Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

Ратко аз не бях гледал цените искани от продавачи от много време.Направо се ужасих ама шока беше в графата наеми.Ми то ужас бе ми то под 1000 кинта не мое да намериш нищо свястно...
    Вярваш ли си? Писах ви-двустаен,70кв,обзаведен и с електроуреди,кв. иван вазов,ет. 3/от 6/,в тиха локация в близост до перловската река и южния парк за 600лв,стой вече 20дни.Това е топ лакация.....Обявата е абсолютно реална.Така,че вярвай на писания по сайтовете.

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

споко и техният ред ще дойде,....

... дойде ли такова време който има кеш да пазари имоти смело

Няма по-силно нещо от глада, освен волята! Ама за ушеви не съм на 100% съгласен. Не случйно махнаха едни предупредителни знаци за камери, не случайно им дадоха "опция" да спират ей така, както си ходят на улицата. Да, и времената са други... Но, логиката ти е правилна.

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

последно ги гледах цените преди месец и повече, но бяха доста по-различни от днешните.
        едно 100-150 евро на квадрат бяха надоле и ми изглеждаха занижени.
        а сутринта се задавих с кафето като погледнах.
        но мисля, че това е фазата наречена от кретенчо "изложба", гледат ората цъкат с език и отминават.

няколко обяви са ми се набили в очи, стоят си, но периодично им "актуализират" цената.
        Ратко аз не бях гледал цените искани от продавачи от много време.Направо се ужасих ама шока беше в графата наеми.Ми то ужас бе ми то под 1000 кинта не мое да намериш нищо свястно...

Коментар

Преди малко влязох в имот.бг.Наистина е страшно ако това са цените.А наемите са полудели той за тва съседа ми даваше 1000 кинта наем за дъщеря му...Аз мислех че се бъзика...Нямам представа дали тези цени са реални и дава ли някой такива пари ма направо си е ебало мамата
          последно ги гледах цените преди месец и повече, но бяха доста по-различни от днешните.
          едно 100-150 евро на квадрат бяха надоле и ми изглеждаха занижени.
          а сутринта се задавих с кафето като погледнах.
          но мисля, че това е фазата наречена от кретенчо "изложба", гледат ората цъкат с език и отминават.

няколко обяви са ми се набили в очи, стоят си, но периодично им "актуализират" цената.
          препоръка е

Коментар

• Да споделя и аз нещо, което не ми се беше случвало до сега в България. Търсих да наема за 3 дена през седмицата апартамент във Варна. Почти навсякъде където се обадих от обявите в Интернет ми казаха че са заети или че имат друг ... бля бля(всички ги знаем тези)... Това което ме изуми е че след като намерих(букинг.ком) един голям апартамент на много добро място на половин цена от това което беше по вестниците и след като се свързах с хората отговора им беше: "Да апартамента е свободен и да това е цената. Знаем че цената е на половина това което е по обявите, но ние предпочитаме апартамента да е зает от колкото да стои празен".

Като цяло наемите ми прави впечатление, че са намелели като цена във Варна тази година. Което си е странно, но аз си го обяснявам с мигрирането на всичко читаво извън България или преместване в София. Според мен тази миграция почва да се отразява и на големите градове.

Ето и още малко опит с краткосрочни наеми от тази година.
            Района на Троян: На няколко места ни отказаха нощувка за 1 ден. Даже не се и пазариха. Макар че цените не са малки. 15-20 лв на човек на нощувка и при условие че нищо друго няма (като закуска например). Като цяло е много зор да се пазариш с тези хора. Не знам какво очакват.

Банско. Там е друга вода. Там лесно се спазарихме за нов едностаен апартамент(спалня+всекидневна с кухненски бокс) за 35 лв нощувката. Предполагам ако се пазарите за повече апартаменти може и по евтино. Но при положение че има няма 1000-2000 туриста на 50 000+ леглова база, това е положението.

Коментар

• Преди малко влязох в имот.бг.Наистина е страшно ако това са цените.А наемите са полудели той за тва съседа ми даваше 1000 кинта наем за дъщеря му...Аз мислех че се бъзика...Нямам представа дали тези цени са реални и дава ли някой такива пари ма направо си е ебало мамата

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

за адмирации е, ама не се усеща че ще има военна хунта, суспендиране на конституция и граждански права - и няма да има живот за цивилните, хеле пък нормалните

Чета бай пеше и се чудя сляп ли е за мангализацията в селото му?
                чета и къп-а и се чудя къде в статията е видял наеми и имоти - дори напротив, народа харчи все повече за оцеляване, храна, режийни - отде пари за по-високи наеми и имоти, ЪМ?!
                Не бъркай Германия с България.Днес бях в града.Кола до кола кола връз кола ни мое да караш ни мое да паркираш всички улици станаха еднопосочни.Във входа на блока кат го построихме имаше две коли са на апартамент са по две.Църквите пълни днес с хора.И всеки сам в колата.

Коментар

• Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение

Портал в закона. Някой продава земята на хората, главно наследствена, съвсем законно без да е упълномощаван и без да знаят.
                  как законно?
                  не е ли просто схема с крадлив нотариус?
                  препоръка е

Коментар

• чета и аз и всеки път ме радват новите гледни точки;
                    ще дигнат заплатите на милиционерите -> ще дигнат после данъците на имотиту -> ще им стане сгодна цената...па и наемите ще паднат...
                    а сутринта гледах средните офертни цени в княжево - около 850 евро метър на метър бетон.

препоръка е

Коментар

Берти адмирации.
                      за адмирации е, ама не се усеща че ще има военна хунта, суспендиране на конституция и граждански права - и няма да има живот за цивилните, хеле пък нормалните

Чета бай пеше и се чудя сляп ли е за мангализацията в селото му?
                      чета и къп-а и се чудя къде в статията е видял наеми и имоти - дори напротив, народа харчи все повече за оцеляване, храна, режийни - отде пари за по-високи наеми и имоти, ЪМ?!

Коментар

• Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение
                        Хубав пост на берти, Замислих се, когато почнат да приключват кинтите за ушевите, дали няма да има увеличение на данъците за второ жилще и нагоре, до степен, че отдаването стане нерантабилно? Пример - Гърция! Там затова цените са такива мисля бота беше обяснил, че продават наследници (жилището се явява второ), който нямат изгода да плащат яки данъци при наем от 200 еур за апартамент в Атина. При нас все пак здлъжнялоста на правителството е малка, даже и излишъци има последно.
                        Имотните данъци нямат нищо общо със заплатите на ушевите.Имотните данъци са местни и ги събира общината.Полицията получава заплати от държавният бюджет

Коментар

• Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение
                          Хубав пост на берти, Замислих се, когато почнат да приключват кинтите за ушевите, дали няма да има увеличение на данъците за второ жилще и нагоре, до степен, че отдаването стане нерантабилно? Пример - Гърция! Там затова цените са такива мисля бота беше обяснил, че продават наследници (жилището се явява второ), който нямат изгода да плащат яки данъци при наем от 200 еур за апартамент в Атина. При нас все пак здлъжнялоста на правителството е малка, даже и излишъци има последно.
                          Това ще повиши наемите и ще дестабилизира ситуацията баш в столицата. Едва ли ще стане. Но може се въведе по-строг режим за данъчно обхващане на доходите от наем и минимален праг на наема, за да се удари декларирането на нисък наем.

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

какво стана в монтана, дарки?
                            Портал в закона. Някой продава земята на хората, главно наследствена, съвсем законно без да е упълномощаван и без да знаят.
                            Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

Коментар

• Хубав пост на берти, Замислих се, когато почнат да приключват кинтите за ушевите, дали няма да има увеличение на данъците за второ жилще и нагоре, до степен, че отдаването стане нерантабилно? Пример - Гърция! Там затова цените са такива мисля бота беше обяснил, че продават наследници (жилището се явява второ), който нямат изгода да плащат яки данъци при наем от 200 еур за апартамент в Атина. При нас все пак здлъжнялоста на правителството е малка, даже и излишъци има последно.

Коментар

• Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                                Грабежът на земя започна. Монтанско падна първо......
                                какво стана в монтана, дарки?
                                препоръка е

Коментар

Working...
                                X