Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Да те свържа с продавач който иска да продаде 35 квадрата с чиста площ 18-19 за 35к. евро да му го обясниш. Те са вдигнали цените а вие си дрънкате глупости.
    Така е разбира се. Поевтиняването е специалитет на информаторите в лудницата.
    РЕално има поскъпване. Това вече и слепите го виждат, само свирепите дзифтари не могат да го приемат.

Коментар

• Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение
      Аз купих тази година и не съжалявам.
      Ами обикновено не познавам нормален човек купил имот да съжалява. Това са само некупилите като разни информатори и прочее сволоч.
      Дори един мой приятел дето е купил 28дка на върха на цените днес не съжалява, само се чуди как да намери финансиране за своя проект.

Коментар

• Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
        Жена ми беше обявила четиристаен за офертна цена само на 2000 евра по-висока от последното последно предложение на купувачите. Сделката ми се стори супер. Развали се в последен момент заради други причини. Цените са наострени до №-та степен!
        Който си скъпи парите сега, ще плаче утре!
        Аз купих тази година и не съжалявам.
        Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

Коментар

• Първоначално изпратено от chokolino Разгледай мнение
          Заключението ми е, че в момента има търсене, особено за качественото ново строителство с добра локация.
          Жена ми беше обявила четиристаен за офертна цена само на 2000 евра по-висока от последното последно предложение на купувачите. Сделката ми се стори супер. Развали се в последен момент заради други причини. Цените са наострени до №-та степен!
          Който си скъпи парите сега, ще плаче утре!

Коментар

• Какво ти раздвижване...Това си е направо двупосочно движение за теб...

А за другите..?

Коментар

• Да кажа от първа ръка, тъй като това лято и продадох, и купувам в момента / на предварителен договор съм / . Определено има раздвижване в последните месеци. Не знам дали ще е траен ръст или има някакво моментно вадене на пари от банките, за които имаше отрицателен ПР, или пък е друга причината, но търсенето явно е по - високо от предните години. Правя си изводите от пазара в Стара Загора. В края на юни пуснах обява за луксозен тристаен апартамент, етаж от къща, но в един от кварталите на града, цената не беше толкова ниска за това местоположение. В средата на август го продадох след едва първия сериозен оглед / без агенция, звъннаха директно на мен /, преди това имаше няколко обаждания, но не се стигаше до оглед. Човекът беше от друг град и взе апартамента за сина си, който ще учи в местния университет. След това пък аз почнах да търся имот - задължително ново строителство, издаден по БДС, двустаен, поне 60 квадрата чиста жилищна площ, широк център в града. Гледах обяви в интернет, първите два харесани на пръв поглед не стигнаха до оглед, защото като звънях, вече имаше предварителни договори. Направих няколко огледа, при които не ми хареса локация, разположение на апартаментите, липса на асансьор, висока цена или друг недостатък. След това стигнах до оглед на апартамент, който ми хареса определено, но все пак поисках малко време да го обмислим семейно, правих клип. Прибрах се, гледахме го всички, решихме да го купуваме, звъня на агенцията 2 часа след огледа, вече беше продаден от друга брокерка на хора, които са влезнали след мен да го видят... Бях разочарован, а разочарованието ми стана още по - голямо, когато на следващия ден пак за два апартамента, които на пръв поглед изпълняваха всички мои условия, ми казаха, че са продадени. Явно нещо нямах късмет и всичко качествено се обираше преди мен, помислих си, че явно няма да се купува скоро. В този момент ми звънна брокерката, която ме води на огледа за апартамента, който решихме да купим преди това. Съседната кооперация е едно към едно, на същия строител, но с акт 15 / на пръв поглед ще им трябва месец, слагаха асансьорите вече, беше си ОК блока отвсякъде, без тежести - проверено /, а там съответно имало огледален апартамент на харесания от мен, цената беше същата, така че отидох и капарирах него. Все пак преди това попитах дали има други апартаменти за продаване в кооперацията, които да огледам, но ми казаха, че само ателиетата на последните етажи не са продадени.
              Заключението ми е, че в момента има търсене, особено за качественото ново строителство с добра локация.

Коментар

• От раздел "Спонсорирани новини":

http://www.investor.bg/specialni-pre...lstvo-,179791/

Last edited by bpst; 16.09.2014, 07:27.
                "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• до supertrader

Аз пък помня 1996-97 с хиперинфлацията, липсата на стоки, фалита на банки, стопяването на спестяванията и кредитните милионери. Ако си прав, че ситуацията е подобна тогава има смисъл от теглене на заем и влагане в реален актив, вкл.имот, а хората с депозитите директно изгарят, което ми се струва невъзможно при валутен борд.

Коментар

• Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                    Васил божков си държи парите в кредит суис.аз съм се спрял на КантоналБанк Цюрих-->>нещо да ми кажете за тази банка.....
                    Темата е защо поскъпват имотите, не къде да си набия сухото, че инфлацията по-бързо да ми ги изпапка. Демек суис баМка на 0,125% (UBS Switzerland примерно)

Коментар

• Васил божков си държи парите в кредит суис.аз съм се спрял на КантоналБанк Цюрих-->>нещо да ми кажете за тази банка.....
                      в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

Коментар

Да ситуацията наподобява силно тази през 96 година - финасови институции пирамиди насъбрали пари с кухи обещания за печалба при положение че губят събраните пари и няма в какво да ги вложат и пак са изнесли на "по добри" места.Нищо ново под слънцето.
                        Да, така е, но за съжаление ситуацията сега е много по трагична.
                        През 96-та имаше силна предприемаческа активност, нямаше още демографска катастрофа, хората купуваха много въпреки липсата на средства, имаше вяра, че кризата ще отмине бързо. А сега - пълна безнадеждност, никой не вярва и не вижда края на кризата.

Коментар

• kony

Да ситуацията наподобява силно тази през 96 година - финасови институции пирамиди насъбрали пари с кухи обещания за печалба при положение че губят събраните пари и няма в какво да ги вложат и пак са изнесли на "по добри" места.Нищо ново под слънцето.
                          D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
                            Какво искаш да кажеш? Наистина ли мислиш, че ситуацията прилича на 96-97г.?
                            А ти как ги усещаш нещата....цъфнали сме и вързали ли?.... Всичкия бизнес е наведен от години, всеки оцеляващ е такъв щот бръмчи на шано... Не банки, ами всичко ще изгърми ако се продължава тъй... Реалната действаща икономика е отдавна извън всичко коректно...
                            Ти какво очакваш да се случи...

Коментар

...Но мисля че сега сме 96-97 година.
                              Какво искаш да кажеш? Наистина ли мислиш, че ситуацията прилича на 96-97г.?

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                ама панелките в Салтина луксозна стока ли са. баси не знаех
                                Погледнато от Радомир са суперлЮкс

Коментар

Working...
                                X