Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Каръков, дори към края на 2019 банките да вдигнат лихвите, задай си въпроса с колко ще го направят. И колко по-скъп би бил кредита. Друго върху което си заслужава да си помислиш (гледай петрола - на двегодишен връх е) каква ще е икономическата ситуация в Европа след 2 години. Колко ще е инфлацията, тя се отприщва понякога късничко след фалшивите новини колко я няма никаква. Това ще "изяде" всякакъв ефект на "твоите високи лихви". А защо не и политическата ситуация. Тя също е важна. А пренасочването на инвестиции в досега неразвити пазари като нашия? Казваш, малко вероятно...да, така е, но зависи какво ще решат в Брюксел, защото нещата трябва да се променят. Спешно. Шенген или отваряне към Еврозоната за нас. Банков съюз за Еврозоната. А нищо от това да не се случи е малко вероятно. Обстоятелствата го налагат.
    Във вашите кратуни са само една демография, като дори не отчитате колко от парите навън се връщат тука и колко имоти от тях купуват тези пари и едни лихви нагоре. Дрънкате едно и също и имот няма никога да купите. Вади си 100те бона дето писа че лежат и ги мятай че ще гледаш жално после.
    Last edited by bulgarian lev; 07.11.2017, 14:14.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      Стабилен растеж с две думи:
      http://www.dnevnik.bg/biznes/2017/10...vse_po-skup_i/

около 30% по-високи цени
      Стабилен, стабилен!
      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Навсякъде се говори за спад ,само ти сънуваш ръст на изкривен пазар.
        Говоренето... и реалния пазар са различни неща...!

Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Много интересна информация има по темата от Стойне Василев,човека е професионален финансист ,който се занимава и с инвестиции и има много интересен поглед върху ситуацията .
        За това ли казваш: https://smartmoney.bg/edna-mechta-se...-zasega/...?!?

BTW..., Стойне едно време пишеше тук..., но с друга цел...

Коментар

Стабилен растеж с две думи:

около 30% по-високи цени

Навсякъде се говори за спад ,само ти сънуваш ръст на изкривен пазар.
          Отрицателни лихви,водещи до ниско предлагане увеличават цените изкуствено и нереално.
          Даже и в твойта статия,самите алчни брокери предсказват спада.Казах ви и за банките ,и от брокерите вътрешно инфо ви давам,вие си мислите че сте в някакъв сън.
          Ръста ,реалния ръст приключи,това което циркулира е напомпано нарочно за да си мислят гората че това са цените.
          Следва лихвен ръст,спад на цените и по.високо предлагане на жилища.
          Наду се нов балон,който предстои да.се спука.
          Много интересна информация има по темата от Стойне Василев,човека е професионален финансист ,който се занимава и с инвестиции и има много интересен поглед върху ситуацията .

Коментар

• Стабилен растеж с две думи:

около 30% по-високи цени

Коментар

• Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение
              да, но виж тука какво казват самите брокери.
              http://www.investor.bg/bylgariia/451...internal_links

прегрял пазар + вътрешно инфо на ухо от брокерка и банкерка във фронт офиса /за справка накавръков/ = спад в цените.
              проста аритметика.
              Най-вероятно края на 2019...важните поуки от 2007...сега е различно...нека четем докрай. Защото от предпазливите загатвания става ясно че това се кьорфишеци. Но дори и така да е. Какво излиза - до края на 2019 цената отива на 1500. Следва корекция на 1400. Само мечтател може да очаква срив.
              В какво време живеем. Да седим на перона и да чакаме банките да ни купят жилище.
              Само за протокола - момиче завършило архитектура в Германия се върна в Сф. Дъщеря е на мой по-възрастен колега. Не могла още от студентка да приеме студенината на тяхната раса. Другите със сигурност по-важни причини не е споделила. Би го направила в непринуден личен разговор.
              Мое мнение - и англичани, и датчани, норвежци, немци и пр. са скрити националисти (в което не виждам нищо лошо). Приемат лесно и се правят че са съпричастни на по-долна социална категория хора - индо-пакистанци, бежанци и пр. Излезеш ли им като бял и се поставиш наравно с тях усещаш разликата. Това да го знаете от чичо си. Ако не вярвате идете и ще го усетите.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• да, но виж тука какво казват самите брокери.
                http://www.investor.bg/bylgariia/451...internal_links

прегрял пазар + вътрешно инфо на ухо от брокерка и банкерка във фронт офиса /за справка накавръков/ = спад в цените.
                проста аритметика.

Коментар

• http://www.investor.bg/bylgariia/451...lishte-249794/ Снимковият материал към статията беше любезно предоставен от нашият любим съфорумец г-н Дарки. Г-н мишока питаше по-рано кога ще е спада и с колко, аз му бях писал, че спада ще е през 2029-та с около -20% от тогавашните нива на средно 7800 евро кв.м. и при положение, че не прелети черен лебед над кешовите пазари.

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Алеле, тва беше яка реч! От Искъро по-длибоко нема, а бай Пешо? Пардон, ти даже си у длибока провинция ... и Искъро ти е недостижим даже
                    Пешо е у десятката отново ...речта касае точно индивидите , дето си мислят че само те са открили Германия и свалят звезди на кьоравите у форОма БГстанци !

Коментар

• Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

Не знаех че в чужбина няма нахални прости не се пререждат и че съдебната им система работи.Питай защо гостите на Меркел никой не смее с пръст да ги пипне.Да не говорим че у великият Запад всеки психопат мое да грабне калашника и да избие 10-20-30-40 човека.Бомби атентати газене с камиони и бусове.И разбира се тия които отиват навън са все умни интелигентни красиви и работят директори депутати шефове на банки...Стига писа глупости из форума не ти отива.Стига живя в измислен от теб свят в който има едно място дет е мед и масло.Навсякъде е едно и също.Навсякъде обикновения човек си прави сметката за да изкара месеца.Тука се пробутва една теза че който учи на Запад превъзхожда с нещо тия дет сме останали тука че тия навънка са най умните и кадърни българи.Учудвам се кьорав ли си за убийствата грабежите лицемерието дълговете.Не виждаш ли западняците са пътници към небитието.Най ме е яд на вечно недоволни и мрънкащи тарикати и некадърници.Некой да ги оправи некой да ги земе на работа да им дава голяма заплата защото били учили на Запад и били имали претенции че са умни интелигентни и красиви.Да се чуди човек кат са толко умни що не направят фирми да работят за себе си и да станат милионери.Ще кажеш тука пречат комунистите ми не съм чул некой българин на Запад да е направил фирма и да е станал голем богаташ.Айде стига мрънкане фащайте се да работите.
                      Алеле, тва беше яка реч! От Искъро по-длибоко нема, а бай Пешо? Пардон, ти даже си у длибока провинция ... и Искъро ти е недостижим даже

Коментар

• имаме единодушие по въпроса, че цените ще паднат.
                        другите 2 въпроса обаче остават
                        кога
                        с колко

Коментар

• Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

Дарки мина отсам бариерата. И сега мълчи и се оглежда. Ще купи и ще обяви на всеослушание. Даже съм сигурен че и добра цена ще пипне.
                          Рано е още за имотче! Но Берти е прав, ще има надоле. Колко, ще видим.
                          Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

Коментар

• Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                            http://www.capital.bg/politika_i_iko..._vse_po-skupi/

24% от жилищата в София празни /142 хиляди/. Отделно всяка година излизат на пазара по 7-8 хил. новопостроени. Смъртността е по-висока от раждаемостта -още бабешки жилища се освобождават.
                            Лихвите от тук нататък само ще растат.
                            След рекорден 10-годишен период на ръст в САЩ си е време за рецесия..
                            И някой изобщо се съмнява накъде ще вървят цените в бъдеще?
                            Аз ще чкам 149 евро на жълтите плочки и тогава ще продавам за да се сбъдне мечтата на клошаря да купи евтинджос.

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

Сори, че го казвам защото съм софиянец, НО ръст и да има (а то няма) е по линия на индийското малцинство + неграмотници разни. Обърни внимание къде отиват повечето абитуриенти от елитните софийски училища - да следват навън, а после и да живеят там. Нормално е ако си учил 4-6 години в Германия, Англия, Франция, Холандия и тн в един момент ганьовските номера, предреждането, нахалството, шуробаджанащината и беззаконието да не ти се нравят. Мераци от чужденци да купуват също не съм усетил в ппоследните години.... особено с тази неработеща съдебна система и съдии и нотариуси забъркани с имотната мафия.

Познавам и хора върнали се от чужбина, но при тях се усеща силно объркване... от една страна обичат родината, природата, рода си, НО от друга са потресени от простотията, нахалството и беззаконието...

ако няма някаква радикална промяна в политиката то Комунистите и производните им(герб в тч) ще разпъдят читавите хора и ще си останем бананова република.

ПП днес докато пътувах из едни села около Белоградчик видях поне 10 каруци с индуси натоварени с дърва (99% незаконна сеч) и няма кой да ги закачи, защото едрата политика толерира най-верните си и прости избиратели.
                              Не знаех че в чужбина няма нахални прости не се пререждат и че съдебната им система работи.Питай защо гостите на Меркел никой не смее с пръст да ги пипне.Да не говорим че у великият Запад всеки психопат мое да грабне калашника и да избие 10-20-30-40 човека.Бомби атентати газене с камиони и бусове.И разбира се тия които отиват навън са все умни интелигентни красиви и работят директори депутати шефове на банки...Стига писа глупости из форума не ти отива.Стига живя в измислен от теб свят в който има едно място дет е мед и масло.Навсякъде е едно и също.Навсякъде обикновения човек си прави сметката за да изкара месеца.Тука се пробутва една теза че който учи на Запад превъзхожда с нещо тия дет сме останали тука че тия навънка са най умните и кадърни българи.Учудвам се кьорав ли си за убийствата грабежите лицемерието дълговете.Не виждаш ли западняците са пътници към небитието.Най ме е яд на вечно недоволни и мрънкащи тарикати и некадърници.Некой да ги оправи некой да ги земе на работа да им дава голяма заплата защото били учили на Запад и били имали претенции че са умни интелигентни и красиви.Да се чуди човек кат са толко умни що не направят фирми да работят за себе си и да станат милионери.Ще кажеш тука пречат комунистите ми не съм чул некой българин на Запад да е направил фирма и да е станал голем богаташ.Айде стига мрънкане фащайте се да работите.
                              Last edited by national power; 06.11.2017, 07:03.

Коментар

Кавръче, ако хванеш следващия влак преди мен, ще черпя

Мисля да излезна едни 100К евро кеш поне ,дай боже и повече...според мен ..прозореца е 10 месеца ....
                                Банките чакат едни 20-30 % надолу да са цените ,мен това ме устройва

Коментар

Working...
                                X