Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
    Е, яд те е, но си събрал опит при работа с агенциите и им знаеш вече номерата. Това е някакъв плюс.
    За къщата, 27500Е за такава къща както описваш ми се струва логична цена за Ягода, дотолкова доколкото минах оттам и видях какво е положението.
    Обаче 3ет, къща, сигурно от 250кв нагоре, двор от 0,5 дка нагоре и гараж...жалко ако е била бащина или фамилна, да се разделите с нея. За тези пари според мен може да си купите нещо до 60кв и то с ОЧ в Стара Загора. Не че в Стара Загора цените са много високи, по-скоро къщата сте я продали евтино. Но да не те е яд сега. Просто такава е реалността и ако нямаш някакви сантименти към къщата вдигай глава и смело напред. На теб апартамент ти трябва, на някой друг къща в Ягода.
    Успех!
    Мерси! Тя цената на къщата беше и доста по - висока, но като няма кой да я плати... А и в крайна сметка се оказа излишна за нас / рядко се посещаваше последните години и трудно се поддържаше, да добавим и крадците при липса на хора, които да живеят постоянно там /, затова решихме да се продаде и инвестира в НС, тъй като лихвите за депозит в момента са доста ниски.
    П.С.: За тия пари в Стара Загора се намират и апартаменти около 75 кв. м. с общите части и мазе, стига да се разтърсиш и да имаш малко късмет
    Last edited by chokolino; 08.10.2014, 21:07.

Коментар

• Първоначално изпратено от chokolino Разгледай мнение
      Цената беше 27500 евро за масивна къща на 3 етажа плюс отделен гараж и сравнително голям двор. А Ягода си има и позитивни страни като минерални бани и 2 басейна, които се посещават доста лятото. За такива пари се намира 2 + б НС в широкия център на Стара Загора.
      А относно агенциите. Яд ме е, че се стигна до тях при покупката, всеки иска да си ги спести, но в случая нямаше как. Апартаментите, които ме заинтригуваха, ги няма обявени в големите сайтове в интернет, така че най - вероятно нямаше да ги намеря, ако не ме бяха свързали със строителя. Сега вече знам за какво става дума и няма да ги ползвам за втория апартамент.
      Е, яд те е, но си събрал опит при работа с агенциите и им знаеш вече номерата. Това е някакъв плюс.
      За къщата, 27500Е за такава къща както описваш ми се струва логична цена за Ягода, дотолкова доколкото минах оттам и видях какво е положението.
      Обаче 3ет, къща, сигурно от 250кв нагоре, двор от 0,5 дка нагоре и гараж...жалко ако е била бащина или фамилна, да се разделите с нея. За тези пари според мен може да си купите нещо до 60кв и то с ОЧ в Стара Загора. Не че в Стара Загора цените са много високи, по-скоро къщата сте я продали евтино. Но да не те е яд сега. Просто такава е реалността и ако нямаш някакви сантименти към къщата вдигай глава и смело напред. На теб апартамент ти трябва, на някой друг къща в Ягода.
      Успех!

Коментар

• Новата им сламка е че България ще тегли заем 5 милиарда ! Кой ще ги изсипе тези пари и за какво след като МВФ категорично отказаха дори.
        D.Y.F-091066

Коментар

Ами ако споделиш някакви цени, може би отношението на участниците ще бъде друго.
          Единственото обаче позитивно в постовете ти е, че казваш, че няма да се занимаваш с агенции. Което значи, че си разбрал колко фалшиви и лъжливи са агенциите. Четох ти поста дългия долу и ако всичко е истина, значи чисто и просто агенциите са те обработвали. Нищо чудно.
          Цената беше 27500 евро за масивна къща на 3 етажа плюс отделен гараж и сравнително голям двор. А Ягода си има и позитивни страни като минерални бани и 2 басейна, които се посещават доста лятото. За такива пари се намира 2 + б НС в широкия център на Стара Загора.
          А относно агенциите. Яд ме е, че се стигна до тях при покупката, всеки иска да си ги спести, но в случая нямаше как. Апартаментите, които ме заинтригуваха, ги няма обявени в големите сайтове в интернет, така че най - вероятно нямаше да ги намеря, ако не ме бяха свързали със строителя. Сега вече знам за какво става дума и няма да ги ползвам за втория апартамент.

Коментар

• Бедният landlord

Цените на имотите, техния тренд е определящ за интереса на инвеститорите към всяка географска територия.В България никой не осъзнава необходимостта застрояването да се регулира обективно а не субективно и да има работещ разрешителен режим. За удоволствието да строиш там където има изградена инфраструктура трябва да се заплаща сериозна такса и в момента в който се направи в страната ще бъде инвестиран капитал от порядъка на XXX милиарди, а тя ще стане привлекателна за инвестиции.
            Ситуацията към момента е престъпление спрямо нацията !
            Положителния момент е че вече тези които се радваха на спада на цените на българските активи и си набутваха парите в банките много скоро ще минат на вълна - СЪЛЗИ И СОПОЛИ. БЪЛГАРСКИТЕ АКТИВИ НЕ СА НАЙ ЛОШИТЕ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ както прокламират малоумниците.
            D.Y.F-091066

Коментар

За разлика от теб аз не си мисля, аз минах оттам. А ти продължавай да си мислиш и да гледаш имот.бг
              Добре като си минал оттам защо ще се съмняваш? Ето дадох ти коректен пример със с. Кокаляне, което е точно на 15км. от центъра на София, както с. Ягода на 15км. от центъра на Стара Загора.
              Е, ако твоята къща която си продал е на двадесет литрова туба от нафта от центъра на Варна, това е друго........

Коментар

• Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
                Защо мислиш, че триетажна къща в село на 15км. от областен център не е равнозначна на двустаен в кварталите на града?
                Все едно след продажба на триетажна къща в с. Кокаляне да не можеш да си купиш стандартен двустаен - ново строителство в гр. София.
                За разлика от теб аз не си мисля, аз минах оттам. А ти продължавай да си мислиш и да гледаш имот.бг

Коментар

Има къщи и КЪЩИ, все пак, а и в региона има доста по - кофти села от Ягода. Дори днес видях лично съобщение в един от сайтовете, където беше пусната обявата, за бартер за апартамент ново строителство 3 + Б в един от кварталите / Железник /, но така или иначе беше късно вече. Сега познавам строител / от предната ми покупка / и няма да се занимаваме с агенция, така че ще се намери 2 + бокс НС на по - централно място в Стара Загора. А и тук цените въобще не са като в София.
                  Ами ако споделиш някакви цени, може би отношението на участниците ще бъде друго.
                  Единственото обаче позитивно в постовете ти е, че казваш, че няма да се занимаваш с агенции. Което значи, че си разбрал колко фалшиви и лъжливи са агенциите. Четох ти поста дългия долу и ако всичко е истина, значи чисто и просто агенциите са те обработвали. Нищо чудно.

Коментар

Ма ти сериозно ли с парите от къща в Ягода ще купиш апартамент в Стара Загора???
                    Факт е, че скоро минах през това село. Коментарите са излишни, освен да кажа, че по едно време пътя изчезна...
                    Защо мислиш, че триетажна къща в село на 15км. от областен център не е равнозначна на двустаен в кварталите на града?
                    Все едно след продажба на триетажна къща в с. Кокаляне да не можеш да си купиш стандартен двустаен - ново строителство в гр. София.

Първоначално изпратено от chokolino Разгледай мнение
                    На малоумни заяждания не отговарям. Нямам никаква връзка с брокери, агенции и подобни. Просто пиша фактите тук, нали затова е този форум. Скоро ще купуваме и още един апартамент с парите от тази къща, така че и за мен е добре да са ниски цените.
                    Колега не обръщай внимание на злобни хейтъри-мизантропи, които не са постигнали нищо в живота.

Коментар

Ма ти сериозно ли с парите от къща в Ягода ще купиш апартамент в Стара Загора???
                      Факт е, че скоро минах през това село. Коментарите са излишни, освен да кажа, че по едно време пътя изчезна...
                      Има къщи и КЪЩИ, все пак, а и в региона има доста по - кофти села от Ягода. Дори днес видях лично съобщение в един от сайтовете, където беше пусната обявата, за бартер за апартамент ново строителство 3 + Б в един от кварталите / Железник /, но така или иначе беше късно вече. Сега познавам строител / от предната ми покупка / и няма да се занимаваме с агенция, така че ще се намери 2 + бокс НС на по - централно място в Стара Загора. А и тук цените въобще не са като в София.

Коментар

На малоумни заяждания не отговарям. Нямам никаква връзка с брокери, агенции и подобни. Просто пиша фактите тук, нали затова е този форум. Скоро ще купуваме и още един апартамент с парите от тази къща, така че и за мен е добре да са ниски цените.

Коментар

• На малоумни заяждания не отговарям. Нямам никаква връзка с брокери, агенции и подобни. Просто пиша фактите тук, нали затова е този форум. Скоро ще купуваме и още един апартамент с парите от тази къща, така че и за мен е добре да са ниски цените.

Коментар

• Абе клатеняк Чоколино що не ходиш в цирка да разсмиваш децата
                            Мога да те уверя че утре и сестра ти ще си продаде имота - чакам само да ни информираш надлежно

Смешник - започваш бетер оня смотаняк Фалиралия Панелен Лорд

Коментар

Да кажа от първа ръка, тъй като това лято и продадох, и купувам в момента / на предварителен договор съм / . Определено има раздвижване в последните месеци. Не знам дали ще е траен ръст или има някакво моментно вадене на пари от банките, за които имаше отрицателен ПР, или пък е друга причината, но търсенето явно е по - високо от предните години. Правя си изводите от пазара в Стара Загора. В края на юни пуснах обява за луксозен тристаен апартамент, етаж от къща, но в един от кварталите на града, цената не беше толкова ниска за това местоположение. В средата на август го продадох след едва първия сериозен оглед / без агенция, звъннаха директно на мен /, преди това имаше няколко обаждания, но не се стигаше до оглед. Човекът беше от друг град и взе апартамента за сина си, който ще учи в местния университет. След това пък аз почнах да търся имот - задължително ново строителство, издаден по БДС, двустаен, поне 60 квадрата чиста жилищна площ, широк център в града. Гледах обяви в интернет, първите два харесани на пръв поглед не стигнаха до оглед, защото като звънях, вече имаше предварителни договори. Направих няколко огледа, при които не ми хареса локация, разположение на апартаментите, липса на асансьор, висока цена или друг недостатък. След това стигнах до оглед на апартамент, който ми хареса определено, но все пак поисках малко време да го обмислим семейно, правих клип. Прибрах се, гледахме го всички, решихме да го купуваме, звъня на агенцията 2 часа след огледа, вече беше продаден от друга брокерка на хора, които са влезнали след мен да го видят... Бях разочарован, а разочарованието ми стана още по - голямо, когато на следващия ден пак за два апартамента, които на пръв поглед изпълняваха всички мои условия, ми казаха, че са продадени. Явно нещо нямах късмет и всичко качествено се обираше преди мен, помислих си, че явно няма да се купува скоро. В този момент ми звънна брокерката, която ме води на огледа за апартамента, който решихме да купим преди това. Съседната кооперация е едно към едно, на същия строител, но с акт 15 / на пръв поглед ще им трябва месец, слагаха асансьорите вече, беше си ОК блока отвсякъде, без тежести - проверено /, а там съответно имало огледален апартамент на харесания от мен, цената беше същата, така че отидох и капарирах него. Все пак преди това попитах дали има други апартаменти за продаване в кооперацията, които да огледам, но ми казаха, че само ателиетата на последните етажи не са продадени.
                              Заключението ми е, че в момента има търсене, особено за качественото ново строителство с добра локация.
                              Да допълня, че родителите ми днес продадоха къща в село Ягода / общ. Мъглиж /. Сделката стана след стабилно намаление в цената, но пак е добре, защото обявата се въртеше доста време.

Коментар

• Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                                Оффф, дори не мисля да ти се обяснявам. Няма смисъл.
                                Ами няма и смисъл да му/и обясняваш. То намира само оправдание защо не си купи в столицата. По-точно защо не можа да си купи

Коментар

Working...
                                X