Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Бонке къде се покри?Оти се колите у елитното Гето Милев

Коментар

• Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

Виждал си ти Германия - през крив макарон
      Това комплимент ли е или обида?Кретенчо пак ли ми се катериш по самолетоносача

Коментар

• Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

На ден.
        Бобка това не е добре.Имам един приятел сърбин от Свеозарево питам го Драгче слушам по телевизора че има хиперинфлация у Сърбия колко ти плащат а он вика сутрин ми дадат четири милиарда да пием кафе и да си купим цигари и вестник а следобяд 20 милиарда за хляб и салам....На следващият ден сутринта десет милиарда а следобед трийсе,,,,

Коментар

• Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

Той си прави друга сметка. При голяма част от ипотеките на десетата година се прави ново вписване и влизат в статистиката на агенцията. През второто тримесечие на 2009а има много по-малко ипотеки спрямо второто тримесечие на 2008а, съответно той очаква "ехо" при сравнението на 2019 и 2018. Пропуска две неща. Първо, доста хора сега рефинансират на по-добри лихви и това компенсира донякъде. Второ, дори агенцията да обяви такъв фиктивен спад на ипотеките, пазарът няма въобще да го отрази като новина, защото няма да се повтори през следващите тримесечия.
          Bonke аз съм я измислил статистиката. Мислиш ли че мое акъл да ми дадеш с килийното си образование?
          Колко пъти да ви казвам че гледам СТОЙНОСТ - СУМА в финикийски знаци, а не брой. Какви вписвания, рефинансирания бълнуваш.
          За второто какво изобщо да коментирам? Казваш и да се насера то няма да мирише, вервай си
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от imotko2019 Разгледай мнение
            Бота, не чакай спад това тримесечие.
            Той си прави друга сметка. При голяма част от ипотеките на десетата година се прави ново вписване и влизат в статистиката на агенцията. През второто тримесечие на 2009а има много по-малко ипотеки спрямо второто тримесечие на 2008а, съответно той очаква "ехо" при сравнението на 2019 и 2018. Пропуска две неща. Първо, доста хора сега рефинансират на по-добри лихви и това компенсира донякъде. Второ, дори агенцията да обяви такъв фиктивен спад на ипотеките, пазарът няма въобще да го отрази като новина, защото няма да се повтори през следващите тримесечия.

Коментар

• момчета и момичета,

остана още 1 месец и половината на 2019-та се измина.
              Крайчеца на шлифера на гоУемото МЯУ, яката криза, невероятните дискаунти и спуканият балон през 2020-та вече се вижда. Само чеканье и търпение требе. Догодина ще вдигнат доходите с още 10%, а цените на всичко ще паднат на 1/2, мдаа.
              Търпение, търпение, търпение!

За собствениците на имоти: момчета и момичета, лятото започва. Време е да се отпуснем и да се забавляваме, кой на морския бряг, кой на планина, кой пътувайки по света... А вдигането на наемите оставете за наесен

За колхозниците-трактористи: Лека и спорна оран и дано поне не ви очукат градушките, че нещо последно време не бяха добре нещата.

Коментар

• Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

Тва за годината ли или за две?
                На ден.

Коментар

• Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

Мислене на наемател, нищо ново в ЗЕ има наемодатели на имоти на по 500 години, това са 15 поколения! Нито ти, нито твоите пра, пра, пра, пра, пра, пра, пра, пра ,пра, пра, пра, пра , пра внуци ще доживеят срива на този имот. Не съм сигурен дали и твоите правнуци ще преживеят краха на панелките дори....
                  ха ха ..
                  Аз в панелка не съм живял НИКОГА.
                  Като малък съм бил в строително общежитие пак ТУХЛЕНО. Случайност? Чак сега се замислих че не е. Ами не се сещам за ни един строител дето да живее в панелка - и през комунизма и сега. Те май мнооо тъпи са били. Питай кака Дури, че тя нещо се оплакваше че секвестирали комунистическата номенклатура докторската градинка, изток. Що ли ни един не е живял в панелата? Нали тя е тяхно творение, дето ще замени гнилия капитализъм .....
                  Едно време като търсех имот началото на хилядолетието ми е останало "НЕМСКИ ПАНЕЛ" от брокериците - и тогава и сега си нямам идея какво е.
                  Инстиктивно са ми втълпили родителите че жилището е тухлено и панела не струва. Само за кокошарник и кочинка става. Радвам се много че и това са ме научили ..
                  Кои са тез 500г сгради дето се дават под наем, че не се сещам за ни една. Нали съм бил наемателче - дай линк да си наема една, да имам
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

Коментар

• Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

Не ми сравнявай количество с качество.
                    В час съм си и съм си сверявал часовника няколко пъти последните години.
                    Това е в моята професия, ако програмистите вече са ви подбили, ами то се и очакваше в един момент това да се случи, но пак не ми изглежда реалистично. В обратна посока преди 5 години помня, че двама бивши колеги се върнаха от Англия, и двамата са все още в БГ, в различни вече компании разбира се и вземат някъде към 3-4К нетно в лева. Единия беше току-що завършил, другия беше с опит.
                    И двамата не са мениджъри и никога не са били.
                    Аз не нося часовник Ти си сверявай, не ми пречиш. Писал съм що аутсорса български поема огризките на индийския, вие нямате хора - да не говорим за квалифицирани кадри въобще. Няколко сгради народ сте всичките ИТта български, имате лошия късмет вече да сте на мерника на политиците - за доене...
                    Инак се връщат единици. Неуспелите. По-здрав на твоите двама бивши колеги

Коментар

• Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

Да, май така беше. Аз също се зачудих, а и имотът не изглеждаше зле. Нека да има и да падат цените, аз съм за. Като за начало подобни предложения с цел бърза продажба (причини колкото щеш) ще се появяват, но струва ми се епизодично.
                      Ще падат - и ще свикнеш Е, ще попсуваш де ама ... особено като тръгнат надолу и наемите, пак логично

Коментар

Венко един опитен дежурен примерно с 20г стаж в системна подстанция и без висше взима 2000 чисто...Не коментирай неща които не са ти ясни.Имаш ли представа колко вземат оператори дежурни инженери да не говорим ръководен персонал.В НЕК пичоците са с по 4000 кинта.Иначе ти си плямпай тука колко си искаш.Енергетиката е много сериозно нещо и няма политическа партия която като чуе стачка и София без ток да не се е насрала от страх....Ти колко време мое изкараш у Папурково без ток.Аз ти давам 10 минути и че почнеш да раздаваш путки майни на Енергото....Я си представи в целия град да няма ток не само у вас...Програмисти стига бе шегаджии.Едно такова въртеливо дупе само да му изключа един прекъсвач на 400 киловолта или да види дъга и се е насрало...
                        Сеш'се като почнеш да бараш прекъсвачи - как ще артисаш без заплатка, без пенцийка и с нулевата ти квалификация насред нищото в плевенското ти село

Коментар

Точно като новите германци по селата
                          Виждал си ти Германия - през крив макарон

Коментар

• https://clubz.bg/52890-moskva_%E2%80..._hrushchovkite

За Лорда, да чете...

Москва подготвя едно от най-големите преселения в историята на световните градове.

7900 жилищни блока, известни като хрушчовки, ще бъдат съборени, а обитателите им - настанени в нови жилища.

След като на власт идва Никита Хрушчов, той обявява, че архитектурата от последните две десетилетия е била прекалено скъпа и разходите по нея са нанесли значителни щети на икономиката, но не е подобрила жилищните условия на работническата класа. И за сметка на това трябва да се правят евтини и лесно сглобяеми жилища с цел всяко семейство да има свой собствен апартамент.

Строителните бригади дори започнали да си организират състезание помежду си коя по-бързо ще сглоби блок от бетонни панели. Един блок бил вдигнат за рекордно кратките 11 дни.

Асансьорите и шахтите за боклук са отхвърлени още в началото като излишен и скъп лукс.
                            (В София такива блокове има в жилищни комплекси като „Яворов“, „Гео Милев“, „Свобода“, „Хаджи Димитър“ и някои други – б.р.)!!!!!!!!!!

Архитектурата им е изключително еднообразна. Те представляват правоъгълни пететажни кутии, а много често прозорците, балконите и стълбищата са тесни. Таваните са ниски. Едностайните апартаменти са с площ от едва 30-33 квадратни метра, а двустайните – до 45 квадрата.

Оплакванията на жителите на хрушчовките са за отоплението през зимата и звукоизолацията. В някои от тях са били строени странни приспособления като малка ниша под кухненския прозорец, отделен само с няколко сантиметра от външната стена. Идеята била тя да служи за естествен хладилник зимно време.

Кметът Собянин е убеден, че санирането и реновирането на блоковете е трудна задача. Особено когато, както е при повечето хрушчовки, тръбите за водата и централното отопление са вградени в стените.

Лорде, продавай!!!

Коментар

• Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

Лорде ,чел ли си за реновацията на Москва? Не си(и да си ) - не отговаряй!

Става дума за събарянето на т.нар. Хрушчовки,строени след 1955 г. и с експлоатационен срок 30 години! Поради известни на всички причини,процесът започна едва през миналата година и предвижда първоначално 300 хил.московчани да бъдат изселени в общински жилища за сметка на общината (докато трае строителството на новите блокове) с идеята цифрата да нарасне до 1 млн. през следаващите 2-3 години.Разликата между старата и новата пазарна цена ще бъде субсидирана и ако проекта се окаже успешен ще продължи и по останалата част на Русия!

Хрушчовките (по името на Никита Хрушчов), са полу-паянтови 5 етажни кооперации без носещи стени - т.е. строени са за еднократна употреба и всеки опит за преустройството им, би довел до срутване!И понеже Хрушчов е "глупак" ги е разчел за период след който директно да бъдат заменени с нещо напълно ново.

Дотук всичко е приемливо с изключение на факта,че новото жилищно строителство в БГ досущ наподобява съветското от 1955 с единствената разлика,че се тегли ипотека която се изплаща след като обезпечението (ще)се е срутило върху главите на длъжниците....И разбира се - никой не е и няма да я субсидира!

ПС: В тая тема цари някаква отпуснатост и безвремие ала - лучников и гусина савов.Има нужда от остро приземяване на няколко измислени субекта и брокерици,но това ще е по натам....
                              Лорда, ако беше видял снимките на изоставените панели в едно околоблоково на Люлин дето ги бях снимал, щеше да получи удар, само при вида на това което притежава. Само че тука не могат да се качват. Стърчаха едни извити ръждасяли железа/снадки/, на които реално са ги съединявали помежду им, останалото беше парче бетон, с вградени изляти дограми, даже имаше и червени декоративни тухлички, също залепени за самия панел. С една дума пълен колхоз. Иначе за хрушчовките си прав и за цялата реновация, но така се санира и обновява и в Германия, не само в Русия. В България е трагедия, ние и за руска Република нямаме стандарт все още за съжаление.

Коментар

• Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                                Грешно управление на актива или чакане на новия Сталин да го национализира за масите?
                                Лорде ,чел ли си за реновацията на Москва? Не си(и да си ) - не отговаряй!

Става дума за събарянето на т.нар. Хрушчовки,строени след 1955 г. и с експлоатационен срок 30 години! Поради известни на всички причини,процесът започна едва през миналата година и предвижда първоначално 300 хил.московчани да бъдат изселени в общински жилища за сметка на общината (докато трае строителството на новите блокове) с идеята цифрата да нарасне до 1 млн. през следаващите 2-3 години.Разликата между старата и новата пазарна цена ще бъде субсидирана и ако проекта се окаже успешен ще продължи и по останалата част на Русия!

Хрушчовките (по името на Никита Хрушчов), са полу-паянтови 5 етажни кооперации без носещи стени - т.е. строени са за еднократна употреба и всеки опит за преустройството им, би довел до срутване!И понеже Хрушчов е "глупак" ги е разчел за период след който директно да бъдат заменени с нещо напълно ново.

Дотук всичко е приемливо с изключение на факта,че новото жилищно строителство в БГ досущ наподобява съветското от 1955 с единствената разлика,че се тегли ипотека която се изплаща след като обезпечението (ще)се е срутило върху главите на длъжниците....И разбира се - никой не е и няма да я субсидира!

ПС: В тая тема цари някаква отпуснатост и безвремие ала - лучников и гусина савов.Има нужда от остро приземяване на няколко измислени субекта и брокерици,но това ще е по натам....
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

Коментар

Working...
                                X