Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    ЗАЩО да продават въобще ако нямат нужда от. парите в момента ?

И баба ми повтаряше същото - имот се купува, имот се не продава

Коментар

• analog

При наличие на нормален пазар на който във всеки един момент за минимален срок може да се продаде имота - ЗАЩО да продават въобще ако нямат нужда от. парите в момента ?
      D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
        Купуването лесно... ама на кого ще продавате след това
        На теб, като се сетиш, че си изпуснал влака. Сори, ама такава е хавата. !

Коментар

• Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
          за софизма като метод за оценка не се бях сетил

ако заместим "нещото" с Имоти , антисофизмът би звучал така:

ако всички мислят,че нещо е Неизгодно - значи вече е Изгодно

за това съм решил - купувам (харесал съм един двустаен ( ново стр.)

а и така си освобождавам депозита - току виж ,че се окаже , че моята банка е като КТБ
          Лорде Скептика" е новата ти обцесия или новата ти невроза.

Коментар

• Купуването лесно... ама на кого ще продавате след това

Коментар

• добър софизъм

Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

щом всички мислят че нещо е изгодно то вече не е изгодно
              за софизма като метод за оценка не се бях сетил

ако заместим "нещото" с Имоти , антисофизмът би звучал така:

ако всички мислят,че нещо е Неизгодно - значи вече е Изгодно

за това съм решил - купувам (харесал съм един двустаен ( ново стр.)

а и така си освобождавам депозита - току виж ,че се окаже , че моята банка е като КТБ
              .
              .
              .

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Грешиш.Фалирали имоти колкото искаш.Съдия изпълнителите не се шегуват.Продават ипотекирания имот и продължаваш бездомен да плащаш останалата част от кредита.Решението ще си го вземеш ти.Ако е за да живееш със семейството си е добре но ако си решил да набиеш парите в имот за да го даваш под наем за да не ги загубиш си в заблуда
                Грешиш.Фалирал имот няма,има фалирал собственик ! Съдя изпълнителя ще продаде имота,няма да го заграби или подари
                Колкото до парите,всеки знае себе си,възможностите си,имаме опит и глави на раменете си все пак.

Коментар

защо имотът да е глупаво нещо ?
                  това е инвестиция , баба ми казваше: синко ,имотът не си губи цената
                  гледах анкетата дали ще се повишават цените на имотите:

56 % смятат ,че ще се повишават
                  28 % смятат ,че ще се понижават
                  ...................
                  т.е. Два пъти повече са тези които препоръчват покупката на имот

отделно зададох въпроса в този форум ,защото са ми казвали че тук присъстват само хора с инвестиционна култура

дадоха ми хората съвет , за което благодаря

не искам да си рискувам парите а в същото време да плащам свободен наем

щом всички мислят че нещо е изгодно то вече не е изгодно
                  Last edited by nradev; 28.10.2014, 13:08.

Коментар

• Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                    Нрадев, пак нещо се изказваш неподготвен, неразбиращ от имоти. Прочети Книгата на Робърт Шемин за това как трябва да се инвестира в НИ. Кредит колкото за по-дълъг период договорен за да прави положителна разликата между вноската и наема, толкова по-добре. Ама какво разбирате вие тук, само от купуване на жилище за собствени нужди и до там.

книжки за деца не чета

Коментар

загубата на Пари!

за това поисках мнение , за да се убедя , че трябвада Купя апартамент ,
                      иначе може да стане сложно !
                      Фалирал имот няма
                      Грешиш.Фалирали имоти колкото искаш.Съдия изпълнителите не се шегуват.Продават ипотекирания имот и продължаваш бездомен да плащаш останалата част от кредита.Решението ще си го вземеш ти.Ако е за да живееш със семейството си е добре но ако си решил да набиеш парите в имот за да го даваш под наем за да не ги загубиш си в заблуда

Коментар

• Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                        Имота е инвестиция, ако го купиш и използваш по предназначение.
                        Не е инвестиция панелка на 1100 еврака, която отдаваш под наем, защото си я купил през 2008 г., когато всички разбирачи "инвестираха"...
                        Не ! Когато го купуваш и ползваш е жилище,дом наречи го както искаш.Инвестиция е когато го купиш и отдаваш под наем,продаваш,развиваш бизнес и т.н... без значение от вида на строителството и предназначението му.Няма да се учудя дори и при параметрите които си написал след някоя и друга година да излезе добра инвестиция.Пример : всеки имот купен през 1997-2002 год.

Коментар

Имота е инвестиция, ако го купиш и използваш по предназначение.
                          Не е инвестиция панелка на 1100 еврака, която отдаваш под наем, защото си я купил през 2008 г., когато всички разбирачи "инвестираха"...
                          "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• Гледай ти, как актуална стана темата отново ..Нали беше глупаво да се вкарват кинти в

Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                            Гледай ти, как актуална стана темата отново... защо ли тъй?!.......... Нали беше глупаво да се вкарват кинти в тухли!..

...................
                            т.е. Два пъти повече са тези които препоръчват покупката на имот

отделно зададох въпроса в този форум ,защото са ми казвали че тук присъстват само хора с инвестиционна култура

дадоха ми хората съвет , за което благодаря

не искам да си рискувам парите а в същото време да плащам свободен наем
                            .
                            .
                            .

Коментар

• Първоначално изпратено от draifuss Разгледай мнение
                              Точно така е.Притежавам първокласен бизнес имот в топ център на окръжен град.Такса смет и данък сграда е в хиляди от порядъка на 5 % от годишния общ сбор на наемите, които получавам.
                              При мен е малко под 2 % в София при същите параметри с разликата,че такса смет я плащат наемателите и така факт данъчната ми тежест спада много.

Коментар

• Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                                Имай едно на ум, обаче, че ред неминуемо идва и на имотите. Най-вероятно под формата на драстично увеличени данъци.
                                Мога да се съглася до някъде с това мнение,нооо и не съвсем.Драстично не вярвам да се увеличат данъците защото в БГ всички и политици и олигарси и средна класа и другите искат,имат и имат ли възможност купуват имоти.Която от групите да погледнем все не ми се струва да има желание за драстично увеличение на данъците за имоти,освен може би олигарсите ни.Данъците на средната класа и обикновенните жители на БГ и сега не са ниски.Данъците върху имотите спрямо жизнения ни стандарт също.
                                Колкото до това дали е по-добре да държиш парите си на депозит и да живееш под наем според мен е покупка на жилище.
                                Last edited by X_Y; 28.10.2014, 10:54.

Коментар

Working...
                                X