикономистите" не прощават
                    http://www.investor.bg/novini/122/a/...godina-187115/

както е тръгнало , ще се Плаща на Банката "Такса съхранение" на парите

от друга страна.......... Банките "са ни Много "

както и
                    Цените ни ще са Много...
                    Инфлацията ще ни е Много...
                    Урбанизацията ни ще е Много...
                    ...........
                    изобщо от всичко по много
                    .
                    .
                    .

Коментар

• Много скромно казано!

Леко увеличение на средните цени на жилищата в големите градове и ръст на ипотечното кредитиране.

http://banks.dir.bg/2015/01/12/news18237054.html

Коментар

Бота 156, не се беше появявал скоро! За много години!
                        Въпреки, че изгуби огромни суми от депозит в КТБ и злато, мисля, че пак ще си някога в играта. Щом пишеш в тази тема.....значи........
                        За много години.
                        Много ме разсмя мнението ти.
                        Нямам депозит в КТБ от лятото на 2013. злато никога съм нямал - няма и да имам. Нямам вяра в украшения - за мен за безценни, да не се объркаш - струват кръгла нула за мен.
                        Вече съм само на имоти, пред каминката си поркам и си гледам кефа
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          Мислиш ли че е възможно да внасяме ЗЕЛЕНЧУЦИ от ПУСТИНЯТА.
                          Колкото и невероятно да звучи е ТАКА.
                          Още един пример - СКИ ПИСТА В ДУБАЙ а у София на Витоша нямаше доскоро.
                          Това ако не са ИЗВРАЩЕНИЯ не знам как да го определя по друг начин
                          Сега имаме ИЗРОДЩИНАТА в собствената си държава да си дискриминиран, и да бягат българите от собствената си държава като дявол от тамян.
                          Това колкото и да са ни калпави управниците не може да продължава вечно - въпреки че сме страната на абсурдите и у нас всичко е възможно
                          Бота 156, не се беше появявал скоро! За много години!
                          Въпреки, че изгуби огромни суми от депозит в КТБ и злато, мисля, че пак ще си някога в играта. Щом пишеш в тази тема.....значи........

Коментар

• Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                            Вижте колко руснаци се заселиха у нас, а уж русофилите реват какъв рай е в Русия с ниска безработица и по-високи доходи

Колко са се заселили за постоянно???
                            С какви доходи живеят тук - с руските си естествено

Природа имаме, позицията ни е на крастопът... няма как да станем ГОБИ...

Имахме природа сега ГОБИ не е толкова дале4

а на мангалите цаката е ясна - лош чичо милиционер дето не прощава и ги дебне на всеки ъгъл и нещата заспиват.

Ти вярваш ли си че това е възможно някога??

Мисли преди да пишеш глупости - патриотче
                            Мислиш ли че е възможно да внасяме ЗЕЛЕНЧУЦИ от ПУСТИНЯТА.
                            Колкото и невероятно да звучи е ТАКА.
                            Още един пример - СКИ ПИСТА В ДУБАЙ а у София на Витоша нямаше доскоро.
                            Това ако не са ИЗВРАЩЕНИЯ не знам как да го определя по друг начин
                            Сега имаме ИЗРОДЩИНАТА в собствената си държава да си дискриминиран, и да бягат българите от собствената си държава като дявол от тамян.
                            Това колкото и да са ни калпави управниците не може да продължава вечно - въпреки че сме страната на абсурдите и у нас всичко е възможно
                            Last edited by bota156; 08.01.2015, 11:26.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• лоши новини

http://fakti.bg/imoti/126906-edva-v-...ata-poevtinaha

дано оцелее линка........
                              и да не оцелее , лошите новини следват една след друга

както биха казали от тълпата: " Пак ни излъгаха"
                              .
                              .
                              .

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                В природата вакуум няма. Всичко е до време. В момента всеки втори реве за навън, но ако си мислите, че там е лесно...

Вижте колко руснаци се заселиха у нас, а уж русофилите реват какъв рай е в Русия с ниска безработица и по-високи доходи. Въпрос на време е малко да си наредим държавата - да има държава... и останалото ще си дойде на мястото.

Природа имаме, позицията ни е на крастопът... няма как да станем ГОБИ...

а на мангалите цаката е ясна - лош чичо милиционер дето не прощава и ги дебне на всеки ъгъл и нещата заспиват.
                                По добре руснаци които купуват тук имоти идват с пари.Православни бели хора наши братя.Ако може да привлечем химици физици инженери.Не искаме мангали от Близкия Изток които да висят на държавния бюджет и да правят проблеми и атентати

Коментар

Working...
                                X