Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
    Наскоро купих двустаен 55 кв. чиста площ в Ман. ливади за 41К EUR. Завършен, само някои основни мебели колкото да вляза, в супер сграда (строителят живее вътре и има улица, която да води до нея).

Ще ми се цената му да се е удвоила за няколко месеца Но най-вероятно Landlord31 говори глупости
    Съвет: Продай го на Лордоффф за 100К и после си купи два!
    Ще даваш единия за 800 евро на месец и ще си гледаш рахата.
    А, и 20К отгоре ще ти останат за една джипка!
    И да почерпиш, ей!!
    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• Наскоро купих двустаен 55 кв. чиста площ в Ман. ливади за 41К EUR. Завършен, само някои основни мебели колкото да вляза, в супер сграда (строителят живее вътре и има улица, която да води до нея).

Ще ми се цената му да се е удвоила за няколко месеца Но най-вероятно Landlord31 говори глупости

Коментар

• Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Ти си най-добрият анализатор в БГ. Лошото е, че малко те четат динявци и прочее селски бекове. Малък двустаен минава 100к ЕВРА на атрактивно място и наем повече от 800 такива., колкото и да му е тъжно и жалко на пагубния смешко дидо динята. Реалностите са такива
        Поради естеството на работата ми имам КОНКРЕТНА информация за сделките с имоти (не съм "брокерче", ей!!). Малките двустайни на атрактивно място в Сф. са 50К, а не 100К евро, а в прованса падат до 15К в областен малък град. 800 евро наем за такъв апартамент ще вземеш когато цъфнат налъмите или когато заплатата стане 4 000 лв., а не както е сега 800 лв.! 'айде чЕкай цъфтежа... За информация сина ми плаща в братска Холандия 1 000 евро на месец за 140 кв.м, а каква му е заплатата нЕма да ти казвам щото ще ти се завие свЕт!
        Продължавай да сссссслужиш на Ррррррррусия!
        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Това което сега започва също не е нормално - 20% за два месеца е лудост, но явно сигуацията е такава.Руснаците бягат и купуват в България, нормално е все пак къде могат да купят и климата да е свестен - Испания е герещо адски а и скъпо независимо какво тиражират. Просто 100к евро ще ги мине малък двустаен като малка гара в големите ни градове. Евтино и в Азия няма вече, китайците стигнаха 10 000 долара за квадрат.
          Ти си най-добрият анализатор в БГ. Лошото е, че малко те четат динявци и прочее селски бекове. Малък двустаен минава 100к ЕВРА на атрактивно място и наем повече от 800 такива., колкото и да му е тъжно и жалко на пагубния смешко дидо динята. Реалностите са такива

Коментар

• LANDLORD 31

Това което сега започва също не е нормално - 20% за два месеца е лудост, но явно сигуацията е такава.Руснаците бягат и купуват в България, нормално е все пак къде могат да купят и климата да е свестен - Испания е герещо адски а и скъпо независимо какво тиражират. Просто 100к евро ще ги мине малък двустаен като малка гара в големите ни градове. Евтино и в Азия няма вече, китайците стигнаха 10 000 долара за квадрат.
            D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              у Варна в центъра да купиш дето се води склад защото няма паркомясто с прекрасно северно изложение по 1000 евро трябва да си руснак с голям куфар, който да дърпаш по улиците и да те е напекло много яко слънцето. Така ама сега с 20% скочили цените и съвсем реално.Ужас...
              Ами те си поскъпват, не знам защо се пънат разни псевдоекперти- лешпери като Дидо Динята и други. Аз съм си върнал почти изцяло вложеното в имоти до 2002г. а те сега да тичат срещу мене само газове ще изпускат. Смешници!Все едно, че ги караш насила да купуват имоти........откачена работа.

Коментар

• у Варна в центъра да купиш дето се води склад защото няма паркомясто с прекрасно северно изложение по 1000 евро трябва да си руснак с голям куфар, който да дърпаш по улиците и да те е напекло много яко слънцето. Така ама сега с 20% скочили цените и съвсем реално.Ужас...
                D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                  мой приятел получи в княжево 4 стаен 130-140кв.м. обезщетение. овзаведе го и го пусна за 500 лева . чека 1 година и го намали на 400. станаха 3 години и наематели нема
                  Радев требе си много шантУв да одиш у Княжево под наем.Единственото нещо което мое да накара някой заблуден е наема да е не повече от 150 лева

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Дичкоооооо оценявам чувството ти за хумор и особено студенти под наем в Княжево.Това е велико.Та сега сериозно.В момента завършвам пълен тотален ремонт на апартамет 110 квадрата в центъра.Подменил съм дограмата вътрешните и входната врати.Целия фаянс и теракот както и дюшемето.Нова е и веика инсталацията с нови батерии тоалетни сифони.Преработена и подобрена е ел инсталацията нови са ключовете и контактите.Осветлението е ново изцяло светодиоди.Всички мебели са нови.Нова кухня с нови уреди.Апартамента е с нова изцяло съвременна визия.Та без да купувам от най скъпото и с доста труд от моя страна и приятели и колеги това ми струва 80000 лева.Колко наем трябва да искам че да си изплатя само ремонта?Нямам представа колко струва апартамента ако бях го купил.Без да правя сметки е ясно че от наем никога няма да спечеля
                    мой приятел получи в княжево 4 стаен 130-140кв.м. обезщетение. овзаведе го и го пусна за 500 лева . чека 1 година и го намали на 400. станаха 3 години и наематели нема

Коментар

• Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                      Интересно, експертът - бизнесмен - милиционер с 20-годишен опит в имотите е намерил реална оферта с 8% доходност Явно опита и търговския нюх си казва думата...

Но нека все пак видим за какво става дума:

- Двустаен 42 кв.м. чиста площ. Вижда ми се малко, но явно не разбирам колкото експертите. Пък и няма да живея там. Вземам го;

- Цена: 33 650 евра. 800 евра на квадрат. Хм. С разноските по сделката (брокери, адвокати, нотариус и местен данък) ще излезе над 35К, но аз съм оптимист и залагам 35К разход. Тъй

Вече си имам имот. Инвеститор съм. С Лорда вече сме в един кюп и има надежда да станем приятели Той ще ме насочва и консултира в дебрите на рентиерството, може и да ми прави леки ремонти срещу шише ракийка...

Малко ме смущава факта, че апартаментът е на шпакловка и замазка. На мен ми се искаше нещо, което да отдам веднага. Явно няма да мога да го дам под наем нито утре, нито вдругиден. Тръгвам да търся евтина бригада и промоции в Арон.

Баня, вградена кухня, ЕЛ и ВИК, подови настилки + боя. Възможно най-евтините. 10К евра няма да ме оправят в реалния живот, но във форума съм оптимист и удрям калема.

45 000 евро и съм в играта. Заедно с "експерта-бизнесмен" Лорд (кавичките вече не са случайни). След като плащам на брокерите, майсторите, адвоката, кабелната и асансьор и чистачка се чувствам малко тъпо. Да не кажа доста, но не спирам да се усмихвам, защото бизнеса не е нещо леко по принцип...).

Сега да видим как вървят наемите в кв. Княжево. Оказва се, че са далеч от обещаните от "експерта - бизнесмен" 220 евра. Намирам подобен 2-ен апартамент за 300 лв., но той е с 50% по-голям (65 квадрата) и обзаведен. Ето го: http://www.imoti.net/naem-dvustaen-a...no2328010.html

Но, понеже съм оптимист, приемам, че все ще се намери някой, който дългосрочно да наеме моите 40 квадрата за 150 евра. Готово, вече имам и наемател

Такааа, имам месечен доход и съм истински рентиер. Разбира се, чистият месечен доход без данък печалба и данък сгради е около 100 евра, но аз оптимистично приемам, че е 120 евро. Повече няма да го коригирам, защото празните месеци, ремонтите и другите непредвидени неща приемам, че ще се компенсират с вдигането на наема в бъдеще. Без оптимизъм никакъв бизнес не може да се върти все пак.

Плюнча молива и удрям тотала.

Сметката е, че имот, който ми е излязал 45 000 евра ми носи 120 евро на месец.

Ще се изплати след повече от 31 години. Т.е. след 31 години ще съм на 0. Не искам да мисля на какво ще прилича този имот тогава, не ми се мисли, аз на колко години ще съм тогава, та тепърва по започвам да печеля от тотално амортизирания имот в покрайнините на София. Не ми се мисли, как щях да се оправям, ако тези 45К евра бяха кредит. Не ми се мисли, ако наемателите избягат или ми разбият апартамента след студентски купон...

Доходността оставям да си сметнете сами Можете да разделите доходността дадена от "експерта-бизнесмен" на три или четири. Горе-долу толкова е на хартия. В реалния живот вероятно ще е по-малко.... Нервите и разправиите са бонус.

Желая късмет на всички "бизнесмени" насочвани от "експертите с дълъг опит" На себе си, както винаги, пожелавам едно - акъл!

Сметките ти са абсолютно верни, но сега Ленди ще ти обясни, че наемите яко ще рипат в следващите години, цените и те и така апартаментецът ще се изплати не за 30, а за 15 години и тогава вече ще струва минимум 100К Евро, така че ще си на тотален плюс
                      Never underestimate the predictability of stupidity

Коментар

• Бате Пешо

При положение че цените не се повишават няма как инвестицията и в имот да носи ПОЛОЖИТЕЛНА доходност. Но няма как това да го разберат централните банки емитирали пари на база дълг т.е. пари с нарастваща стойност или необезценяващи се. Проблема е че те това упражнение издържат да го правят за някакъв период от време през който обезценката се задържа и натрупва за да се прояви в последствие с ненормално голяма сила - тежест. Казано по друг начин - ако се поддържат нормални нива на инфлация - ръст няма да се стигне до голяма инфлация и хиперинфлация за кратък период от време. И обратния вариант - голяма инфлация и икономически ръст съчетани с несъразмерен приток на капитал от външни инвеститори водят до нарастване на дълговете в степен която провокира дефлация в последствие. Затова златната среда е най добрия вариант - инфлация - икономически ръст който отговаря на общия фон на глобалната икономика. Тя расте с 4%, това означава че икономиката трябва да се управлява така че толкова икономически ръст да се поддържа.
                        Ненормална работа е в някакъв малък район в един град да ми скачат цените с 20% за 2 месеца сигурно, а преди 2 месеца стояха на едно място или дори леко падаха.Качеството на градоустройството първо, качеството на имотите и това което се предлага на вторичен пазар защото в случая той е над 90% само вторичен не си заслужават дори коментара.
                        D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                          Интересно, експертът - бизнесмен - милиционер с 20-годишен опит в имотите е намерил реална оферта с 8% доходност Явно опита и търговския нюх си казва думата...

- Двустаен 42 кв.м. чиста площ. Вижда ми се малко, но явно не разбирам колкото експертите. Пък и няма да живея там. Вземам го;

- Цена: 33 650 евра. 800 евра на квадрат. Хм. С разноските по сделката (брокери, адвокати, нотариус и местен данък) ще излезе над 35К, но аз съм оптимист и залагам 35К разход. Тъй

Вече си имам имот. Инвеститор съм. С Лорда вече сме в един кюп и има надежда да станем приятели Той ще ме насочва и консултира в дебрите на рентиерството, може и да ми прави леки ремонти срещу шише ракийка...

Малко ме смущава факта, че апартаментът е на шпакловка и замазка. На мен ми се искаше нещо, което да отдам веднага. Явно няма да мога да го дам под наем нито утре, нито вдругиден. Тръгвам да търся евтина бригада и промоции в Арон.

Баня, вградена кухня, ЕЛ и ВИК, подови настилки + боя. Възможно най-евтините. 10К евра няма да ме оправят в реалния живот, но във форума съм оптимист и удрям калема.

45 000 евро и съм в играта. Заедно с "експерта-бизнесмен" Лорд (кавичките вече не са случайни). След като плащам на брокерите, майсторите, адвоката, кабелната и асансьор и чистачка се чувствам малко тъпо. Да не кажа доста, но не спирам да се усмихвам, защото бизнеса не е нещо леко по принцип...).

Сега да видим как вървят наемите в кв. Княжево. Оказва се, че са далеч от обещаните от "експерта - бизнесмен" 220 евра. Намирам подобен 2-ен апартамент за 300 лв., но той е с 50% по-голям (65 квадрата) и обзаведен. Ето го: http://www.imoti.net/naem-dvustaen-a...no2328010.html

Но, понеже съм оптимист, приемам, че все ще се намери някой, който дългосрочно да наеме моите 40 квадрата за 150 евра. Готово, вече имам и наемател

Такааа, имам месечен доход и съм истински рентиер. Разбира се, чистият месечен доход без данък печалба и данък сгради е около 100 евра, но аз оптимистично приемам, че е 120 евро. Повече няма да го коригирам, защото празните месеци, ремонтите и другите непредвидени неща приемам, че ще се компенсират с вдигането на наема в бъдеще. Без оптимизъм никакъв бизнес не може да се върти все пак.

Ще се изплати след повече от 31 години. Т.е. след 31 години ще съм на 0. Не искам да мисля на какво ще прилича този имот тогава, не ми се мисли, аз на колко години ще съм тогава, та тепърва по започвам да печеля от тотално амортизирания имот в покрайнините на София. Не ми се мисли, как щях да се оправям, ако тези 45К евра бяха кредит. Не ми се мисли, ако наемателите избягат или ми разбият апартамента след студентски купон...

Доходността оставям да си сметнете сами Можете да разделите доходността дадена от "експерта-бизнесмен" на три или четири. Горе-долу толкова е на хартия. В реалния живот вероятно ще е по-малко.... Нервите и разправиите са бонус.

Желая късмет на всички "бизнесмени" насочвани от "експертите с дълъг опит" На себе си, както винаги, пожелавам едно - акъл!
                          Дичкоооооо оценявам чувството ти за хумор и особено студенти под наем в Княжево.Това е велико.Та сега сериозно.В момента завършвам пълен тотален ремонт на апартамет 110 квадрата в центъра.Подменил съм дограмата вътрешните и входната врати.Целия фаянс и теракот както и дюшемето.Нова е и веика инсталацията с нови батерии тоалетни сифони.Преработена и подобрена е ел инсталацията нови са ключовете и контактите.Осветлението е ново изцяло светодиоди.Всички мебели са нови.Нова кухня с нови уреди.Апартамента е с нова изцяло съвременна визия.Та без да купувам от най скъпото и с доста труд от моя страна и приятели и колеги това ми струва 80000 лева.Колко наем трябва да искам че да си изплатя само ремонта?Нямам представа колко струва апартамента ако бях го купил.Без да правя сметки е ясно че от наем никога няма да спечеля

Коментар

Ето ти двустаен хол-трапез-бокс и спалня на добро комуникативно място :

http://www.imoti.net/dvustaen-aparta...no2344565.html
                            При същата средна наемна цена се получава 7,8% доходност, като махнеш данъци и прочее става къде 7% доходност, пак ДВА ПЪТИ ПО ГОЛЯМА ОТ КИРЛИВИЯ ТИ ДЕПОЗИТ!
                            И повече не ме занимавай докато не се ограмотите с Нрадев.

Коментар

Ето ти двустаен хол-трапез-бокс и спалня на добро комуникативно място :

http://www.imoti.net/dvustaen-aparta...no2344565.html
                              При същата средна наемна цена се получава 7,8% доходност, като махнеш данъци и прочее става къде 7% доходност, пак ДВА ПЪТИ ПО ГОЛЯМА ОТ КИРЛИВИЯ ТИ ДЕПОЗИТ!
                              И повече не ме занимавай докато не се ограмотите с Нрадев.
                              TA

тука и без наем не бих отишъл

Коментар

• DidoDinev

7-8% е много висока доходност, според мен и според както расте нормално икономиката то тя расте с 3.5 - 4% и такава доходност е нормална. По високата означава че от доходност може да се превърне в недоходност в един непредсказуем момент.
                                Жълтите нали държат 8% от две десетилетия, но при тях това е само на база липса на икономика в продължение на столетие.Две държави в една и едната взема икономическия ръст на другата и нейния става двоен - това представлява схемата на Китай.При положение че икономиката като цяло расте с 4%, който дърпа с повече да знае че ще връща с криза и дефлация.
                                За доходността от инвестиция в имот и под 4% може и е добра.Сега някои правели повече и това не ги интересувало, ами знам един правеше няколко хиляди процента на фондовата борса и в един момент го докара до търговия с дъвки образно казано..защото е доходно и завърта в пъти
                                D.Y.F-091066

Коментар

Working...
                                X