Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
    Брокер ли? Това е старо като света. За какво му е на брокер ливъридж?
    Явно не разбирате нищо от инвестиране в имоти да да допълня:
    Хипотетично българина държи 5000лв. в банката. След банковите простотии от преди седмици решава, че тези пари може да изгорят. Решава да ги вложи в НИ. НИ, обаче са 10 пъти по-скъпи от спестяванията на средностатистическия българин. Тогава той ползва спестяванията като 10 или 20 процента собствен капитал + 80-90% лост от банката за да купи имот, който може да контролира за разлика от депозита и акциите. Сега ясно ли Ви стана Н точка Радев? Смлях го като за начинаещи в инвестирането......
    Това че някой има 5000 или 10000 лева в банка не означава че ще му бъде отпуснат кредит.Почти всяко семейство в България без мангалите има къща на село или вила и апартамент в областен град.За какво му е още един апартамент при положение че децата са в Гърция Испания Италия Германия???И защо му е кредит?Българина не е чак толкова глупав

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
      Мнение оценено на 3.това с ливъриджа само брокер мой да го измисли.
      Брокер ли? Това е старо като света. За какво му е на брокер ливъридж?
      Явно не разбирате нищо от инвестиране в имоти да да допълня:
      Хипотетично българина държи 5000лв. в банката. След банковите простотии от преди седмици решава, че тези пари може да изгорят. Решава да ги вложи в НИ. НИ, обаче са 10 пъти по-скъпи от спестяванията на средностатистическия българин. Тогава той ползва спестяванията като 10 или 20 процента собствен капитал + 80-90% лост от банката за да купи имот, който може да контролира за разлика от депозита и акциите. Сега ясно ли Ви стана Н точка Радев? Смлях го като за начинаещи в инвестирането......

Коментар

• Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
        И аз замислям нещо имотно, ама в по друг сегмент и географска ширина.
        Кешът нещо ми пари.
        Подкрепям. А е и елементарно да се откриват сметки в чужбина, където кешът пари по-малко.

Коментар

Eстествено, че става въпрос за засилен интерес към имотите като консервативна инвестиция алтернативна само на депозита и взаимните фондове. Да речем, че 50% от хората ще си намалят значително спестяванията в банките или въобще ще си изтеглят мангите. От тези хора едно 95% ще предпочетат като алтернатива имот или банков ливъридж 20% към 80% привлечен ресурс. Другите 5% от хората , може би в акции. Аз за момента не желая да ползвам банков ливъридж понеже ми е малко рискова ситуацията, но определено имотите са вече много по-привлекателни. Особено като имаш възможност за контрол на инвестицията за разлика от акциите.
          това с ливъриджа само брокер мой да го измисли.

Коментар

• Първоначално изпратено от Coininvest Разгледай мнение
            Има голям брой нови обяви в два от най-големите сайтове (сега да не им правя реклама), главно в провинцията, обявите са през агенции, но доколкото чух - са имоти от лоши кредити. Само някой работещ в банка може да каже със сигурност.
            Цените са доста по-ниски от останалите за подобни имоти, доста близко до пазарните.
            Не знам какви са тези нови обяви, но имам приятели,които се занимават с даване на апартаменти под наем на хотелски начала и от половин година търсят свестни имоти и няма.Имам и други, които се отказаха да продават, защото ги е страх да си държат парите от евентуалната продажба в банка.

Коментар

• Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
              ама в по друг сегмент и географска ширина.
              Кешът нещо ми пари.
              Колиба в Африка.
              Само една мрежа против комари трябва като екстра и е супер.
              Няма топлофикации, енергота, ВиК и троловете са далееееееееееееееееееееече.
              Простак съм Азъ - Непобедим !!!

Коментар

• Не знам защо ви е толкова чудно, че имотите отново стават атрактивни като инвестиция, просто се поставете на мястото на масата хора -какви фондове, какви пет лева, за българина /масовия, който диктува пазара/ има две "инвестиции" -депозит или имот.След цялотото това усилие да му вменят, че депозитът не е сигурен -банкови фалити, ваканции, падане на борда, дали нема да си набие 80 процента от парите в имоти.Тука вече не говорим за печалба, а за ЗАПАЗВАНЕ на парите, ето това не може да разберете.И аз замислям нещо имотно, ама в по друг сегмент и географска ширина.
                Кешът нещо ми пари.

Коментар

От тези хора едно 95% ще предпочетат като алтернатива имот .
                  Мокри брокерски мечти.

Само не знам при такъв интерес откъде ще вземете достатъчно имоти... Цените сигурно ще хвръкнат

Коментар

• Има голям брой нови обяви в два от най-големите сайтове (сега да не им правя реклама), главно в провинцията, обявите са през агенции, но доколкото чух - са имоти от лоши кредити. Само някой работещ в банка може да каже със сигурност.
                    Цените са доста по-ниски от останалите за подобни имоти, доста близко до пазарните.

Коментар

• Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                      Този въпрос ми стана интересен и на мен.Не разбрах също така и какво е станало миналата седмица,че да предизвика продажба на НИ-ти,покупка да,но продажба
                      Eстествено, че става въпрос за засилен интерес към имотите като консервативна инвестиция алтернативна само на депозита и взаимните фондове. Да речем, че 50% от хората ще си намалят значително спестяванията в банките или въобще ще си изтеглят мангите. От тези хора едно 95% ще предпочетат като алтернатива имот или банков ливъридж 20% към 80% привлечен ресурс. Другите 5% от хората , може би в акции. Аз за момента не желая да ползвам банков ливъридж понеже ми е малко рискова ситуацията, но определено имотите са вече много по-привлекателни. Особено като имаш възможност за контрол на инвестицията за разлика от акциите.

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Какиви имоти си видял по сайтовете ? Банките друго освен хотел не могат да ти продадат в момента.
                        Този въпрос ми стана интересен и на мен.Не разбрах също така и какво е станало миналата седмица,че да предизвика продажба на НИ-ти,покупка да,но продажба

Коментар

• Coininvest

Какиви имоти си видял по сайтовете ? Банките друго освен хотел не могат да ти продадат в момента.
                          D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            За собствено ползване е най инвестиционно дори ! Наемът не е единствения разход по жилището и на наемаля, търсенето на жилище също е разход на време и наемателите по често търсят. Причината е че под наем все пак се дават жилища които са с по малък интерес да бъдат купени - лошо изложение , местоположиние и често и високи разходи за отопление през зимата. Те вървят на по ниска цена понякога и два пъти за един и същ район а наема им може да бъде занижен поради по ниската цена платена за тях.Такива акъли са ми давали брокери на имоти и предполагам са прави - има логика.
                            ама ти акъл от брокери ли вземаш

Коментар

• Ето че има раздвижване в имотния сектор. Не че се купува повече, но виждам, че много голям брой "нови" имоти са пуснати в сайтовете чрез различни агенции на добри цени, вече доста по-близки до пазарните.
                              Явно както се очакваше след събитията преди седмица-две, сега някой има нужда от ликвидност.
                              Успех на брокерите, идва момента "Ами сега, няма време!", бързи разпродажби докато цените все още не са отишли у канала.

Коментар

• bpst

За собствено ползване е най инвестиционно дори ! Наемът не е единствения разход по жилището и на наемаля, търсенето на жилище също е разход на време и наемателите по често търсят. Причината е че под наем все пак се дават жилища които са с по малък интерес да бъдат купени - лошо изложение , местоположиние и често и високи разходи за отопление през зимата. Те вървят на по ниска цена понякога и два пъти за един и същ район а наема им може да бъде занижен поради по ниската цена платена за тях.Такива акъли са ми давали брокери на имоти и предполагам са прави - има логика.
                                D.Y.F-091066

Коментар

Working...
                                X