Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Обама, Меркел и Путин са чиста проба неонацисти - слепите не го виждат това.
    D.Y.F-091066

Коментар

• Бате Пешо

Какъв е смисъла да се санират панелки и без това ще ги разтурим тези градове за да оцелеем - те са капан отвсякъде за обитателите си. С една смешна бомба може да убият стотици хиляди от раз. Ако това не е уязвимост то кое е !
      Ако на някой още не му ясно - Светът върви към бой - всеки срещу всеки и дори ще има такива които да се бият със себе си.Фашизмът е заразен и вече е поразил 90% от цивилизованата част на планетата, късно е да се спре.
      Та какви градове - в тях няма да има оцеляване.
      D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Тото зелената енергия е някакъв ташак и създава голям проблем в работата на ЕЕС.Не може да се изкупува неограничено количество енергия когато се появява и то на високи цени.За панеляците не съм съгласен да има безплатно саниране.Това са частни имоти.Като не искат собствениците да ги поддържат да вървят на майка си у кюлотите.Дадоха им ги без пари топлят ги безплатно сега и да ги санират безплатно а те тарикатите после да искат по 2000 евро квадрата.Ай сектир ще посмее ли някой да приватизира Софийското парно и ще посмее ли да каже че отоплението струва пари и който не плаща го откачат.Който не иска да си санира жилището да живее у коптор.А като се събори да носят отговорността.Държавата не им е длъжна.Щом цигарите и пиенето са им приоритет проблема си е техен.Ако ще се санира безплатно ще трябва да се санират всички имоти включително и селската ми къща.Щото ми писна от цигани и цигания.Държавата да даде аз бих им дал по един кърпел здрав през гърбовете
        Абсолютно съгласен. Откъде накъде с пари на данъкоплатците (български или европейски - все едно) ще се санират частни имоти? Немците имат една много хубава поговорка: Eigentum verpflichtet! - Собствеността задължава! Не може всеки да си гледа на апартамента като на селска къща, където може да прави каквото си иска без да го е грижа за другите. Щом си собственик, си длъжен да полагаш съответните грижи за имота си. Ако нямаш възможност - продаваш.
        "Беден собственик" е оксиморон.
        Never underestimate the predictability of stupidity

Коментар

• Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
          Кой има интерес да не се случи масовото саниране е ясно - на първо място енергийната мафия която оплю и опорочи зелената енергия. после строителите на новите избушеняци от кибритени кутийки в поля и ливади.

Обаче ако искаме да живеем в по-приветливи градове ще трябва да се замислим, кой ще има интерес от безплатно саниране. Ако се направи саниране в бюджета на държавата ще влязат милиарди и ще се пестят милиарди, отделно работни места и доволни избиратели, а и кризата е поставила на колене повечто строителни фирми и организирането им консорциуми за саниране, би спасило повечето от тях. Изобщо цялата икономика би изживяла ренесанс при едно масово саниране. Отделно ще има дългосрочен ефект.
          Искам да кажа, че тези лобита които са против в момента само могат да спечелят и за мен причинатите да са против са тъпота и безхаберие съчетано с мързел!
          Тото зелената енергия е някакъв ташак и създава голям проблем в работата на ЕЕС.Не може да се изкупува неограничено количество енергия когато се появява и то на високи цени.За панеляците не съм съгласен да има безплатно саниране.Това са частни имоти.Като не искат собствениците да ги поддържат да вървят на майка си у кюлотите.Дадоха им ги без пари топлят ги безплатно сега и да ги санират безплатно а те тарикатите после да искат по 2000 евро квадрата.Ай сектир ще посмее ли някой да приватизира Софийското парно и ще посмее ли да каже че отоплението струва пари и който не плаща го откачат.Който не иска да си санира жилището да живее у коптор.А като се събори да носят отговорността.Държавата не им е длъжна.Щом цигарите и пиенето са им приоритет проблема си е техен.Ако ще се санира безплатно ще трябва да се санират всички имоти включително и селската ми къща.Щото ми писна от цигани и цигания.Държавата да даде аз бих им дал по един кърпел здрав през гърбовете

Коментар

• Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
            Ако се запитате как ще се отрази на пазара на имоти и на енергийния пазар безплатното масово саниране и реновация на панелите, лесно ще се досетите кой няма интерес това да се случи.
            Кой има интерес да не се случи масовото саниране е ясно - на първо място енергийната мафия която оплю и опорочи зелената енергия. после строителите на новите избушеняци от кибритени кутийки в поля и ливади.

Обаче ако искаме да живеем в по-приветливи градове ще трябва да се замислим, кой ще има интерес от безплатно саниране. Ако се направи саниране в бюджета на държавата ще влязат милиарди и ще се пестят милиарди, отделно работни места и доволни избиратели, а и кризата е поставила на колене повечто строителни фирми и организирането им консорциуми за саниране, би спасило повечето от тях. Изобщо цялата икономика би изживяла ренесанс при едно масово саниране. Отделно ще има дългосрочен ефект.
            Искам да кажа, че тези лобита които са против в момента само могат да спечелят и за мен причинатите да са против са тъпота и безхаберие съчетано с мързел!

Коментар

• Ако се запитате как ще се отрази на пазара на имоти и на енергийния пазар безплатното масово саниране и реновация на панелите, лесно ще се досетите кой няма интерес това да се случи.

Коментар

• Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                То е ясно, че най-вече банките... като пуснаха програмите едно от задължителните условия е да се мине през банка като се вземе кредит!!!! Питах едни разтропани по въпроса дали не може без кредит, а със собствени средства.... казаха... не става!!! Повече въпроси не зададох...
                Това медийно промиване на мозъци е голяма работа!
                Аз говоря за 100% безплатно саниране на панелите, както се прави от 3 години в Румъния и вече половината сгради в някой градове са санирани. Това е основната тема в предизборната борба и всички тамошни медии!!!
                Тука никой ДУМА не обелва, все едно че Букурещ не е на 70 км, от Русе...!!!

само се сететете за проектите по Красива България и кой и колко плащаше?!

Коментар

Сега да не вземеш да ме питаш кои са тези лобита?
                  То е ясно, че най-вече банките... като пуснаха програмите едно от задължителните условия е да се мине през банка като се вземе кредит!!!! Питах едни разтропани по въпроса дали не може без кредит, а със собствени средства.... казаха... не става!!! Повече въпроси не зададох...
                  Institution: FBI Correctional Facility
                  Jurisdiction: Unknown

Коментар

• Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                    И кой ще го плати това саниране - по няколко хиляди на апартамент се пада - и кой ще го изпълни - водещи български строителни компании може би?
                    Това е въпросът с най-лесен отговор - толкова неусвоени европейски фондове за осигуряване на енергийна ефективност на сгради има, че направо не е за вярване защо постоянно се блокират реалните проекти за саниране (имаше ги и Плевнелиев и неговите наследници).

Кой ще изпълни санирането ? Хе, това да не е строителство на 200-етажни небостъргачи. Всяка нормална средна строителна фирма, която строи жилищни кооперации би трябвало да може да изпълни тези дейности. Техническите паспорти пък се изготвят от лицензирани фирми, които ги има...

Като цяло абсолютно нищо сложно няма, но много лобита нямат никакъв интерес панелните жилища да се превърнат в нормални места за живот с евросредства, това е.

Сега да не вземеш да ме питаш кои са тези лобита?

Коментар

В Централна Европа и Германия санираните панели изглеждат по-добре от нашето "ново" строителство. Ако се изпълни саниране както го правиха в Германия, това ще превърне панелите в най-атрактивните имоти за покупка. Познайте кой няма интерес това да се случи
                      И кой ще го плати това саниране - по няколко хиляди на апартамент се пада - и кой ще го изпълни - водещи български строителни компании може би?

Коментар

• Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
                        Последния месец доста често има новини за паднали и отнесени панели.Днес и в Бургас има подобен случай.За това доходността от наем е толкова висока при панелите.Цените им много паднаха, почти никой не ги купува, особено панели от 70-тте години и преди това.
                        Интересно как ще повлияе на цените на тухлените жилища задаващия се край на експлоатационния срок на масовите софийски панели идните 10 години.
                        Ами как ще повлияе - то има само един начин да влияе и то е НАГОРЕ. Аз това го приказвам от 2 години, но не - тук масово ме убеждават колко били яки панеляците и как били 100 пъти по-добри от новото.
                        Доходността от наем при панеляка също много ме съмнява. Наемателите на подобни коптори обикновено са кански мизерници, от които никакъв наем не можеш да смъкнеш. Да не говорим в какво състояние ще ти оставят апартамента.

Коментар

• Аз нищо не съм казал срещу панелните жилища, защото няколко години живях в такова и съм наясно с плюсовете и минусите.

Просто споменах конкретна сделка, защото един обясняваше за двустайни по 100,000 евро.

Иначе панелните си имат и предимства и недостатъци. Всички ги знаем и няма смисъл да ги повтарям. Конкретно паркирането не мисля, че е от плюсовете на панелните жилища. Предпочитам да паркирам на поляна отколкото на асфалт, но на 3 преки от вкъщи, защото за 300 жилища в сградата има 10 места пред блока и да рискувам някой да ме надраска с ключовете, защото съм спрял на "неговото" място.

Коментар

• Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                            Ухаа каква голяма екстра! Даже и улица има дето да води до сградата! А сега плюйте панелите дето можеш да си паркираш пред входа, ако на около няма кооперации! Не знам кой за какво се бори, но тези поръчкови статии срещу панелите много дразнят! Вместо да стартират масово безплатно саниране както е в Румъния от 2-3 години!
                            Все пак дори и да не живея в панел ще е по-приятно като минавам покрай тях нали?
                            В Централна Европа и Германия санираните панели изглеждат по-добре от нашето "ново" строителство. Ако се изпълни саниране както го правиха в Германия, това ще превърне панелите в най-атрактивните имоти за покупка. Познайте кой няма интерес това да се случи

Коментар

• Според мен сме на прага на нова криза и всякакви коментари стават излишно губене
                              на време.Има леко покачване ,но то не е устойчиво .

Коментар

• Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                                Наскоро купих двустаен 55 кв. чиста площ в Ман. ливади за 41К EUR. Завършен, само някои основни мебели колкото да вляза, в супер сграда (строителят живее вътре и има улица, която да води до нея).

Ще ми се цената му да се е удвоила за няколко месеца Но най-вероятно Landlord31 говори глупости
                                Ухаа каква голяма екстра! Даже и улица има дето да води до сградата! А сега плюйте панелите дето можеш да си паркираш пред входа, ако на около няма кооперации! Не знам кой за какво се бори, но тези поръчкови статии срещу панелите много дразнят! Вместо да стартират масово безплатно саниране както е в Румъния от 2-3 години!
                                Все пак дори и да не живея в панел ще е по-приятно като минавам покрай тях нали?

Коментар

Working...
                                X