Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
    Акциза на горивата действително се увеличи с 5%, но пък много транспортни фирми свиха дейността, а много колонки са в историята. Та основно дължимото си остава на връзката на касичките. Или ти мислиш, че всички чукат на тях, преди малко в темата си изказал обратна теза, че никой не чука. Сега след като са задължени да имат връзка не се дължало на това. Странно!
    Не чукат и сега и преди. Трябва ми структура на увеличението и ще те светна кое от къде е. Вземи отчетите на 2-3 вериги, сравни ги с миналата година и ще видиш, че не е от високо потребление
    Монополни цени яко нагоре. Това е причината

Коментар

• Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
      Съгласен съм да извадят всичко сиво. Аз също имам голям проблем с измислени производители, но не мисля че това е в резултат от мерките предприети от НАП. За мен разликата в момента е просто 4 нови касови апарата. Този, който не е чукал ще продължи да не чука. Не виждам какъв е проблема. Няма да чука до момента в който не му висне бабката заради 20-те стинки данъчен кредит в края на годината.
      От тук нататък не знам от къде идват тези 10,6% повече приходи. Инфлация, високи цени на горивата, петнадесет пъти покачване на ток, вода и парно. От къде ли идват тези приходи в повече???
      Акциза на горивата действително се увеличи с 5%, но пък много транспортни фирми свиха дейността, а много колонки са в историята. Та основно дължимото си остава на връзката на касичките. Или ти мислиш, че всички чукат на тях, преди малко в темата си изказал обратна теза, че никой не чука. Сега след като са задължени да имат връзка не се дължало на това. Странно!

Коментар

Незнам дали въобще си погледнал линка, ама постъпленията в НАП са се покачили с 10,6%, което значи че може. Бюджета е най-големият в историята и т.н........
        А още колко има да излизат на светло..! Мани мани, колкото и сивляци да фалират, толкова двойно повече ще избелеят. Онези които ще фалират защото не могат да работят на светло, не са истински конкурентни икономически субекти затова аз се радвам, че ще фалират. Това допълнително чисти икономиката от разни балкански избушляци, а и корупцията сред "държавните търтеи" както ги наричаш ще намалее драстично защото няма да има хранителна среда за нея.
        Съгласен съм да извадят всичко сиво. Аз също имам голям проблем с измислени производители, но не мисля че това е в резултат от мерките предприети от НАП. За мен разликата в момента е просто 4 нови касови апарата. Този, който не е чукал ще продължи да не чука. Не виждам какъв е проблема. Няма да чука до момента в който не му висне бабката заради 20-те стинки данъчен кредит в края на годината.
        От тук нататък не знам от къде идват тези 10,6% повече приходи. Инфлация, високи цени на горивата, петнадесет пъти покачване на ток, вода и парно. От къде ли идват тези приходи в повече???

Коментар

Не става само с ядене Лорде!!!! Трябва и акъл!!! С хиляди глоби и наказания не можеш да постигнеш това, което постигаш със стимул!!! Да си го набият в тъпите тикви държавните търтеи!!!
          Незнам дали въобще си погледнал линка, ама постъпленията в НАП са се покачили с 10,6%, което значи че може. Бюджета е най-големият в историята и т.н........
          А още колко има да излизат на светло..! Мани мани, колкото и сивляци да фалират, толкова двойно повече ще избелеят. Онези които ще фалират защото не могат да работят на светло, не са истински конкурентни икономически субекти затова аз се радвам, че ще фалират. Това допълнително чисти икономиката от разни балкански избушляци, а и корупцията сред "държавните търтеи" както ги наричаш ще намалее драстично защото няма да има хранителна среда за нея. Вече всеки път се усмахвам като пускам 50 стотинки във вендинг автомата и си взимам дълго без захар. Знам, че сивляка-избушляк е побелял и е сред добрите - плаща дължимото на държавата за това.
          Last edited by Лорда; 20.12.2012, 16:02.

Коментар

Абе разбирам желанието на някои държавата да не е силна, да няма контрол и да не си събира дължимото, обаче само сега и само при правителството на ГЕРБ се случва следното:
            http://www.dnevnik.bg/biznes/2012/12...che_danuci_i/:)
            Надявам се всяко следващо правителство да увеличава този резултат. Датчаните събират в хазната несравнимо повече пари от всякакви такси, глоби, данъци и подобни.
            Там никой обаче не може да си спести данък защото го очаква затвор. Приветствам идеята и тук да стане така, а данъчните престъпления понеже са особено сложни за разследване и освен, са използвани, технически средства, свързани са с документни престъпления и лъжествидетелство и са извършени и по измамлив начин, ощетяват хазната, респективно всички нас за което трябва да се наказват с едни от най-тежките наказания които да бъдат предвидени за тях в НК.
            Не става само с ядене Лорде!!!! Трябва и акъл!!! С хиляди глоби и наказания не можеш да постигнеш това, което постигаш със стимул!!! Да си го набият в тъпите тикви държавните търтеи!!!

Коментар

• Повишават се разходите за пенсии - тоест могат да помогнат за повишаването на цените на жилищата:
              1)
              - през декември 2012г. НОИ е изплатил пенсии на стойност над 595 милиона лв.
              2)
              - през декември 2011г. НОИ е изплатил пенсии на стойност по-малко от 584 милиона лв.

http://www.noi.bg/aboutbg/st

Коментар

• Абе разбирам желанието на някои държавата да не е силна, да няма контрол и да не си събира дължимото, обаче само сега и само при правителството на ГЕРБ се случва следното:
                http://www.dnevnik.bg/biznes/2012/12...che_danuci_i/:)
                Надявам се всяко следващо правителство да увеличава този резултат. Датчаните събират в хазната несравнимо повече пари от всякакви такси, глоби, данъци и подобни.
                Там никой обаче не може да си спести данък защото го очаква затвор. Приветствам идеята и тук да стане така, а данъчните престъпления понеже са особено сложни за разследване и освен, са използвани, технически средства, свързани са с документни престъпления и лъжествидетелство и са извършени и по измамлив начин, ощетяват хазната, респективно всички нас за което трябва да се наказват с едни от най-тежките наказания които да бъдат предвидени за тях в НК.

Коментар

Не можах да разбера за кой данък говориш. Дреме ми на патката за данъка на Дянков.... Аз съм казал какво трябва да направи, ако иска да събере някой лев. 2% данъчен кредит срещу фискален документ и това е. Не знам какво си мисли дянков, но извън София тва фискален документ е забранена дума
                  На пазара- до часовника, ми издават касови бележки за 1 кг мандарини- 1.50 лв. Впрочем, с по-лошо качество, но за сметка на това- с лев по- скъпи са мандарините в "Пикадили- Парк".

Коментар

Да да.... Издават шушулки. Миналата седмица бях в Троянски балкан. Наложи се да плащам по банков път, щот нямали касов апарат. Как смяташ плащат тези с индивидуалните нощувки?
                    В кръчмите - получавам бакалска сметка. Магазинчето изобщо даже не си и помисли за касов бон. Не ми обяснявай че в хоремага у ващо село цъкат на хапарата всяка ракия
                    И Троянския балкан ли ти е мерилото за България извън София?

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Е това не е вярно.Касови бележки вече дават навсякъде
                      Да да.... Издават шушулки. Миналата седмица бях в Троянски балкан. Наложи се да плащам по банков път, щот нямали касов апарат. Как смяташ плащат тези с индивидуалните нощувки?
                      В кръчмите - получавам бакалска сметка. Магазинчето изобщо даже не си и помисли за касов бон. Не ми обяснявай че в хоремага у ващо село цъкат на хапарата всяка ракия

Коментар

Не можах да разбера за кой данък говориш. Дреме ми на патката за данъка на Дянков.... Аз съм казал какво трябва да направи, ако иска да събере някой лев. 2% данъчен кредит срещу фискален документ и това е. Не знам какво си мисли дянков, но извън София тва фискален документ е забранена дума
                        Е това не е вярно.Касови бележки вече дават навсякъде

Коментар

• Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                          Лорде ти си кат един бббареков на форума... тая тема дет я развиваш е платено участие, явно пиар-ите ше се правят по форумите веке
                          +1000 ! Тигърът на седемте имота!
                          Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

Коментар

• Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                            Наивник,

тоя данък е един кротък намек от Шефа към народието, да не трупа 'артия по банките в тия ветровити времена, ами да вземе да изхарчи някой лев. Не че Дянков ще си напълни бюджета с него. Имоти не знам дали ще купят, ама барем един ремонт да направят.

Коментар

Добрутро Лорде!

Тези нещо са се объркали.
                              http://dnes.dir.bg/news/nedvizhimi-i...-12659626?nt=4
                              Наивник,

тоя данък е един кротък намек от Шефа към народието, да не трупа 'артия по банките в тия ветровити времена, ами да вземе да изхарчи някой лев. Не че Дянков ще си напълни бюджета с него. Не знам защо раята реши, че може да печели от тоя много доходен и добър еврейски бизнес - лихварството. То не е за всеки. Последни път когато беше "за всеки", беше през 1996.
                              Имоти не знам дали ще купят, ама барем един ремонт да направят.
                              Last edited by индианеца; 20.12.2012, 09:04.

Коментар

Да бе ние верно много се отклонихме от темата и от новото поскъпване на имотите.
                                Ето една интересна статия която показва как още тази година тръгва бързия влак:
                                http://www.monitor.bg/article?id=366784
                                Добрутро Лорде!

Тези нещо са се объркали.
                                http://dnes.dir.bg/news/nedvizhimi-i...-12659626?nt=4

Коментар

Working...
                                X