Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
    Имай едно на ум, обаче, че ред неминуемо идва и на имотите. Най-вероятно под формата на драстично увеличени данъци.
    Точно така е.Притежавам първокласен бизнес имот в топ център на окръжен град.Такса смет и данък сграда е в хиляди от порядъка на 5 % от годишния общ сбор на наемите, които получавам.
    Last edited by X_Y; 28.10.2014, 10:53.

Коментар

• Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
      Приемам че греша , но Имот не фалира 100 %

Имай едно на ум, обаче, че ред неминуемо идва и на имотите. Най-вероятно под формата на драстично увеличени данъци.
      Last edited by X_Y; 28.10.2014, 10:53.

Коментар

• Който прочел - прочел...
        А инвестиралите в панелки на 1100 еврака са загубили само къде 35% - все пак не са 100%!
        Last edited by X_Y; 28.10.2014, 10:52.
        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• darkside

Има трудно продаваеми имоти защото ... простия ни народ си е вкарал парите за по висока доходност. Мисля че скоро нещата ще тръгнат от нулевата си точка към оправяне. Те дори за фалирала пирамида не могат да върнат парите, дори да вземат решение да го направят.
          Last edited by X_Y; 28.10.2014, 10:51.
          D.Y.F-091066

Коментар

• analog го е написал : Имот не фалира 100 %

Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
            Грешиш....в момента има хиляди......
            Приемам че греша , но Имот не фалира 100 %

Депозитът обаче фалира.
            всеки си взема решението , аз моето съ на път да г овзема - ще Купувам
            а който иска - да изчаква ..има право
            .....
            ПП : и аз чаках да изпадне нещо евтино , водих се п окоментари на приятели
            но се отказах да чакам повече - Страхувам се а Парите са ми Скъпи
            .
            .
            .

Коментар

• Първоначално изпратено от skeptika Разгледай мнение
              Фалирал имот няма
              Грешиш....в момента има хиляди......
              Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

Коментар

• и мен това ме притеснява

Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                Продължава да е глупаво,

но страхът е голяма сила, а и от имот е трудно да загубиш 100%

Та, докато данъците са ниски,,, защо не?
                загубата на Пари!

за това поисках мнение , за да се убедя , че трябвада Купя апартамент ,
                иначе може да стане сложно !
                Фалирал имот няма
                Last edited by X_Y; 28.10.2014, 10:49.
                .
                .
                .

Коментар

• Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                  Продължава да е глупаво, но страхът е голяма сила, а и от имот е трудно да загубиш 100% Та, докато данъците са ниски,,, зашо не?
                  Ееее, всички, дори ти се сетихте, че имотите са добра идея! Ами разбира се в сравнение с това което не можеш да управляваш като депозита. Аз от високоликвидните се подлъгах депозита да ми е №1, ама се оказа, че по-добре да бях диверсифицирал много по-рано. Радвам се, че по сметката ми в КТБ през последното вливане изравних с това в акции. Не е достатъчна утеха щото депозита ми остава най-голямо перо - двойно на застраховките и почти тройно на акциите ама......

Коментар

• Продължава да е глупаво, но страхът е голяма сила, а и от имот е трудно да загубиш 100% Та, докато данъците са ниски,,, зашо не?

Коментар

• непреходните неща

Гледай ти, как актуална стана темата отново... защо ли тъй?!.......... Нали беше глупаво да се вкарват кинти в тухли!..

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                        ако нема кредит къв е проблема без капаро не виждам аз купих кеш гарсониерка напараво при нотариуса
                        Нрадев, пак нещо се изказваш неподготвен, неразбиращ от имоти. Прочети Книгата на Робърт Шемин за това как трябва да се инвестира в НИ. Кредит колкото за по-дълъг период договорен за да прави положителна разликата между вноската и наема, толкова по-добре. Ама какво разбирате вие тук, само от купуване на жилище за собствени нужди и до там.

Коментар

апсолутни глупости за какво да праиш излишни разходи за такси лихви и такса на на нотариус за ипотеката . за 100-200 лева секи адвокат ще ти я свърши тая работа. на мен за 200 кинта ми го обследват /не че аз не мога сам/ и ми изготвят предварителен договор. даже има случай дето и нот акт ми написа адвоката за да не плащам на нотариуса че той искаше допълнително пари за написването
                          Всеки сам си преценява рисковете...
                          А при сделка с НИ - има доста!!
                          При сделка за 80-90 000 лв. и 500 да дадеш отгоре за сигурност не е много.
                          В съда съм се нагледал на какви ли не ситуации с имоти.
                          И ако си от страната на булката - не е добре!

Коментар

• Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                            Дори да имаш сумата за сделката налична е по-добре с малък кредит - юристите на банката ще ти изследват обстойно и безплатно документите за собственост!
                            Ще минеш сделката при доверен на банката нотариус - още една проверка!
                            апсолутни глупости за какво да праиш излишни разходи за такси лихви и такса на на нотариус за ипотеката . за 100-200 лева секи адвокат ще ти я свърши тая работа. на мен за 200 кинта ми го обследват /не че аз не мога сам/ и ми изготвят предварителен договор. даже има случай дето и нот акт ми написа адвоката за да не плащам на нотариуса че той искаше допълнително пари за написването

Коментар

ако нема кредит къв е проблема без капаро не виждам аз купих кеш гарсониерка напараво при нотариуса
                              Дори да имаш сумата за сделката налична е по-добре с малък кредит - юристите на банката ще ти изследват обстойно и безплатно документите за собственост!
                              Ще минеш сделката при доверен на банката нотариус - още една проверка!

Коментар

• ако нема кредит къв е проблема без капаро не виждам аз купих кеш гарсониерка напараво при нотариуса

Коментар

Working...
                                X