Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Доста добри съвети долу.
    Моят опит с 1 сделка:

- Без капаро малко ще ти продадат. Има риск и за продавачите все пак (изпуснати клиенти, т.н.)
    - Преди да капарираш, може да изискаш почти всички документи и ги носи при нотариуса. Той да каже, че са ОК и тогава капаро и оставащите документи.

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Аз като чета започвам да си мисля за един апартамент на първия жилищен етаж в Борово с три спални дето го продава една баба за 126000 еврака срещу едно училище Пушкин ли беше не помня.Ако е тая няма да купиш.Тя била си дала живота за тоя апартамент и няма да го даде без пари.Това са и разсъжденията.И ще си го държи докато е жива.После наследниците ще го харижат на половин цена

Това са цени от 2009г....Сега и за 80 К Е не може да го продаде....

Коментар

• Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
        моят случай вероятно е такъв.
        преговарях няколко пъти със собстевничката , но не сваля цената.
        на аргумента от моя страна - "щом никой не купува-значи цената е лоша"
        собстевничката отговаря: купува евтино този който е избрал от многото -
        ако избираш от малкото.. ще купуваш на моята цена

започвам да приемам аргумента й , колкото и да не ми харесва

притеснявам се за парите си , де не се окажат в лоша банка
        Аз като чета започвам да си мисля за един апартамент на първия жилищен етаж в Борово с три спални дето го продава една баба за 126000 еврака срещу едно училище Пушкин ли беше не помня.Ако е тая няма да купиш.Тя била си дала живота за тоя апартамент и няма да го даде без пари.Това са и разсъжденията.И ще си го държи докато е жива.После наследниците ще го харижат на половин цена

Коментар

• моят случай вероятно е такъв

Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
          Може и да го знае, но ако не продава на всяка цена, купувача само ще се върти като маче около хот-дог и няма резултат. Обикновено и продавачите си знаят цената на това което продават.
          моят случай вероятно е такъв.
          преговарях няколко пъти със собстевничката , но не сваля цената.
          на аргумента от моя страна - "щом никой не купува-значи цената е лоша"
          собстевничката отговаря: купува евтино този който е избрал от многото -
          ако избираш от малкото.. ще купуваш на моята цена

започвам да приемам аргумента й , колкото и да не ми харесва

притеснявам се за парите си , де не се окажат в лоша банка
          .
          .
          .

Коментар

• Прав си, колега. То си има едни "продавачи" дето продават от няколко години и ако се появи купувач, вдигат цената. Те са изпитание и за купувачите и кошмарът на брокерите. Обикновено са хора, които психологически не са готови да направят следващата стъпка или ги притискат децата им, но те всъщност не искат да продават. Или пък имат да си наплащат дялове и се гъбаркат с пазара.
            Не е препоръка!

Коментар

• Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
              И продавачът сигурно знае, че купувачът и цар!
              Може и да го знае, но ако не продава на всяка цена, купувача само ще се върти като маче около хот-дог и няма резултат. Обикновено и продавачите си знаят цената на това което продават.

Коментар

• И продавачът сигурно знае, че купувачът е цар!
                Last edited by maximilian; 26.10.2014, 22:43.
                Не е препоръка!

Коментар

• Бате Пешо

И от частно лице да купиш е рисковано, мошенниците станаха прекалено много и се въдят яко. Хората стнаха лоши, не е като преди 2008 когато всеки си плащаше и беше дори обидно да не си платиш или да мошенничиш и градяха име някак си.Сега ситуацията е коренно различна - злоба, лошотия и страх. Банките насъбраха парите и просто няма да ги върнат, вече и аз не вярвам че може да се случи така че да се върнат тези пари в България.
                  D.Y.F-091066

Коментар

• Моят опит не е от Софето, но навсякъде трябва да си отваряш очите. Единия път като купувах си послугувах и разлепих обяви в предпочитания от мен район, на предпочитаните сгради, с уточнение, че не съм агенция, и направих няколко отлични огледа. Единият апартамент беше страхотен, с по- височка цена и продавачът, като усети, че го харесвам, реши, че ще го продава без прилежащото мазе и гараж,. Направо ми скри топката. Обаче аз имам друга тактика пред продавачите. Като харесам някъде,а аз не казвам, че търся за инвестиция, а за роднина...замъквам старата си майка, уж че търся за нея на втория оглед. И тя като започне да мънка, направо ги разнищва! И направо почва да смъква цената, особено като вземе да сравнява с "оня апартамет" Така, че от един усетен помощник по- хубаво няма на огледите!
                    Не е препоръка!

Коментар

• Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
                      от строител няма да купувам.
                      лошото е ,че нямам почти никакъв избор и Продавачът го знае...
                      а и след посл събития с КТБ...вече нищо не е сигурно
                      Човек винаги има избор.Няма избор когато умрем

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Директно от строител е много опасно.Може да няма акт16 или фирмата да обяви фалит със задна дата.Това не е проста работа и е пълно с мошеници и тарикати.Най чисто е да купи от някой участвувал в ЖСК.
                        от строител няма да купувам.
                        лошото е ,че нямам почти никакъв избор и Продавачът го знае...
                        а и след посл събития с КТБ...вече нищо не е сигурно
                        .
                        .
                        .

Коментар

• Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
                          Изключително трудно е да търсиш без брокери, защото те вече са те изпреварили и в повечето случаи звъниш и попадаш на брокер.
                          Първо си избери района и после обикаляй и говори с местни хора от квартала, по малките магазинчета или окачени на сградите обяви...или пък директно от строител с пазарене. Успех

Директно от строител е много опасно.Може да няма акт16 или фирмата да обяви фалит със задна дата.Това не е проста работа и е пълно с мошеници и тарикати.Най чисто е да купи от някой участвувал в ЖСК.

Коментар

• Първоначално изпратено от maximilian Разгледай мнение
                            И аз мисля, че е време за купуване. Да, добре е да си отваряш очите и да потърсиш сам, без агенция. Също подкрепям колегата Бате Пешо да не капарираш, а да плащаш при изповядване на сделката. Малко ми се виждат крайни съветите му, но може би е патил, а патилият е преди стария.
                            Аз ако започна да разказвам Холивуд ще направи филм.София е пълна с идиоти.Една закъсала няма пари за хляб решила да продва.Взема капарото на следващия ден си намерила наематели и разваля сделката.Друга решила че като продаде апартамент в Дианабад брокера трябвало да и намери апартамент в долен Лозенец и с разликата в парите да живее до когато умре.Трета пък продава апартамент който не е само нейн.Изобщо пълна простотия.Може да капарира ама капарото в сметката на Нотариуса.При сделка останалата част.Никакво капаро на продавача или на брокери

Коментар

• Изключително трудно е да търсиш без брокери, защото те вече са те изпреварили и в повечето случаи звъниш и попадаш на брокер.
                              Първо си избери района и после обикаляй и говори с местни хора от квартала, по малките магазинчета или окачени на сградите обяви...или пък директно от строител с пазарене. Успех

Коментар

• И аз мисля, че е време за купуване. Да, добре е да си отваряш очите и да потърсиш сам, без агенция. Също подкрепям колегата Бате Пешо да не капарираш, а да плащаш при изповядване на сделката. Малко ми се виждат крайни съветите му, но може би е патил, а патилият е преди стария.
                                Не е препоръка!

Коментар

Working...
                                X