Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
    По надолу из темата бях писал защо става така с панелите и при тях възвращаемостта е много по-голяма.Иначе да при новото строителство е най-ниска.Ако един 2-стаен стандартен панел 64кв/м с две стаи и кухня струва 42-43 000 евро в Стрелбище, то една тухла около 64кв/м ЧЖП или около 80кв/м с общи части ще струва 80 000.Ако на панела му искаш 220евро наем, а на тухлата 300евро, никой няма да ти вземе тухлата.Най-много за това че е тухла да ти дадат 30евро отгоре или макс 250евро наем.Същевременно продажните цени са актуални и на тях ще минат сделки.
    Това е така защото на никой не му пука под наем в каква конструкция ще живее и колко години е годна, престижна, евентуално ако се искат пари за саниране или голям ремонт за подмяна на инсталации-да се оправя собственика и т.н.Така че при панела доходността често е поне със 50-70% по-висока от новата тухла.
    Ако правилно съм разбрал Радев той свята с увеличение на наема през годините с определен процент какво ще стане.Е при панела това е много условно защото ако е от началото на 70-тте не можеш му сметна след 20 години за какъв наем ще го даваш, защото не се знае какво ще стане с него до тогава, дали ще се санира целия блок и ще му удължат живота и т.н.Докато на едно ново строителство можеш за 50 години напред да си направиш сметка, че даже и за 100 ако гледаме срока на годност.
    в сметката съм сметнал че панела след 35 години струва нула.тоест има живот още 35 години ако сега е на 45. ако греша поправете ме

Коментар

• Хммммммдааааа - видно от приложената графика на НСИ рррррррръста е ррррррреално ззззззззабележителен!!
      Цели 22 стотни от %-та!
      А спада само за последните три години е 4.91%!
      И като извадим 0.22% от 4.91% се получава 4.69% рррррррръст, но със знак МИНУС.
      Или както се изразяват ИПтата при загуба - отрицателна доходност... ;-)
      Да не забравим и 10-тина % инфлация за периода!
      Та се получава един голяааааам рррррррръст от минус 15% някъде!
      Attached Files
      "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• България е на 26-то място по реален ръст на жилищните цени за първото тримесечие

http://www.imoti.net/investor-bg-%C1...--nno8355.html

Доходността си е доходност, ръста си е ръст

Коментар

• По надолу из темата бях писал защо става така с панелите и при тях възвращаемостта е много по-голяма.Иначе да при новото строителство е най-ниска.Ако един 2-стаен стандартен панел 64кв/м с две стаи и кухня струва 42-43 000 евро в Стрелбище, то една тухла около 64кв/м ЧЖП или около 80кв/м с общи части ще струва 80 000.Ако на панела му искаш 220евро наем, а на тухлата 300евро, никой няма да ти вземе тухлата.Най-много за това че е тухла да ти дадат 30евро отгоре или макс 250евро наем.Същевременно продажните цени са актуални и на тях ще минат сделки.
          Това е така защото на никой не му пука под наем в каква конструкция ще живее и колко години е годна, престижна, евентуално ако се искат пари за саниране или голям ремонт за подмяна на инсталации-да се оправя собственика и т.н.Така че при панела доходността често е поне със 50-70% по-висока от новата тухла.
          Ако правилно съм разбрал Радев той свята с увеличение на наема през годините с определен процент какво ще стане.Е при панела това е много условно защото ако е от началото на 70-тте не можеш му сметна след 20 години за какъв наем ще го даваш, защото не се знае какво ще стане с него до тогава, дали ще се санира целия блок и ще му удължат живота и т.н.Докато на едно ново строителство можеш за 50 години напред да си направиш сметка, че даже и за 100 ако гледаме срока на годност.

Коментар

• Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            ....не повече от 4,5% доходност. За съжаление решенията не ги взимам сам........
            'ми решенията ги взима доктора....
            "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• сметах с дискотова норма 10% и покачване на наема с 3% годишно ако наема е 300 лева цената требе да е 46к. ако за панелана грасониерка можеш да земеш 300лв. излиза сметката.

Коментар

Абсолютно си прав!!!!!!
                Доходност от 6%+ до 0,8 докарвам от отдаване на панелки в София.
                След като продам част от четиристаен апартамент + цял двустаен и двата панелки в Софето , очаквам от покупка в Задар , Хърватска не повече от 4,5% доходност. За съжаление решенията не ги взимам сам........
                не участвай като не ти е ясно за кво иде реч

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                  на лускозните имоти доходността най -ниска. най излиза сметката на панелна гарсониера в ефтин квартал или боксониерка в Студентски град. опитвам се да сметна NPV на различните имоти ама не знам с колко да дисконтирам. някой има ли мнение
                  Абсолютно си прав!!!!!!
                  Доходност от 6%+ до 0,8 докарвам от отдаване на панелки в София.
                  След като продам част от четиристаен апартамент + цял двустаен и двата панелки в Софето , очаквам от покупка в Задар , Хърватска не повече от 4,5% доходност. За съжаление решенията не ги взимам сам........

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                    на лускозните имоти доходността най -ниска. най излиза сметката на панелна гарсониера в ефтин квартал или боксониерка в Студентски град. опитвам се да сметна NPV на различните имоти ама не знам с колко да дисконтирам. някой има ли мнение

на панелна грасониерка с ако дисконтирам с 0,08 изискуема норма на възвращаемост горе долу става .

Коментар

• на лускозните имоти доходността най -ниска. най излиза сметката на панелна гарсониера в ефтин квартал или боксониерка в Студентски град. опитвам се да сметна NPV на различните имоти ама не знам с колко да дисконтирам. някой има ли мнение

Коментар

• Без данък лихва на тези 5% остават 4.6%.Това е близко до евролихвите тъй като около 4% е тавана за големи депозити.Така че според мен е нищожна лихвата вече.Незнам къде видя думата "ръст" в моя пост иначе.
                        Дъно не означава непременно ръст и то веднага и то голям.Единстъвеното което казах е "търсен актив". Дали това ще доведе до ръст, на кои имоти и с колко и кога не се наемам да прогнозирам с точност.Заглавието на темата не определя насочеността на всички постове в нея.

Коментар

• Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                          За момента има куп причини имотите да бъдат търсен актив.Световните борси са на исторически върхове след непрекъснат без сериозни корекции подем. Създава се тежко напрежение в Ирак и вероятно нова война, спиране на газовите доставки към Украйна, съответно за ЕС.Всичко това вещае перфектната буря на фондовия пазар.Същевремнно имотите от 5 години са надолу (поне в България) от които последните две с незначителен спад, което говори за дъно.Ниските лихви по облигации и ниската доходност на взаимните фондове и нищожните лихви по банкови депозити несъмнено ще насочат значителни капитали към качествени имоти в големите градове.
                          значи като има 5 години спад следва ръст .странна логика. и 5% по депозит е нищожно така ли

Коментар

• За момента има куп причини имотите да бъдат търсен актив.Световните борси са на исторически върхове след непрекъснат без сериозни корекции подем. Създава се тежко напрежение в Ирак и вероятно нова война, спиране на газовите доставки към Украйна, съответно за ЕС.Всичко това вещае перфектната буря на фондовия пазар.Същевремнно имотите от 5 години са надолу (поне в България) от които последните две с незначителен спад, което говори за дъно.Ниските лихви по облигации и ниската доходност на взаимните фондове и нищожните лихви по банкови депозити несъмнено ще насочат значителни капитали към качествени имоти в големите градове.

Коментар

• К. Бояджиев: Ще има дефицит на офиси клас Б с добро качество и на разумна цена

Чуждите инвеститори се насочват към райони извън София с добра инфраструктура, които предполагат ниски оперативни разходи

http://www.investor.bg/imoti/109/a/k...a-cena,174056/

Коментар

Той въобще не е. Такъв е само в очите на болните сини талибани, които са за психодиспансера.
                                По темата:
                                Защо в Австрия правят панелки, дори в най-красивия град в света - Виена, а тук плюват панелките и се услушват за санирането им все още? Страх ги е да не станат най-скъпите имоти ли? Строителният бизнес ще отиде безвъзвратно ли?
                                Лорде, тук саниране скоро няма да видим защото тия от които зависи усвояването на парите (и които ние с любов си избираме редовно) нямат интерес. Нищо че има евро програми точно за саниране на панелки. Просто не могат да измислят как да откраднат парите. Че гадния ЕС като отпусне пари и иска резултати.

Коментар

Working...
                                X