Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Англичани НЕ, ДОРИ АВСТРАЛИЙЦИ!

Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
    пак си прекалил с чилийското “вино“
    Въпреки откровения ти спам и нежелание да пишеш по темата , англичаните пак налазиха имотите . Дори капризните французи и белгийци, та дори и австралийци.

линк, както винаги, не празни приказки:

http://www.blitz.bg/news/article/288893

Коментар

• Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
      http://paper.standartnews.com/bg/art...article=504353

Вчера един колега просто непринудено посочи, че от началото на годината до момента има реален ръст на цените на имотите с 10%. Хей така небрежно го подхвърли, при положение, че с него никога не сме обсъждали цени на годишна база поради простия факт, че сме в различни сегменти.
      пак си прекалил с чилийското “вино“

Коментар

Вчера един колега просто непринудено посочи, че от началото на годината до момента има реален ръст на цените на имотите с 10%. Хей така небрежно го подхвърли, при положение, че с него никога не сме обсъждали цени на годишна база поради простия факт, че сме в различни сегменти.
        Очевидно, брокерчетата ще продължават да тръбят че нещата се подобряват и стабилизират. Така е вече 5 години.

Аз за тия 5 години си намалих наема три пъти с по 150-200 лв на един склад който държа, и всеки път като се обадя на хазяите и им кажа че нещата не са добре и май трябва или да сменям склада, или да намалим наема, те веднага клякат без изобщо да се правят на интересни. Явно някои хора са наясно нещата на къде отиват, и не хвърчат в облаците. 2008-ма 1800 лв наем, 2014 г. 1300 лв.
        Доволен съм. 500 лв разликата са ми сметките вкъщи всеки месец.

Коментар

• http://www.investor.bg/analizi/113/a...9.2014+%D0%B3.

Като цяло - пазара УМРЯ, от дъното 10% е по-добре от нищо

Коментар

• Ред държави компенсират пукупките на руснаците по морето!

Коментар

• Първоначално изпратено от грифин Разгледай мнение
              200000 НЯКОГА
              250 СЕГА
              няма как да излезе сметката...
              ----------------------------------
              по моята сметка се изплаща за 12,5 години.
              и отпуснах още 2,5год...........
              200000 е сега, някога беше 400 - 450 к.
              250 беше преди 5 години, сега може би е 200

Но това няма особено значение. Прав е razbiratel - никой никого не може да убеди тук в правотата си, не е и необходимо, не това е целта на форума. Важното е хората, които четат да намерят някаква полезна информация и да не бъдат подвеждани и заблуждавани.
              Аз лично бих посъветвал всеки, който възнамерява да купува жилище и да си избива парите от наем, нека първо да поговори с поне 10 човека, свои близки или познати с опит като наемодатели.
              Лека вечер на всички и приятен уикенд

Коментар

• Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                Аз правя следната сметка пък вие я смятайте както искате в момента живея под наем за 380 лв на месец това са 4560 лв на година в гарсониера панел такова жилище би се закупило за да кажем 80 000 лв. или 4560 / 80 000 = 5.7% годишна възвращаемост на инвестицията. В момента депозита ми в банката е на 3% и това е сравнително висока лихва ! Сами си правете сметката. Ако приемем че наемите ще поскъпват в следващите 10 години то следва че и цените на имотите ще поскъпват ако приемем че наемите ще падат (съмнявам се) е логично и цените на имотите да паднат.

Кое е по-изгодно да живееш под наем или да купуваш жилище естественно е въпрос на лични обеждения аз за себе си мисля да закупя жилище в рамките на следващите 1 или 2 години.
                Разбира се че е въпрос на гледна точка и кой квото до където го може.... С всичко е тва..
                Айде късмет... ;-)

Коментар

• Аз правя следната сметка пък вие я смятайте както искате в момента живея под наем за 380 лв на месец това са 4560 лв на година в гарсониера панел такова жилище би се закупило за да кажем 80 000 лв. или 4560 / 80 000 = 5.7% годишна възвращаемост на инвестицията. В момента депозита ми в банката е на 3% и това е сравнително висока лихва ! Сами си правете сметката. Ако приемем че наемите ще поскъпват в следващите 10 години то следва че и цените на имотите ще поскъпват ако приемем че наемите ще падат (съмнявам се) е логично и цените на имотите да паднат.

Кое е по-изгодно да живееш под наем или да купуваш жилище естественно е въпрос на лични обеждения аз за себе си мисля да закупя жилище в рамките на следващите 1 или 2 години.
                  http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

Коментар

• Първоначално изпратено от confidence trickster Разгледай мнение
                    OK, но
                    - първо - ........ Аз на апартамент за 200 000 едва взех 250.

- второ - сметката ти е вярна при наематели 12 мес. / год., без ремонти, без кражби и неплатени сметки, без данъци и др.
                    200000 НЯКОГА
                    250 СЕГА
                    няма как да излезе сметката...
                    ----------------------------------
                    по моята сметка се изплаща за 12,5 години.
                    и отпуснах още 2,5год...........

Коментар

• НАТО и цени на имоти http://investments.dir.bg/_wm/librar...8&df=8&dflid=3
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

Коментар

• Ми коЙт нИ му излиза сметката, да не се занимава бре,.. да си играйка с друго.... Кво само ще се убеждаваме и контрираме,... Тъй де, свят широк, място под слънцето за всеки има.. :-D
                        Айде наздраве... и кой квот гУ влИче..

Коментар

При мен е към 6% средно. А аз от това живея, верно бедно, но:
                          Или ти си прав, че доходността е 0% или аз не съм жив. Кое според теб е верния отговор?
                          Може би имаш живи родители.

Коментар

• Първоначално изпратено от грифин Разгледай мнение
                            при наем 330 евра ~ 4000 год.
                            4000 х 12,5години ~50 000евра

330 евра при 8% носят 50000 за 12,5 год.

затова написах - възвращаемост за 15тина години.
                            OK, но
                            - първо - апартамент за 50 000 евра за 330 евра на месец не ми се вижда реалистично. Аз на апартамент за 200 000 едва взех 250.
                            - второ - сметката ти е вярна при наематели 12 мес. / год., без ремонти, без кражби и неплатени сметки, без данъци и др.

Коментар

За да имаш 7-8 % доходност / год, трябва да намираш само супер коректни наематели и да отдаваш имот за 50 000 евро за 500 евро месечен наем.
                              при наем 330 евра ~ 4000 год.
                              4000 х 12,5години ~50 000евра

330 евра при 8% носят 50000 за 12,5 год.

затова написах - възвращаемост за 15тина години.

Коментар

За да имаш 7-8 % доходност / год, трябва да намираш само супер коректни наематели и да отдаваш имот за 50 000 евро за 500 евро месечен наем.
                                При мен е към 6% средно. А аз от това живея, верно бедно, но:
                                Или ти си прав, че доходността е 0% или аз не съм жив. Кое според теб е верния отговор?

Коментар

Working...
                                X