Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Мислите ли, че ще имам някакъв проблем. За югозападна София иде реч......

Ако ще е щаб квартира на Алкайда може доста добре да ги одрусаш. Само настоявай да не складират никакви експозиви в апартамента - да си плащат отделно за складово помещение.

Коментар

• УДАРНО ПОСКЪПВАНЕ НА ИМОТ ! ВЪЗМОЖНО ЛИ Е С ЕДНА СТЪПКА?

Заради бежанците се замислих мои офис-помещения които имат само мивка да свържа със санитеран възел намиращ се под едно от тях. Мисля, че е лесна и възможна стъпка и вместо да ги отдавам като офиси с по една мивка и телефон, да го префасонирам на жилищен имот със санитарен възел. Мислите ли, че ще имам някакъв проблем. За югозападна София иде реч......

Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Лорди не се връзвай ще вкараш двама а ще живеят 20.И не мое ги изгониш.Ще ти унищожат всичко.Знам че наистина дават яка кинта.
      Дават бате Пешо яка кинта, ама като им свършат спестяванията или контрабандните кинти, ще трябва наистина да използвам неконвенционални методи за да ги изгоня!

Коментар

Аабе вия се бъзикате, ама на мен ми предлагат невероятни оферти за една малка гарсониера в западна София. Още не съм довършил санитарния възел, бойлер не съм монтирал, а наплив от сирийци с много евра!!
        На тия не им ли беше друга националната валута? Заливат ме с евра, без да съм ги поискал и без да съм сключил договор с когото и да е......
        Лорди не се връзвай ще вкараш двама а ще живеят 20.И не мое ги изгониш.Ще ти унищожат всичко.Знам че наистина дават яка кинта.

Коментар

• Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
          Що бе, може някои от сирийците да са предоставили временно жилището си на разменни начала с някой българин
          Аабе вия се бъзикате, ама на мен ми предлагат невероятни оферти за една малка гарсониера в западна София. Още не съм довършил санитарния възел, бойлер не съм монтирал, а наплив от сирийци с много евра!!
          На тия не им ли беше друга националната валута? Заливат ме с евра, без да съм ги поискал и без да съм сключил договор с когото и да е......

Коментар

• Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение

Ти наистина ли смяташ 4е ще има много хора, освен търса4ите на силни усещания, които ще са съгласни да дойдат в БГ, а 4овек от най-корумпираната страна в ЕС да им потроши собствеността.
            Иска ти се ама надали. Само сирийците идват и то от как станаха бежанци.
            Що бе, може някои от сирийците да са предоставили временно жилището си на разменни начала с някой българин

Коментар

Понеже много противници на собственост върху имот изтъкват причина като закотвеност и липса на мобилност, да Ви попитам ползвате ли услугата на тези и какви възможности за собственици на имоти дават?

http://www.dialanexchange.com/about-us.aspx
              Проучванията на неправителствената организация Transparency International, която следи и разкрива корпоративната и политическата корупция, показват, че бизнесмените възприемат България като най-корумпираната страна в Европейския съюз (ЕС).

http://www.investor.bg/analizi/85/a/...stvata,161573/

Ти наистина ли смяташ 4е ще има много хора, освен търса4ите на силни усещания, които ще са съгласни да дойдат в БГ, а 4овек от най-корумпираната страна в ЕС да им потроши собствеността.
              Иска ти се ама надали. Само сирийците идват и то от как станаха бежанци.

Коментар

• Dial an Exchange

Понеже много противници на собственост върху имот изтъкват причина като закотвеност и липса на мобилност, да Ви попитам ползвате ли услугата на тези и какви възможности за собственици на имоти дават?

http://www.dialanexchange.com/about-us.aspx

Коментар

• За всичко си има конкретен случай!

Поевтиняването на качествените имоти ( не визирам само луксозните ) приключи преди повече от две години, който пазарува или продава го знае. Поевтиняха силно само тези с ниски характеристики ( които са повечето ) и в едно с качествените ( които по правили са кът ) излизат обобщени, безполезни констатации. Статистическите обобщаваници са като семките, занимателни но безполезни.
                  Last edited by razbiratel; 13.11.2013, 09:28.

Коментар

• Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                    Потомствените безработни обикновено имат къде да живеят, затова и могат да си позволят да стоят без работа.

Четох това изследване още миналия месец - зависимостта не е точно такава, каквато е представена в българския превод горе. Не стремежът, а наличието на недвижимо имущество пречи на мобилността.
                    Въбще не пречи, има сайт за обмен на курортни имоти и вече на жилищни такива.
                    Що се прайш на улав?

Коментар

• Потомствените безработни обикновено имат къде да живеят, затова и могат да си позволят да стоят без работа.

Стремежът към покупка на жилище повишава безработицата. До този извод са стигнали британски учени, изследвали зависимостта между процента на собственост на недвижим имот и този на безработицата в САЩ.
                      Четох това изследване още миналия месец - зависимостта не е точно такава, каквато е представена в българския превод горе. Не стремежът, а наличието на недвижимо имущество пречи на мобилността.

Коментар

• Бъдещите купувачи са потомствени безработни!

това ми хареса от друг форум

За 24 години България създаде нов феномен - потомствени безработни!

Това коментира изпълнителният председател на Българската стопанска камара Божидар Данев по време на дискусия за младежката безработица, организирана от Европейската комисия.

По думите му това са 40 000 млади хора на възраст между 15 и 29 години, на които и родителите са безработни. Младежи, които никога не са имали първо работно място, които имат ниско образование и никаква квалификация. Младежи, за които пазарът на труда е затворен завинаги.

Според данните на БСК всеки четвърти безработен младеж е с висше образование. 30% от безработните млади хора никога не са започвали работа, почти толкова са и младежите, които нито учат, нито работят.

Тревожна е и тенденцията за „оголването" на цели професионални направления в икономиката, посочва още Данев. Средноквалифицираните кадри са на изчерпване и това води до феномена на места за хора със средно-техническо образование да работят инженери. По тази причина близо 30 на сто от всички работещи в България са свръхквалифицирани за длъжността, която заемат, поясни той.

Все повече са и фирмите, които сами обучават специалистите си, а не разчитат на бюрата по труда или квалификационните програми. Липсват ИТ кадри, заварчици, монтьори, асансьорни техници, трактористи.

Според Божидар Данев едно от решенията за справяне с младежката безработица е всички средства, включително и тези за субсидирана от държавата заетост, да се насочват към фирмите, а не към общините, каквато е практиката в момента. „Общините не могат да дадат качествена работа, която развива потенциала на хората, не може да създаде технологична и организационна дисциплина, а често не осигурява и качествени работни места", коментира изпълнителният председател на БСК.

Той допълни, че е необходимо още да се направи цялостна реформа в образованието, която да доближи кадрите и техните компетенции до реалните изисквания на работодателите.

Божидар Данев представи на всички участници Информационната система за оценка на компетенциите MyCompetence, като подчерта, че на нея всеки може да провери знанията, уменията и компетенциите си и съответствието им с професионалните стандарти, разбработени от бизнеса.

Като средносрочна мярка за решаване на проблема с младежката безработица Божидар Данев посочи насочването на усилия за осигуряването на работа за нискоквалифицираните.

Не на последно място Данев отбеляза, че основните проблеми пред обществото, включително и при реализацията на хората на пазара на труда, са свързани с това, че мнозина заемат неподходящи за тях позиции и не притежават знания за това.
                        „Караме да чистят и метат улиците хора, които не знаят какво е чистота. Караме да ни управляват хора, които не знаят какво е управление.", обобщи Данев.

Освен това:

Всеки втори българин между 15 г. и 64 г. не може да работи с компютър, сочат данни на БСК. Хората масово имат затруднения и при изготвянето на презентации, обработка на файлове и прилагането на математически формули, съобщава „Монитор“.Около 120 000 души между 5 г. и 15 г. нито учат, нито работят, съобщи Томчо Томов. „У нас се забелязва т.н. потомствена безработица, при която децата вземат пример от родителите си”, коментира той.

Томов каза още, че работодателите не отдават вече толкова голямо значение на дипломата, колкото на уменията на бъдещите си служители. „Бизнесът е готов да подкрепи дуалната система в образованието, особено компаниите в ИТ сектора, в машиностроенето и металургията”, изтъкна Томов. Според него тя ще намали процента на безработни младежи у нас.

И една особеност:

Стремежът към покупка на жилище повишава безработицата. До този извод са стигнали британски учени, изследвали зависимостта между процента на собственост на недвижим имот и този на безработицата в САЩ. През последните години все повече американци преминават от наем към покупка на апартамент. Това от една страна понижава мобилността на работната сила, а от друга спъва развитието на бизнеса.

Проф. Едуард Освалд от Йоркширския университет, анализирайки американската статистика от 1950 г. досега, достига до извода, че ръстът на собственост в даден щат води автоматично до повишаване на безработицата пет години след регистрирането на такъв, а удвояването на броя на собственици води до удвояване на безработицата. Такава тенденция се наблюдава в 49 от 50-те американски щата. Вече много по-рядко хората се местят от един в друг щат, заради работа. Това увеличава времето за намиране на работа, което забавя развитието на бизнеса. Също така хората вече не искат да всекидневно да пропътуват големи разстояния от вкъщи до работа и обратно.

Резултатите частично обясняват защо в Испания, където има 80% собственост, безработицата надхвърля 25%, а в Швейцария, където една трета са собственици, процентът на заетите е 97%.

Финландски изследователи също да стигнали до подобен извод, анализирайки пазара в редица скандинавски държави.

Коментар

• Сериозен РЪСТ - 10%!

Недвижимите имоти в Благоевград скочиха нагоре

http://www.novinar.net/news/nedvizhi...2MTszOQ==.html

Коментар

• Пичове,
                            по 10 лв. около НДК ще станат. Ако им праснете един латекс "Леко" ще им качите цената двойно, ама ще станат непродаваеми. Е... не съвсем, понеже манго ще извади злато и ще пренесе катуна в затворените комплекси. Тогава ще настане рай на Земята, братсво и мир между народите.

Коментар

• Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              Панелка, ако ти кажа че има градчета където цените не са паднали ще повярваш ли? Там където е нямало или е имало леко бално надуване на цените, е нормално да няма драстични флуктоации. В тези градчета, цената е реална - измери я спрямо реални фактори и виж твоите панелки къде се намират
                              Сигурно има такива градчета и селца, аз нямам претенции къде ще е по-голямо поскъпване. Където и да е, добре е. Ти нали имаш нужда да знаеш повече? От смешния ти ник не се вижда това, писал съм хиляда пъти, че панелките далеч не изчерпват видовете имоти с които съм се вкарал с двата крака.

Коментар

• Първоначално изпратено от asde Разгледай мнение
                                А дано ама надали
                                Не виждам кой ще ме спре

Коментар

Working...
                                X