Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
    Бате Пешо, знаеш, че винаги уважавам твоите мнения, но....в момента плагиатствам и доразвивам темат за лични финанси. Днес с един много близък човек споделих факта, че подобряването на личните финанси опира до две действия: 1 Намаляване на разходите, което аз практикувам от около година. 2. Увеличаване на приходите, които моят близък практикува за да си позволи всички разходи които желае. Според мен най-правилната стратегия е да правиш и двете. Кредит като ипотечния те принуждава да търсиш решения във втората посока , които дори не си подозирал, че можеш да осъществиш. Кара ума ти да работи трескаво за да изплаща непосилния кредит и освен това да не губиш стандарта на живот на който си свикнал. Ако нямаш подобен стимул като това да плащаш нещо задължително, няма как да не си правиш сметка на желаните приходи и почваш като колегата Нрадев да харчиш за собствено удоволствие неща, които не са ти физически необходими......
    Дисциплина означава едно: ограничения. Е да вярно е че човек понякога харчи за глупости които са абсолютно безмислени и почва да го преследва снобарията. Нещо което не си споменал, и искам да те допълня, е че в този момент човек осъзнава колко струва живота (имам предвид като разходи буквално колко струва) и си научава цената започва да има по-високи искания за труда си. А не като бивш мой колега който дори още живееше при родителите си. Питам го колко е мечтания месечен доход за теб? Така че да се чувстваш доволен, щастлив от живота? Отговора: 1400лв. Знам че тук сме предимно алчни копелета които сънуваме милиони, милиарди, яхти и вили на френската ривиера. Но масово хората са доволни да живеят в някаква кочинка и 1400 лева им се виждат като нещо безкрайно голямо и са съгласни да стискат зъби и да лишават децата си за да може шефът им да си внася вноските за тоарега и аудитио на жена си и да им обяснява че са зле и трябва да дават повече от себе си, докато двете му деца учат във Франция.

Коментар

Мислиш ли, че някой е в състояние да спестява колкото му е чатала /кредита/ на врата?
      Щото аз не познавам подобен индивид!
      Нали сам четеш за благоденстващи типове, които мислят, чекато изпият бутилка уиски със спестените кинти са богове или парии така да се каже. Ако имаха кредит на главата , няма да правят такива необмислени разходи...
      Всичко е мънимениджмънт. Има предприемачи, дето купуват на лизинг, релизинговат отново, и постоянно са в кредит. Това не им пречи да живеят доста на широко.

Коментар

Бате Пешо, знаеш, че винаги уважавам твоите мнения, но....в момента плагиатствам и доразвивам темат за лични финанси. Днес с един много близък човек споделих факта, че подобряването на личните финанси опира до две действия: 1 Намаляване на разходите, което аз практикувам от около година. 2. Увеличаване на приходите, които моят близък практикува за да си позволи всички разходи които желае. Според мен най-правилната стратегия е да правиш и двете. Кредит като ипотечния те принуждава да търсиш решения във втората посока , които дори не си подозирал, че можеш да осъществиш. Кара ума ти да работи трескаво за да изплаща непосилния кредит и освен това да не губиш стандарта на живот на който си свикнал. Ако нямаш подобен стимул като това да плащаш нещо задължително, няма как да не си правиш сметка на желаните приходи и почваш като колегата Нрадев да харчиш за собствено удоволствие неща, които не са ти физически необходими......
        Е как намаляваш разходите като ходиш на почивка в кръйм и сочи
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

Коментар

Мислиш ли, че някой е в състояние да спестява колкото му е чатала /кредита/ на врата?
          Нали сам четеш за благоденстващи типове, които мислят, чекато изпият бутилка уиски със спестените кинти са богове или парии така да се каже. Ако имаха кредит на главата , няма да правят такива необмислени разходи...
          разхода е добре обмислен . а ти като като имаш кредит пиеш долнопробен спирт с малко есенция.

Коментар

• Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
            Дефакто - кредите е спестовна книжка за мекотели, които в противен случай не биха могли да спестяват. Така излзиа
            Last edited by Бедният landlord; 29.03.2015, 22:40.

Коментар

Eлементарно Уотсън. Спестяването може да си го спестиш, ако нямаш кредит, но вноската по последния няма как!
              Дефакто - кредите е спестовна книжка за мекотели, които в противен случай не биха могли да спестяват. Така излзиа
              #dagoduhatbednite

Коментар

• Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                ей алкохола не прощава, как спестявате и се дисциплинирате с кредити,
                като при кредита губите повече, отколкото печелите при спестяването?
                Eлементарно Уотсън. Спестяването може да си го спестиш, ако нямаш кредит, но вноската по последния няма как!

Коментар

• ей алкохола не прощава, как спестявате и се дисциплинирате с кредити,
                  като при кредита губите повече, отколкото печелите при спестяването?
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                    и за какво ми е тоя актив
                    Слагай колега поне въпросителен знак, иначе ще помисля, че си грък. Ами за да имаш повече активи, кой мъж не желае това?!

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Лордов кви са тия глупости дет си написал?Тия рвои познати и кредит да вземат пак същите ще са няма да го върнат и ще им съдерат кожите.Да си умен е едно да си дисциплиниран друго а да вземеш кредит трето

Коментар

Ами,...лоша е, колкото и да не ти се вярва. Нямаш чатал на врата. Купувайки актив на кредит, си длъжен да спестяваш /изплащаш кредита за неговото придобиване в крайна сметка/ В твоя вариант нямайки стимули да придобиеш какъвто и да е актив, просто се глезиш /според теб/ с качествено питие. Животът ми се е стекъл така, че съм изпил тонове уиски и шампанско......това не ме впечатлява. Впечатлява ме силата да се надскочиш.
                        и за какво ми е тоя актив

Коментар

Ами,...лоша е, колкото и да не ти се вярва. Нямаш чатал на врата. Купувайки актив на кредит, си длъжен да спестяваш /изплащаш кредита за неговото придобиване в крайна сметка/ В твоя вариант нямайки стимули да придобиеш какъвто и да е актив, просто се глезиш /според теб/ с качествено питие. Животът ми се е стекъл така, че съм изпил тонове уиски и шампанско......това не ме впечатлява. Впечатлява ме силата да се надскочиш.
                          и тонове мастика.

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                            аз вместо да зема кредит и да купа панел пия 12годишен скоч. това лоша дисциплина ли е

Коментар

Идеята е, че кредитът за жилище те дисциплинира. Като знаеш, че всеки месец трябва да плащаш 750 лв. по кредита, иначе идват разходите по наказателни лихви, съдебен изпълнител и т.н., ще плащаш като поп и разни ненужни разходи, много бързо изчезват. Доста впечатляващ дисциплиниращ ефект, носят кредитите. Имам познати живеещи под наем, за да спестяват и нищо не са спестили.
                              аз вместо да зема кредит и да купа панел пия 12годишен скоч. това лоша дисциплина ли е

Коментар

Идеята е, че кредитът за жилище те дисциплинира. Като знаеш, че всеки месец трябва да плащаш 750 лв. по кредита, иначе идват разходите по наказателни лихви, съдебен изпълнител и т.н., ще плащаш като поп и разни ненужни разходи, много бързо изчезват. Доста впечатляващ дисциплиниращ ефект, носят кредитите. Имам познати живеещи под наем, за да спестяват и нищо не са спестили.
                                Лордов кви са тия глупости дет си написал?Тия рвои познати и кредит да вземат пак същите ще са няма да го върнат и ще им съдерат кожите.Да си умен е едно да си дисциплиниран друго а да вземеш кредит трето

Коментар

Working...
                                X