Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Поскъпване на имотите ще има в краткосрочен план и то ще се дължи на ,,ефектът КТБ''.Ще влязат едни пари на пазара на НИ,а бедният Ландлорд ще пише в тая тема с патос.Но след 6 месеца-1 година ще има голямо хързууууууууууул и няма да е новина,ако тогава пазара се установи на цени под сегашните.

Коментар

• Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
      Ами такива са реалностите. И ремонтът не вдига цената на апартамента, поне не и с толкова, колкото ще вложиш.
      Имам и друг, съвсем конкретен пример. Преди 2 години си купихме жилище. Мезонет 112 кв. м, с три спални и две бани, ново строителство. Беше обявен на 86 000 Евро. За 80 000 Евро взехме жилището плюс два двойни гаража по 24 кв м,, които иначе се продаваха по 6 000 Евро всеки. Тоест, общата първоначална цена беше 98 000 Евро. А, и в жилището имаше напълно изградено подово отопление - това са си още минимум 2 000 Евро. Смятай каква отстъпка ни направи строителят. ОК, факт е, че това бяха последните останали апартамент и гаражи и че подобни жилища - големи, на последен етаж, със скосявания - много трудно се продават, но все пак.
      Тъй че, както виждаш, говоря наистина от първа ръка - и от двете страни на пазара, като продавач и купувач. Цените, на които се сключват сделките, нямат нищо общо с обявените по сайтовете и с брокерските полюции.
      Безспорен факт

Коментар

• Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
        Не знам, аз имам усещането за друго, но реално не съм на пазара и не мога да кажа, ти имаш конкретен пример и може и да си прав, но зависи и за коя година говориш.А и наистина качествения ремонт и обзавеждане струват МНОГО пари.На мене само гранитната купа в банята ми струва 1500 лв, да не говорим колко струва цялата баня.

Както казваше великия Георги Русев -Аз например може и да не съм прав...Но моята ПРОГНОЗА е плавно покачване на повечето и ВИСОКИ спрямо вече станалите като стандарт в момента цени- за добри апаратаменти в центъра -тоест над 1500 евро м2
        Ще видим...
        Ами такива са реалностите. И ремонтът не вдига цената на апартамента, поне не и с толкова, колкото ще вложиш.
        Имам и друг, съвсем конкретен пример. Преди 2 години си купихме жилище. Мезонет 112 кв. м, с три спални и две бани, ново строителство. Беше обявен на 86 000 Евро. За 80 000 Евро взехме жилището плюс два двойни гаража по 24 кв м,, които иначе се продаваха по 6 000 Евро всеки. Тоест, общата първоначална цена беше 98 000 Евро. А, и в жилището имаше напълно изградено подово отопление - това са си още минимум 2 000 Евро. Смятай каква отстъпка ни направи строителят. ОК, факт е, че това бяха последните останали апартамент и гаражи и че подобни жилища - големи, на последен етаж, със скосявания - много трудно се продават, но все пак.
        Тъй че, както виждаш, говоря наистина от първа ръка - и от двете страни на пазара, като продавач и купувач. Цените, на които се сключват сделките, нямат нищо общо с обявените по сайтовете и с брокерските полюции.
        Never underestimate the predictability of stupidity

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Не са глупости - БСП рябваше да изберат Мая Манолова, защото е куражлия и ако си спомняш ходеше при протестиращите без охрана и си беше хванала обикновенно такси. От Другата Мая - Георгиева няма в България някой който да е по наясно с финанси.Просто бих препоръчал на другите да им освободят пътя, защото това което казвам е направило впечатление вече където трябва.
          Ти не си с всичкия си бе !!!
          Мая Манолова !!!

Коментар

• sando1

Не са глупости - БСП рябваше да изберат Мая Манолова, защото е куражлия и ако си спомняш ходеше при протестиращите без охрана и си беше хванала обикновенно такси. От Другата Мая - Георгиева няма в България някой който да е по наясно с финанси.Просто бих препоръчал на другите да им освободят пътя, защото това което казвам е направило впечатление вече където трябва.
            D.Y.F-091066

Коментар

• А в чужбина дори не може да ги помиришеш имотите..сигурно в центъра на Париж ще купиш където терасата на жилището струва колкото два апартамента в София.Може пък в Мюнхен къща да купиш - те са без пари от 1 до 3 милиона са нормалните къщи а не палатите.
              D.Y.F-091066

Коментар

• redcretin

Вярно не струва 1500 тая гранитна купа , оня дето ги прави е решил да ги продава по 5 за 1500 ей така да си смъкне доходите 5 пъти. Пешката не го мисли - със сигурност ще се дореди на опашката на 4-ти. Ще станат данъците 700 евро на година защото и заплатите ще станат 5 пъти по толкова евро след време. Но след време а данъчните оценки от 2008 - ма би трябвало дори да поотпихнат малко.Та така де Пешката 100% ще вземе защото е дал, но като не си дал и в чужбина да идеш не дават.
                D.Y.F-091066

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                  Всичко това е хубаво но има 2 пропуска:
                  1. ти си дал 1500, но тя вероятно вече не струва толкова (примерно след 2008а).
                  2. пазарът не се определя от продавачите отдавна - а от купувачите. А те считат дори сегашните цени за нереално високи - и не само за БГ а и Европа, затова и няма сделки от години. Над 1500Е/м2 - може, когато еврото се срине тройно да речем. Съжалявам, психозата по ежемесечно растящите цени на имоти в БГ отмина, а новите българи нямат ни доходи, ни намерение да плащат. Нали държавата им дава
                  Не разсмивай хората тука.Подаръци няма да има.Голтака си е голтак.Апартамент в Перник и те така в София за толкова пари няма

Коментар

• Първоначално изпратено от Цецо vs Цеко Разгледай мнение
                    Но все пак цените не вярвам да тръгнат надолу

Цените ще се сгромолясат впредвид това което идва.
                    Ще задминем 98 когато тристаен беше към 20к доларе
                    На същото мнение съм.
                    Неизбежен е тоталният срив на имотния пазар. Няма как икономиката да е в пълен колапс, а пазара на имоти да се стабилизира. Термина „ръст“ го забравете за неизвестно време.
                    Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

Коментар

Е за 50 направо да ти я подари..
                      Не знам дали виждаш или не виждаш, ама ми се чини че са каниш да продаваш нещо...в ЦЕНТЪРА,,, на 1.5 к м/2 ПОНЕ, в което лошо няма.

В теб ми харесва, че винаги пишеш от първо лице -аз , от опит, не по принцип теории и други глупости.
                      И коректното отношение би било да кажеш -преди смятах депозита за страхотна инвестиция, не бих си купил тухли в обществена сграда, но след големите лайна които сътвориха банките, смятам че един имот в центъра би ми ЗАПАЗИЛ парите добре.
                      А не да пишеш съвсем различни неща от преди.

Аз също си промених много мнението за депозитите, малко и за имотите, но за имотите в центъра ми е същото мнението.
                      Нищо не продавам нито купувам.Никога не съм смятал депозита за инвестиция.И не разбирам защо си останал с такива впечатления

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                        И кой ще ти плаща висок наем, мангалите ли? Щото сега те са на ход Като ти друскат данък по 700Е годишно за 80м2 в центъра, ще ревеш наляво и надясно - а точно тоя ход следва.
                        Каква София бре, аз купувам в чужбина хахахаха, я не ме разсмивай. За земите - вече ти писах и декарите, и мястото. Ако успееш да се доредиш за пари на 4-ти, заповядай
                        Купувай на Марс ако искаш.Ти пари нямаш за наем ама в чужбина купуваш.Не разсмивай хората тука това не е бг мама
                        И вземи наистина ми напиши за кое село става дума не се крии.
                        Last edited by Бате Пешо; 28.11.2014, 07:31.

Коментар

Бате Пешо,
                          Майка ми наследи двустаен 65 кв. м на бул. Васил Левски, точно до Математическата гимназия. Междинен етаж, строителство от 50-те години, даже асансьор има. По всички критерии на брокитата - перфектното жилище за продажба. ОК, беше за тотален ремонт, но то така или иначе тия старите апартаменти са така.
                          След едногодишни мъки го продаде за 45 000 Евро преди около година.
                          Та така.
                          Никой не ще да плаща.
                          Аз говорех за тристаен на 10-15г с отлично разпределение с две големи бани близо до метро пазари училища.За апартамент в сграда на 700 години с българска поддръжка и мебели отпреди 50г колко да му вземе?Пак добре че и толкова са и дали

Коментар

Не знам, аз имам усещането за друго, но реално не съм на пазара и не мога да кажа, ти имаш конкретен пример и може и да си прав, но зависи и за коя година говориш.А и наистина качествения ремонт и обзавеждане струват МНОГО пари.На мене само гранитната купа в банята ми струва 1500 лв, да не говорим колко струва цялата баня.

Както казваше великия Георги Русев -Аз например може и да не съм прав...Но моята ПРОГНОЗА е плавно покачване на повечето и ВИСОКИ спрямо вече станалите като стандарт в момента цени- за добри апаратаменти в центъра -тоест над 1500 евро м2
                            Ще видим...
                            Всичко това е хубаво но има 2 пропуска:
                            1. ти си дал 1500, но тя вероятно вече не струва толкова (примерно след 2008а).
                            2. пазарът не се определя от продавачите отдавна - а от купувачите. А те считат дори сегашните цени за нереално високи - и не само за БГ а и Европа, затова и няма сделки от години. Над 1500Е/м2 - може, когато еврото се срине тройно да речем. Съжалявам, психозата по ежемесечно растящите цени на имоти в БГ отмина, а новите българи нямат ни доходи, ни намерение да плащат. Нали държавата им дава

Коментар

Бате Пешо,
                              Майка ми наследи двустаен 65 кв. м на бул. Васил Левски, точно до Математическата гимназия. Междинен етаж, строителство от 50-те години, даже асансьор има. По всички критерии на брокитата - перфектното жилище за продажба. ОК, беше за тотален ремонт, но то така или иначе тия старите апартаменти са така.
                              След едногодишни мъки го продаде за 45 000 Евро преди около година.
                              Та така.
                              Никой не ще да плаща.
                              Е как да ще да плаща като цените прескочиха европейските - при ниски доходи и липсваща инфраструктура. Критерии на брокери в БГ няма да коментирам - с тяхното килийно образование и липса на ценз. 50те години означава че жилището е било 70 годишно, аз не бих си мръднал пръста да купя такова (освен в Лондон примерно). За данъка не се безпокой, сега дояждат еврофондовете. Скоро обаче ще свърши и това перо, няма да може повече и дълг да се емитира щото сме на (и над) 3% граница. Остават имотките, а в БГ ги има достатъчно...

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Много ми е интересно като спреш да си плащаш наема на гарата ли ще спиш или в кашони в парка?Ти изобщо осъзнаваш ли какво пишеш?Никой не ти е длъжен с нищо.Като нямаш кинта за центъра около София има китни селца ама и там за без пари няма да те пуснат.Аз така 25г чакам Джулия Робъртс да ми звънне и да каже айде на летището идвам да те взема и заминаваме на моя остров в Тихия океан ти набери една щайга домати и вземи пет кила ракия и кило сланина ама не се обажда и те това е.Лоша жена шъ знаиш ама и тя шъ погрознее.
                                И кой ще ти плаща висок наем, мангалите ли? Щото сега те са на ход Като ти друскат данък по 700Е годишно за 80м2 в центъра, ще ревеш наляво и надясно - а точно тоя ход следва.
                                Каква София бре, аз купувам в чужбина хахахаха, я не ме разсмивай. За земите - вече ти писах и декарите, и мястото. Ако успееш да се доредиш за пари на 4-ти, заповядай

Коментар

Working...
                                X