Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
    Там е че не седят на село а дават акъл на всички, а сами не го правят. Както рекъл попа, не ме гледай какво правя а ме слушай какво ти говоря
    Ама сигурен ли си

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
      Комунизма си отиде, а с него и ТКЗСтата.
      Ти си стой на село, никой не ти пречи. Ние искаме повече
      Ми стоя си и никой не ми пречи.Ти като искаш в града стой си там.А дали ще получиш повече е друг въпрос.Казах ти вече че моите доходи са по добри от поне 80% от населението на Западна Европа а като прибавим че храни от магазина много рядко си купувам разликата се увеличава.

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
        Там е че не седят на село а дават акъл на всички, а сами не го правят. Както рекъл попа, не ме гледай какво правя а ме слушай какво ти говоря

Коментар

• Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Трйдъра много добре знае какво говори.Ти не си в час.На едно четиричленно семейство му трябва къща с два декара двор и 20 декара земя за да живее сносно.С половин декар градина ще се изхранва цяла година..Трябват му 30 кокошки три овчици или крава две прасета 400 килограма брашно 15 кила боб 200 кила картофи....Някое друго плодно дръвче ягоди малини малко лозенце.Ако и държавата помага на такива хора с 4000лв годишна субсидия никой няма да напуска селата.Те ще са пълни с хора ще ума училище и детска градина пълни с деца.

Коментар

• Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
            Добре де, пресилих малко, но мисля, че аргументът си стои.

Плюс това с трактор, не можеш да:

- изведеш 3-те овчици в 6 сутринта до кошарата, за да ги поеме овчарчето на селото
            - си ги вземеш следобед и да ги издоиш
            - да им мяташ сено цяла зима няколко пъти на ден
            - да храниш кокошките, да ги скубеш, пърлиш, готвиш
            - да пръскаш и вадиш картофите
            - да се сечеш дърва и да ги мъкнеш до печката няколко пъти на ден
            - да правиш нищо за боба, лука, доматите, краставиците, овошките, за които има изцяло друг набор от ежедневни действия
            - да изринеш лайната на прасето, овцете, козите и кокошките
            - да вършиш цял набор от ежедневни действията около прасето.

В сняг, в студ, в дъжд и кал
            Глей ся младеж.Ясно е че ти си градско чедо и си теоретик в тая сфера.Някой нещо ти е казал пък и е обидно да си селянин.За овцете си има овчар.Плаща се на месец и за овца.Има си говедар има си козар.Обцете се доят от Гергьовден до средата на август като млякото им намалява и става по гъсто.От последното мляко не може да се прави сирене щото е много гъсто.Ако няма овчар хората си пасат обцете на зареда днес съм аз утре друг.прави се ломоне му викат по нашия край и се определя кой колко мляко взима.Като се изредят всички нова ломоне и те така до края.Това ти е единия вариант.Другия вариант е да си дадеш овцете на овчар от Гергьовден до Димитровден и да ходиш да си взимаш млякото само през това време като си плащаш.Още един вариант е да си вземеш работници ако имаш повечко животни.Не се бой не е толкова страшна тая работа и не е обидна.И да знаеш от мен храната произведена по този начин е невероятна.А какви лютеници компоти гръцки слати патлиджани стават ще си изядеш пръстите.Мани това тиквено пюре с кимион дето Дерони ти пробутва за лютеница.А какво овче сирене става.Пълниш фризера и мазето и цяла зима пей сърце.Ние у дома на всяко ядене мааме по едно бурканче лютеница или гръцка салата а какви камби правят жените направо си в рая.Тая година завъдих страхотен зелен боб от Горнооряховските села.Знаеш ли какво е като го панираш.А домашната мръвка няма нищо общо с мършата от немските бакалии.Предполагам не знаеш о какво е да заколиш прасето....Не си мисли че на село е по лошо от града.

Коментар

• Така е, данни сочат, че сутрешната ерекция е 40% по-разпространена сред живеещите на село спрямо градските хора над 30 години, така че затова съм склонен да се съглася

Коментар

Добре де, пресилих малко, но мисля, че аргументът си стои.

- изведеш 3-те овчици в 6 сутринта до кошарата, за да ги поеме овчарчето на селото
                - да правиш нищо за боба, лука, доматите, краставиците, овошките, за които има изцяло друг набор от ежедневни действия

Убаво, няма да ти търсим махна.....
                Прав си за животните, че си искат своето...Но, никой не може да те насили да гледаш целия този добитък , който си описал....
                Къде ще усетиш Природата със тишината, чистия въздух, безхаберното спокойствие, спрялото време, вкусната храна, щастливия сън и ....секса на теферич.....
                Last edited by 4i40; 08.12.2014, 16:17.

Коментар

• Жилищата в България може да се каже че са направо безплатни в сравнение с цените на храната в супермаркетите - тя е СКЪПА и НЕКАЧЕСТВЕННА и това се случва в България !!!
                  D.Y.F-091066

Коментар

• VP

Споменатите от теб огромни количества продукция за да ги получиш с къртовски труд дори може да се схванеш и да затлъстееш - то не може да се раздвижиш. Картофите като ги нападне бръмбъра друго ще стане и пак ще има какво да се сложи на масата, а знаеш ли какви ще са цените на земеделската продукция - убийствено ниски !!! Земята ражда толокова много че гладни няма да има ако хората обработват по малко и си произвеждат. Ти дори не можеш да си представиш за къкъв живот говоря. Спомтям си преди много години бях попаднал в едно селце в което всички си гледаха продукция в дворовете..е просто ми беше неудобно да отказвам на хората - с всеки с който се запознаеш и ти предлага - да ти дам домати , пипер..всичко защото тези хора не обработваха някакви хиляди декари а едни градини, но тя земята ражда много. Хората такава земя не са виждали, дори немогат да си представят че съществува такова нещо в други страни и отглеждат продукция за износ. Просто не знаеш за какво става въпрос.
                    D.Y.F-091066

Коментар

• Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

http://www.investor.bg/bylgariia/451...tomvri-185235/

Ей с'я като се развържат кинтите от кат'ебе-то и - тръгват ъп!!
                      "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

Коментар

• Добре де, пресилих малко, но мисля, че аргументът си стои.

Коментар

Спорът е безсмислен и не за тази тема, но все пак...

Мисля да говоря за хората, а не за себе си.

Не знам как може да сравняваш блъсканиците в градския и ниските заплати в канцелариите с тази картинка, която описа в поста си и зад която стои ежедневна мизерия.

Тия 15 кила боб и 200 кила картофи означават къртовски, неефективен, тежък, съсипващ здравето ежедневен труд, който ти осигурява картофи и боб на трапезата само ако не минат колорадски бръмбари да ти съсипят всичко.

Звучиш като човек, който не е садил и вадил картофи, а е чел за работата на нивата в романите на Елин Пелин.

Тая дилема не стои пред никой. Тя свърши края на 80те и началото на 90те, когато 80% от населението направиха своя избор.
                          Напротив аз живея на село и имам градина лозе.Имам и животни.Нито трудът е толкова тежък нито е къртовски.200 кила картофи се изкарват от осем реда по десет метра.Слагаш капково а междуредието покриваш със слама.По време на саденето още си ги заринал.като си купиш и една мотофреза нещата отичат направо.20 кила боб и те се изкарват от 12 реда по 10 метра.Трябват ти 10 корена краставици и 100-120 корена домат къде я видя тая къртовска работа че не разбрах.Ти явно никога не си хващал мотика и знанията ти са от разказите на Елин Пелин.И да знаеш картофите се вадят с мотофреза после само събираш.По картофите имаш садене поливане две пръскания за бръмбар и събиране.Всичката еабота е за ден максимум ден и половина,

Коментар

Спорът е безсмислен и не за тази тема, но все пак...

Не знам как може да сравняваш блъсканиците в градския и ниските заплати в канцелариите с тази картинка, която описа в поста си и зад която стои ежедневна мизерия.

Тия 15 кила боб и 200 кила картофи означават къртовски, неефективен, тежък, съсипващ здравето ежедневен труд, който ти осигурява картофи и боб на трапезата само ако не минат колорадски бръмбари да ти съсипят всичко.

Звучиш като човек, който не е садил и вадил картофи, а е чел за работата на нивата в романите на Елин Пелин.

Тая дилема не стои пред никой. Тя свърши края на 80те и началото на 90те, когато 80% от населението направиха своя избор.
                            Такъв трагизъм в израза може да се види само при смърта на Сивушка на наразораната нива..
                            Сега има малки, по-големи, средни, големи и огромни трактори и каквито си искаш машинки за без пари....
                            Основното е да се преразпределят помощите на декар....
                            Тия дето обработват по 100 000 декара и правят едни 10 млн чисти пари на година няма защо да се подпомагат....Парите трябва да се дават на млади и прохождащи земеделци....

Тогава част от тези 80 % ще се замислят къде да живеят....

Коментар

• Спорът е безсмислен и не за тази тема, но все пак...

Коментар

Никой нямало да напуска селата, ако хората имали къща с 2 декара двор и 15 кила боб на година

Хората умират от кеф сутрин в 6 да карат козите, после да копаят, садят, плевят, слагат буркани и по цял ден да са се заровили в тиня и кърлежи и кравешки лайна...
                                Не говори за хората а за себе си.Щото има и хора които умиргат от кеф да станат от сън да се ръгат у градскио транспорт да висят у задръствания сутрин и вечер да ядат боклуци от хипермаркета.Има и хора дето умират от кеф по цял ден да висят в канцеларии принудени да търпят колеги идиоти и гадни началници некадърници но назначени по партийна линия.И всичко това за 600-700 кинта на месец

Коментар

Working...
                                X