Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Ми коЙт нИ му излиза сметката, да не се занимава бре,.. да си играйка с друго.... Кво само ще се убеждаваме и контрираме,... Тъй де, свят широк, място под слънцето за всеки има.. :-D
    Айде наздраве... и кой квот гУ влИче..

Коментар

• Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
      При мен е към 6% средно. А аз от това живея, верно бедно, но:
      Или ти си прав, че доходността е 0% или аз не съм жив. Кое според теб е верния отговор?
      Може би имаш живи родители.

Коментар

• Първоначално изпратено от грифин Разгледай мнение
        при наем 330 евра ~ 4000 год.
        4000 х 12,5години ~50 000евра

330 евра при 8% носят 50000 за 12,5 год.

затова написах - възвращаемост за 15тина години.
        OK, но
        - първо - апартамент за 50 000 евра за 330 евра на месец не ми се вижда реалистично. Аз на апартамент за 200 000 едва взех 250.
        - второ - сметката ти е вярна при наематели 12 мес. / год., без ремонти, без кражби и неплатени сметки, без данъци и др.

Коментар

• Първоначално изпратено от confidence trickster Разгледай мнение
          За да имаш 7-8 % доходност / год, трябва да намираш само супер коректни наематели и да отдаваш имот за 50 000 евро за 500 евро месечен наем.
          при наем 330 евра ~ 4000 год.
          4000 х 12,5години ~50 000евра

330 евра при 8% носят 50000 за 12,5 год.

затова написах - възвращаемост за 15тина години.

Коментар

За да имаш 7-8 % доходност / год, трябва да намираш само супер коректни наематели и да отдаваш имот за 50 000 евро за 500 евро месечен наем.
            При мен е към 6% средно. А аз от това живея, верно бедно, но:
            Или ти си прав, че доходността е 0% или аз не съм жив. Кое според теб е верния отговор?

Коментар

• грифин

В момента най добрата инвестиция за българина е в имот който се дава лесно под наем, защото нищо друго не е прекалено рисково за да не употребя друга дума. За 15 се изплащал - за 15 колко вода ще изтече по Дунава ! А колко баламурници съвсем скоро ще пият по една студена вода по за един апартамент от тези които се дават лесно под наем и са пратили вече парите за тоя имот в рая на парите.Стадото се състои от овце и не може всяка от тях като има парите за такъв имот да стане и собственик на имот, в реда на нещата е да ги загуби тези пари.
              D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от грифин Разгледай мнение
                е добре де, защо вместо да си чешете клавиатурите не влезете в имот.бг. и
                зададете филтър:
                ПРОДАВАМ квартал / квадратура / - изписва ви се средна цена за всички.
                НАЕМАМ квартал / квадратура / - изписва ви се средна цена за всички.
                сравнете ги и си анализирайте......

отдавам от много години и знам,
                теоретичната доходност е около 5% / год.. (в моят град и квартал)
                практически вземам около 7-8%
                тоест, с всички евентуални загуби "(данъци, ремонти, неотдадени,...) възвръщаемостта е за 15тина години.

и наемът и покупката си имат плюсове и минуси.
                всеки си реди сам приоритетите.

дъщерята живее под наем. и сина ще излезе скоро.
                по-разумно (за сега) и по-изгодно е.

Коментар

• Ситуацията с имотите от много години насам е патова и такава ще си остане още много години. Реално в България няма пазар на имоти. Не можем да говорим нито за ръст, нито за спад на цените. Та имотите ни нямат дори цени. В държави където има реален пазар и цени на имотите във всеки момент можеш да се обадиш на брокера си, да го попиташ за цената на имота си и да получиш доста точен отговор. А тук ако се обадиш на брокера си ще чуеш само увъртания и глупости, но не и конкретна цена, защото такава няма.

Коментар

Много хубави сметки си правите за наемите, но са без кръчмар.
                    Някой от вас давал ли е апартамент под наем?...........................
                    е добре де, защо вместо да си чешете клавиатурите не влезете в имот.бг. и
                    зададете филтър:
                    ПРОДАВАМ квартал / квадратура / - изписва ви се средна цена за всички.
                    НАЕМАМ квартал / квадратура / - изписва ви се средна цена за всички.
                    сравнете ги и си анализирайте......

отдавам от много години и знам,
                    теоретичната доходност е около 5% / год.. (в моят град и квартал)
                    практически вземам около 7-8%
                    тоест, с всички евентуални загуби "(данъци, ремонти, неотдадени,...) възвръщаемостта е за 15тина години.

и наемът и покупката си имат плюсове и минуси.
                    всеки си реди сам приоритетите.

дъщерята живее под наем. и сина ще излезе скоро.
                    по-разумно (за сега) и по-изгодно е.

Коментар

• Първоначално изпратено от Веск Разгледай мнение
                      За сега минимално увеличение. Факторите са много, едни теглят надолу като демография, политическа нестабилност и криза в Русия, други нагоре като местене от село към града, пренасочване на банкови активи и земя в жилища, пари от чужбина. Вероятно леко оптимистични резултати на икономиката плюс трайна замяна на дефлацията с лека инфлация ще решат цените.
                      Политическата нестабилност ще е временна, докато всички политици научат, че гражданското общество у нас е почти изградено. Тогава като почнат да взимат далновидните решения ще се отрази положително на икономиката като цяло и на цените на имотите естествено като част от нея.

Коментар

• http://www.investor.bg/po-sveta/453/...godini,178679/

Хммммдаааааа, а при нас има само РРРРРЪСССССТ....
                        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

За сега минимално увеличение. Факторите са много, едни теглят надолу като демография, политическа нестабилност и криза в Русия, други нагоре като местене от село към града, пренасочване на банкови активи и земя в жилища, пари от чужбина. Вероятно леко оптимистични резултати на икономиката плюс трайна замяна на дефлацията с лека инфлация ще решат цените.

Коментар

Да, и именно поради тази реалност не можем да говорим за доходност от наеми и за поскъпване на жилищни имоти.
                            Факторите дето ще тегнат най-много върху цените на НИ оттук нататъка
                            ще бъдат свързани с много бързото намаляване на населението,
                            както и нестабилната икономическа и политическа обстановка!!!!
                            Икономиката и доходите и те цъФтят и заВЪРЗВАТ!!!!
                            Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

Коментар

• Да, и именно поради тази реалност не можем да говорим за доходност от наеми и за поскъпване на жилищни имоти.

Коментар

Много хубави сметки си правите за наемите, но са без кръчмар.
                                Някой от вас давал ли е апартамент под наем?
                                За да отдадеш под наем на посочените цени, апартамента трябва да е обзаведен и то с ново модерно обзавеждане, включително бяла и черна техника.
                                4-5 месеца търсиш наемател и като го намериш той се изнася след 2-3 месеца заедно с част от обзавеждането и с натрупани неплатени сметки, които депозитът не може да покрие. Да не говорим, че още на втория наем започва да не плаща и за да вземеш изобщо някакви пари трябва да губиш много време в молби и заплахи.

В цивилизованите страни затова са по-скъпи имотите, защото там всичко е уредено със закон. Като сключиш договор с наемателя, го хващаш за ръчичка и му прехвърляш всички партиди на негово име (ток, вода, газ, парно, телефон) и после нека бяга, за всичко ще го търсят него.
                                Е да, ама много тънко подминаваш факта, че в цивилизованите страни наемодателя е отговорен за всичко - парно, вода, ток, ако нещо се повреди веднага го ремонтира, а не наемателя да ремонтира.

Та така е в БГ, същото е и с работодателите.

БГ работодателите се правят, че плащат, бг работниците се правят че работят.
                                БГ наемодателите се правят, че отдават, бг наемателите се правят че наемат.

БГ реалност

Коментар

Working...
                                X