Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Само любезно да ви напомня, че докато се карате на тема ток, имотята са поскъпнали с има - няма 5 еуро на м2. Вечем поскъпването тряя го мерим в дни и часове, не да чакаме месец и някой хейтър като Нрадев, който го е яд, че не е купил с години и да се изходи връз мненията

Коментар

• Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
      Ето една от добрите БГ фирми на пазара за автономни фотоволтаични решения: https://www.ef-panels.com/pv-systems-bg/ с поздрав за селския баш индженерин...
      а забеляза ли какви са цените на батериите

Коментар

• Ето една от добрите БГ фирми на пазара за автономни фотоволтаични решения: https://www.ef-panels.com/pv-systems-bg/ с поздрав за селския баш индженерин...

Коментар

В БГ има енергийно независими къщи и това е началото на края на фотоволтаичните паркове. Селтака знае това. В момента това го правят хора които могат да си позволят да закупят всичко нужно. Има къщи, хижи, дори автосервиз които са енергонезависими в БГ и всеки ден се увеличават. Енергоразпределителите бяха поискали един приятел да им плати 55000 лева за да му прокарат ток до сервиза, беше им показал среден пръст и за тия пари направи сервиза независим за следващите години. Селтака се опитва да си пази хляба, но това не става с рев по форумите.
          Сетих се за един познат дето си прокарал кабел от друг квартал на 10 км. за ток за 50 компа и плаща общо 20лв. за нет. на година. Попитах го дали е копач на койни, на което ми се усмихна съзаклятнически, щото корумпирания гьон, който ме придружаваше беше от РИОСВ
          Last edited by 13ADROL; 19.07.2017, 00:10.

Коментар

• В БГ има енергийно независими къщи и това е началото на края на фотоволтаичните паркове. Селтака знае това. В момента това го правят хора които могат да си позволят да закупят всичко нужно. Има къщи, хижи, дори автосервиз които са енергонезависими в БГ и всеки ден се увеличават. Енергоразпределителите бяха поискали един приятел да им плати 55000 лева за да му прокарат ток до сервиза, беше им показал среден пръст и за тия пари направи сервиза независим за следващите години. Селтака се опитва да си пази хляба, но това не става с рев по форумите.

Коментар

• Сега всъщност се досетих защо селтака така диво ме нападна, ами защото, ако хората си набутат фотоволтаиците по къщите, бизнеса с фотоволтаиците се обезмисля и той ще остане без работа, докато в момента като пазач и чистач е добре платен.

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                ама как убедително говори купата, аз за една бройка да ида да си оставя електромера пред чез!
                и да карам на акумулатори...
                Ей Ратчо имаш страхотно чувство за хумор, припаднах от смях. Днес, въпреки несгодите на червения флаг, бях на каботажно плаване и конкурс за миски. Купа го разбирам що се дразни на бате Пешо, то и на мен ми идеше да му скоча за мнението му за източните квартали, но си замълчах. Недоразумението идва според мен , че и двамата са с крайни мнения, Cupwinner излага тезата за солари и термопомпи независими о енергодружествата, а бат Питър хем знае, че помпите на тези термопомпи пак се плащат на тези дружества, но премълчава, че сумите за ток са нищожни спрямо сумите за отопление. Другото за което е прав бат Пешо е, че няма вързани солари към енерото, където като произвеждаш ток, дружеството да ти плаща щото предозираш собстяено потребление

Коментар

• ама как убедително говори купата, аз за една бройка да ида да си оставя електромера пред чез!
                  и да карам на акумулатори...
                  препоръка е

Коментар

• Виж какво : когато се прави енергийно независима фотоволтаична инсталация се смятат и поне 7 дни (сняг, тъмница и каквото още се сетиш). За да се застрахова човек от подобни обстоятелства си има дизелови или бензинови генератори селтако див. Отделно, че акумулаторите по принцип се пресмятат дневно да се разреждат на не повече от 70%. Набутай си фотоволтаичните паркове там откъдето си излязъл недодялан селчук. Явно искаш да блеснеш със знания, ама ти куца начина на комуникация, иначе можех да си дам труда да ти дам информация, но явно ти всичко знаеш
                    Last edited by mibova; 19.07.2017, 09:22. Причина: без обиди

Коментар

• Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

Да ти призная, захапал съм пръст и мигам на парцали. Нищо не абарисвам, а и терминологията на бай Пешо ме смаза. Спомням си само закона на Ом и движение на течност в тръба и закона на Бернули. А също и рентгенови лъчи, електронен спин и основните принципи на действие при MRI. Ако е важно за имотите, вътре съм с двата крака
                      Всеки си е с професията.Никога не бих си позволил да ти давам акъл по твоята тъй като предполагам не разбирам за какво става дума.Въпрос на елементарно възпитание

Коментар

бай Пешо който е учил много явно е пропуснал лекцията за акумулаторите. Той иска да докаже, че не съществува къща с фотоволтаици, която да е енергонезависима от енергоразпределителните дружества. бай Пешката си мисли, че енергията произведена от фотоволтаиците непременно трябва да се използва и че акумулаторите още не са открити. Щом у Долно Уйно, а и в Горно Уйно нема такова животно, значи нема такова нещо в тая галактика. Щом го е казал главния инженер да Долно Уйно, значи нема место за противоречия.
                        Най лошото на интернета и най вече на гугъл е че всеки тъпак си мисли че кат напише нещо в търсачката и хоп станал специалист.Лекции за акумулатори в ТУ никога не е имало това не е УНСС.УНСС е оградено за да не го завършват бездомните кучета на Студентски град.Стига писа глупости казах ти.То ако беше толко лесно да се откачиш от енергото всички да са се откачили.Тъпако аз управлявам фотоволтаични паркове от по 50 мегавата ако изобщо си наясно какво значи това....Зимата кат падне дебелия две седмици не мое да стигнат до тях да ги отринат...за кви акумулатори говориш???И термопомпата и тя иска ток без него не може да работи.Що не веземеш да се откачиш от енергото щото виждам разбираш ги нещата...Кат за начало знаеш ли какво е индуктивност какво е капацитет какво е променлив ток какво ред на Фурие?
                        Какво е симетрична система какво е несиметрична?На колко системи се разлага симетричната?Как се смятат токове на късо съединение какво е режим на неутрала на трансформатор?Какво е РЗА УРОП?

Коментар

• Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

сигурен ли си, че от унсс ги помниш тия работи ))
                          Не, разбира се, определено не...
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

Да ти призная, захапал съм пръст и мигам на парцали. Нищо не абарисвам, а и терминологията на бай Пешо ме смаза. Спомням си само закона на Ом и движение на течност в тръба и закона на Бернули. А също и рентгенови лъчи, електронен спин и основните принципи на действие при MRI. Ако е важно за имотите, вътре съм с двата крака
                            сигурен ли си, че от унсс ги помниш тия работи ))
                            препоръка е

Коментар

• бай Пешо който е учил много явно е пропуснал лекцията за акумулаторите. Той иска да докаже, че не съществува къща с фотоволтаици, която да е енергонезависима от енергоразпределителните дружества. бай Пешката си мисли, че енергията произведена от фотоволтаиците непременно трябва да се използва и че акумулаторите още не са открити. Щом у Долно Уйно, а и в Горно Уйно нема такова животно, значи нема такова нещо в тая галактика. Щом го е казал главния инженер да Долно Уйно, значи нема место за противоречия.

Коментар

• модераторче,
                                като ми триеш част от постовете си оставяй шибания знак, че си барал, къде ти не е работа.
                                аман от цензур специалисти
                                препоръка е

Коментар

Working...
                                X