Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
    гледах, гледах...избор голям нямам
    посъбрах пари от лихви , но става сложно с влоговете
    ако ми затворят банката-цял живот по квартири и без пари

за това съм решил да купувам , но исках да получа и друго внение
    При днешната ситуация няма смисъл да се държат пари в банка.Ако нямаш бизнес където да ги инвестираш и нямаш жилище според мен по добре е да купиш.Повтарям покупката на жилище е оправдана ако ти и семейството ти ще живеете в него.Ще се опитам да те предпазя от някои грешки които масата хора допуска.Преди да харесаш жилището щом си решил да купуваш си избери Нотариус.След като го избереш не се стискай за няколкстотин кинта да ползваш сметката му.Никакво капаро на продавача или на брокери.Капарото ще преведеш по сметката на Нотариуса.Не се съгласявай да изповядаш сделката по данъчна оценка ако тя е по ниска от сумата за която купуваш.Защото сумата която запишеш в акта ще е тази при която ще получиш неустойките при евентуално разваляне на сделката.Много е трудно да купиш имот с перфектни за теб документи.Бъди внимателен ако имота е дарение или е купен от фирма.Нотариусите знаят тънкостите и ще те предупредят.И задължително ползваш неговата сметка.В деня на сделката отивате при Нотариуса слушаш внимателно като четат и внимавш за евентуални правописни грешки.Вземи си близък човек да следи щото ти ще си ошашавен.После отивате в банката и превеждаш парите по сметката на Нотариуса.След това се връщате в кантората слагате подписите и си отивате.Когато сделката се вшише в Агенцията по вписванията и получиш документа от там че имота е на твое име и е чист от задължения тогава Нотариуса ти дава Нотариалния акт и превежда парите по сметката на продавача.Не се скъпи за няколкостотин лева да укриваш цени щото после ще плачеш.И от мен да знаеш че докато не се положат подписите в акта сделка няма.Това че сте си стиснали с ръцете с продавача и си превел капарато не означава че сделка ще има.Бъди много внимателен и не се съгласявай продавача да избира Нотариус или пък да му плащаш капаро на ръка.Надявам се да съм бил полезен

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Цените на имотите, техния тренд е определящ......
      Ситуацията към момента е престъпление спрямо нацията !
      .
      Да, определено си прав.
      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

Коментар

Щом жилището е да живеете там със семейството си,купете.Няма по-хубаво нещо от това човек да има собствен дом в които да отглежда децата си спокойно.Пожелавам успешна покупка !
        Похвалете се когато купите ще ни е интересно

Коментар

• каква да гледам

Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
          Здравей,никой не може да ти каже,да купуваш или не.Направи си сметка през дългото време в което си чакал покупка какво ти е струвало това,не само финансово.Колко си спестил,покачват ли се в момента жилищата чиито сегмент наблюдаваш.Не чети какво пише,направи сам проучване,защото може да пише,че поскъпват пък то да не е така или поевтиняват,а няма какво да купиш.
          Колкото до парите,няма нищо сигурно на този свят.Успех !
          Поздрави

.
          .
          .

Коментар

здравейте
            дълго време чаках и отлагах покупката на жилище,
            сега навсякъде се пише да поскъпване,банките не са сигурни..
            дали да купувам или да изчакам още..има ли Риск да си изгубя парите?
            Здравей,никой не може да ти каже,да купуваш или не.Направи си сметка през дългото време в което си чакал покупка какво ти е струвало това,не само финансово.Колко си спестил,покачват ли се в момента жилищата чиито сегмент наблюдаваш.Не чети какво пише,направи сам проучване,защото може да пише,че поскъпват пък то да не е така или поевтиняват,а няма какво да купиш.
            Колкото до парите,няма нищо сигурно на този свят.Успех !
            Поздрави

Коментар

• да купувам ли

здравейте
              дълго време чаках и отлагах покупката на жилище,
              сега навсякъде се пише да поскъпване,банките не са сигурни..
              дали да купувам или да изчакам още..има ли Риск да си изгубя парите?
              .
              .
              .

Коментар

• 2 неща...

- Видяхме преди тази криза какво правят банките когато не носят риск за ипотеките, които издават. Не ми звучи като добра идея.
                - Сигурно рисковите тегла на тези ипотеки в баланса са по-ниски, освобождавайки им капитал...

Коментар

• Половината от ипотечните кредити в Румъния са гарантирани от държавата http://newsline.bg/read_more.php?post=3166
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

Коментар

• Въпросът е какво обезценяване на хартийките, измисляни в последните години на богато от САЩ, Англия и Япония очаквате.
                    Европа ще ги последва, разбира се. Просто чака ред, че тя увеличи баланса с почти 30% допреди кризата, а с „ФЕД“ си имат ред.

Ако добавим и родните проблеми за финасовия сектор, очаквам леко нагоре за качествени имоти.

Коментар

• Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                      Данните са в Инвестора, но няма от 89та:

http://www.investor.bg/price_statistics/
                      Като гледам графиката , нива от преди 2005г. ще гледат гладните безимотни парии презрени през крив макарон

Коментар

• Оставам с впечатлението, че очакванията за повишаване на цените на жилищата се подхранва от хора продали нещо за без пари, за да не се руши и влагат сумата някъде, колкото да не стои в гардероба.
                        А, аз си мислех, че е нещо свързано с млади профисионалисти, ръст на доходите и нови работни места

Коментар

• Данните са в Инвестора, но няма от 89та:

http://www.investor.bg/price_statistics/
                          Attached Files
                          "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• ТАТО не може да намери графика с цените на недвижимите имоти в Интернет в БГ от 1989 досега в евро или $
                            Някой може ли да постне нещо ?

само туй намерих -демек още малко и ке станат наполовина от върха през 2008

Last edited by ТАТО; 08.10.2014, 21:08.
                            Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

Коментар

• Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                              Е, яд те е, но си събрал опит при работа с агенциите и им знаеш вече номерата. Това е някакъв плюс.
                              За къщата, 27500Е за такава къща както описваш ми се струва логична цена за Ягода, дотолкова доколкото минах оттам и видях какво е положението.
                              Обаче 3ет, къща, сигурно от 250кв нагоре, двор от 0,5 дка нагоре и гараж...жалко ако е била бащина или фамилна, да се разделите с нея. За тези пари според мен може да си купите нещо до 60кв и то с ОЧ в Стара Загора. Не че в Стара Загора цените са много високи, по-скоро къщата сте я продали евтино. Но да не те е яд сега. Просто такава е реалността и ако нямаш някакви сантименти към къщата вдигай глава и смело напред. На теб апартамент ти трябва, на някой друг къща в Ягода.
                              Успех!
                              Мерси! Тя цената на къщата беше и доста по - висока, но като няма кой да я плати... А и в крайна сметка се оказа излишна за нас / рядко се посещаваше последните години и трудно се поддържаше, да добавим и крадците при липса на хора, които да живеят постоянно там /, затова решихме да се продаде и инвестира в НС, тъй като лихвите за депозит в момента са доста ниски.
                              П.С.: За тия пари в Стара Загора се намират и апартаменти около 75 кв. м. с общите части и мазе, стига да се разтърсиш и да имаш малко късмет
                              Last edited by chokolino; 08.10.2014, 21:07.

Коментар

• Първоначално изпратено от chokolino Разгледай мнение
                                Цената беше 27500 евро за масивна къща на 3 етажа плюс отделен гараж и сравнително голям двор. А Ягода си има и позитивни страни като минерални бани и 2 басейна, които се посещават доста лятото. За такива пари се намира 2 + б НС в широкия център на Стара Загора.
                                А относно агенциите. Яд ме е, че се стигна до тях при покупката, всеки иска да си ги спести, но в случая нямаше как. Апартаментите, които ме заинтригуваха, ги няма обявени в големите сайтове в интернет, така че най - вероятно нямаше да ги намеря, ако не ме бяха свързали със строителя. Сега вече знам за какво става дума и няма да ги ползвам за втория апартамент.
                                Е, яд те е, но си събрал опит при работа с агенциите и им знаеш вече номерата. Това е някакъв плюс.
                                За къщата, 27500Е за такава къща както описваш ми се струва логична цена за Ягода, дотолкова доколкото минах оттам и видях какво е положението.
                                Обаче 3ет, къща, сигурно от 250кв нагоре, двор от 0,5 дка нагоре и гараж...жалко ако е била бащина или фамилна, да се разделите с нея. За тези пари според мен може да си купите нещо до 60кв и то с ОЧ в Стара Загора. Не че в Стара Загора цените са много високи, по-скоро къщата сте я продали евтино. Но да не те е яд сега. Просто такава е реалността и ако нямаш някакви сантименти към къщата вдигай глава и смело напред. На теб апартамент ти трябва, на някой друг къща в Ягода.
                                Успех!

Коментар

Working...
                                X