Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
    Оказа се, че хич не са дървени, а най-сигурната инвестиция, по-сигурна от смъртта дори. Бурканбанк и злато може да ти оберат, ама имота няма как да го вземат под мишница и да избягат с него. За 20 години няма клиент който да се е върнал след сделка или да се е обадил за да съобщи, че не е доволен. Такова животно няма!
    Къде са сега онези дето ми *фалеха депозита като инвестиция толкова години? Повечето са под запрещение според мен.
    Недей да говориш наизуст. И имот има как да ти вземат, да те измамят, да ти го отнемат "законно" по някакъв начин, да ти го вземе някоя природна стихия, земетресение, наводнение, или по някаква причина цените да се сринат до под себестойност, войни, поличитечски, глобални промени.
    Така че, това на практика е един от най-рисковите активи, да имаш имоти, и много хора усетиха че загубиха доста пари последните години - всичко що е купувало имоти 2006-2013, в момента е на загуба, на доста от тези хора имотите сега струват на 50% от това което са платили, познавам лично такива хора много.

Ай наздраве!

Коментар

• Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
      Оказа се, че хич не са дървени, а най-сигурната инвестиция, по-сигурна от смъртта дори. Бурканбанк и злато може да ти оберат, ама имота няма как да го вземат под мишница и да избягат с него. За 20 години няма клиент който да се е върнал след сделка или да се е обадил за да съобщи, че не е доволен. Такова животно няма!
      Къде са сега онези дето ми *фалеха депозита като инвестиция толкова години? Повечето са под запрещение според мен.
      сигурните инвестиции не са доходни обаче

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Мнение оценено с 6.Какво става с лорда? Отдавна не съм влизал в тази тема и нещо не го виждам?

Ситуацията от последните дни пак изкара въпроса "абе имотите толкова ли са дървени в крайна сметка" на дневен ред.

Коментар

• Бате Пешо

Разходих се , в града няма нова сграда която да не ОК ! мисля , но ходихме с един приятел и по кварталите и видях такива изпълнения. Дори казах на единия "да я подпре тая сграда щото някой по силен вятър ще я вземе и ще останеш без нея".
          Днес това гледахаме с един колега, търсихме да цяла сграда и доста обикаляхме.Видях покривна част на която със сигурност липсва една голяма подпорна греда , няма я и в проекта не може да няма.
          D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Нямах представа че така правят другите, не съм брокер знаеш го.В такъв случай строителството трябва да се забрани и който сложи тухла върху тухла в БГ - бой.
            Надам се да си се осъзнал най после.Разходи се до най близкия строеж и напиши какво си видял.То не е нужно да си инженер...за да разбереш че едни тарикати осигурили си ненаказуемост преебават едни глупаци а държавата се прави че не вижда....Строителен надзор няма или е някоя мацка току що завършила....Всичко се оформя надлежно и документите са перфектни.Молете се Главния архитект да е милостив към нас...

Коментар

• Бате Пешо

Нямах представа че така правят другите, не съм брокер знаеш го.В такъв случай строителството трябва да се забрани и който сложи тухла върху тухла в БГ - бой.
              D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

Ситуацията от последните дни пак изкара въпроса "абе имотите толкова ли са дървени в крайна сметка" на дневен ред.

Всичко зависи от инвестиционния хоризонт. Последните 5 години, който е инвестирал в имоти не е спечелил много. Може да е изкарал като печалба комисионната на брокера, ама надали. В дългосрочен план и на подходящо място си е сигурна инвестиция. В БГ за момента просто е безсмислено... след 5 години... кой знае. Ама свят голям - възможности за инвестиции в имоти много и голям брой пазари (повечето?) с по-добри перспективи от българския.

Коментар

• Какво става с лорда? Отдавна не съм влизал в тази тема и нещо не го виждам?

това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

• "............Тази съветничка каза:
                    -Обясних на клиентите си, че недвижимото имущество е рисковано и съвета ми си остава непроменен. Недвижимото имущество е рискована инвестиция и инвеститорите би трябвало да инвестират в дългосрочен план в ниско рискови акции и взаимни фондове.
                    Тъкмо когато финансовата плановичка довърши атаката си срещу недвижимото имущество, в стаята влезе Ким и каза:
                    -Нали не си забравил, че днес приключваме сделката с жилищната сграда с 300 апартамента?
                    Кимнах и отвърнах:
                    -Ще бъда там.
                    Докато приключвах с обличането си, мислех: "Колко странно-финансов съветник да твърди, че инвестираното в недвижимо имущество е рисковано. Фондовата борса се сгромолясва по същото време, когато ние с Ким купуваме жилищен блок за 17 милиона долара в Тълса, Оклахома.... и при това сме толкова приятно развълнувани.
                    Започвам да се питам дали живеем на една и съща планета."

Коментар

• Трейдърко се прави на улав щото е брокерче огладняло при това.Къде го пращаш във Витоша я го прати до близката кооперация да види че вместо хоризонтални противоземетръсни пояси слагат пяна за врати.Всички стени се замонолитват с пяна за врати.Дори щурцове не слагат над прозорците и вратите ами лепят газобетон с теракол.
                      Трейдърко ми говори за проекти.Бе аланкоолу там всичко е тип топ преоразмерено.Строителството е важно и контрола...както и закона там е разписано кой каква отговорност носи.След десетата година отговорността е на етажната собственост всички други строители архитекти проектанти брокери и банкери са невинни......Само гламав бунак мое си купи строителство след 1996-97г.А най доброто предстои.Дано Главния строител не се обади на чичо Рихтер седми щото иде страшен ужас.И точно в тоя миризлив квартал Витоша не може да улезне ни линейка ни пожарна ни спасител.Да не говорим за водите от Витоша дето пълнят мазетата,,,,,Ама трейдърко е тарикат пробутва краставици на дърти краставичари,Цените на тия коптори могат само да вървят към нулата.

Коментар

Много е рисковано да се строи с по слаб бетон или пък да се пести от армировката, риска е най вече докато тече самото строителство докато излятия скелет е още пресен. Така че винаги неговата здравина надхвърля тази която е необходима да носи сградата, само след 3 години например конструкцията в резултат на втвърдяването вече е в пъти по здрава, но е адски опасно да се направи по слаба при строителството и никой не би си го позволил. Друг е въпроса че се строи от хора които все пак разбират тези елементарни неща а риска е първо за тях и никой няма да иска да го поеме. Такива номера - някой да тръгне да пести от материалите на грубия строеж сижурно са 1 на хиляди и трябва да не е добре прсихично този който го прави.
                        Не разбираш какво съм ти написал или се правиш на препикано мушкато?Що не направиш едно кръгче из тъй наречения кв.ВИТОША да видиш как падат огромни парчета от изолацията.Това ще трябва да е от влагането на супер материали.Ако искаш мога те пратя в Павлово да видиш как се поставя изолазия без дюбели
                        За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

Коментар

Не разбираш от строителство и не го казвам за да те обидя ! Факта че се връзваш на това че си купил торба менте цимент от селска железария и си мислиш че понеже кокошките го ронят цимента е станал лошо качество и по слаб от едно време..
                          В момента материалите са може би в пъти по добри и има такива за които преди дори неможеше да се мечтае защото не знаехме че ги има.
                          Такива добавки има за бетонни смеси че дори не съм си представял бетона да може да се прави с такова качество. Стига да искаш, да можеш и най важното хората да могат да си позволят да си удовлетворят нуждите от по хубави жилища може такова качество да се строи - много високо.
                          Да трейдърко позна кокошките го изровиха.Но не могат да изровят комунистическия който е на 55 години.Що така бе Миме?Колегата си купи апарамент ново строителство и отиваме да пробиваме дупки.Ми то все едно сирене дупчим не бетон.Аз отдавна те подозирам че си брокерче някакв дето ни пробутва простотии за новите боклуци от 100 квадрата които имат баня 2.5 квадрата тераса 1 спалня 11 втора спалня 9 и хол бокс трапезрия 25.Благодарим такова и без пари да миго дадат не взимам

Коментар

• Бате Пешо

Не разбираш от строителство и не го казвам за да те обидя ! Факта че се връзваш на това че си купил торба менте цимент от селска железария и си мислиш че понеже кокошките го ронят цимента е станал лошо качество и по слаб от едно време..
                            В момента материалите са може би в пъти по добри и има такива за които преди дори неможеше да се мечтае защото не знаехме че ги има.
                            Такива добавки има за бетонни смеси че дори не съм си представял бетона да може да се прави с такова качество. Стига да искаш, да можеш и най важното хората да могат да си позволят да си удовлетворят нуждите от по хубави жилища може такова качество да се строи - много високо.
                            D.Y.F-091066

Коментар

• emos

Много е рисковано да се строи с по слаб бетон или пък да се пести от армировката, риска е най вече докато тече самото строителство докато излятия скелет е още пресен. Така че винаги неговата здравина надхвърля тази която е необходима да носи сградата, само след 3 години например конструкцията в резултат на втвърдяването вече е в пъти по здрава, но е адски опасно да се направи по слаба при строителството и никой не би си го позволил. Друг е въпроса че се строи от хора които все пак разбират тези елементарни неща а риска е първо за тях и никой няма да иска да го поеме. Такива номера - някой да тръгне да пести от материалите на грубия строеж сижурно са 1 на хиляди и трябва да не е добре прсихично този който го прави.
                              D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Би ли посочил щото според мен Лозенец отдавна не става за нищо.Редута не го броя за никакъв квартал.На Яворов нв знам кое му е хубавото а в Изток не може да си отвориш прозореца щото грохота от Цариградско е ужасен
                                Всяка вечер си отварям прозореца и не се чува нищо от Цариградско шосе. Но пък в нашия вход не сме имали битова престъпност поне от 15-20 години Нека да е лош квартала, тъкмо няма да се натискат насам.

Коментар

Working...
                                X