Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Имотите са нагоре. Вече не е плато. Констатация изказвам... От няколко месеца приключи застоя, по непонятни за мен причини, към момента са една идея нагоре....
    Не ме интересуват нито мненията на разни агенции, брокери, статистически извадки и т. н.... Имам един обявен за продажба и съм в преговори , в същото време търся друг с различни параметри от продавания... Попадам на оферти от миналата година по това време, въпреки че част от тях чакат мераклии минимум година, са ги вдигнали за моя почуда
    Обикалям си, проверявам си, това са ми изводите..

Коментар

• Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
      Тия сметки са не без кръчмар, ами направо без кръчма
      Мога да се закълна, че след 3 години отдаване под наем на тоя апартамент приходите няма да стигат дори за покриване на разходите.
      И аз ще се намеся, понеже точно в Шумен имам приятел брокер, с който често си говорим по темата. И, това което знам:
      Няма как да се вземат в момента повече от 30.000 евра на апартамент в центъра (ИДЕАЛЕН) на Шумен, освен ако не е някакъв Суперлукс и купувачът не е някакъв абсолютен тъпанар.
      До 25-30.000 евра има бол апартаменти с големи квадратури, ама никой ги не ще.
      Наемите... точно на пъпа, на Руски паметник, масово чорбаджиите отпускат на по 90-100 евра апартаменти 40-60 квадрата, а тия големите никой ги не ще, и няма как повече от 200-250 ЛЕВА да брои някой, освен ако не е изтрещял или някой мангал с 5 деца, ама те не плащат наеми.
      Тъй че, в Шумен вече наеми от порядъка на 150-180 лева за двустайни в Идеален център, е нещо нормално. Останалите, с по-високите цени седят празни в много случаи от 3-4 години.
      Важи и за още 3-4 областни града, в които ходя често, но това е друга тема.
      Last edited by Coininvest; 10.09.2014, 00:55.

Коментар

• Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
        Мога да се закълна, че след 3 години отдаване под наем на тоя апартамент приходите няма да стигат дори за покриване на разходите.
        В какво ще се закълнеш? Нима се занимаваш с отдаване под наем? Не разбира се.....не се занимаваш. Освен това гледната ти точка е като на всички огладняли наематели, не наемодатели- "ползвам и бегам бързо". От позицията на наемател не можеш да коментираш доходност която никога не си и сънувал.

Коментар

• Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
          Ще кажа разбира се. Средната цена на тристаен в Шумен- ЦЕНТЪР е около 46 000 евро.
          Наема се равнява на 209 евра, тоест годишно 2508 евра. Апартамента се изплаща за 18 години при този наем. Което е 5,55% доходност. Доста добре за Шумен при положение, че вече такива депозити са екзотика. За ниско рискова инвестиция си е добре.
          Never underestimate the predictability of stupidity

Коментар

• Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
            Много добра инвестиция!

Да питам обаче - само тристайните ли се продават с гарантирани, редовно плащащи и поемащи всички разходи по ремонтите наематели за първите 18 години?
            И с опция за удължаване до 25 години даже!!
            "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
              Не се притеснявай, че се намесваш! Сравнявам средна офертна наемна цена и средна офертна продава. Всичко друго са частни случаи които изкривяват картинката. Както в случая тази панелка която знам къде точно се намира и защо се продава.........

ПП За Аналог си го знаем, че НИ не са инвестиция за него, но много обича да чете и пише тук Заради което не намирам причина да отговарям естествено.
              18 години при брутни приходи, 25+ при приспадане на данък и разноски + риска от пропуснати наеми.

Не, благодаря!

Коментар

• Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
                Извинявайте, че се намесвам, но как 300 лева ги изравни на 209 евро?
                Не се притеснявай, че се намесваш! Сравнявам средна офертна наемна цена и средна офертна продава. Всичко друго са частни случаи които изкривяват картинката. Както в случая тази панелка която знам къде точно се намира и защо се продава.........

ПП За Аналог си го знаем, че НИ не са инвестиция за него, но много обича да чете и пише тук Заради което не намирам причина да отговарям естествено.

Коментар

• Извинявайте, че се намесвам, но как 300 лева ги изравни на 209 евро?
                  Не е препоръка!

Коментар

• Много добра инвестиция!

Да питам обаче - само тристайните ли се продават с гарантирани, редовно плащащи и поемащи всички разходи по ремонтите наематели за първите 18 години?

Коментар

• Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                      Аз нищо не съм удебелявал по текста на обявата. Може да провериш.

Нещо за доходността няма ли кажеш?
                      Ще кажа разбира се. Средната цена на тристаен в Шумен- ЦЕНТЪР е около 46 000 евро.
                      Наема се равнява на 209 евра, тоест годишно 2508 евра. Апартамента се изплаща за 18 години при този наем. Което е 5,55% доходност. Доста добре за Шумен при положение, че вече такива депозити са екзотика. За ниско рискова инвестиция си е добре.

Коментар

• Аз нищо не съм удебелявал по текста на обявата. Може да провериш.

Нещо за доходността няма ли кажеш?

Коментар

• Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                          Обява от областен град, различен от София, Варна, Пловдив и Бургас:

Без коментар.
                          Ах Митре ле, без коментар няма да остане, въпреки леката ти виртуална манипулацийка. Апартамента е в Шумен. Освен това е пуснат преди ден. Ще се шитне като топъл хляб, но не е и четиристаен както си УДЕБЕЛИЛ. Апартамент с две спални си е тристаен от всякъде, на жена ми е четиристаен, щото е с 3 такива.

http://www.imot.bg/2e140991101926437

Коментар

• Обява от областен град, различен от София, Варна, Пловдив и Бургас:

Без коментар.

Коментар

• Лорде, срив ще има, той е неизбежен....спри да се тровиш с евтин алкохол и ще го доживееш.....
                              Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

Коментар

• Дразни ме вече този ръст

Ще почна да бълнувам като другарите влогари БПСТ , Нрадев Зайо Байо и другите фантасти , че ще има срив. Не може точно в сегмент в който ми предстои покупка да има +27%. Ужассссссс

http://www.imoti.net/dir-bg-%C1%E5%E...--nno8419.html

Точно в София и Белград ли трябваше да се случи.........

От първата половина на 2013 г. наемите на главната търговска улица в София са нараснали с 27%, отчита международна компания за недвижими имоти. Наблюдава се ръст в наемните нива в сегмента на търговски площи в голяма част от основните пазари на Централна и Източна Европа, сочи доклада на компанията за първото полугодие на 2014 г., предаде БТА.

Коментар

Working...
                                X