Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Не съм казал но пак повтарям (специално за сахиб-а)
    1. Пред числата и господ не руча
    2. Когато започнат числата да ти говорят, тогава започваш да ги разбираш
    3. Когато започнеш да ги познаваш какви ще са
    4. Когато започнеш ти да ги правиш такива каквито искаш да бъдат (удобни за тебе) ..
    Има много хляб да ядем до 4-та фаза. Ама повечето не са и на фаза 1.
    Бонке не ти ли аресват куришките?
    Така е който яде здравословно - препоръка на дофторите за да живея. Повярвай ми няма по-голям мотив
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение

ботич, това, че Левчо работи извън БГ не означава, че го няма. Напротив има го и това се усеща на пазаря на имотите. Той печели там, но инвестира в БГ и възнамерява на по-късен етап да си живее и работи в БГ. А като Левчо са още около 2 млн българи. Понимаеш?

Видя, че Левчо пазарува и не се шегува. Давам ти го само като пример, защото доколкото чувам около мене всички българи пазаруват или плануват да пазаруват НИ в БГ.
      В Бг е отврат да се занимаваш с институции, да обикаляш, да правиш бизнес или просто да имаш начинание което е свързано с ходене, тичане, разрешителни и пр. Днес говорих с човек който сменя статута си на придобитото и строено (и довършителни работи са приключили) помещение - търговска площ на кота нула в обект лечебно заведение. Само подписите на фирма която не е извършвала ремонта, а трябва да удостовери че е по изисквания взема кинти все едно го е извършвала. И завършили с думите - ако нещо не е наред да не ни повлечеш утре по съдилищата. Да не говорим за всичко останало по тази процедура.
      Това не означава че човек не може да живее и работи в Бг. Просро трябва да намести добре приоритетите си. А по-зле може да стане навсякъде. Сутринта гледах по ТВ един французин и един англичанин избрали Бг. Говореха български език, а англичанина се представи като хотелиер в Банско. Планината и комуникацията с хората в региона го зареждали, бизнеса също, в Сф и Лондон не откривал нищо подобно. Изказаха се и млади хора които са граждани на света, за тях може и в Бг, може и навън.
      Last edited by bulgarian lev; 26.05.2019, 13:28.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

Коментар

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

Bonke аз съм я измислил статистиката. Мислиш ли че мое акъл да ми дадеш с килийното си образование?
        Колко пъти да ви казвам че гледам СТОЙНОСТ - СУМА в финикийски знаци, а не брой. Какви вписвания, рефинансирания бълнуваш.
        Не само аз, никой не може да ти помогне, все пак статистиката си я измислИл, Убразование си имАл. Само дето бъркаш стойност, сума и брой:

Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

Аз си чакам статистика за Q2 …
        Колкото е спада в броя на сделките спрямо 2018г толкова спад на цените търся.
        Ще видим колко ще е - прогноза 20-40% или между 6-8к сделки. Реалистичния ми сценарий е 6,5-7к
        ?
        Last edited by RUBLA; 26.05.2019, 12:26. Причина: Спазвайте добрия тон!

Коментар

гоУемо МЯУ при кеша, имотите ще останатотносително стабилни. Историята го е доказала неведнъж. Спестителите ще изгубят всичко, а собствениците на НИ ще запазят стойност която ще могат да осребрят на по-късен етап или НИ ще им носят някаква доходност по време на МЯУ.

Ся кажи ще дойдеш ли до Албена след като Левчо се отказа. Не ми се ще напразно да съм купувал червено килимче-пътечка.
          Не съм се отказал изобщо, Купа. Отказах се от голямата нова къща на руснака, стори ми се много по-добър твоя вариант - къща за лично ползване, а не наем. Другото къще му поставих условия на продавача за които говорихме и ти разказах подробно - когато ми представи документ че притежава дворното място, а не е само взел земята с право на строеж можем да започнем преговори за сделката и цената.
          Дотогава ще те посещавам когато сме и двамата в Бг или на твоята веранда, или под черешата, или долу на плажа с Узото и таратора.
          Last edited by bulgarian lev; 26.05.2019, 13:30.

Коментар

ако на сегашните +10% му викаш дефлация, то ме е страх да си помисля какво ли ще е когато дойде инфлацията
            Тези, които предприемат нетрадиционните парични политики с количествени улеснения нямат 10% инфлация.

Коментар

• Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

+1 Софийско вписване на роднина от чужбина в този месец. Администрацията забави с повече от година акт 16, сградата я беше поствал тук. Q2 ще изненада хората с високо IQ по-неприятно и от Q1. Да се готвят с оправдания и анализи и умните пари

Честито Левчо!
              . Да му е честито! Какво купи роднината, ако може сподели накратко.
              Last edited by bulgarian lev; 26.05.2019, 13:24.

Коментар

• Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

ти си описал един от възможните сценарии за голямо мяу...
                не си мисли, че НИ ще останат остров на стабилност, а се замисли какво става с цените на НИ, когато спестителите са 'обрани' в пряк и преносен смисъл. отговори си на въпроса кой купува сега... хората с пари (спестени) или хората без един лев. даже за ипотека е нужно да извадиш приличен кеш самоучастие... пак спестени пари. Без спестители НЯМА хубав пазар на НИ...

цената като финикийски знаци няма да е толкова важна колкото какво друго може да купиш за тия пари - храна, вода, енергия, здравеопазванв, образование..

и не забравяй, че за да тръгне яко печатане трябва да има сериозно сътресение(оправдание)
                Май не си забелязал, че в цял свят пазарът на НИ не зависи от спестителите - и е много по-развит от кенефистанския Туй, което го изкривява при вас - липсата на закон за личния фалит. Взимаш кредит/ипотека, ставаш доживотен роб на банката ако нещо тръгне зле...

Коментар

ботич, това, че Левчо работи извън БГ не означава, че го няма. Напротив има го и това се усеща на пазаря на имотите. Той печели там, но инвестира в БГ и възнамерява на по-късен етап да си живее и работи в БГ. А като Левчо са още около 2 млн българи. Понимаеш?

Видя, че Левчо пазарува и не се шегува. Давам ти го само като пример, защото доколкото чувам около мене всички българи пазаруват или плануват да пазаруват НИ в БГ.
                  Ц, сред 2та млн емиграция (които са по-скоро вече 3) единици са глупаците, дето си трошат парите в Б-стан Още по-малко с планове да се връщат при хаоса и мизерията там.

Новина от Варна - оня прочут булевард няма Акт 16 и е открит от Винету предсрочно. Погребан под свлачище, предизвикано от незаконна къща хахахаха И тук идва купона - къщата е разрушена на мига по заповед на кметя, ВЪПРЕКИ че тече дело в съда за нея!
                  Купувай народе, идат булдозерите

Коментар

• Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

Дълговете са последна грижа и далеч не са някаква сериозна причина за количествените улеснения. Големият враг на централните банки е дефлацията, затова се търсят икономически стимули и контролирана инфлация.
                    ако на сегашните +10% му викаш дефлация, то ме е страх да си помисля какво ли ще е когато дойде инфлацията

Коментар

+1 Софийско вписване на роднина от чужбина в този месец. Администрацията забави с повече от година акт 16, сградата я беше поствал тук. Q2 ще изненада хората с високо IQ по-неприятно и от Q1. Да се готвят с оправдания и анализи и умните пари

Честито Левчо!

Коментар

гоУемо МЯУ при кеша, имотите ще останатотносително стабилни. Историята го е доказала неведнъж. Спестителите ще изгубят всичко, а собствениците на НИ ще запазят стойност която ще могат да осребрят на по-късен етап или НИ ще им носят някаква доходност по време на МЯУ.
                        Това е така, но НИ не са панацея...ако беше така нямаше хората да учат,инвестират,произвеждат, развиват нови технологии, а щяха да бутат всичко в тухли и бетон.

За мен постановката давай да купим НИ на дебелите цени (помпани от ниски лихви, колич. улеснения и тн и тн), че после кеша съвсем нищо няма да може да купи е пораженчески подход и вглеждане само в един тип актив (понятен за всички..уж). Вярно е, че НИ няма да се изпарят, но при едно МЯУ са нужни 10+ години да се възстановят щетите, а понякога и доста повече.

Има момент за всичко, но най-трудното е да кажеш сега вече влизам или излизам от даден пазар.

Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
                        Ся кажи ще дойдеш ли до Албена след като Левчо се отказа. Не ми се ще напразно да съм купувал червено килимче-пътечка.
                        червен килим не ми трябва и никога не ми е трябвал...
                        не съм разбрал, че левчо се отказва... с него и останалите пичове ще се видим в София надявам се, а Дури също не е особено ентусиазирана за морска среща (вие 10 години се четкате по форумите (в добрият смисъл на думата) а още не сте се вижали..защо?... та остава да се обадя , когато идвам към Варна по работа. Ти кажи според теб струва ли си да се разкарвам само заради твоята персона, интересен ли си като събеседник за да има какво да 'разтеглим'. Голямото мяу и 2029-та тук сме ги разтеглили прекалено даже. Според теб начина ти на писане във форума предпоставка ли е да ти идваме на гости и да търсим личен контакт с теб за хубави и дълги разговори (не за заяждания).

това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

Коментар

абе бай Пеше, ти се бъзикаш с инфлацията, ама това положение пак се задава с тия тонове напечатани хартии.
                          А не е като да не сме усетили навремето как е. Навремето правех една баня, сутринта отивам и купувам торба цимент за 5000лв, следобед същата торба вече беше 10000лв. За ЗАЗ-ката даваха само по 20л бензин с купони и пак немаше.
                          Хамериканците когато са отхвърляли златния стандарт и са издали първите облигации за дълг не са осъзнавали че с тези си действия създават предпоставки за инфлация каквато е имало само по времето на войните.
                          Там е работата че не се бъзикам.Точно по това време му бях на гости.Нефо специално го спаси земеделието имаше земя и трактор.у едно село ако се не лъжа Старое ланище

Коментар

Това е голяма заблуда.Обеднеят ли хората НИ са у киреча

Коментар

• Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

Дълговете са последна грижа и далеч не са някаква сериозна причина за количествените улеснения. Големият враг на централните банки е дефлацията, затова се търсят икономически стимули и контролирана инфлация.
                              Ако искат инфлация просто дигат тока газта и данъците а не печатат пари

Коментар

Схемата е горе-долу следната: правителствата са създали колосални дългове които няма как да се плащат при нормални пазарни условия. Затова се пристъпва към количествени улеснения или т.нар. колосално печатане на пари. С тия пари правителствата си плащат борчовете, като на пазарите има много пари и по-малко произведени стоки. Цените се покачват и се появява инфлацията. Обаче дълговете са платени, духащите супата са спестителите. Създаден е ново на стандарт от цени и заплати и така пак до следващата инфлация и стандарт. (и духане на супата)

кеша пари, ако не вярвате, питайте пероня. За тази година имотите ще са само с 10% нагоре (на това песимиста му казва плато), за догодина обаче %-ите ще са 20. А кеша нека си чека у банката. Правителствата са много доволни га има ного кеш у банките. Имат мегдан за печатанье.

Коментар

Working...
                                X