Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
    въпроса е дали 8% или 10% с нарастване 3% на наема не е малка дисконтова норма. все пак има големи рискове примерно вместо да се повиши мой да падне наема. и ниска ликвидност ако искаш да ликвидираш инвестицията и освен това има риск да падне и цената.
    Действително - би трябвало да пресметнем с 10% за 10 години, но от резултата на руссссския ссссслужител съвсем ще му се стъжни...

Анюитетен фактор 6.145 при 10% и срок 10 г.:
    2 700 евро Х 6.145 = 16 600 евро или околко 40% от пазарната цена

Ами честито на ипотекарите 'дето са купили с ИНВЕСТИЦИОННА цел!!
    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

аз го сметах за 35 години ако е гасонерка в люлин става при 10% АФ и нарастване 3% на наема излезе ми 46К за толкоз може да се намери. ам ако наема е 300 на месец и немаш данък и никви разходи
      въпроса е дали 8% или 10% с нарастване 3% на наема не е малка дисконтова норма. все пак има големи рискове примерно вместо да се повиши мой да падне наема. и ниска ликвидност ако искаш да ликвидираш инвестицията и освен това има риск да падне и цената.

Коментар

• Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        И аз го сметнах печелившо , но BPST e жалък психопат от малък и не може да смята и прогнозира,камо ли да прави сравнения. Яд го е на ц;елиот свет, че нема нищо
        не обиждай човека той явно може да смета а ти не познаваш числата. пии си пещерската и си пиши в имоти.нет че там поне има 3-4 брокера дето ти пригласят

Коментар

аз го сметах за 35 години ако е гасонерка в люлин става при 10% АФ и нарастване 3% на наема излезе ми 46К за толкоз може да се намери. ам ако наема е 300 на месец и немаш данък и никви разходи
          И аз го сметнах печелившо , но BPST e жалък психопат от малък и не може да смята и прогнозира,камо ли да прави сравнения. Яд го е на ц;елиот свет, че нема нищо

Коментар

• Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
            Живот на сградите 80 г. се приема ЕКСПЕРТНО, за целите на изготвяне на оценка само!
            Приема се, че в такъв период трябва да бъде извършен ОСНОВЕН РЕМОНТ с подмяна на част от инсталациите.
            КОНСТРУКЦИЯТА на сградата - панел, тухла или друга не е ограничена със срок при добро стопанисване!
            Нали сте виждали гредоредни къщи със стени от кирпич по над 100-150 г.?
            А за едно жилище е нормално да изплати стойността си чрез наеми за приблизително 15-20 г., но не сумата от наемите за периода, а дисконтиран паричен поток!
            Примерно - панелка в "Мусагеница" за 42 000 евро с наем 250 евро:
            250 евро Х 90% Х 12 месеца = 2 700 евро чист годишен доход
            Анюитетен фактор 9.818 при 8% и срок 20 г.:
            2 700 евро Х 9.818 = 26 500 евро или сметката не се връзва НИКАК!
            Имаш изгода само ако получиш апартамента по наследство и инвестицията не ти струва нищо...

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Бетона има живот 100 години, като минат е най добре такава сграда да се разруши и почисти терена от нея. За живота на кирпичите няма ограничение, но тухлена сграда с железобетонна конструкция си е с живот 100 години.
              Много си прав. Имам една стара книга- "Невидимия конфликт", където подробно пише за бетона. До 70-тата му година само заздравява, но след това почва да отслабва до към 100-130 години ще изкара. Може да я сканирам и да я кача тук.
              Стария гредоред е най-добре. Имам стара къща от 1934г. с предписание за събаряне, а аз и направих ремонт. Може да изкара още толкова , убеден съм.
              Що се отнася до бетона в панелките , той е толкова як, че мисля че спокойно и 150 години ще изкара.
              Японците вече са измислили и бетон издържащ 1000 години.

Коментар

• bpst

Бетона има живот 100 години, като минат е най добре такава сграда да се разруши и почисти терена от нея. За живота на кирпичите няма ограничение, но тухлена сграда с железобетонна конструкция си е с живот 100 години.
                D.Y.F-091066

Коментар

не разбрах реално ли е живота да му е 80 години без саниране. защото иначе требе да сложим санирането в сметката.и колко пара струва то. под саниране ако се разбира само изолация не виждай за кво да го правя на моя панел кат си имам тец и като го държа на 3 поддържа 25 градуса
                  Живот на сградите 80 г. се приема ЕКСПЕРТНО, за целите на изготвяне на оценка само!
                  Приема се, че в такъв период трябва да бъде извършен ОСНОВЕН РЕМОНТ с подмяна на част от инсталациите.
                  КОНСТРУКЦИЯТА на сградата - панел, тухла или друга не е ограничена със срок при добро стопанисване!
                  Нали сте виждали гредоредни къщи със стени от кирпич по над 100-150 г.?
                  А за едно жилище е нормално да изплати стойността си чрез наеми за приблизително 15-20 г., но не сумата от наемите за периода, а дисконтиран паричен поток!
                  Примерно - панелка в "Мусагеница" за 42 000 евро с наем 250 евро:
                  250 евро Х 90% Х 12 месеца = 2 700 евро чист годишен доход
                  Анюитетен фактор 9.818 при 8% и срок 20 г.:
                  2 700 евро Х 9.818 = 26 500 евро или сметката не се връзва НИКАК!
                  Имаш изгода само ако получиш апартамента по наследство и инвестицията не ти струва нищо...

Коментар

• Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                    Грешка няма, даже ако сега е на 45 и не се санира до 10 години и тогава може да струва нула.Всички дават за примери санираните панели в Германия и Унгария, но никой не споменава за изселени панелни блокове в Русия и Украйна, където ги събарят.Даже в Беларус и Молдова не осигуряват и общински жилища на символичен наем на бившите собственици и ако не упражнят правото си на строеж остават без нищо.
                    не разбрах реално ли е живота да му е 80 години без саниране. защото иначе требе да сложим санирането в сметката.и колко пара струва то. под саниране ако се разбира само изолация не виждай за кво да го правя на моя панел кат си имам тец и като го държа на 3 поддържа 25 градуса
                    Last edited by nradev; 15.06.2014, 12:59.

Коментар

в сметката съм сметнал че панела след 35 години струва нула.тоест има живот още 35 години ако сега е на 45. ако греша поправете ме
                      Грешка няма, даже ако сега е на 45 и не се санира до 10 години и тогава може да струва нула.Всички дават за примери санираните панели в Германия и Унгария, но никой не споменава за изселени панелни блокове в Русия и Украйна, където ги събарят.Даже в Беларус и Молдова не осигуряват и общински жилища на символичен наем на бившите собственици и ако не упражнят правото си на строеж остават без нищо.

Коментар

• Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                        По надолу из темата бях писал защо става така с панелите и при тях възвращаемостта е много по-голяма.Иначе да при новото строителство е най-ниска.Ако един 2-стаен стандартен панел 64кв/м с две стаи и кухня струва 42-43 000 евро в Стрелбище, то една тухла около 64кв/м ЧЖП или около 80кв/м с общи части ще струва 80 000.Ако на панела му искаш 220евро наем, а на тухлата 300евро, никой няма да ти вземе тухлата.Най-много за това че е тухла да ти дадат 30евро отгоре или макс 250евро наем.Същевременно продажните цени са актуални и на тях ще минат сделки.
                        Това е така защото на никой не му пука под наем в каква конструкция ще живее и колко години е годна, престижна, евентуално ако се искат пари за саниране или голям ремонт за подмяна на инсталации-да се оправя собственика и т.н.Така че при панела доходността често е поне със 50-70% по-висока от новата тухла.
                        Ако правилно съм разбрал Радев той свята с увеличение на наема през годините с определен процент какво ще стане.Е при панела това е много условно защото ако е от началото на 70-тте не можеш му сметна след 20 години за какъв наем ще го даваш, защото не се знае какво ще стане с него до тогава, дали ще се санира целия блок и ще му удължат живота и т.н.Докато на едно ново строителство можеш за 50 години напред да си направиш сметка, че даже и за 100 ако гледаме срока на годност.
                        в сметката съм сметнал че панела след 35 години струва нула.тоест има живот още 35 години ако сега е на 45. ако греша поправете ме

Коментар

• Хммммммдааааа - видно от приложената графика на НСИ рррррррръста е ррррррреално ззззззззабележителен!!
                          Цели 22 стотни от %-та!
                          А спада само за последните три години е 4.91%!
                          И като извадим 0.22% от 4.91% се получава 4.69% рррррррръст, но със знак МИНУС.
                          Или както се изразяват ИПтата при загуба - отрицателна доходност... ;-)
                          Да не забравим и 10-тина % инфлация за периода!
                          Та се получава един голяааааам рррррррръст от минус 15% някъде!
                          Attached Files

Коментар

• България е на 26-то място по реален ръст на жилищните цени за първото тримесечие

http://www.imoti.net/investor-bg-%C1...--nno8355.html

Доходността си е доходност, ръста си е ръст

Коментар

• По надолу из темата бях писал защо става така с панелите и при тях възвращаемостта е много по-голяма.Иначе да при новото строителство е най-ниска.Ако един 2-стаен стандартен панел 64кв/м с две стаи и кухня струва 42-43 000 евро в Стрелбище, то една тухла около 64кв/м ЧЖП или около 80кв/м с общи части ще струва 80 000.Ако на панела му искаш 220евро наем, а на тухлата 300евро, никой няма да ти вземе тухлата.Най-много за това че е тухла да ти дадат 30евро отгоре или макс 250евро наем.Същевременно продажните цени са актуални и на тях ще минат сделки.
                              Това е така защото на никой не му пука под наем в каква конструкция ще живее и колко години е годна, престижна, евентуално ако се искат пари за саниране или голям ремонт за подмяна на инсталации-да се оправя собственика и т.н.Така че при панела доходността често е поне със 50-70% по-висока от новата тухла.
                              Ако правилно съм разбрал Радев той свята с увеличение на наема през годините с определен процент какво ще стане.Е при панела това е много условно защото ако е от началото на 70-тте не можеш му сметна след 20 години за какъв наем ще го даваш, защото не се знае какво ще стане с него до тогава, дали ще се санира целия блок и ще му удължат живота и т.н.Докато на едно ново строителство можеш за 50 години напред да си направиш сметка, че даже и за 100 ако гледаме срока на годност.

Коментар

• Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                ....не повече от 4,5% доходност. За съжаление решенията не ги взимам сам........
                                'ми решенията ги взима доктора....

Коментар

Working...
                                X