Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
    Откъде ще се появи точно? Иначе си е прекрасно плашило... ама май студен синтез е по-вероятно да се появи
    Инфалцията е необходима за да се развива една икономика нормално. Липсата и е пагубна. Е, тук не става въпрос за голяма инфлация.
    Какво става при дефлация се вижда сега. Парите са паркирани по банките ( или баМките ,както ги наричате ) ,никой за нищо не харичи и всичко застива.... Респективно в недв . имоти , хората си държат парите в КТБ-то , чакат големите си лихви и се хилят нагло ,че имотите били надценени. Какво става ако нещата се променят - лихвите паднат, а цените на стоките тръгнат нагоре. Тогава тоя къде си държи парите в баМката почва да се чуди дали не се прецаква вече.. Вижда вчера е можел да си купи тристаен ,днес парите стигат едва за двустаен. И ще не ще купува . Това пък кара строителството да се раздвижи и по цялата верига тръгва икономиката ..до следващия цикъл...

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
      Щото ти куца математиката, както и на нея.
      Погледни пак двете локации които споменах - и ще се светнеш.
      Кои локации?Щото аз и за земята нищо разбрах.

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        И що да съм откачил?Коя заплата е двойна и кои цени са наполовина

Погледни пак двете локации които споменах - и ще се светнеш.
        Last edited by chronos; 28.11.2014, 17:47.

Коментар

• Първоначално изпратено от Dino 18 Разгледай мнение
          ИНФЛАЦИЯТА. Ако се появи

Откъде ще се появи точно? Иначе си е прекрасно плашило... ама май студен синтез е по-вероятно да се появи

Коментар

Приключих със 17 години в София, от 2 години съм в немечко. Равносметката съм я пльоснал тук, от личен опит - та знам какво говоря
            Жена ми беше откачила като тебе - и говореше да сме купували при 1200-1500/м2. Добре че бях с всичкия си тогава. Сега заплатата двойна, цените наполовина. Качеството на немски и български имот - няма място за сравнение изобщо. За кредитиране и данъчни облегчения изобщо да не почвам.
            И що да съм откачил?Коя заплата е двойна и кои цени са наполовина

Коментар

Ако не е тайна ти в кой град работиш?Аз не се бъркам в избора на хората.Който иска да си купува който иска да наема хора различни
              Приключих със 17 години в София, от 2 години съм в немечко. Равносметката съм я пльоснал тук, от личен опит - та знам какво говоря
              Жена ми беше откачила като тебе - и говореше да сме купували при 1200-1500/м2. Добре че бях с всичкия си тогава. Сега заплатата двойна, цените наполовина. Качеството на немски и български имот - няма място за сравнение изобщо. За кредитиране и данъчни облегчения изобщо да не почвам.

Коментар

Няма и как да се разберем, май не си стъпвал в София от 10-ина годинки като те чета
                В описанието ти влизат и крайните квартали софийски вече. Колкото до мен - аз не препоръчвам да се живее и купува в София въобще. Но ако човек е принуден заради работата - по-добре да наеме, нивата са смехотворни (месечен наем излиза около 0.3% от цената на имота, иначе казано имот се изплаща с наеми за 30+ години и то без да се смятат лихви разни). РЕАЛНИТЕ цени на имотите са под 20 годишни наеми, просто не си заслужава премията 50% отгоре за НИЩО.
                Ако не е тайна ти в кой град работиш?Аз не се бъркам в избора на хората.Който иска да си купува който иска да наема хора различни

Коментар

Човек нещо с тебе не може да се разберем.Никой не ти казва къде и какво да купуваш.Свободен си да си купиш където искаш и за каквото ти стигнат парите.Големия въпрос тук е друг и не знам защо не го разбираш.Казвам че ако работиш в София трябва някъде да живееш и избора е твой или купуваш или под наем.Както си решиш.Мен тоя пазар не ме интересува.Всяко жилище е различно исках да кажа че няма как да купиш тристаен с две спални по минимум 15.5 кв. метра с две бани по минимум 4.0 кв.м и хол трапезария бокс минимум 40 квадрата на 100 метра от метростанция в центъра до училища детски градини ресторанти пазари на 10-15 години ремонтиран основно с качествени материали с ново лед осветление за по малко от 140000-150000 евро.Ако не е ремонтирал и е в окаяно състояние за 80000-85000 евро.Отделно прехвърляне данъци брокери.Ако искаш да живееш по евтино кеф ти Люлин кеф ти Дружба Младост Модерно предградие Овча купел Надежда.Никой не ти говори че имотите ще поскъпват.Защо е тоя напън не мога да разбера.
                  Няма и как да се разберем, май не си стъпвал в София от 10-ина годинки като те чета
                  В описанието ти влизат и крайните квартали софийски вече. Колкото до мен - аз не препоръчвам да се живее и купува в София въобще. Но ако човек е принуден заради работата - по-добре да наеме, нивата са смехотворни (месечен наем излиза около 0.3% от цената на имота, иначе казано имот се изплаща с наеми за 30+ години и то без да се смятат лихви разни). РЕАЛНИТЕ цени на имотите са под 20 годишни наеми, просто не си заслужава премията 50% отгоре за НИЩО.

Коментар

За чий дявол да купувам в дестинации където доходността е половин процент?! А, щото някой някъде е чел колко е яко в Париж. Или Мюнхен, където вече живях - и го напуснах.
                    Купих на Бяло море. В брой. Сега ми е смешно като чета очакванията в БГ, ще си отчакате Само дето и оня лаф "то вода и хляб не иска" вече няма да работи - с новата данъчна ставка.
                    Човек нещо с тебе не може да се разберем.Никой не ти казва къде и какво да купуваш.Свободен си да си купиш където искаш и за каквото ти стигнат парите.Големия въпрос тук е друг и не знам защо не го разбираш.Казвам че ако работиш в София трябва някъде да живееш и избора е твой или купуваш или под наем.Както си решиш.Мен тоя пазар не ме интересува.Всяко жилище е различно исках да кажа че няма как да купиш тристаен с две спални по минимум 15.5 кв. метра с две бани по минимум 4.0 кв.м и хол трапезария бокс минимум 40 квадрата на 100 метра от метростанция в центъра до училища детски градини ресторанти пазари на 10-15 години ремонтиран основно с качествени материали с ново лед осветление за по малко от 140000-150000 евро.Ако не е ремонтирал и е в окаяно състояние за 80000-85000 евро.Отделно прехвърляне данъци брокери.Ако искаш да живееш по евтино кеф ти Люлин кеф ти Дружба Младост Модерно предградие Овча купел Надежда.Никой не ти говори че имотите ще поскъпват.Защо е тоя напън не мога да разбера.

Коментар

• Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                      нива в БГ ли?
                      Не точно.Нива в село или в съседно село която да ми хареса.Да в България но не на майната си

Коментар

• Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Добре си направил.
                        Там си заслужава. Никой няма да ти разкости къщата за скрап....Цените в Гърция сега са супер, сезона е дълъг, щели да намаляват големите данъци върху НИ...

Данъците им са за местните, за чужденци има други изчисления - официална политика е. Така че въпросът ми е - защо в БГ да купувам скъпо като може в чужбина - евтино? За себе си си отговорих, знам че бай Пешо е чугун - питам вас останалите? С какво БГ НИтата са толкова специални че някой ще сипва безумни пари в тях - и на тая база собствениците стискат 10-ина годинки на нереални нива?

Коментар

• Първоначално изпратено от грух грух Разгледай мнение
                          За хората с парите от КТБ-о и не само, държавата е подготвила новите 200 лева ХА ДА СА ВИ ЧЕСТИТИ! Кой чул чул , кой еван еван
                          А не е ли по правилно?И не само и за хората с парите от КТК-то
                          За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

Коментар

За чий дявол да купувам в дестинации където доходността е половин процент?! А, щото някой някъде е чел колко е яко в Париж. Или Мюнхен, където вече живях - и го напуснах.
                            Купих на Бяло море. В брой. Сега ми е смешно като чета очакванията в БГ, ще си отчакате Само дето и оня лаф "то вода и хляб не иска" вече няма да работи - с новата данъчна ставка.
                            Добре си направил.
                            Там си заслужава. Никой няма да ти разкости къщата за скрап....Цените в Гърция сега са супер, сезона е дълъг, щели да намаляват големите данъци върху НИ...

Коментар

• Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                              нива в БГ ли?
                              Че на него му трябва, той е виден селянин (да не се бърка със селтак)
                              Доколкото си спомням, няма дори път до дома си.

Коментар

• Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                А в чужбина дори не може да ги помиришеш имотите..сигурно в центъра на Париж ще купиш където терасата на жилището струва колкото два апартамента в София.Може пък в Мюнхен къща да купиш - те са без пари от 1 до 3 милиона са нормалните къщи а не палатите.

Коментар

Working...
                                X