Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

Са' 'ко мое' разясниш как хем пЕронцЕ, хем живеят в родителски имот?
    то точно това е един от основните белези по което се разпознават - живеят в наследствени имоти с мама и тати и нямат закупен собствен имот

другият е че всички разправят как е по добре под наем вместо с ипотека но нито един от тях не живее под наем

Коментар

• Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

Да ви кажа къде паднаха най-много цените в Гърция. В неатрактивните райони - центъра на север от акропола и на запад. Не че другаде не паднаха ама не продаваха на пожар. И най-много пострадаха тези с 1 имот - цяло блокче с 10-20-50 апарта. Тези дето имат по 1-2 имота си ги държат. Ако направим същата аналогия в БГ - дали няма да се случи същото като вдигнат данъка?
      Бота ставаш смешен по твой думи държиш имот в Атина празен и в същото време обясняваш как като вдигнели данъците като в Гърция хората щели да си продадат имотите

Коментар

• Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

Запиши ги да учат в Гърция, или направо се преместете там. Държава в която няма детски градини за децата и трябва едва ли не да се молиш, или да търсиш връзки за да ти учи детето, или да ходи на детска градина, сам си направи извода, каква държава е. Имаш възможности, финансови, и имоти. Използвай ги. Всички млади хора, си бутат децата да учат по чужбина. Тук самата система на образование е тотално западнала отдавна. Дори в частните училища с кой ще учат? С децата на разни пишман новобогаташи, и собственици на къщи за гости.. Така да се каже. Всичките ми познати, масово се изнесоха по Германия, с деца които са, веднага системата ги налапа. Защо? Защото най ценния ресурс са хората на една държава. Това тука е геноцид.
        Ти пък? Намери къде да пращаш ботич?! В Гърция в моммента вече сиренето е с пари. Ти знаеш имал си имоти в Гърция, живял си там знаеш как е разбира се

Коментар

Ама то сега само детските градини са платени в София. Скоро и училищата. Та се не знае кой ще вие на умряло. Че сега една детска градина е 600-800лв и бая колеги се оплакват. И все у новите елитни квартали живеят, край околомръстното. Ама тама са парите, ей го още на 15 ще могат да заработват децата . Аз не се оплаквам - даже още един колега набутах да се завре на село с 2 малки деца. И сега записа едното в селската детска градина БЕЗ пари не с/у 600лв. Сега е доволен ще видим след няколко години как ще е.
          Запиши ги да учат в Гърция, или направо се преместете там. Държава в която няма детски градини за децата и трябва едва ли не да се молиш, или да търсиш връзки за да ти учи детето, или да ходи на детска градина, сам си направи извода, каква държава е. Имаш възможности, финансови, и имоти. Използвай ги. Всички млади хора, си бутат децата да учат по чужбина. Тук самата система на образование е тотално западнала отдавна. Дори в частните училища с кой ще учат? С децата на разни пишман новобогаташи, и собственици на къщи за гости.. Така да се каже. Всичките ми познати, масово се изнесоха по Германия, с деца които са, веднага системата ги налапа. Защо? Защото най ценния ресурс са хората на една държава. Това тука е геноцид.

Коментар

• Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение

Комичното е че докато перонците си мечтаят за по-високи данъци, това не го казват на висок глас на майките и бащите си в чийто имоти все още живеят. После като изреват родителите им и те ще ревнат заедно с тях че са им високи данъците. абе булгериън кънтри мурафет
            Са' 'ко мое' разясниш как хем пЕронцЕ, хем живеят в родителски имот?

Коментар

• Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

Предлагам вместо перонци, вече да ги наричаме комици. Все по-комични стават, но от 10 години чета едни и същи мантри. Сега обсъждат една от най-старите...да дигат данъците на хазаите-изедници и хоп те да им подарят евтинко жилището....
              .ееех булгар, булгар!)
              Комичното е че докато перонците си мечтаят за по-високи данъци, това не го казват на висок глас на майките и бащите си в чийто имоти все още живеят. После като изреват родителите им и те ще ревнат заедно с тях че са им високи данъците. абе булгериън кънтри мурафет

Коментар

• Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

Сам си се набутал на майната си, не се оплаквай. Като дойде време децата да тръгнат на училище ще виеш на умряло.
                Ама то сега само детските градини са платени в София. Скоро и училищата. Та се не знае кой ще вие на умряло. Че сега една детска градина е 600-800лв и бая колеги се оплакват. И все у новите елитни квартали живеят, край околомръстното. Ама тама са парите, ей го още на 15 ще могат да заработват децата . Аз не се оплаквам - даже още един колега набутах да се завре на село с 2 малки деца. И сега записа едното в селската детска градина БЕЗ пари не с/у 600лв. Сега е доволен ще видим след няколко години как ще е.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

Странен е пероня. Мечтае за по-високи данъци докато живее под наем. Същия ефект може да постигне и когато напсува хазяина насред люта зима.
                  Предлагам вместо перонци, вече да ги наричаме комици. Все по-комични стават, но от 10 години чета едни и същи мантри. Сега обсъждат една от най-старите...да дигат данъците на хазаите-изедници и хоп те да им подарят евтинко жилището....
                  .ееех булгар, булгар!)

Коментар

Сам си се набутал на майната си, не се оплаквай. Като дойде време децата да тръгнат на училище ще виеш на умряло.
                    е не виждаш ли ще иска да поправи грешката? Само дето има малко закъснение с тайминга. Затова и тръгна да вдига данъците. Но на село лично от 2014 не е плащал данъци. Станал е като грък.

Коментар

Ще се сетиш Бонке. Ето аз точно експолатирам София и не и плащам нищо - едни 150-200лв за нафта. А тези в града - хем живеят в кочина, хем плащат по 100лв наем за гараж(или 10-20к покупка), хем пак толкова дават за гориво че като седиш по 30-40 мин в задръстването пак същото плащат. И тука много пъти съм казвам до София ми е 16-18мин, оттам до работата ми е 20-40 мин а е в БП-а. (ако направят дъгата от цариградско до младост ще литна направо). А ако беше някъде на по кофти място? Е има възможност и да ползваш АДския транспорт ама нещо не го тачи много бай ганьо. Може да е по евтино ама малцина са късметлиите да им е по бързо, а за по удобно не говоря изобщо, че се броят на пръстите на едната ръка.

Коментар

• Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

да и фатмаците ще купят по 3 апартамента.Колкот слатинския фатмак купи
                        Радев ти абер немаш къде си и кво се случва около тебе.Фатнаците нема да купуват а ще наемат...

Коментар

Да ви кажа къде паднаха най-много цените в Гърция. В неатрактивните райони - центъра на север от акропола и на запад. Не че другаде не паднаха ама не продаваха на пожар. И най-много пострадаха тези с 1 имот - цяло блокче с 10-20-50 апарта. Тези дето имат по 1-2 имота си ги държат. Ако направим същата аналогия в БГ - дали няма да се случи същото като вдигнат данъка?
                          За наемите дето ще сваляш по 3 кожи. В атина бяха по 600-800е. Паднаха до 200, че и до 0 че бая народ живее без да плаща. Племенника се вреше по сутерени и тавани за 200-300е, после мина на 3-ен за 200е, после си и взе (и аз покрай него, че и аз акъл му давах-основно да не се връща в БГ).
                          Та тези дето смъкват кожи ще са разни тип Дури с конкретен специфичен малък пазар, на другите няма да им излязат сметките
                          ботич честно казано не мога да те разбера,

Оттървал си се от София забегнал си за Атина, върнал си се на чист въздух на село и сега пак дебнеш коптор у София.
                          Защо бе човек? Я си живей живота и си карай кефа. Глей си здравето и зарежи имотите. Ако парите ти парят, не се притеснявай все някой трябва да ги вземе.

Коментар

Прав си за данъците, не са реални. Трябва първо да оправят данъчните оценки, по селата масово са по 2-3 хиляди лева, смешно е. Трябва също да събират такса смет според количеството боклук или според броя обитатели, а не по данъчна. Така ще влезнат много пари в общините и ще могат да си оправят инфраструктурата, но досега нито едно правителство не смее щото "нородеца нема пари". Ако говорим за София, една такава реформа ще удари най-вече крайните гета и големите къщи около града. Дано, защото първите са основните замърсителят, а вторите експлоатират инфраструктурата на града без да плащат пропорционално.
                            Ще се сетиш Бонке. Ето аз точно експолатирам София и не и плащам нищо - едни 150-200лв за нафта. А тези в града - хем живеят в кочина, хем плащат по 100лв наем за гараж(или 10-20к покупка), хем пак толкова дават за гориво че като седиш по 30-40 мин в задръстването пак същото плащат. И тука много пъти съм казвам до София ми е 16-18мин, оттам до работата ми е 20-40 мин а е в БП-а. (ако направят дъгата от цариградско до младост ще литна направо). А ако беше някъде на по кофти място? Е има възможност и да ползваш АДския транспорт ама нещо не го тачи много бай ганьо. Може да е по евтино ама малцина са късметлиите да им е по бързо, а за по удобно не говоря изобщо, че се броят на пръстите на едната ръка.
                            За оправянето - вече са започнали. Ама първи са Софиянци. Хем имат повече пари, хем са нагъсто, струпани на едно място, хем няма къде да мърдат. На селянина нема как и какво да му вземат. И без никакви данъци малцина са тези дето искат да живеят там.
                            Last edited by bota156; 19.05.2019, 08:09.
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

момчета и момичета,

общо взето положението в темата е следното:

от една страна имаме перонообитатели с общ брой имоти = 0

от друга страна имаме инвеститори (логично това е инвеститорски форум) с по 5+ имоти.

Комичното е че първите са седнали да дават акъл на вторите кога, къде и как да купуват имоти.

Всъщност това е нормално за тема в български форум. Тия които най не разбират, вместо да питат, крещят и раздават щедро съвети как да не купуват инвеститорите имоти.

Типично.

... а 2029-та наближава... до тогава пероня ще има вече няколко нива на свикване зад гърба си и ще му е по-лесно да свикне с положението - наем.
                              Това е манталитет тука.Колкото повече не знае не може толко драпа да дава акъл и да команди

Коментар

Странен е пероня. Мечтае за по-високи данъци докато живее под наем. Същия ефект може да постигне и когато напсува хазяина насред люта зима.
                                A Купич нема се разберем така с тебе нещо не си във форма.Мен ако ме напсува наемател няма да го гоня а с усмивка ще му кажа че считано с днешна дата наема е 100 кинта нагоре.Да псува колко си иска

Коментар

Working...
                                X